Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#735 január 08, 2021, 23:03:26, Pozzato
Idézetet írta: Pozzato Dátum december 03, 2020, 12:56:14
Arséne Lupin
Nem is tudtam, hogy jönni fog Lupinről sorozat, nekem tuti nézős. Nagyon jó hír, Omar Sy választása a főszerepre szintén ígéretes, két készítőről (Francois Uzan és George Kay) sokat nem tudok. Kay az ismertebb számomra, Killing Eve készítésében segített, ez pozitívum. Január 8-án lesz elvileg a rajt, trailer fain. Elvileg csak Lupin néven fut majd a sorozat.
https://www.youtube.com/watch?v=ga0iTWXCGa0
Meg is érkezett az egész évados premier, pilot nekem tetszett (Synak nagyon fekszenek a lazább szerepek), ahogy látom az IMDB-n is kúszik fel a pontszám. 6-ról indult 10 embernél, most 7,4-nél jár 90-nél. Lehet eléri majd a nyolcat, estére szerintem le is darálom az évadot.

Félévados premier volt ez, Netflix új "formátuma", valószínűleg következő 2-5 hónapban jön az évad következő 5 része. Pörgős, gyorsan lement, kellemes sorozat volt, Omar Sy kiváló, rá írták a szerepet kis túlzással.

Idézetet írta: Pozzato Dátum december 15, 2020, 20:09:08
Night Stalker
Semmi komolyabb promó, majd egy órával megjelent a hír, hogy érkezik a dokusorozat Netflixre, berobbant a kommentszekció. Már most nézném Richard Ramirez életéről szóló sorozatot, amely elkalauzol minket a '80-as évekbe. Los Angeles, napsütés, sztárok, Showtime Lakers és egy ember, aki rettegésben tart egy várost. Aki nem válogat, bárkit elkap. Olvastam a sztoriját anno, megdöbbentő volt, mint egy gyilkológép, kíváncsi vagyok, mennyire fogja ezt a sorozat visszaadni. Zene? Cruel Summer tökéletes választás (szerintem legjobb, amit valaha hallottam), gyorsan ki is adták a sorozathoz készített verziót, hátborzongató.
https://www.youtube.com/watch?v=Mva2nGveYss

Elkezdtem, nem egyszerű anyag, még így sem, hogy olvastam a sztorit. Én azt mondom, hogy dokusorozatra nem rossz a 7,6-os pontszám, szerintem feljebb fog még kúszni kicsivel. Összesen négy részes, érdekes a történetvezetés, megszólaltatnak nyomozókat, túlélőket, nagyon megrázó. Ahogyan meséli az egyik túlélő kislány, hogy Ramirez fogta, bement hozzájuk, kicsalta (inkább elrabolta) őt az éjszaka közepén a házukból - míg a szülei aludtak -, aztán molesztálta, megerőszakolta többször is ez az állat, majd utána kitette egy benzinkúton. A Mindhunter is durva volt, de az sokkal inkább klasszikus sorozat, mint "dokumentumsorozat". Ez utóbbi, tárgyilagos, kiméletlen. Ahogyan tényleg válogatás nélkül ölt, nem nézte azt, hogy ez most nő vagy férfi, van-e pénze vagy nincs, gyermek-e vagy sem. Mindegy volt neki az emberélet. Egyik pillanatban még mellette vásároltál egy üzletben, majd utána elkezdett üldözni órákkal később az autójával. Beteg elme.

Friss sorozatokról még, pluszban. Coyote-ból láttam egy keveset, szerintem gyenge, csalódás.

WandaVision
Ma érkezett a Disney új sorozata, magasan nyitott a pontszámok tekintetében (9.4 környékén), majd pillanatok alatt 8.5-re esett vissza, kiderül, hogy mennyire jó.
https://www.youtube.com/watch?v=T2AX0CM0km0

Clarice
Talán ez még érdekelheti az embereket, február végén érkezik (egyelőre nem igazán láttam a következő egy hónapra minőségi premiert, de lehet csak elkerülte a figyelmem). Főszerepben Clarice Starling (akit jelen esetben Rebecca Breeds játszik), ugye ő volt az FBI-ügynök A bárányok hallgatnak c. filmben. Újabb sorozatgyilkosok, de most a politikai játszma is bekavar majd Starling ügynök életébe. A CBS-től érkezik, ahol most elindultak a női igazságosztó nyomozók irányába (ezzel majdnem egyszerre jön a The Equalizer, ahol szintén női főszereplő nyomoz), meglátjuk, hogy milyen lesz. Elvileg a CBS-től szabadkezet kaptak (ami fura), nem heti nyomozós sorozat lesz (hogyan fog ez megélni kábelen kint?).
https://www.youtube.com/watch?v=vsjoRzezy4I

Pelé
Egy izgalmas dokumentumfilmmel is készül a Netflix februárban. Az egyik legnagyobb brazil focista, Pelé 12 évébe pillanthat bele a néző, amikor is a három világbajnoki címet is elnyerő sportoló a legjobbak közé emelkedett. A filmet Ben Nicholas és David Tryhorn rendezték, a prudocerek között pedig ott Kevin MacDonald, aki az Egy nap szeptemberben című szintén dokumentumfilmért Oscar-díjat kapott 20 évvel ezelőtt. Az alkotás február 23-tól látható.

https://www.youtube.com/watch?v=YOf8It9LNwc

Idézetet írta: Latzka Dátum február 03, 2021, 19:41:06
Pelé
Egy izgalmas dokumentumfilmmel is készül a Netflix februárban. Az egyik legnagyobb brazil focista, Pelé 12 évébe pillanthat bele a néző, amikor is a három világbajnoki címet is elnyerő sportoló a legjobbak közé emelkedett. A filmet Ben Nicholas és David Tryhorn rendezték, a prudocerek között pedig ott Kevin MacDonald, aki az Egy nap szeptemberben című szintén dokumentumfilmért Oscar-díjat kapott 20 évvel ezelőtt. Az alkotás február 23-tól látható.

https://www.youtube.com/watch?v=YOf8It9LNwc

Benne lesz a sorozatban mind az 5673 golja, amit szerinte szerzett? ::) ;D

Pelé sorozat kapcsán eszembe jut egy zene: Hányadik Ronaldo már ez? Peléből csak egy van

Az időzítés mondjuk itt is tökéletes, Maradona halála után felmerült, hogy jobb volt, mint Pelé, valószínűleg Last Dance módra majd ez is próbálja oszlatni a feltevéseket.

Milyen durva a fanatizmus, hogy egy érdekes focis doku iránti érdeklődést is felülír a roncimessi imádat. Aki megbántja a szent bálványt kicsit is, azt élből fekete listára rakják magukban. Mintha a családjukat bántanák, vagy ilyesmi.

Idézetet írta: TiB Dátum február 03, 2021, 23:05:45
Milyen durva a fanatizmus, hogy egy érdekes focis doku iránti érdeklődést is felülír a roncimessi imádat. Aki megbántja a szent bálványt kicsit is, azt élből fekete listára rakják magukban. Mintha a családjukat bántanák, vagy ilyesmi.
Szerintem itt ilyenről nem volt szó, valószínűleg Messi vagy Ronaldo kapcsán nem igazán merül fel az, hogy Pelével vagy Maradonával egy szinten lettek volna (én például tudom, ez csak heccelés). Más korszak, más stílusok. Mondjuk véleményem szerint Pelé erősen túlértékelt volt, hiszen az általa mindig hangoztatott három vb-címből egyben játszott releváns szerepet, az viszont emberfeletti teljesítmény volt 17 évesen. Másodikat Garrincha nyerte, '70-ben meg akkor is nyertek volna, ha Pelé kint ül a lelátón, annyira erősek voltak és olyan taktikával, ami akkor és ott tökéletesen működött, történelemben talán utoljára. Ha a maiak közül valakit lehetne Peléhez hasonlítani, az Mbappé (mármint a 17 éves Peléhez).

Mondjuk érdekes Pelével kapcsolatban, hogy azon a kontinensen, ahol papíron dominált, mindössze két Libertadores-kupát tudott nyerni csapatával, összesen három szezonban léphetett pályára a sorozatban 15 év alatt. Persze ebben volt politika is, illetve sérülések és megannyi más indok, de a két győzelem alkalmából, többségében Coutinho volt a döntő tényező. Egyértelmű, hogy korszakos tehetség volt Pelé, zseniális megoldásokkal, és valószínűleg pont időben jön ez a dokumentumfilm. Az a Santos a '60-as évek első felének legjobb csapata volt, nem véletlenül nyerték meg mindkét világkupa döntőt is a Libertadores után. Akadt pár világbajnok játékosuk, miattuk (is) alakította át a labdarúgását Argentína (Zubeldía és társai megalkották az eredménycentrikus és rendkívül durva játék egyvelegét, középpontjában az agresszív presszing állt, aminek köszönhetően dominálták a sorozatot).


Idézetet írta: TiB Dátum február 04, 2021, 07:28:11
Erre gondoltam, ezt fájlalják a Ronci hívők: https://www.goal.com/hu/h%C3%ADrek/pele-frusztraltan-reagalt-ronaldo-rekordjara/1ku63g5g7njxe1acm9w9khtl3e
Köszi @TiB , engem ez az infó elkerült (vagy nem emlékszem rá), de vicces, ahogyan a drukkerek és az újságírók vergődnek, miközben páran igazoltan több gólt szerzett Pelénál vagy Ronaldónál (Bican, Helmchen). Friedenreich kapcsán van a vita, mert nehéz összeszámolni, de ő is 1200 gólt felett lőtt. Mondjuk szerintem hülyeség ez az egész, mert hogyan hasonlítasz össze egy Santos barátságos meccsét, mondjuk egy Real Madrid barátságos meccsével?

Akkoriban mondjuk Peléék úgy jöttek Európába barátságos meccsekre, hogy ezek gyakorlatilag a mostani BL-nek megfelelő szinten mentek, top csapatok ellen játszottak, nem holmi kis felkészülési meccsek voltak. Bican esetében is olyan turnék voltak, ahol papíron az szerepel, hogy bemutatómeccs, de mivel akkoriban nem voltak a mostanihoz fogható kupasorozatok, így próbálták pótolni őket. Ráadásul akkoriban nem volt ennyi válogatott tili-toli meccs sem, ahol évente játszanak 10-15 meccset, amiből releváns igazából 4-7.

Mivel a mai újságíróknak és az embereknek a rekord kell, ezért erőltetik ezeket ennyire. Szinte minden játéknapra van valami rekord, amit be lehet mondani, jó példa erre még az NBA is. Valamit ott is mindig kitalálnak, hogy de a december 19-én eddig játszott mérkőzéseken, ő szerezte a legtöbb kiabalást egy találkozón. Múltkor már olyan rekordról számoltak be, hogy a 6 perc alatt egy játékos által eladott legtöbb labda egy mérkőzésen.  ;D

Salma Hayek sorozatot készít, amiben a saját mellei beszélni kezdenek hozzá

"Az HBO Maxra érkezik Salma Hayek új vígjátéksorozata A Boob' Life címmel, mely Leslie Lehr azonos című könyve alapján készül majd – írja a Deadline. A sorozat középpontjában egy negyvenes nő, Leslie áll majd, akinek élete hirtelen felfordul, miután a mellei beszélni kezdenek hozzá.

A produkció mögött Hayek is ott áll, nagyjából félórás részekre kell számítani. A sorozat mélyebben is igyekszik majd filozofálgatni arról, hogy a női test miként változik egy olyan kultúrában, ami a mellekre túl nagy figyelmet fordít. Az író és showrunner Cynthia Mort lesz, aki a Will és Grace című sorozaton dolgozott hosszú évekig. Ahogy Hayek fogalmazott, ,,a sorozat egyfajta metafora lesz a nőkkel való soha meg nem elégedés" kapcsán."

Régóta tátongó űrt fog betölteni ez a sorozat ;D
(amúgy imádom a 'csajt', aki 54, de még mindig úgy néz ki, mint aki fele se tréfa :laugh:)

#746 február 09, 2021, 15:03:50, TiB
Mellbe vágtál ezzel a hírrel Latzka, várós sorozat.

Én egy ideje amúgy már hallom Salma Hayek tenyérbemászó melleit beszélni, a filmeken és képeken keresztül beszélnek hozzám ;D


Korai még, de fel kell ülni a hype-vonatra ostyáim!

Február végén rendezik a Golden Globe-gálát, de már most érdemes fogadni.  Olvasd tovább


Sneakerheads
Eredetileg úgy volt, hogy a Cecil Hotelről szóló dokut nézem, aztán írok valami "okosságot", de épp elég volt manapság a nyomasztó sztorikból (Night Stalker, Ted Bundy Tapes, Room 2806), így jött ez. Nem akartam nézni, de kellett valami lazább sorozat, ez olyasmi. Cipők, rohadt drága cipők, amire egy üzletág épül. Bazskánál volt róla szó pár évvel ezelőtt, mik mennek a sneakerek kapcsán:
https://www.youtube.com/watch?v=hl3zog7ClXw

Összességében a sorozat semmi extra, 2 órás kikapcsolódás, két egykori barát kergetik a gyerekkori vágyaikat, gyorsan pénzt akarnak szerezni, miközben az egyikük már felelős családanyaapa, másik pedig egy simlis, aki mindig rossz lóra tesz. Most azonban tuti ötleteik vannak, amiből dőlni fog a lé... Kicsit Atlanta feeling, szimplán csak jó volt nézni.
https://www.youtube.com/watch?v=CynWJbREA8g

Oktoberfest
Itt elég szerintem csak a trailer, de valamiért az rémlik, mintha már linkeltem volna. Gyilkos sörözések.
https://www.youtube.com/watch?v=bSH2LM__E3A

Josh Maja 2021.02.14. napján életében először kezdő a Premier Leagueben. 2 góljával idegenben legyőzi a Fulham az Evertont :smitten: