Kerékpár fogadások

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Mi a családdal kimentünk a nyíregyi befutóra. Nem nagy élmény volt, kb 5 másodperc volt az egész. De tudtam hogy így lesz, szóval nem ért meglepetésként. (Még a Visegrádi4 u19en is voltunk, az érdekesebb volt mert legalább köröztek a városban.)
Aztán szerdán elmentünk Mátraházára a hegyi szakaszra.
Ez már érdekesebb volt a gyerekeknek is. (Kislányom kapott is gy Androni-s kulacsot a frissítős bácsitól.)
Rural, és a Trek csapatbusza mellett parkoltunk közvetlenül, de ott voltak a World Tour csapatok nagy kamionjai és buszai is. Amíg a második körre felértek, addig volt idő itt bóklászni. Közben ettünk egy lángost Fetter Erikkel, aki beszélt Contadorrol, a balesetéről, meg hogy jövőre is marad a Kometánál.
Elég jó szervezés volt, lassan tényleg szintet lép a verseny.

Walter Atival kapcsolatban a Micheltont hallottam, de azt nem itt.

Köszönjük @csacsi1899 a beszámolót, Erik hogy van a bukása után? Örülök, hogy itthon is alakulnak a dolgok, azért a nyári balatoni baleset kissé aggasztó volt, szerencsére a Tour de Hongrie jól sikerült ezek szerint. Miket mondott Contadorról Erik?

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 04, 2020, 21:00:34
Köszönjük @csacsi1899 a beszámolót, Erik hogy van a bukása után? Örülök, hogy itthon is alakulnak a dolgok, azért a nyári balatoni baleset kissé aggasztó volt, szerencsére a Tour de Hongrie jól sikerült ezek szerint. Miket mondott Contadorról Erik?

Jobban van sokkal, már következő héten elkezd mozogni azt mondta. Most még nyakmerevítőben volt.
Contadorról nem mondott olyan extrát, inkább csak általános dolgokat, pl. hogy nekik nincs olyan sok közvetlen kapcsolatuk vele, inkább csak a nevét adja a dologhoz. Lehet érezni rajta, hogy sztárként kezelték egész életében, de nem annyira vészes. :)
Kometa egyébként szintet lép jövőre, Pro team lesz, és marad Erik, és Dina Marci is.

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum szeptember 04, 2020, 20:56:16
Nem nagy élmény volt, kb 5 másodperc volt az egész.
Ja, ez már csak ilyen. Nem csapatsport és nem stadionban, sportcsarnokban vagy uszodában rendezik, hanem kint, a szabad ég alatt.  :)

Mondhattam volna hogy fantasztikus, szuper, stb, de az nem igaz.
Aki arra 'hogy balról jobbra fordítja a fejét, és vége is az egésznek' azt mondja, hogy nagy élmény volt az hazudik. Pedig elég nagy bicikliverseny fan vagyok, mégsem ájulok el ettől.
Voltam már Touron is síkszakaszon, mikor csak elmentek előttem 10 másodperc alatt.
Hát azt se lehet összehasonlítani élményben egy pireneusoki vagy alpoki hegyiszakasszal, pedig ott még a szponzor karaván is csinál egy fél órás programot.

Anyukák szokták mondani a terhességükre, meg az újszülött gyereknevelésre, hogy "minden percét élveztem". Teljes hazugság az is... 😀

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum szeptember 04, 2020, 22:23:55
Mondhattam volna hogy fantasztikus, szuper, stb, de az nem igaz.
Aki arra 'hogy balról jobbra fordítja a fejét, és vége is az egésznek' azt mondja, hogy nagy élmény volt az hazudik. Pedig elég nagy bicikliverseny fan vagyok, mégsem ájulok el ettől.
Voltam már Touron is síkszakaszon, mikor csak elmentek előttem 10 másodperc alatt.
Hát azt se lehet összehasonlítani élményben egy pireneusoki vagy alpoki hegyiszakasszal, pedig ott még a szponzor karaván is csinál egy fél órás programot.

Anyukák szokták mondani a terhességükre, meg az újszülött gyereknevelésre, hogy "minden percét élveztem". Teljes hazugság az is... 😀
Ja. Így igaz.
Akiket nem a helyszíni élmények érdekelnek, hanem csakis maga a verseny, azok jobban teszik, ha megnézik a TV-ben a versenyt. Már, persze, ha lehetséges.
:beerchug: :beerchug: :beerchug:

Lance Armstrong is beszélt erről régebben valamelyik podcastjében, hogy több városi szakasz kéne vagy olyan hegyi, ahol többször (2-3x) mennek fel ugyanarra a hegyre. Egy városi szakasz az ottaniaknak nagyon látványos, Budapesten is megoldható egy szép etap, emelkedővel, lejtmenettel és technikás részekkel, ahol többször is láthatnák a versenyzőket. Ez az egyik fontos eleme lehetne a kerékpársportnak, nézők is jobban élveznék. Teljesen más, mint egy 5-10 másodperces élmény. Elvétve akadnak ilyen szakaszok, ezért is örültem volna a nizzai rajtnak június végén járvány nélkül, biztosan mentem volna (ott is több alkalommal, sőt, két napig nézhettük volna a versenyzőket), ahogyan az UAE Tour utolsó etapján is gondolkoztam, de akkor már erre nem volt lehetőség.

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 04, 2020, 22:45:42
Lance Armstrong is beszélt erről régebben valamelyik podcastjében, hogy több városi szakasz kéne vagy olyan hegyi, ahol többször (2-3x) mennek fel ugyanarra a hegyre. Egy városi szakasz az ottaniaknak nagyon látványos, Budapesten is megoldható egy szép etap, emelkedővel, lejtmenettel és technikás részekkel, ahol többször is láthatnák a versenyzőket. Ez az egyik fontos eleme lehetne a kerékpársportnak, nézők is jobban élveznék. Teljesen más, mint egy 5-10 másodperces élmény. Elvétve akadnak ilyen szakaszok, ezért is örültem volna a nizzai rajtnak június végén járvány nélkül, biztosan mentem volna (ott is több alkalommal, sőt, két napig nézhettük volna a versenyzőket), ahogyan az UAE Tour utolsó etapján is gondolkoztam, de akkor már erre nem volt lehetőség.
A triatlonban már évek óta csinálják. Úgy próbálják minél nézőbarátabbá tenni a versenyeket, hogy a kerékpározásnál már a városi szakaszokon belül is lehetőleg minél rövidebbek a körök, hogy a nézők többször láthassák a versenyzőket.

#1103 szeptember 04, 2020, 23:00:50, csacsi1899
A világbajnoki mezőnyverseny körözések is tök jók. Tavaly az insbruckin gondolkodtam én is, de végül nem mentünk.
Vagy most a Tour után az imolai pálya is 9 kör lesz, azt hiszem.
Persze körversenyekre ez túl sok lenne, de nem butaság, amit Armstrong is mond.

#1104 szeptember 04, 2020, 23:10:19, Pozzato
Idézetet írta: csabax Dátum szeptember 04, 2020, 22:54:53
A triatlonban már évek óta csinálják. Úgy próbálják minél nézőbarátabbá tenni a versenyeket, hogy a kerékpározásnál már a városi szakaszokon belül is lehetőleg minél rövidebbek a körök, hogy a nézők többször láthassák a versenyzőket.
Lehetne tőlük akkor tanulni bőven, de David Lappartient úr inkább a pénztárcájába önti a pénzt a sportágból...  Mondjuk neki is csak kicsit kéne előre gondolkodnia, mert a városok bőven adnának pénzt az indulásokért, főleg akkor, ha bemutathatnák a turisztikai célpontjaikat. Kialakítani speciális VIP páholyokat, ha már ennyire pénzéhesek stb., sok város, nagyobb bevétel, de ezek a vezetők nem látnak az orruknál előrébb.  ;D

Azon én is gondolkodtam @csacsi1899 , pedig jó versenyek voltak. Majd 2022-ben Ausztrália, Európa már nem játszik.  ;D  Imola amúgy tényleg izgalmas lehet, volt már ott vb, igaz nagyon régen. Glasgow 2023-ban, ott azért akadnak érdekes meredekek. Az biztos, hogy ezekből több kéne.

Én mondjuk olyanban gondolkoztam, mint mondjuk Párizs-Nizza vagy a Katalán körverseny esetében: egyhetes WT versenyekre berakni az utolsó 1 vagy 2 szakaszra egy városi körözést. Háromhetesre meg úgy, hogy Párizs mellett még lenne mondjuk így, ahogyan most volt, hogy egy vagy két nap Nizzában, majd a második hétre is valahová, aztán lenne mind a három GT-n 3-4 ilyen szakasz.

Évekkel ezelőtt nagy élmény volt a helyszínen követni a triatlon világbajnokságot.
Szerintem másoknak is: Budai Várnegyed, Széchenyi lánchíd, Országház...

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 04, 2020, 20:34:49
@peshark melyik szakaszra mentél ki végül?

Sajnos nem jutottam el Patakra, mert nagyon cudar idő volt reggel, és még egy napos időben elálldogáltam volna 1-2 órát a parkolókeresés, kocsi 3 km-re hagyása és hasonlók után, de így kimaradt ez a túra most.. Nem aggódok viszont nagyon, mert lesz itt még ilyen alkalom... :)

Megosztó tipp a hétfői unalomhoz

Kezdődik egy izgalmasnak ígérkező olasz többnapos verseny! Olvasd tovább


Tirreno - Adriatico tippjáték

Verseny időpontja: szeptember 7-14.
Rajtlista: https://www.procyclingstats.com/race/tirreno-adriatico/2020/gc/startlist
Szakaszok száma: 8

Játékszabályok
- A szakaszok első öt helyezettjére kell majd tippelni, az nyer a végén, aki a legtöbb pontot gyűjti
- Pontozási rendszer: Aki eltalálja az adott versenyző pontos helyét az első ötben, az három pontot kap, míg aki eltalálja, hogy a versenyző az első ötben végez, az egy pontot kap. A pontok nem összevonhatóak, azaz hiába találjuk el Sagan győzelmét, azért csak három pont jár, nincsen plusz 1.
- Egy felhasználó csak egy tippet adhat le az adott napi szakaszra
- Nem kötelező az összes etapra tippelni, nem jár érte levonás, mindössze annyival kevesebb lehetőséged lesz pontokat gyűjteni
- Egy versenyző csak egyszer szerepelhet az adott napi tippek között.
- A tippek játékba való beküldési határideje: az adott szakasz napjának délelőttje, legkésőbb 12:00-ig.
- Lehet előre több napra is leadni a tippsort
- Az első 7 szakaszra ide kell beírni a tippeket, viszont az utolsó  etapra (8. szakasz, egyéni időfutam) nekem kell elküldeni a tippeket, hogy izgalmasabb legyen a végjáték.
- Nincsen retorzió, ha két ugyanolyan tippsora van két felhasználónak, magyarán lehet másolni a tippeket.

A pontok összeszámlálását én végzem, ha megfelel számotokra. Természetesen igyekszem minden szakasz után kitenni legkésőbb estig az adott napi végeredményt és az összetettet is, illetve a következő napi szintrajzról tájékoztatni benneteket.

1. szakasz: Lido di Camaiore  ›  Lido di Camaiore   (133 km)
Tippelési határidő: 2020.09.07.  12:00
Szintrajz:



Fontos!
Erre a versenyre a tippeket ebbe a topicba a írjátok!  :beerchug:

Köszönöm, hogy emlékeztettél @Hajdunorbert89  :ok:
Idézetet írta: Hajdunorbert89 Dátum szeptember 06, 2020, 13:42:43
@Pozzato volt szó a többi World Tour versenyre is tippverseny. Holnap kezdődik a Tirreno-Adriatico.
Lesz valami?  :great:

Ugyan, nincsmit. Eszembe jutott, amikor néztem át a fogadási kínálatot és feldobta a holnap rajtoló futamot is 😊