Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában


The Serpent
Társadalom szereti a sorozatgyilkosokról szóló alkotásokat, ebben egy igazán karizmatikus személy szerepel. A Netflix átvette a BBC valós történetén alapuló sztoriját, ami látványilag korrekt, sztori sem piskóta.
https://www.youtube.com/watch?v=TgB7rMuxY-s

Pár nagyon nem tetsző sorozat, amik itt voltak emlegetve:
-Fleabag:
Két részt láttunk, az nagyon gyenge. Később jobb, vagy ugyanilyen fos ezután is?

- Big little lies 1 évad: a második részben mondtuk ki volt a bűnös. Közepesen unalmas végig.

-Escape at dannemora: Na ez meg még unalmasabb. Kb két rész alatt le lehetne zavarni az egész sztorit.

-Breaking Bad: Fúú ezt próbáltam sokáig, de nagyon szar... Nem is értem a hypot.

- Blinded by the Lights: Ezt két részig bírtuk.

- 11.22.63: Ezt végigküszkődtük vmi nyaraláson esténként, mert ez volt letoltve, és épp nem volt net. De kár volt...

- Fauda is nagyon messze van a 24-től, vagy  a Homelandtől. 1 évadott megnéztünk, de a következő már kimarad.

Lehet vmi nem kerek nálunk... :) :)

Mostanában ami tetszett, az az Euphoria, és az Affair. Ott a 4. évad után nem tudjuk érdemes-e megnézni az 5-et. ( A 3. itt is gyenge volt)

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum április 02, 2021, 20:13:40
Pár nagyon nem tetsző sorozat, amik itt voltak emlegetve:
-Fleabag:
Két részt láttunk, az nagyon gyenge. Később jobb, vagy ugyanilyen fos ezután is?

- Big little lies 1 évad: a második részben mondtuk ki volt a bűnös. Közepesen unalmas végig.

-Escape at dannemora: Na ez meg még unalmasabb. Kb két rész alatt le lehetne zavarni az egész sztorit.

-Breaking Bad: Fúú ezt próbáltam sokáig, de nagyon szar... Nem is értem a hypot.

- Blinded by the Lights: Ezt két részig bírtuk.

- 11.22.63: Ezt végigküszkődtük vmi nyaraláson esténként, mert ez volt letoltve, és épp nem volt net. De kár volt...

- Fauda is nagyon messze van a 24-től, vagy  a Homelandtől. 1 évadott megnéztünk, de a következő már kimarad.

Lehet vmi nem kerek nálunk... :) :)

Mostanában ami tetszett, az az Euphoria, és az Affair. Ott a 4. évad után nem tudjuk érdemes-e megnézni az 5-et. ( A 3. itt is gyenge volt)
Nagyon nehéz kérdést teszek fel, mit raknál Top5-be alltime, úgy jobban lehet ajánlani.

Hbo go: Banshee-t láttad már?

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum április 02, 2021, 20:13:40
Pár nagyon nem tetsző sorozat, amik itt voltak emlegetve:
-Fleabag:
Két részt láttunk, az nagyon gyenge. Később jobb, vagy ugyanilyen fos ezután is?

- Big little lies 1 évad: a második részben mondtuk ki volt a bűnös. Közepesen unalmas végig.

-Escape at dannemora: Na ez meg még unalmasabb. Kb két rész alatt le lehetne zavarni az egész sztorit.

-Breaking Bad: Fúú ezt próbáltam sokáig, de nagyon szar... Nem is értem a hypot.

- Blinded by the Lights: Ezt két részig bírtuk.

- 11.22.63: Ezt végigküszkődtük vmi nyaraláson esténként, mert ez volt letoltve, és épp nem volt net. De kár volt...

- Fauda is nagyon messze van a 24-től, vagy  a Homelandtől. 1 évadott megnéztünk, de a következő már kimarad.

Lehet vmi nem kerek nálunk... :) :)

Mostanában ami tetszett, az az Euphoria, és az Affair. Ott a 4. évad után nem tudjuk érdemes-e megnézni az 5-et. ( A 3. itt is gyenge volt)
Azt hiszem, nagyon egyedi az ízlésed... :D A felsoroltak közül nem mindet láttam, de a Fleabag-re és a Breaking Bad-re én biztos nem mondanám, hogy gyenge vagy szar. De hát ízlések és pofonok, szerencsére nem vagyunk egyformák.  :ok:

Idézetet írta: zbking Dátum április 02, 2021, 20:16:56
Nagyon nehéz kérdést teszek fel, mit raknál Top5-be alltime, úgy jobban lehet ajánlani.

Hbo go: Banshee-t láttad már?

Olyan sokat nem nézünk azért, mert inkább sport megy. Mióta gyerekek vannak meg a mese is átvette a szerepet.
De amik tetszettek régebben, vagy mostanában elalvás előtt:
24, Homeland, Casa de papel, Affair, Híd (norvég-dán-svéd), Luther, Spartacus, Kaliforgia.

Game of Trones is tetszett, de végül össze lett csapva. Csernobiltól se ájultunk el annyira.

Az igényesebb magyarokat is igyekszünk követni, az Aranyélet, Alvilág, Mellékhatás elég jó volt.

Bansheet láttuk, az nem volt rossz.

tonijani: így van, ezért színes a világ. Színházbérletünk is van vagy 10-12 éve a nyíregyi Móricz Zsigmond Színházban. Nagyszinpad, és Kamara is. De egyre inkább úgy vettük észre, hogy a nagyszinpadi vígjátékok már nem is érdekelnek, és sokkal szívesebben megnézünk valami halál elvont kamarai darabot, van hogy többször is.



Ezek alapján azt mondanám @csacsi1899 , hogy a pörgősebb, lazább sorozatok tetszenek neked. Amiket írtál és néztetek, azok mind lassan építkezősek voltak, nem mindenkinek fekszik az a stílus. Amik így hirtelen eszembe jutottak és kicsit pörgősebbek: Narcos, Bodyguard (2018), Daredevil, Tom Clancy's: Jack Ryan, The Spy, The Widow. Ott vannak még az olaszok (Suburra és Gomorra), ez ízlés kérdése, Gomorránál szerintem első évad annyira nem mérvadó (régen készült). Ray Donovan váltakozó, vannak jó és pörgős évadok, de vannak nagyon lassúak is, ahol több a dráma ("vergődés"). Érdekes lehet még a ZéroZéroZéro is, ha nem olvastátok a könyvet, illetve az Ozark, bár annál felmerült olykor, hogy az is lassabban építkezik.

Ha viccesebb kategória, akkor Barry, Dead to Me. Mondjuk a humor is változó, ha első 1-2 rész nem tetszik, akkor engedjétek el, nem fog változni.


Jól látod Pozzatto. Jobban tetszenek, ha pörögnek a dolgok.

A Suburrát szerintem láttam, vagy ha volt belőle film akkor csak a filmet.
A Gomorrát néztem vagy 2-3 évadot, mert ugye az olaszok nagy kedvencek. De abbahagytam, mert utáltam az összes szereplőt. :) Power is kb ilyen.

A többire ránézek majd. Most épp dilemma, hogy megnézzük-e az Affair 5. évadát. ( Na ugye ez is elég lassú, mégis megfogott. Ruth Wilson amúgy nagy kedvenc) Ha nem, akkor keresni kell valami újat. A Fleabaget kezdük el, de azt letörlöm, inkább megnézem vmi bicikliverseny 3. ismétlését. :)

A lassan épitkező sorozatok, amik a karakter kifejtés miatt lassúak, szerintem katartikusabb és nagyobb élményt adnak, mint a felszínes, pörgő szériák. De nyilván ez egyéni ízlés kérdése, a Breaking Badnek vannak olyan jelenetei, amik már eszembe jutva is hozzák azt az élményt, mikor láttam. Gus utolsó sétája, a lassan erőteljesedő zenével, a háttérben lobogó amerikai zászló, az Its all clear hívással, zseniális. Pedig csak kiszáll egy fickó, oszt sétál. Ennyire egyszerű, ha viszont meg van alapozva, egy hibára képtelen embert láthatunk csapdába sétálni, egy lassú, zseniális tálalásban, ahol minden mozzanatnak érzed a súlyát, az előzetes építkezés miatt.

Valami hasonlót tudnék mondani a Big Little Liesról is, nem a cél a lényeg, hanem az odavezető út. Nagy kérdés, ki mit keres a sorozat nézős szórakozásban.

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum április 02, 2021, 20:13:40

-Breaking Bad: Fúú ezt próbáltam sokáig, de nagyon szar... Nem is értem a hypot.

Ne tudd meg hanyszor kezdtem el, szerintem 5-6 alkalommal es sosem jutottam tovabb a 4-5. resznel. Egyszerűen van amit nem nekunk talaltak ki aztan kesz, elengedtem.

En sem bírom a lassan indulókat, nalam ezek voltak kedvencek: Prison Break, Mentalista (nem pont a gyorsasaga miatt de biztos lattam mar 3x minden reszt..), Person of Interest, La casa de papel, Arrow. Ezek mellett lattam sok mindent nyilvan, pl Stranger Things sem volt olyan rossz, orvosis vonalbol neztem Good Doctort, New Amsterdamot de mindet abbahagytam egy ido utan.
Ha ezek alapjan tudtok valami jot, nekem is mondhattok.. :D

Régebben a sorozatok többsége epizodikus jellegű volt (minden részen nagyjából különálló sztorival, elvétve volt átívelő szál). Ez elsősorban azért volt így, mert az embereknek nem volt idejük vagy türelmük sorozatokat nézni, a készítők 40+ részekben gondolkodtak, évadok is 16-20 részesek voltak. Amint az egyre nevesebb forgatókönyvírók, illetve rendezők és színészek megtalálták ezt a szegmenset a filmek helyett, úgy kezdődött a részek csökkenése, átívelő történetek alkotása. Az utóbbival lehet ugyanis maradásra bírni a nézőt.

Ezzel egyetemben elkezdtek eltűnni a "pörgős", feszes sorozatok, míg a lassabban építkező alkotások kerültek előtérbe. Most már lassan minden sorozatnak az alapja lesz a lassabban építkezés, kibontani a szereplők hátterét, egyrészt, mert ha beválik, akkor lehet készíteni spinoffokat, másrészt mert el lehet húzni egy-egy érdekes szál esetén 4-5 évadra az amúgy összességében csak 10-14 részesre tervezett sorozatot (a cégek ugyanis pilot után csak 1 évadot rendelnek be, aztán függőbe rakják a dolgot). Azoknak, akik a pörgősebb szegmens szeretik, nem akarnak egy-egy pillanatra várni hosszú részeket, egyfelől az antológiai sorozatokat ajánlom (feszesebb évadok, minden évadban másról van szó), másfelől az epizódikusan építkezőket, illetve a minisorozatokat. Az epizodikus nem igazán található meg a Netflix, HBO vagy az Amazon kínálatában, ezeket amerikai kábel csatornákon érdemes keresni (vagyis letölteni ezt is ;D).

Az antológiai sorozatoknál is van olyan, ami például részeként teljesen új történetet mesél el, mégis van valami közös kapocs, ilyen az Inside No.9 és talán ide sorolható Black Mirror is. Előbbiről már írtam, utóbbi pedig sokszor ki lett vesézve a topicban. Annyit tennék még hozzá az Inside No. 9 sorozathoz, hogy én azt úgy néztem az adott évadot (az első után...), hogy felkutattam az IMDB és egyéb értékeléseket, kritikákat és a legjobb kettőt próbáltam be az adott évadból, így nem csalódtam. Általában 2-3 rész teljes homály, de van 1-2, ami beüt (mint a Black Mirrornál).
Idézetet írta: Pozzato Dátum január 05, 2017, 12:53:35
Inside no. 9
A közös csak a házszám a sztorikban, hiszen mindegyik epizódot egy 9-es számú házban csináltak. Szerintem a 6 részből 3-4-et nyugodtan ki lehet hagyni, amit viszont kötelező megnézni, az a második rész. A rablókkal forgatott epizód valami zseniális. Talán még az első rész volt jó (ott a zárás miatt).

Az előbb említett antológiai sorozatoknál a teljes évadokat tekintve az American Crime Story 1. évadát ajánlanám, sokan mondták még az American Horror Story-t is. Én abból sokat nem láttam, így nem tudok értékelést írni hozzá, hogy megfelel-e a pörgős és izgalmas sorozatoknak. A Fargo évadai szintén ilyen elven működnek, viszont ez rendkívül megosztó sorozat. Nekem nagyon beütött az első pár évad, de vannak olyanok, akik ki nem állhatják (lassúnak tartják). Az Unsolved szintén ebbe a kategóriába tartozik, itt még csak egy évad jött ki, ez Tupac és Notorious B.I.G. életéről, illetve tragikus halálukról szól. Azt mondom, hogy a nyomozás érdekes, de mivel azóta se tudjuk a rejtély megoldását, ezért felbosszanthatja az embert, ráadásul, akit nem érdekel a rap és ez a kultúra, annak irreleváns a sztori. Ott van még a The Haunting of Hill House, ami horror, szerintem jó, de változó, ki mennyire szereti ezeket (ennek a második évada a The Haunting of Bly Manor, ami nem lett kiemelkedő).

A minisorozatok szerteágazóak, lehetnek akár dokumentalista stílusúak, valós és fiktív eseményeket is feldolgozhatnak. Itt is vannak gyorsabbak, lassabbak, váltakozó tényleg, de itt csak 4-10 részt "kell" szenvedni. Ide tartozik az említett The Spy vagy mondjuk a 22-es csapdája is. Akik szeretnének keresgetni, azoknak itt a listája a minisorozatokra: https://www.imdb.com/search/title/?title_type=tv_miniseries&release_date=2012-01-01,&user_rating=7.5,&num_votes=8000,&sort=user_rating,desc&start=51&ref_=adv_nxt

Azoknak mondanám, akik nem használják az IMDB Advanced Search felületét (https://www.imdb.com/search/title/), hogy ilyen listát bárki tud generálni a számára megfelelő paraméterekkel, lehet szűrni az adatbázisukat filmekre, sorozatokra, mindenre is, de szerintem ezt már linkeltem korábban.

A végére maradt az epizodikus sorozat, amiből azért még mindig akad a kábeles csatornák között. Ezt több ismerősömtől is hallottam, hogy azért néznek mondjuk Gyilkos elméket, mert nincs idejük arra, hogy akár egymás után 5-6 részt megnézzenek egy adott szériából, elfelejtik, ez pont ideális számukra. Ide tartozik még a CSI és NCIS sorozatok is, de azért árnyaltabb a kép és akad még bőven a "piacon" minőség cucc. Az ABC-nél ment egy évadot a Forever, ahol minden részben minisztori van, viszont akad egy egész évadot átívelő szál is. Az NBC-nél ilyen volt a The Blacklist, mely itthon is népszerűségnek örvend.

Ahogy kivettem például @peshark szavaiból, neki például a CBS, FOX és The CW sorozatai tetszettek (előbbinél Person of Interest, Mentalista, utóbbinál Arrow). A CBS-nél az elmúlt 10-12 évben voltak ehhez hasonlóak, Elementary-t egy jó ideig néztem, kikapcsolódás szintén szerintem jó volt, ahogyan a Limitless is (film "utóhatása", főszereplő viszont lehet irritáló). Az viszont kétségtelen, hogy a CBS sokat romlott minőségben az elmúlt években. The CW más tészta, ők ugye a szuperhősöket veszik górcső alá. Én jó pár évig mellőztem ezt a csatornát, de most abszolút pozitív csalódás volt a Superman & Lois, ami az HBO Go kínálatában is elérhető.

Ami pörgős, ütős és epizodikus, az a Lethal Weapon (FOX), itt minden volt, ami kell, de ez is csak az első két évadban működött, amíg a Martin Riggs karakterét alakító Clayne Crawford össze nem veszett a vezetőkkel. Utána a sorozat szétesett, én sem néztem tovább. A FOX kínálatában még ott volt a Lucifer, Wayward Pines, Lie to Me, Alcatraz és még lehetne sorolni: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_programs_broadcast_by_Fox#Current_programming

Az AMC volt ugye a lassabb sorozatok világa (Breaking Bad, Mad Men), de azért itt is akadtak elborult alkotások: Into the Badlands (aminél jobb verekedéseket azóta se láttam), illetve Preacher (ahol tényleg akadt pár jó és vicces rész, mondjuk egészében már nem volt ütős a sorozat). A The Terror is innen került ki, ami sokaknak tetszett.


Az elmúlt években elindult egy tendencia, miszerint jönnek majd folyamatosan a szuperhős, illetve a rendkívül széles világra épített sorozatok (fentebb írtam, rengeteg spinoff stb.). Véleményem szerint pár év múlva teljesen el fognak tűnni a 12+ részes évadokkal operáló, epizodikus sorozatok, főleg akkor, ha megvalósul a teljes home office (a pandémia miatt). A streaming szolgálatók érdeke, hogy folyamatosan ott üljünk a képernyő előtt. Egyre többen kopogtatnak ebben a kategóriában, először csak az HBO, Netflix és Amazon (illetve Hulu), most pedig már ott tartunk, hogy itt a Disney, Apple+, YouTube Premium, Peacock stb. (kínaiakról ne is beszéljünk, mint az iQIYI), mert ez már a streaming háborúk kora, ahogyan írták az elemzők.

Mély és lassabb sorozatok kellenek majd, amik az évadzárókra hegyezik ki a feszültséget. Ezeknek egyik eleme lesz a feszültséget szinten tartó részek, ahol ugyan történnek dolgok, de kevésbé lesz pörgős. Be akarják rántani évekre az embereket, hogy eszükbe se jusson majd leiratkozni az adott szolgáltatóról. Én azt sajnálom, hogy így idővel eltűnhet a minőség. Már most is érződik, hogy főleg azok az erősek, ahol megtörtént eseményre épül a sorozat. Remélem, hogy ezekből lesz még, nem fog elhalni ez a szál. Igazán jó könyveket és forgatókönyveket már nem írnak. A másik nagyobb gond, hogy bizonyos sztárok (Nicole Kidman, Reese Witherspoon) elkezdték a saját produkciós cégeikkel dolgoztatni, magukat nevezik meg főszereplőnek, producernek, illetve ők csinálják a castingot is a haveri körnek.

Megvásárolnak egy rakat könyvet, ami így kizárólagosságot kapnak, ők dönthetnek mindenben. Ennek eset végül áldozatául a Big Little Lies második évada (ahol kiszállt Jean-Marc Vallée és összeomlott az egész), illetve olyan sorozatok, mint a Little Fires Everywhere. A könyv kiváló volt, míg a sorozatra behívta Reese azokat, akik neki megfeleltek és ripacskodás lett az egészből. The Undoing? Dettó.


Minden tisztelem annak, aki ezt elolvasta.  ;D

Behind Her Eyes:topbet_125:

Nehéz spoilermentesen beszélni erről a 6 részes sorozatról :-X Amúgy is nagyon tetszett, de a vége nagyot üt; ennyit talán el lehet árulni :)
(Teljesen más a kettő, de a hatást tekintve nálam az Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság könyvnél volt ilyesmi érzésem)

Idézetet írta: Latzka Dátum április 06, 2021, 22:26:24
Behind Her Eyes:topbet_125:

Nehéz spoilermentesen beszélni erről a 6 részes sorozatról :-X Amúgy is nagyon tetszett, de a vége nagyot üt; ennyit talán el lehet árulni :)
(Teljesen más a kettő, de a hatást tekintve nálam az Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság könyvnél volt ilyesmi érzésem)

Már nem volt más megoldás én is elkezdtem nézni a párommal sorozatokat. Ezen is túl vagyunk, na igen... a végén  beszartam (a barátnőm meg 2 napig idegeskedett, hogy női fejjel miért nem jött rá  :D) Összességében viszont neki nagyon bejött, én elnéztem

De ha már itt vagyok visszapörgetek az oldalakon és megnézem a kritikákat, ettől függetlenül mit ajánlanátok?
Amiket néztünk, hogy segítsek a témakörben (Pozzato ezek után jellemzést ír rólam ha kell  ;D):

A nagy pénzrablás - nálam 10/10 főleg az első 2 évad
A vezércsel - 9,5
Menekülés a tóhoz - nekem bejött, az asszony kiszenvedte
Lupin - a 6 részt ledaráltuk 1 nap alatt  _ ez is 10/10 :D
Narcos - elkezdtük nézni, nem fogott meg, abbahagytuk (lehet túl korán)


Kiegészítés:
kb. az elmúlt 2000 évből bármi jöhet, mert soha nem sorozatoztam.  :redchug: :redchug: :redchug:

Idézetet írta: gerry Dátum április 06, 2021, 22:56:11
A nagy pénzrablás - nálam 10/10 főleg az első 2 évad
A vezércsel - 9,5
Menekülés a tóhoz - nekem bejött, az asszony kiszenvedte
Lupin - a 6 részt ledaráltuk 1 nap alatt  _ ez is 10/10 :D
Narcos - elkezdtük nézni, nem fogott meg, abbahagytuk (lehet túl korán)


Kiegészítés:
kb. az elmúlt 2000 évből bármi jöhet, mert soha nem sorozatoztam.  :redchug: :redchug: :redchug:

Az értékeléseink szinte azonosoak, a Narcost 1 rész után dobtam (persze lehet korán, de nem fogott meg engem se)

Szerintem lesz majd itt hosszabb és bővebb ajánló is, addig egyet én is hozok:

Dr. Murphy (The Good Doctor)  egy közös sorozatozáshoz tökéletes. Aztán, ha bejövős az orvososdi akkor Dr. House.

Így elsőre azt mondanám @gerry , hogy ilyen menekülős, rablásos témák nem állnak messze tőled.  ;D Amiket még ajánlani fogok, azokon kívül csak ismételni tudom az előttem lévő hozzászólásokat: Ozark, The Blacklist, Lethal Weapon stb., de hogy újat is mondjak, amiket nem fejtek ki: Sneaky Pete, The Boys (ezt még @csacsi1899 -nak vagy @peshark -nak is ajánlom, pörgős, vicces, "szuperhősös"), Justified is érdekes lehet.

Amit @peshark is írt, hogy Prison Break, az szerintem kötelező. Igaz, hogy régi, lehet ma már nem nézném újra, de szerintem elsőre tökéletes, ha nem láttad. @zbking írta a Banshee-t, az szintén feküdhet. Amúgy beletenyereltél egy olyan témába, amiből viszonylag kevés sorozat készül (Heist/Escape kategória). A La Casa de Papel/Money Heist is hiánypótló volt, de elsősorban amiatt szorul háttérbe a rablásos sorozat ötlete, mert a filmek terén már egy csomót elkészítettek. Az ikonikus Inside Man, Ocean's sorozatok, The Thomas Crown Affair, The Town, Dog Day Afternoon, Logan Lucky, Reservoir Dogs, Now You See Me, The Bank Job, Hell or High Water és természetesen az Olasz meló (lehetne még bőven sorolni ezeken kívül is). Egy ilyen rablós sorozatot nehéz kivitelezni 8-10 részen át, esetleg évadokba foglalni.

Lehetséges, hogy a következő években ez a témakör is felpezsdül, épp ma érkezik például a This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist Poster, ami viszont dokusorozat a Netflixen. A sorozatboom előtti időkből ott a Las Vegas (2003-2008), amely amúgy nem is volt annyira vészes, rablás is volt benne, üldözés, vicces volt, ha jól emlékszem, volt egy átívelő szál, illetve minden résznek más bűncselekmény adta az alapját, de mai szemmel nézve ez már erősen közepes kategória (de akkoriban ez még bőven jó volt).

Tavalyi sorozat volt, szintén spanyol a El robo del siglo / The Great Heist, ami amúgy megtörtént esetet dolgoz fel. A kolumbiai rablást minden idők egyik legnagyobbjának tekintik, de van vele egy apró probléma: képernyőn ez rohadtul unalmas. A sikeres rablások többsége ugyanis olyan, hogy fel sem tűnik senkinek. A La Casa de Papel ezért is lehetett sikeres, mert fiktív és akciók sora tarkítja. Nehéz egyszerre látványos és jó rablást csinálni (sorozatban meg pláne nehéz, mint ahogy említettem).

Nagyon sok sorozatajánlás volt az elmúlt években a topicban, jó, hogy felhoztátok ezt a kvázi nulláról indulást, mert sokakat most talált meg a sorozatozás. Olyan ismerőseim kezdtek el nézni sorozatok, akik régen annyit mondtak rá, hogy minek nézed, inkább egy gyors film! Aztán most mindenki megváltozott a véleménye, szinte egyszerre. Kérdezik, miket kéne nézni, mi a minőségi sorozat. Ugyanígy a könyveknél, ahol szintén elkapott egy réteget az olvasási láz, aminek örülök. Ha netalán valaki olvasna és szereti a rablásos dolgokat, annak ez a könyv is érdekes lehet:
Idézetet írta: Pozzato Dátum december 19, 2019, 23:12:11
Eduardo Sacheri: Lúzerek éjszakája
Szösszenet róla:Sacheriről először akkor hallottam, mikor megnéztem a Szemekbe zárt titkok című filmet. Nem az amerikai utánzatot, mert az gyenge, hanem az argentin 2009-es verziót. Zseniális volt, érdemes rá időt szánni, ahogyan a Lúzerek éjszakájára is. Könnyed olvasmánynak tűnik a maga 345 oldalával, hiszen a szereplők is esetlenek, de bosszúra esküsznek. Sacheri a saját környezetéből merített erőt a könyvhöz, mely igényes borítóval is rendelkezik, ha ez valakinek fontos lenne. Pörgős könyv, melynek középpontjában a bosszú áll:
Buenos ​Aires tartomány egy eldugott településén sok minden felett eljárt az idő. A 2001-es gazdasági válság során kirobbant banki megszorítások idején egy baráti társaság elég pénzt gyűjt ahhoz, hogy egy közös terv segítségével kilábalhassanak a pusztulásból és a szegénységből. Ám időközben, a betétek országos elkobzásakor átverik őket, és elveszítik minden megtakarított pénzüket. A pórul járt barátok elhatározzák, hogy mindet visszaszerzik, és ezzel kezdetét veszi a tartomány egyik legemlékezetesebb pénzrablásának története.

Majd jövök egy listával, amiből szerintem mindenki találhat megfelelő sorozatot, illetve bővítheti is azt, ajánlhat, több szem többet lát alapon.  :ok: