Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Benedek0228 Dátum november 19, 2023, 11:03:01Ez a szerencsejáték törvény jó példa azoknak, akik Gyurcsányoznak.
Bármit megtehetnek. Ott a példa az oroszoknál és a fehéroroszoknál.
Ez nagyon ijesztő.
Kivégezték a kocsmákat a játékgépekkel  aztán a trafikosokat a cigivel, most a sportfogadókat, és van akik még mindig Gyurcsányoznak.
Felkészülnek a kocsmák az alkoholos italokkal.
Jól írtad, amit írtál.

Egyet még hozzáteszek:
Nem csak a kocsmák készülhetnek fel az alkoholos italokkal, hanem arra is fel lehet készülni, hogy a következő években sok ember el fogja bukni a megtakarított pénzét.
Ez lenne az államkötvényes dolog, aminek révén úgy "oldják" majd meg a dolgot, hogy az emberek mostanában saját maguk önként adják oda a pénzüket, majd pedig néhány év múlva - többen közülük - vissza fogják kapni a nagy semmit.
A magánnyugdíjakat könnyebb volt ellopni (bocs: megvédeni), de az emberek otthon vagy bankszámlákon megtakarított pénzét már nehezebb ellopni (bocs: megvédeni).
Ám nem lehetetlen. Csak annyit kell tenni, hogy valahogyan ki kell csalogatni, "meg kell oldani", hogy az emberek önként adják oda nekik a saját pénzüket.

#1846 november 19, 2023, 13:37:03, pawal
Idézetet írta: TiB Dátum november 19, 2023, 10:57:35Három legfontosabb topik a többségnek:

OV: https://miniszterelnok.hu/

Tippmixpro: https://www.sportfogadas.org/forum/index.php?topic=10136.1845

Tippmix: https://www.sportfogadas.org/forum/index.php?topic=9929.195

Minden más bonyis meg gonosz nyugati, hagyjátok csak.

hát ez itt a színvonal...gúnyolódni az egyszeri useren, aki semmit de semmit nem tehet arról, hogy Orbánnak az Isten pénze se elég, ezért elüldöz mindenkit, aki nem tejel neki eléggé....

Idézetet írta: pawal Dátum november 19, 2023, 13:34:22hát ez itt a színvonal...gúnyolódni az egyszeri useren, aki semmit de semmit nem tehet arról, hogy Orbánnak az Isten pénze se elég, ezért elüldöz mindenkit, aki nem tejel neki eléggé....
Szerintem az nem gúnyolódás volt, csak a keserűség.

Ez szerintem egy régen rossz szemlélet, miszerint az "egyszeri user" nem tehet róla, hogy ez a helyzet alakult ki, illetve a másik, hogy "mééé Gyurcsány jobb volt", esetleg a harmadik, hogy "kire szavazzak"?

Amit fontos lenne megérteni: aki nem ment el szavazni, nem foglalkozik a politikával, az minden esetben az aktuális rezsimet támogatja. Én teljesen megértem, ha valaki nem akar foglalkozni a politikával, csak nyugodtan élni, mert elege van mindenből, DE... ez nem így működik.

A politikával minden esetben foglalkozni kell, véleményt nyílvánítani (teljesen mindegy, melyik oldal mellett, de kérdőjelezzetek meg alapvetéseket, gondolkodjatok), hiszen egy elnyomó rezsim pontosan azt akarja elérni, hogy ne foglalkozz a politikával, hiszen csak "feszkót hoz magával". Neked kedves egyszeri user nyugalomra van szükséged, majd mi döntünk helyetted, bízzál bennünk.

Pontosan az olyan egyszeri userek tehetnek arról, hogy az ország így áll. Nem akar semmivel sem foglalkozni, csak élni nyugodtan, de inkább a saját fejlődésével kéne foglalkoznia, hogy ne rekedjen meg egyetlen szinten. Az ugyanis a leginkább bosszantó, ha valaki azt mondja, jajj, ezt nálam jobban tudja az orvos, politikus, ügyvéd stb., én csak egyszerű ember vagyok.

Nem kedves honfitársam, nem vagy egyszerű ember, kezdjél olvasni, fejlődjél, mert rohadtul el fognak nyomni, mint egy cigicsikket, utána pedig az összes vagyonodat elveszik és végül nincstelenként fogsz tengődni, mert azt mondtad: én csak egyszeri user vagyok, hagyom, hogy döntsenek helyettem. Hidd el, dönteni fognak.

Hol volt az egyszeri user mentalitás még a világban? Kína, Oroszország, Észak-Korea, Kuba stb., ismerős milyen faszán állnak ezek a helyek? Szóval szedjétek már össze magatokat, ne miattam, ne bárki más miatt, MAGATOK miatt! Legyetek igényesek, fejlődjetek, olvassatok, tanuljatok. Elhiszem, könnyű leülni a TV elé és csak bambulni, de inkább helyette nézzetek egy dokut, még azzal is többre fogtok menni.

Merjetek gondolkozni, ne elégedjetek meg azzal, ahol tartotok!

Idézetet írta: pawal Dátum november 19, 2023, 13:34:22hát ez itt a színvonal...gúnyolódni az egyszeri useren, aki semmit de semmit nem tehet arról, hogy Orbánnak az Isten pénze se elég, ezért elüldöz mindenkit, aki nem tejel neki eléggé....

DE, tehetsz. Ragadj meg még 1 millió embert, és menj ki tűntetni, úgy ahogy kell. Nem így ismertem ezt a népet.

A színvonal itt magas, ahhoz képest, hogy mi történik ebben a kurva országban.

Ezt most még itt szabadon le merem írni, aztán lehet hogy hamarosan küldik a fekete Volgát.

Idézetet írta: csabax Dátum november 19, 2023, 12:47:52Jól írtad, amit írtál.

Egyet még hozzáteszek:
Nem csak a kocsmák készülhetnek fel az alkoholos italokkal, hanem arra is fel lehet készülni, hogy a következő években sok ember el fogja bukni a megtakarított pénzét.
Ez lenne az államkötvényes dolog, aminek révén úgy "oldják" majd meg a dolgot, hogy az emberek mostanában saját maguk önként adják oda a pénzüket, majd pedig néhány év múlva - többen közülük - vissza fogják kapni a nagy semmit.
A magánnyugdíjakat könnyebb volt ellopni (bocs: megvédeni), de az emberek otthon vagy bankszámlákon megtakarított pénzét már nehezebb ellopni (bocs: megvédeni).
Ám nem lehetetlen. Csak annyit kell tenni, hogy valahogyan ki kell csalogatni, "meg kell oldani", hogy az emberek önként adják oda nekik a saját pénzüket.
Pontosan.
Ők automatice csinálnak mindenkinek értékpaírszámlát. A jó kurva anyjukat.
Falig fogják vinni a fiúk ezt a projectet, aztán tipliznek.

Itt leszünk kisemmizve, az EU-ból kilépve.

És milyen jó pénzem lenne, ha kapnék 20 ropit mindenki után, aki innen a fórumból rájuk szavazott...

Idézetet írta: Benedek0228 Dátum november 19, 2023, 15:02:24Pontosan.
Ők automatice csinálnak mindenkinek értékpaírszámlát. A jó kurva anyjukat.
Falig fogják vinni a fiúk ezt a projectet, aztán tipliznek.

Itt leszünk kisemmizve, az EU-ból kilépve.

És milyen jó pénzem lenne, ha kapnék 20 ropit mindenki után, aki innen a fórumból rájuk szavazott...
Szerintem nem fogunk kilépni az EU-ból. Szó sincsen arról, hogy Magyarország kilépjen az EU-ból.

Természetesen sok embernél fogékony ez a duma, néhányan el is hiszik-hitték, hogy Magyarország ki fog lépni az EU-ból.
Ám elegendő csak nagyon-nagyon-nagyon picit gondolkozni azon, hogy mi történne akkor, ha Magyarország tényleg kilépne az EU-ból. Mert az egy igencsak valós dolog, hogy Magyarország lényegében Németország gyarmata, Magyarország lényegében Németország összeszerelő-üzeme.

Ennél a példánál talán elég abba belegondolni, hogy a győri Audi és a kecskeméti Mercedes gyárak autói és alkatrészei mennyivel több pénzbe fognak kerülni a vám miatt. És arra is lehet tippelni, hogy az Audi és a Mercedes mennyire gyorsan fog elmenni Magyarországról.
Vagy például olyasmire is lehet gondolni, hogy a sok magyar állampolgár számára, akik Nyugat-Európában dolgoznak, onnantól kezdve sok helyre vízum kellene és többeknél előfordul majd az, hogy "kirakják" őket az ottani munkahelyükről és vízum nélkül nem utazhatnak be Ausztriába, Németországba, Hollandiába, stb.

Vajon mekkora felháborodás lesz, amikor azt fogják mondani a naponta az ausztriai munkahelyükre ingázóknak, hogy "ennyi volt és holnaptól nem mehettek oda". Vajon az a sok ember némán fogja tűrni azt, hogy elbukja a jól fizető munkahelyét és ezután dolgozhat majd ismét Magyarországon? Ha talál munkahelyet.

Satöbbi.

Szóval a "Magyarország ki fog lépni az EU-ból" jó duma a hiszékeny embereknek, de amúgy szinte a nullával egyenlő a valóságalapja.

Idézetet írta: csabax Dátum november 19, 2023, 16:19:51...Magyarország lényegében Németország gyarmata, Magyarország lényegében Németország összeszerelő-üzeme.

Ó hát mindenki tanul történelmet (tanulják vagy csak végigülik?), de nem esik le nekik, hogy gazdasági alapon dől nagyjából minden. Nem a facebook hirdetett EU-ellenes fröcsögés a lényeg, hanem amiket említesz.

Idézetet írta: csabax Dátum november 19, 2023, 16:19:51Szerintem nem fogunk kilépni az EU-ból. Szó sincsen arról, hogy Magyarország kilépjen az EU-ból.

Természetesen sok embernél fogékony ez a duma, néhányan el is hiszik-hitték, hogy Magyarország ki fog lépni az EU-ból.
Ám elegendő csak nagyon-nagyon-nagyon picit gondolkozni azon, hogy mi történne akkor, ha Magyarország tényleg kilépne az EU-ból. Mert az egy igencsak valós dolog, hogy Magyarország lényegében Németország gyarmata, Magyarország lényegében Németország összeszerelő-üzeme.

Ennél a példánál talán elég abba belegondolni, hogy a győri Audi és a kecskeméti Mercedes gyárak autói és alkatrészei mennyivel több pénzbe fognak kerülni a vám miatt. És arra is lehet tippelni, hogy az Audi és a Mercedes mennyire gyorsan fog elmenni Magyarországról.
Vagy például olyasmire is lehet gondolni, hogy a sok magyar állampolgár számára, akik Nyugat-Európában dolgoznak, onnantól kezdve sok helyre vízum kellene és többeknél előfordul majd az, hogy "kirakják" őket az ottani munkahelyükről és vízum nélkül nem utazhatnak be Ausztriába, Németországba, Hollandiába, stb.

Vajon mekkora felháborodás lesz, amikor azt fogják mondani a naponta az ausztriai munkahelyükre ingázóknak, hogy "ennyi volt és holnaptól nem mehettek oda". Vajon az a sok ember némán fogja tűrni azt, hogy elbukja a jól fizető munkahelyét és ezután dolgozhat majd ismét Magyarországon? Ha talál munkahelyet.

Satöbbi.

Szóval a "Magyarország ki fog lépni az EU-ból" jó duma a hiszékeny embereknek, de amúgy szinte a nullával egyenlő a valóságalapja.
Idézetet írta: csabax Dátum november 19, 2023, 16:19:51Szerintem nem fogunk kilépni az EU-ból. Szó sincsen arról, hogy Magyarország kilépjen az EU-ból.

Természetesen sok embernél fogékony ez a duma, néhányan el is hiszik-hitték, hogy Magyarország ki fog lépni az EU-ból.
Ám elegendő csak nagyon-nagyon-nagyon picit gondolkozni azon, hogy mi történne akkor, ha Magyarország tényleg kilépne az EU-ból. Mert az egy igencsak valós dolog, hogy Magyarország lényegében Németország gyarmata, Magyarország lényegében Németország összeszerelő-üzeme.

Ennél a példánál talán elég abba belegondolni, hogy a győri Audi és a kecskeméti Mercedes gyárak autói és alkatrészei mennyivel több pénzbe fognak kerülni a vám miatt. És arra is lehet tippelni, hogy az Audi és a Mercedes mennyire gyorsan fog elmenni Magyarországról.
Vagy például olyasmire is lehet gondolni, hogy a sok magyar állampolgár számára, akik Nyugat-Európában dolgoznak, onnantól kezdve sok helyre vízum kellene és többeknél előfordul majd az, hogy "kirakják" őket az ottani munkahelyükről és vízum nélkül nem utazhatnak be Ausztriába, Németországba, Hollandiába, stb.

Vajon mekkora felháborodás lesz, amikor azt fogják mondani a naponta az ausztriai munkahelyükre ingázóknak, hogy "ennyi volt és holnaptól nem mehettek oda". Vajon az a sok ember némán fogja tűrni azt, hogy elbukja a jól fizető munkahelyét és ezután dolgozhat majd ismét Magyarországon? Ha talál munkahelyet.

Satöbbi.

Szóval a "Magyarország ki fog lépni az EU-ból" jó duma a hiszékeny embereknek, de amúgy szinte a nullával egyenlő a valóságalapja.
Idézetet írta: csabax Dátum november 19, 2023, 16:19:51Szerintem nem fogunk kilépni az EU-ból. Szó sincsen arról, hogy Magyarország kilépjen az EU-ból.

Természetesen sok embernél fogékony ez a duma, néhányan el is hiszik-hitték, hogy Magyarország ki fog lépni az EU-ból.
Ám elegendő csak nagyon-nagyon-nagyon picit gondolkozni azon, hogy mi történne akkor, ha Magyarország tényleg kilépne az EU-ból. Mert az egy igencsak valós dolog, hogy Magyarország lényegében Németország gyarmata, Magyarország lényegében Németország összeszerelő-üzeme.

Ennél a példánál talán elég abba belegondolni, hogy a győri Audi és a kecskeméti Mercedes gyárak autói és alkatrészei mennyivel több pénzbe fognak kerülni a vám miatt. És arra is lehet tippelni, hogy az Audi és a Mercedes mennyire gyorsan fog elmenni Magyarországról.
Vagy például olyasmire is lehet gondolni, hogy a sok magyar állampolgár számára, akik Nyugat-Európában dolgoznak, onnantól kezdve sok helyre vízum kellene és többeknél előfordul majd az, hogy "kirakják" őket az ottani munkahelyükről és vízum nélkül nem utazhatnak be Ausztriába, Németországba, Hollandiába, stb.

Vajon mekkora felháborodás lesz, amikor azt fogják mondani a naponta az ausztriai munkahelyükre ingázóknak, hogy "ennyi volt és holnaptól nem mehettek oda". Vajon az a sok ember némán fogja tűrni azt, hogy elbukja a jól fizető munkahelyét és ezután dolgozhat majd ismét Magyarországon? Ha talál munkahelyet.

Satöbbi.

Szóval a "Magyarország ki fog lépni az EU-ból" jó duma a hiszékeny embereknek, de amúgy szinte a nullával egyenlő a valóságalapja.
Én is remélem, hogy nem így lesz.

De. Érdekelte ezeket a buzikat a többszázezer katás?
Nagyon nem.
Ha úgy adja  az ausztriai vendégmunkások se fogják.

Az Audit és a Merdzsót meg simán le lehet cserélni BYD-re és akkumulátorra. Még ferdeszemet is rajzolnak a Potrohosnak.

Vagy: 4600 kisbolt zárt be az elmúlt 6 hónapban.

Ez valszeg 4600 család, 15 ezer ember.

Teljesen érthetetlen nekem  hogy van ember  aki ezekre szavaz, úgy, hogy nincs anyagilag érdekelve.

Túlélték az 50 ezer covid halottat, túlélték ezt a brutál inflációt
Eladják a 120 forintos gázt 700-ért, meg se rendülnek, csak itt Budapesten.

Érthetetlen.

Idézetet írta: Benedek0228 Dátum november 19, 2023, 18:23:27Teljesen érthetetlen nekem  hogy van ember  aki ezekre szavaz, úgy, hogy nincs anyagilag érdekelve.

Ezen szerintem nem kell meglepődni, elég csak meghallgatni a Fidesz-szavazókat. Önmagában már itt hibáztam, ugyanis ők nem Fidesz-szavazók, hanem Orbán Viktor fanatikusai. Ha jobban megnézzük, akkor Orbán tábora folyamatosan 1-1,5 millió fő között mozgott, ennyi ember az, aki feltétlen híve volt függetlenül attól, mit csinált. Ezen szavazók jelentős részének nem fűződök anyagi érdeke az Orbánra szavazásban, azért teszi, mert imádja őt. Ha kiderülne, hogy Orbán Viktor miket csinál, egyáltalán nem érdekelné őket, pontosan ugyanolyanok ők, mint Oroszországban a Putyin-hívek.

Lényegtelen számukra, hogy Putyin háborús bűnös, volt, aki a saját unokáját is kitagadta, mert az hazudozik, Putyin mondja csak a valóságot. Ez egy szekta, sajnos ezen emberek jelentős része menthetetlen, de vannak, akiken még lehet segíteni. Őket kapacitálni kell a fejlődésre, hogy ne rekedjenek meg egy molylepke szintjén. Érthető Orbán politikája, miszerint egyszerű üzenetek, butítás, oktatás leépítése, hiszen még sok olyan személy kell, akiket lehet hülyíteni. Elég megnézni csak egy szimpla orosz hétköznapot, lassan Magyarországon is ez lesz mindenhol.

Ezek az emberek pedig nem fogják Orbán Viktort megkérdőjelezni, hiszen hogyan is tehetnék? Az is csoda, ha a saját nevüket leírják helyesen, de pontosan ez Orbán Viktor célja, hogy iszonyat sötétségben tartsa őket. Amikor volt az ünnepi beszéde Viktornak pár hete, majd előtte és utána szimpatizánsait kérdezték, lehetett látni a színvonalat, hiszen az volt, hogy nekik jó úgy, ahogy élnek, hagyják őket békén. Van egy másik szavazói réteg is a Fidesznél, őket is olyan 1-1,5 millióra saccolom, nekik viszont anyagi érdekük a párt megmaradása: krumpliosztás, pozícióban maradás, befolyás megtartása. Ezek alatt értem az egyszerű falusi roma mellett azokat, akik mondjuk kormányhivatalokban dolgoznak, jó életük van. A rendszer képes még kiszolgálni 2-2,5 millió embert, de egyre csökken a létszám.

Az pedig csak Orbán Viktor hatalmon maradását segíti, hogy az emberek vándorolnak ki. Minél kisebb a szavazói réteg, minél többen hagyják el az országot és akár váltanak állampolgárságot, annyival kevesebbet kell majd meggyőzni, hiszen 8,2 millió szavazóképesből 2,5-3 millió szavaz rájuk már az is kiemelkedő (főleg, mert csak 6,8-7 millió megy szavazni), ha pedig ez jelentősen csökken majd (6-6,5 millióra), akkor az a 2,5 millió ember szó szerint élete végéig fogja hatalmon tartani Orbán Viktort.

Idézetet írta: Pozzato Dátum november 19, 2023, 18:42:06Ezen szerintem nem kell meglepődni, elég csak meghallgatni a Fidesz-szavazókat. Önmagában már itt hibáztam, ugyanis ők nem Fidesz-szavazók, hanem Orbán Viktor fanatikusai. Ha jobban megnézzük, akkor Orbán tábora folyamatosan 1-1,5 millió fő között mozgott, ennyi ember az, aki feltétlen híve volt függetlenül attól, mit csinált. Ezen szavazók jelentős részének nem fűződök anyagi érdeke az Orbánra szavazásban, azért teszi, mert imádja őt. Ha kiderülne, hogy Orbán Viktor miket csinál, egyáltalán nem érdekelné őket, pontosan ugyanolyanok ők, mint Oroszországban a Putyin-hívek.

Lényegtelen számukra, hogy Putyin háborús bűnös, volt, aki a saját unokáját is kitagadta, mert az hazudozik, Putyin mondja csak a valóságot. Ez egy szekta, sajnos ezen emberek jelentős része menthetetlen, de vannak, akiken még lehet segíteni. Őket kapacitálni kell a fejlődésre, hogy ne rekedjenek meg egy molylepke szintjén. Érthető Orbán politikája, miszerint egyszerű üzenetek, butítás, oktatás leépítése, hiszen még sok olyan személy kell, akiket lehet hülyíteni. Elég megnézni csak egy szimpla orosz hétköznapot, lassan Magyarországon is ez lesz mindenhol.

Ezek az emberek pedig nem fogják Orbán Viktort megkérdőjelezni, hiszen hogyan is tehetnék? Az is csoda, ha a saját nevüket leírják helyesen, de pontosan ez Orbán Viktor célja, hogy iszonyat sötétségben tartsa őket. Amikor volt az ünnepi beszéde Viktornak pár hete, majd előtte és utána szimpatizánsait kérdezték, lehetett látni a színvonalat, hiszen az volt, hogy nekik jó úgy, ahogy élnek, hagyják őket békén. Van egy másik szavazói réteg is a Fidesznél, őket is olyan 1-1,5 millióra saccolom, nekik viszont anyagi érdekük a párt megmaradása: krumpliosztás, pozícióban maradás, befolyás megtartása. Ezek alatt értem az egyszerű falusi roma mellett azokat, akik mondjuk kormányhivatalokban dolgoznak, jó életük van. A rendszer képes még kiszolgálni 2-2,5 millió embert, de egyre csökken a létszám.

Az pedig csak Orbán Viktor hatalmon maradását segíti, hogy az emberek vándorolnak ki. Minél kisebb a szavazói réteg, minél többen hagyják el az országot és akár váltanak állampolgárságot, annyival kevesebbet kell majd meggyőzni, hiszen 8,2 millió szavazóképesből 2,5-3 millió szavaz rájuk már az is kiemelkedő (főleg, mert csak 6,8-7 millió megy szavazni), ha pedig ez jelentősen csökken majd (6-6,5 millióra), akkor az a 2,5 millió ember szó szerint élete végéig fogja hatalmon tartani Orbán Viktort.
Idézetet írta: Pozzato Dátum november 19, 2023, 18:42:06Ezen szerintem nem kell meglepődni, elég csak meghallgatni a Fidesz-szavazókat. Önmagában már itt hibáztam, ugyanis ők nem Fidesz-szavazók, hanem Orbán Viktor fanatikusai. Ha jobban megnézzük, akkor Orbán tábora folyamatosan 1-1,5 millió fő között mozgott, ennyi ember az, aki feltétlen híve volt függetlenül attól, mit csinált. Ezen szavazók jelentős részének nem fűződök anyagi érdeke az Orbánra szavazásban, azért teszi, mert imádja őt. Ha kiderülne, hogy Orbán Viktor miket csinál, egyáltalán nem érdekelné őket, pontosan ugyanolyanok ők, mint Oroszországban a Putyin-hívek.

Lényegtelen számukra, hogy Putyin háborús bűnös, volt, aki a saját unokáját is kitagadta, mert az hazudozik, Putyin mondja csak a valóságot. Ez egy szekta, sajnos ezen emberek jelentős része menthetetlen, de vannak, akiken még lehet segíteni. Őket kapacitálni kell a fejlődésre, hogy ne rekedjenek meg egy molylepke szintjén. Érthető Orbán politikája, miszerint egyszerű üzenetek, butítás, oktatás leépítése, hiszen még sok olyan személy kell, akiket lehet hülyíteni. Elég megnézni csak egy szimpla orosz hétköznapot, lassan Magyarországon is ez lesz mindenhol.

Ezek az emberek pedig nem fogják Orbán Viktort megkérdőjelezni, hiszen hogyan is tehetnék? Az is csoda, ha a saját nevüket leírják helyesen, de pontosan ez Orbán Viktor célja, hogy iszonyat sötétségben tartsa őket. Amikor volt az ünnepi beszéde Viktornak pár hete, majd előtte és utána szimpatizánsait kérdezték, lehetett látni a színvonalat, hiszen az volt, hogy nekik jó úgy, ahogy élnek, hagyják őket békén. Van egy másik szavazói réteg is a Fidesznél, őket is olyan 1-1,5 millióra saccolom, nekik viszont anyagi érdekük a párt megmaradása: krumpliosztás, pozícióban maradás, befolyás megtartása. Ezek alatt értem az egyszerű falusi roma mellett azokat, akik mondjuk kormányhivatalokban dolgoznak, jó életük van. A rendszer képes még kiszolgálni 2-2,5 millió embert, de egyre csökken a létszám.

Az pedig csak Orbán Viktor hatalmon maradását segíti, hogy az emberek vándorolnak ki. Minél kisebb a szavazói réteg, minél többen hagyják el az országot és akár váltanak állampolgárságot, annyival kevesebbet kell majd meggyőzni, hiszen 8,2 millió szavazóképesből 2,5-3 millió szavaz rájuk már az is kiemelkedő (főleg, mert csak 6,8-7 millió megy szavazni), ha pedig ez jelentősen csökken majd (6-6,5 millióra), akkor az a 2,5 millió ember szó szerint élete végéig fogja hatalmon tartani Orbán Viktort.
Idézetet írta: Pozzato Dátum november 19, 2023, 18:42:06Ezen szerintem nem kell meglepődni, elég csak meghallgatni a Fidesz-szavazókat. Önmagában már itt hibáztam, ugyanis ők nem Fidesz-szavazók, hanem Orbán Viktor fanatikusai. Ha jobban megnézzük, akkor Orbán tábora folyamatosan 1-1,5 millió fő között mozgott, ennyi ember az, aki feltétlen híve volt függetlenül attól, mit csinált. Ezen szavazók jelentős részének nem fűződök anyagi érdeke az Orbánra szavazásban, azért teszi, mert imádja őt. Ha kiderülne, hogy Orbán Viktor miket csinál, egyáltalán nem érdekelné őket, pontosan ugyanolyanok ők, mint Oroszországban a Putyin-hívek.

Lényegtelen számukra, hogy Putyin háborús bűnös, volt, aki a saját unokáját is kitagadta, mert az hazudozik, Putyin mondja csak a valóságot. Ez egy szekta, sajnos ezen emberek jelentős része menthetetlen, de vannak, akiken még lehet segíteni. Őket kapacitálni kell a fejlődésre, hogy ne rekedjenek meg egy molylepke szintjén. Érthető Orbán politikája, miszerint egyszerű üzenetek, butítás, oktatás leépítése, hiszen még sok olyan személy kell, akiket lehet hülyíteni. Elég megnézni csak egy szimpla orosz hétköznapot, lassan Magyarországon is ez lesz mindenhol.

Ezek az emberek pedig nem fogják Orbán Viktort megkérdőjelezni, hiszen hogyan is tehetnék? Az is csoda, ha a saját nevüket leírják helyesen, de pontosan ez Orbán Viktor célja, hogy iszonyat sötétségben tartsa őket. Amikor volt az ünnepi beszéde Viktornak pár hete, majd előtte és utána szimpatizánsait kérdezték, lehetett látni a színvonalat, hiszen az volt, hogy nekik jó úgy, ahogy élnek, hagyják őket békén. Van egy másik szavazói réteg is a Fidesznél, őket is olyan 1-1,5 millióra saccolom, nekik viszont anyagi érdekük a párt megmaradása: krumpliosztás, pozícióban maradás, befolyás megtartása. Ezek alatt értem az egyszerű falusi roma mellett azokat, akik mondjuk kormányhivatalokban dolgoznak, jó életük van. A rendszer képes még kiszolgálni 2-2,5 millió embert, de egyre csökken a létszám.

Az pedig csak Orbán Viktor hatalmon maradását segíti, hogy az emberek vándorolnak ki. Minél kisebb a szavazói réteg, minél többen hagyják el az országot és akár váltanak állampolgárságot, annyival kevesebbet kell majd meggyőzni, hiszen 8,2 millió szavazóképesből 2,5-3 millió szavaz rájuk már az is kiemelkedő (főleg, mert csak 6,8-7 millió megy szavazni), ha pedig ez jelentősen csökken majd (6-6,5 millióra), akkor az a 2,5 millió ember szó szerint élete végéig fogja hatalmon tartani Orbán Viktort.
Bizony, bizony.

Pintér Sándor azért van még a kormányban egyedüliként, mert segített elsimítani Potroh halálos gázolását fiatal korában.

Lévai Anikóval már nagyon régen nincsenek együtt, csak a látszat miatt kell, mert többször szarrá verte

Gáspár fia meleg. Ami nem baj, csak úgy visszás egy kicsit, ha látjuk, mit művelnek ezzel a témával.

Ez az ország megérdemli a sorsát, engedték, hogy egy lókupec és tanítónő cigány unokája kilopja alóluk 95%-ban.


Idézetet írta: Latzka Dátum november 20, 2023, 11:26:35És szerintem azt mindenki igyekezzen toleránsan elfogadni a másik esetében, hogy fogadónként eltérő szempontok alapján választunk bukmékert; mert az elmúlt napokban azt látom, hogy az országos pártpolitika egyik főeleme eléggé begyűrűzött ide - csak a különbségeket látjuk a másikban és emiatt egymás torkának esünk..

Igenis be kell hozni a politikát, kritizálni kell, mivel pont a politika volt a befolyásoló erő ebben a kérdésben, a Fidesz egymaga döntötte el, hogy legyen monopolhelyzet, meg sem kérdezték, mit akarnak az emberek. Egymásnak esünk, jogos-e? Az a baj, hogy ez túlságosan későn kezdődött el, túlságosan sokat tűrtünk, aminek ez lett az eredménye, ráadásul Te most megint azt mondod, fogadjunk el dolgokat, törődjünk bele, nézzük el a másiknak, hogy olyan, amilyen. Miért kéne elnézni? A magyar nép pontosan emiatt tart itt, mert ez a mentalitás van. Kuncsorgunk az elfogadásért, lájkokért, hogy jajj, csak a véleményem olyan legyen, ami jó és nem kötnek bele. Nem basszus, rohadtul nem!

Idézetet írta: Pozzato Dátum november 20, 2023, 11:38:29Igenis be kell hozni a politikát, kritizálni kell, mivel pont a politika volt a befolyásoló erő ebben a kérdésben, a Fidesz egymaga döntötte el, hogy legyen monopolhelyzet, meg sem kérdezték, mit akarnak az emberek. Egymásnak esünk, jogos-e? Az a baj, hogy ez túlságosan későn kezdődött el, túlságosan sokat tűrtünk, aminek ez lett az eredménye, ráadásul Te most megint azt mondod, fogadjunk el dolgokat, törődjünk bele, nézzük el a másiknak, hogy olyan, amilyen. Miért kéne elnézni? A magyar nép pontosan emiatt tart itt, mert ez a mentalitás van. Kuncsorgunk az elfogadásért, lájkokért, hogy jajj, csak a véleményem olyan legyen, ami jó és nem kötnek bele. Nem basszus, rohadtul nem!

Persze, igazad van, de attól hogy ezt itt minden egyes alkalommal az arcunkba toljátok, a helyzet nem hiszem hogy változik. Tudomásom szerint ezt majd 26-ban lerendezhetjük velük, de addig nap mint ez lesz? Ne már!  :cya: