Bajnokok Ligája Fogadások 2018/19

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Szerinted ki nyeri idén a BL-t (a csapatok mellett a szorzók szerepelnek)?

Fc Barcelona - 2.50
6 (35.3%)
Liverpool - 3.60
6 (35.3%)
Tottenham - 5.20
0 (0%)
Ajax - 5.30
5 (29.4%)

Összes szavazó: 16

Szavazás lezárva: április 28, 2019, 12:18:15

Idézetet írta: alexthebest Dátum május 07, 2019, 23:00:58
Ilyen csodakra csak a Liverpool kepes a Kop elott, elkepeszto.  :redchug:

Az ilyen jelenetek általában csak a saját favoritjaimnál (Real, Nadal, Barney stb.) fognak meg, de itt rázott a hideg a végén rendesen.. :)

Mondom magamnak full felesleges nézni a visszavágót, ez bezsákolva. ;D Erre ott egy négy null az eredmenyek. comon, nem semmi. Le a kalappal a Liverpool előtt!

Ismét bebizonyosodott, hogy csodák márpedig vannak!

Milan szurkolóként együtt tudok érezni a barcásokkal.  ;D

#319 május 08, 2019, 09:41:03, csabax
Idézetet írta: Milan Dátum május 07, 2019, 23:20:51
Milan szurkolóként együtt tudok érezni a barcásokkal.  ;D
Akkor íme a legfrissebb.   ;D

- Hogyan kell visszadugni egy pezsgősdugót?
- ?
- Kérdezzél meg egy Barca-szurkolót.

:beerchug: :beerchug: :beerchug:

Először is gratulálok a Liverpoolnak, óriási teljesítmény ilyen előzmények után felállni a padlóról, megérdemlik a döntőt.  :ok:

Másodszor pedig ugyanaz az érzés volt bennem, mint mikor a Juventus 3-0-ra verte az Atlético Madridot. Ez a Barca ugyanúgy játszott, mint akkor a Tico, sehogy. Kimentek feltartott kézzel, hogy gyertek, úgysem tudtok nekünk 2-3-at rúgni, mert jól védekezünk. Mikor a játékosok jóllakottak... Mindkét meccs ugyanazon a kulcsfontosságú dolgon ment el: védekező középpályás.

Akkor az Atleticonál nem volt Partey, aki szűrte volna a támadásokat, míg a katalánoknál hiába volt Busquets, újból mínusz egy embert jelentett, mint a szezon nagyobb részében. Az odavágón parádés volt, de már nincsen meg benne a konstans jó teljesítmény. Ezen múlt nagyobb részben a mérkőzés, hogy egyszerűen nem volt meg a stabilitás.

Hiába az újbóli megalázó vereség, valahogy egyáltalán nincsen bennem keserédes érzés vagy düh. Mikor láttam, hogy második gól, tudtam, hogy ez el is ment. Annyira visszacsengett a tavalyi római betli. Olvastam pár hozzászólást a katalán drukkerek részéről, hogy Valverde takarodj.

Én azt mondom, hogy hibázott, de ahol ilyen nulla produkciót tesz le a játékosok 90%-ba, ott nem feltétlen az edző a hibás. Lehet elég volt ennyi BL-győzelem pár játékosnak.. Az kevés, ha 2-3 ember akarja azt a trófeát. Van egy olyan érzésem, hogy ez a 4-0 lavinát fog elindítani a Barcánál, akár Bartomeu elnöki székébe is kerülhet majd (mármint a választásokon nem az ő jelöltje nyer majd).

Azért arra kíváncsi vagyok, hogy így majd ki kapja az aranylasztit, mert egy esetleges Ajax siker esetén könnyedén benne, hogy egy 19 éves srác nyeri a díjat...

A kannibál tudta előre hogy nem lesz mit megünnepelni :D


#322 május 08, 2019, 09:45:55, zsivany20
Idézetet írta: Pozzato Dátum május 07, 2019, 23:24:39
Először is gratulálok a Liverpoolnak, óriási teljesítmény ilyen előzmények után felállni a padlóról, megérdemlik a döntőt.  :ok:

Másodszor pedig ugyanaz az érzés volt bennem, mint mikor a Juventus 3-0-ra verte az Atlético Madridot. Ez a Barca ugyanúgy játszott, mint akkor a Tico, sehogy. Kimentek feltartott kézzel, hogy gyertek, úgysem tudtok nekünk 2-3-at rúgni, mert jól védekezünk. Mikor a játékosok jóllakottak... Mindkét meccs ugyanazon a kulcsfontosságú dolgon ment el: védekező középpályás.

Akkor az Atleticonál nem volt Partey, aki szűrte volna a támadásokat, míg a katalánoknál hiába volt Busquets, újból mínusz egy embert jelentett, mint a szezon nagyobb részében. Az odavágón parádés volt, de már nincsen meg benne a konstans jó teljesítmény. Ezen múlt nagyobb részben a mérkőzés, hogy egyszerűen nem volt meg a stabilitás.

Hiába az újbóli megalázó vereség, valahogy egyáltalán nincsen bennem keserédes érzés vagy düh. Mikor láttam, hogy második gól, tudtam, hogy ez el is ment. Annyira visszacsengett a tavalyi római betli. Olvastam pár hozzászólást a katalán drukkerek részéről, hogy Valverde takarodj.

Én azt mondom, hogy hibázott, de ahol ilyen nulla produkciót tesz le a játékosok 90%-ba, ott nem feltétlen az edző a hibás. Lehet elég volt ennyi BL-győzelem pár játékosnak.. Az kevés, ha 2-3 ember akarja azt a trófeát. Van egy olyan érzésem, hogy ez a 4-0 lavinát fog elindítani a Barcánál, akár Bartomeu elnöki székébe is kerülhet majd (mármint a választásokon nem az ő jelöltje nyer majd).

Azért arra kíváncsi vagyok, hogy így majd ki kapja az aranylasztit, mert egy esetleges Ajax siker esetén könnyedén benne, hogy egy 19 éves srác nyeri a díjat...

Először is szerintem sem Valverde a ludas! Egyrészt elképesztő a mérlege az ún. nagy meccseken mióta a csapatnál van, másrészt a tegnapival sem volt gond alapjáraton... Stabilak voltunk szerkezetileg, ugyanakkor mégis tudtunk ziccereket kialakítani. De volt 5-6 olyan tényező a meccsen, amit kívülről nem befolyásolhatott, olyan nüanszok, melyekből elég ha csak az egyik nem úgy alakul, ahogy, akkor sétálva vagyunk a döntőben. Szóval igen, valóban csodáról beszélhetünk, sajnos ennek most elszenvedői voltunk.

Hogy mik ezek a nüanszok... sajnos, nem szívesen mondom ezt, de Jordi Alba ejtette ki tegnap a Barcát, pedig szenzációs szezonja van a tegnapitól eltekintve... De ha az 5. percben nem ad kb ziccerpasszt Manénak a kapunktól 18 méterre, amiből aztán gól lett, akkor még most sem lelkesedik be a Pool és készül a hétvégi bajnokijára szépen. De ez akkora gázfröccsöt adott az angoloknak rögtön az elején, hogy a saját dolgunkat nehezítettük meg... Hogy Alba tetézze a hibáját, az első félidőben kihagyott előbb egy 100%-os (nem is értem ziccerből miért passzolta vissza Messinek, akinek már ketten voltak a nyakán), majd egy mondjuk 90%-os zinyót...  :wall:

De még ez is mind mind belefért volna, hiszen egy kényelmes 1-0 volt az állás úgy, hogy az Alba által indított akciójukon kívül 55 percen keresztül egyetlen Robertson lövést és egy "majdnem jó" centerezést tudtak felmutatni... szépen elcsordogálhatott volna így a meccs, szépen lankadt volna a liverpooli lelkesedés... Ekkor jött ismét Alba, aki a 16osunk sarkánál eladta újfent a labdát, és természetesen megszületett az eladott labda utáni centerezést követően a második Pool gól, amit egyből egy újabb követett, és máris bedőlt minden. A harmadik gólt már magának hozta össze a Pool ráadásul, ha már megadtuk a kezdőlökést... Innentől pedig nem sikerült felülkerekedni a lendületben lévő, száz fokon izzó Liverpoolon.
Sajnos az Alba-faktor döntött ma, ha bármelyik hibája nincs a sokból, tükörsima a továbbjutás...

Továbbá a Coutinho-nak adott mérhetetlen türelmet sokallom még egy "kicsit". Oké, eleinte nehéz lehetett a beilleszkedés... de könyörgöm, másfél év alatt nem mutatott többet 1-2 szép gólnál... Tegnap is olyan súlytalan volt, hogy azt rossz volt nézni, gyakorlatilag -1 ember. És ami a legnagyobb gond, hogy még csak meg sem szakad a pályán ha már nem megy neki, csak lehajtott fejjel bóklászik. Én nem is kezdettem volna...

Busquets szerintem most is extra volt, sajnos keveset volt játékban, mert viszonylag jól körbe volt csapdázva az a terület ahol a belső középpályásaink voltak, ezt nagyon jól csinálta a Pool. Viszont minden labdaérintése arany volt Busquetsnek, ő ezt nagyon érzi... mikor kell lassítani, mikor kell gyorsítani a játékot... egy robot, egy bank. Amikor a végén már 4 volt, akkor is egyedül ő mert extra mélységiket adni, mert látta, hogy csak abból lehet sansz, senki más. Remélem még 2-3 szezont bevállal.

Amin változtatni kell, hogy Messi mellé kell szerezni egy extra, kreatív, támadó szellemű játékost, aki ilyen helyzetekben elöl tud extrát adni. Suarez sajnos már egyre lassabb, noha általában a legnagyobb derbiken mutat extrát. Dembele folyamatosan sérült, Cou meg nulla... nemtudom őt mennyiért lehetne eladni, de az árából szépen tudnánk is hozni valakit. Én egy Willian-t tudnék pl elképzelni. Egyébként Malcom is penge, a kevés játékperc ellenére már többször megmutatta, neki adni kéne több lehetőséget...

Mindegy, a tegnapi megtörtént, sajnos változtatni nem lehet, én Messit sajnálom a legjobban, aki a lelkét is kitette idén... És hiába nyeri meg az aranylabdát (mert valljuk be, amit idén egész szezonban tol az összes létező fronton, az valami embertelen, itt címektől függetlenül kihívója sem lesz idén) és az aranycipőt is, neki a BL kellett volna...

Néhány észrevétel a Liverpool-Barcelona párharcokról. Most, hogy immár mindkét meccsnek vége, leírhatom a véleményemet. Ám mindenek előtt azt kérem, hogy nehogy félreértsen valaki, hiszen még véletlenül sem szándékozok megbántani senki Barca-szurkolót. Sőt, gratulálok az FC Barcelonának, hogy ezzel a csapattal valahogyan mégis eljutott a BL-elődöntőbe. Szép teljesítmény. Gratula!

Már a párharc első összecsapásán is látszott, hogy mennyire sokkal jobb a Liverpool, mint a Barcelona. De, szerintem, akkor nem lett volna érdemes ezt írnom, hiszen a Barca 3-0-ás győzelme után több drukker is mondhatta volna, hogy "nézzél rá az eredményre, haver, és csak utána dumálj hülyeségeket". Pedig azon a találkozón tényleg még Barcelonában is egy kivétellel minden téren lényegesen jobb volt az FC Liverpool, mint az ellenfele. Ott ez az egyetlen kivétel a szerencse hiánya volt, s ez leginkább és szembetűnően a helyzetkihasználásnál mutatkozott meg. Ez mellett még az volt a házigazda FC Barcelona mázlija, hogy Messi jó napot "fogott ki", berámolt 2 gólt, amelyek közül az a második találat tényleg csodálatos volt.

Majd elérkezett a visszavágó, s az immár saját közönsége előtt játszó FC Liverpool ismét bemutatta mindenkinek, hogy nem véletlenül játszott nagyon jól már a katalánoknál is. Pedig, nem érdemes elfelejteni, hogy Liverpoolban sérülések miatt sem Roberto Firmino, sem Mohamed Salah, sem pedig Naby Keita nem állt Jürgen Klopp menedzser rendelkezésére. És még ráadásul a megsérülő Andrew Robertsont is le kellett cserélni, szintén sérülés miatt, a félidőben. Ám Klopp hatalmasat "lépett", hiszen a helyére nem másik balhátvédet küldött pályára, hanem Milnert visszavonta és egy támadó középpályás ment be, Georginio Wijnaldum. Ugyan szerzett két gólt a csávó, ám számomra mégis az marad a legemlékezetesebb, amikor a pálya közepe táján elküldött "krumplit vásárolni" néhány Barca-játékost.

Tanulva az első meccsen elkövetett hibákból, most a hazaiak úgy kiiktatták az ellenfél egyetlen gólveszélyes focistáját, Messit, hogy nagyon. Egész mérkőzésen alig-alig jutott labdához a kétségkívül zseniális focista. Jordi Albával már nem kellett törődni, mert ő csődölte be saját magát, s így az előző két játékost "letudva" már csak azzal kellett foglalkozni, hogy az egyetlen "fecske" (Busquets) ne csináljon tavaszt. Ez főleg azért sikerülhetett, mert a többi Barca-játékos csakis azért volt a pályán, hogy legyenek 11-en. A többi már jobbára csakis elhatározás és elszántság volt az FC Liverpool játékosaitól, akik meg akarták mutatni mindenkinek, hogy márpedig nem létezik lehetetlen.

Az egész barcelona gyáván focizott, be voltak tojva... Egyébként rakitic is kegyetlen rosszul játszott, a második pool gólnál nem a legpontosabban passzolta jordi albának a labdát így a pool játékos lecsapott rá...
De amúgy valverde sajna ludas ebben a sztoriban, hiszen miért nem cserélt??? Félidőben én már behoztam volna semedot, ő vele talán jobb lett volna a védekezés és továbbment volna a barca. Persze mind a 4 gólt eladott labdából vagy védelmi hibából kapták... Nehéz erre mit mondani hogy a camp nouban minden mellettük szól, ha sok lehetőséget adnak az ellenfélnek akkor is megússzák kapott gól nélkűl... Idegenben meg aludttej üzemmód, támadásban és védekezésben is 70-80%on pörögnek maximum... Ha idegenben kezd a barca szerintem továbbjutnak..


Sokat gondolkoztam, hogy érdemes-e még reagálni egy ilyen zakó után, de ahogyan olvastam, hogy leiskolázták a Barcelonát, inkább visszanéztem a mérkőzést. Sőt, rögtön az elsőt is, mert az emlékek megszépülnek.

Az odavágón egyértelműen többet volt a labda a Poolnál, ez kétségtelen és semmit se értek vele. Annyiban merült ki a játékuk, hogy a szélekről, illetve a védelem közepéről próbálták előreívelni a labdákat, mert nem volt konkrét elképzelésük. A Barcelona mind a három gólja tervezett támadás volt, elképzeléssel, nem ad hoc jelleggel. A szabadrúgás előtt is Messi indult meg, megvolt a recept, hogy ilyenkor mit csinálnak. A Barcelona végig tudatosan játszott.

Mi volt a visszavágón? Az első két Liverpool gól egyéni hiba után született. Hiába támadott le a Liverpool, semmire se mentek vele az elején. Miért? Mert Jordi Alba önkényes és hibás döntéseinek köszönhették a szerencséjüket. Ha megfigyelitek, Alba folyamatosan letámadta a Pool játékosait, még akkor is, amikor a többiek nem tették ugyanezt. Túlpörgött.

A gól előtt is a Liverpool térfelén kószált, úgy kellett visszasprintelnie és elfejelni hirtelen a labdát. Természetesen rossz irányba. Második gólnál gyakorlatilag a labdát nem tudta átvenni, jött is egyből a kontra. Ha ezek az egyéni hibák nincsenek, akkor jó eséllyel hajnalig játszottak volna, akkor sem rúg gólt a Liverpool. Két gól után pedig már jó, hogy megtörik egy csapat, pláne egy olyan ellen, aki ilyen közönség előtt pörög.

Az pedig, hogy jobb lett volna a Liverpool? Csak a második meccsen minimum 2 tiszta helyzete volt a Barcának, amivel a továbbjutást eldönthette volna, első meccsen pedig a három gólon kívül olyan 3-4. Ha annyival jobb a Liverpool, akkor a Barcának közelében nincsen ennyi helyzete. Félreértés ne essék, óriási tett, hogy kihasználta a Barca balfaszoskodását az angol csapat, de ennyi.

Messit a visszavágón Fabinho próbálta fogni (többségében sikerrel), de még így is minimum két forintos labdát osztott ki, az már nem ő sara, ha balfaszok a befejezők. Minimum lehetett volna a két meccs alapján 3-4 gólpassza, de hát Suárez csak egyszer villan jobb esetben, többiek pedig be vannak oltva gól ellen.

Azt mondani, hogy a Liverpool jobb volt, szerintem barokkos túlzás, inkább szerencsésebb. Örülhetnek, hogy döntősök és a helyükben inkább masszívan készülnék, mert egyik leendő ellenfél sem egy leányálom. Az Ajax jóval gyorsabban és hatékonyabban játszik a Barcánál, letámadásban is jobbak, ráadásul náluk van egy igazi vezér Matthijs de Ligt személyében. Tottenham pedig a Cityt is levette az odavágón...

Barcánál pedig jó eséllyel komoly változások lesznek nyáron. Az nem járja, hogy nincsen Messin kívül egy konstans jó teljesítményre képes játékos. Mindent elvárnak az argentintől, akit minimum 2-3 ember fog egy találkozón és közben aprítják. Amúgy volt itt szó nagy csalásról Messi szabijánál az odavágón, biztosan így volt, mondjuk azt nem értem akkor ezek alapján, hogy Robertson például hogyan úszhatta meg lap nélkül mikor Messinek lebaszott egyet, de hát Smallingot se kapott semmit az aprításért ellene.

Nagy valószínűséggel még a hónapban kirúgják Valverdét, amit nagyon sajnálok, mert ez nem az ő sara. Ha ezt nem teszik meg, abba pedig Bartomeu bukik bele. Ez szerintem egy korszak vége a csapatnál, mert ez a két vereség egy életre bennük fog maradni és maximum 2-3 év van ebben a keretben, akik ezt a mentális blokkot biztosan nem küzdik már le. Ide egy új mag kell, mert a jelenlegi képtelen túllépni az árnyékán. Azt is meg merem kockáztatni, hogy lehet, ha nyáron nem jön össze a Copa América Messinek, akkor lelép (lehet visszavonul, de az is lehet, hogy tengerentúlra vagy csak szimplán más csapatba teszi át a székhelyét).

Ő is látja, hogy a jelenlegi keretnek megvannak a korlátai, hiába uralják a bajnokságot és oktatnak mindenkit Spanyolország szerte, jön egy ilyen BL-meccs és az egyéni betlik, vége mindennek. Ő pedig kevés hozzá, hogy egyedül játékot szervezzen, gólpasszt adjon, gólt szerezzen. Látszott például Cristiano Ronaldón is, amint egy gyengébb kiszolgáló személyzet van mögötte és hátul egy sebezhetőbb védelem, egyből nem jön a BL-győzelem. Átérezheti Messi helyzetét, milyen az, mikor csak ő teper, többiek pedig nincsenek még közelében sem.

Aranylabda meg nálam bizonytalan, elfigyelve a tavalyi évet, mikor Modric megkapta a lasztit pár jó meccsre, akkor lehet valaki húz egy merészet a BL-döntőn és megadják neki. Kevés az, ha egész évben jól játszol és a hátadon viszel egy csapatot, elég lenne csak a BL 4-5 meccsére koncentrálni vagy a vb-n 1-2 alkalommal odatenni magad, de hát ez a szerencsétlen folyamatosan teper... Előkészíti itt feszt a hatalmas zsugákat, meg hátramegy és mélységi irányítót játszik, ahelyett, hogy csak érkeznek a pontos labdákra, bár azok esetleg Albától jöhetnek.. elvétve.

En naiv azt hittem, legalabb most elmarad a heti kotelezo feloldalas poszt arrol hogy mekkora zseni Valverde es/vagy Messi.  ;D

Nagyon tuti lesz ez a Pool - Ajax döntő, már most sajnálom a vesztes felet. Nálam mindkettő megérdemelné!

Idézetet írta: alexthebest Dátum május 08, 2019, 21:15:16
En naiv azt hittem, legalabb most elmarad a heti kotelezo feloldalas poszt arrol hogy mekkora zseni Valverde es/vagy Messi.  ;D
Aztán csodálkozunk az ilyen egysoros velős, magvas és mértékadó kommentek után, hogy az embereknek a kedvük is elmegy a fórumokra való írástól.  ;D