OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: alexthebest Dátum január 11, 2015, 13:42:47
Tévedsz, mert úgy általánosságban írtam. Viszont a magyart aranyosan törő budapesti török gyorséttermes melósok nem érnek.  ;D
Én sem rájuk gondoltam  ;D

Sokféle és fajta emberrel beszéltem és találkoztam (itthon és külföldön is), és eltűnt belőlem az előítélet, mert mindenhol lehetnek rendes emberek.

Könyörgöm alexthebest. Előbb olvass a dolgok után. Alapból mi bajod a muszlimokkal? A muszlimok az iszlám VALLÁS követői, akik gyakorolják a hitet. A iszlamizmus egy POLITIKAI irányzat. Gondolom ez sem rasszizmus :)))

Idézetet írta: AC_28 Dátum január 11, 2015, 13:37:03
jogaik mar megvannak, es most eljon a torvenyuk is...

Sajnos ez így van. Ha otthon lenne ki nem szarná le. De amikor Európában is, az már gebasz.

Pozzato: mindenhol lehetnek rendesek ezt tartom. Vannak indiai barátaim is, akik egy légynek nem tudnának ártani. Viszont lássuk be hogy ennek a taglalt fajtának a 80%-a legalja, gyakorlatilag veszélyes az emberiségre. Tisztára mint Magyarországon a cigánykérdés. Ha megkéselnek, what to do, Zsiga megússza, mert nyilván csak megcsúszott a nyári harmaton, meg pont akkor hapcizott is. Ha te késeled meg, rohadt fajgyűlölő vagy, akit évekre bezárnak. A legtisztább az lenne (vissza a muszlimokhoz) hogy az Iszlám Államot betámadni, elvenni az össze fegyvert, konyhakéstől, lőfegyvertől kezdve egészen a büdös alsónadrágig, aztán kitakarítani egész Európát is. Úgy tűnik a muszlimok kényesek az európai életmódra, tehát minden vérbe torkolló vitát elkerülve, toloncolják őket haza a picsába. Fair enough?

Idézetet írta: Lord Dátum január 11, 2015, 13:51:31
Könyörgöm alexthebest. Előbb olvass a dolgok után. Alapból mi bajod a muszlimokkal? A muszlimok az iszlám VALLÁS követői, akik gyakorolják a hitet. A iszlamizmus egy POLITIKAI irányzat. Gondolom ez sem rasszizmus :)))

Ja, így gyakorolják? Az fasza  :ok: Annak azért örülök hogy az iskolában végighallgattad a tananyagot.

Idézetet írta: alexthebest Dátum január 11, 2015, 13:55:32
Annak azért örülök hogy az iskolában végighallgattad a tananyagot.
Te viszont sajnos nem.  :'(

Idézetet írta: alexthebest Dátum január 11, 2015, 13:55:32
Ja, így gyakorolják? Az fasza  :ok: Annak azért örülök hogy az iskolában végighallgattad a tananyagot.

A szavaidból az jön le, hogy 1,5 milliárd muszlim, mind terrorista, s ez egy kibaszott nagy tévedés.

Szerencsénkre nem azok.

Az a baj, hogy általánosítunk. Ha kendős, az már egyből "hátborzongató", mert nem tudod, hogy mikor robban.

Ilyen módon veszélyt jelent mind a 7 milliárd akármennyi ember a világra.

Az a baj, hogy ez egy sokkal kényesebb kérdés. Franciaország a hibás, hogy ezeket valamikor befogadta (a nagy gyarmatosítások kora...), s a mostani 20-30 évesek már egy olyan generációt képviselnek amelyek ott születtek, anyanyelvi szinten beszéli a franciát. Ezekkel sem lenne gond, ha ezek közül nem lenne egy pár szeparatista, amely háborúzni akar.

Most lehet, hogy kinevettek, de valójában a nagy erőszakos számítógépes játékok is arra tanítanak, hogy "puff", mindent lelövünk. Ha meg hibázunk, s meghalunk, akkor "reload". Sajnos az életben ez nem így megy...s ezt a mostani tizenévesek, huszonévesek nem igazán tudják.

Teljesen egyetértek azzal, hogy a szélsőségeket ki kell szorítani ("jó útra terelni"), a muszlimokat meg békén hagyni, hogy gyakorolják a vallásukat, mert sehol olyasmire nem tanítják, hogy a gyilkolás az jó. Ez csak a szeparatisták fejében született meg.

Ha meg bevándorló, akkor meg tisztelje az adott állam törvényeit, kultúráját. Ha ezzel nem ért egyet, akkor sipirc haza...

#2586 január 11, 2015, 15:20:02, Knapp
Idézetet írta: Pozzato Dátum január 11, 2015, 13:13:08
Sokan nincsenek tisztában fontos dolgokkal...
Amúgy észrevehető, hogy a "nyugat" jól "neveli" az embereket, pár fórumozón eléggé szépen látszik.


Európában azért van béke, azért nem írtjuk ki egymást, mert eljutottunk oda, hogy a vallási- és nemzetiségi konfliktusokon túl tudtunk lépni és már gazdasági okok miatt sem fogunk fegyvert egymás ellen.
(Persze vannak idióták, akik szítanák most is a tüzet, de a nagy többség nem vevő erre)

Na erre az egymás mellett élésre "neveli a nyugat" a világot.
Ha ez nem tetszik, van másik út is: hősi halált lehet halni értelmetlen faszságokért.

Az meg nem esik le nektek, hogy Európa legbefogadóbb országában nyírtak ki ártatlanokat a "meg nem értettek".
Ez egy ürügy volt, köze nincs a valláshoz, maximum a célpont kiválasztásában segítettek a karikatúrák.
Persze a két szerencsétlen mártírrá akart válni, de szerintetek érdekelte őket, hogy mi lesz ezután mondjuk a Franciaországban élő több millió muszlimmal?! (hogy a világ többi részéről ne is beszéljünk)

Egyébként mi a fenét mondanátok, ha mondjuk néhány roma besétálna gépfegyverrel a Magyar Hírlap szerkesztőségébe, mert mélyen sértette őket Bayer Zsolt írása?
Hogy nem kellett volna hergelni őket és kaptak már figyelmeztetést? És legközelebb majd legalább a többiek óvatosabbak lesznek és kussolnak? Aha.

Kiegészítés: azzal kérlek meg ne fárasszuk egymást, hogy aki másként gondolkozik, annak a média mosta át az agyát, bezzeg te ki tudod szűrni a valóságot, már csak azért sem, mert a muszlimok sem akkor háborodtak fel, mikor megvették a Charlie Hebdot, hanem azon, amit a médiájuk sugallt (amire uszított) ezzel kapcsolatban. 

Idézetet írta: Milan Dátum január 11, 2015, 14:48:29
A szavaidból az jön le, hogy 1,5 milliárd muszlim, mind terrorista, s ez egy kibaszott nagy tévedés.


Sajnos ezek az általánosítások és előítéletek inkább élezni fogják a helyzetet Franciaországban és máshol is, még nehezebb lesz az egymás mellett élés.
Az sem kizárt, hogy valakiknek pont ez volt a célja ezzel az akcióval.


Idézetet írta: Knapp Dátum január 11, 2015, 15:11:02


Az meg nem esik le nektek, hogy Európa legbefogadóbb országában nyírtak ki ártatlanokat a "meg nem értettek".
Ez egy ürügy volt, köze nincs a valláshoz, maximum a célpont kiválasztásában segítettek a karikatúrák.
Arra a kérdésemre továbbra sem kaptam választ, hogy ha csak simán öldökölni akartak, akkor miért nem végezték ki a túszokat.

#2588 január 11, 2015, 15:33:19, Knapp
Idézetet írta: Lord Dátum január 11, 2015, 15:16:48
Arra a kérdésemre továbbra sem kaptam választ, hogy ha csak simán öldökölni akartak, akkor miért nem végezték ki a túszokat.

Ezt neked kéne tudnod, te vagy az iszlám lélek nagy szakértője!  ;)

Egyébként arra tippelek, hogy mivel Mohamed prófétánál már bevágódtak enélkül is, a mártírhalálhoz meg kellett nekik a nagyobb figyelem, így arra kellettek a túszok, hogy ne lőjék őket egyből szitává.

Idézetet írta: Lord Dátum január 11, 2015, 15:16:48
Arra a kérdésemre továbbra sem kaptam választ, hogy ha csak simán öldökölni akartak, akkor miért nem végezték ki a túszokat.

Az online médiát idézem: "mert ők nem ölnek civileket".  :D :D :D

Nekik a szerkesztőkkel, rendőrökkel volt gondjuk.

Idézetet írta: Knapp Dátum január 11, 2015, 15:23:27
Ezt neked kéne tudnod, te vagy az iszlám lélek nagy szakértője!  ;)
Pont ez az, hogy ti vagytok a nagy szakértők. Ti láttok a fejükbe, és tudjátok, hogy mindegyik csak arra vár, hogy mikor ölhet meg minél több nyugati embert. Ti tudjátok, hogy mindegyik született gyilkos. Számomra továbbra is csak egy idegen kultúra, amit el kell fogadni és ennyi.

Knappnak címezek egy kérdést (várom rá másfél oldalas kimerítő válaszát). Nem teljesen témába vág.
Szerinted az jól van, hogy Amerika lebombázza és megsemmisíti az afgánokat, meg irakiakat?
Vagy hogy Izrael Palesztinokat bombázza és ha a palesztinok megölnek pár izraelit, akkor arra a válasz az, hogy több száz palesztint ölnek meg? És ezt a világban helyeslik is szinte...
Olyan kíváncsi vagyok ezekben a témákban a véleményedre.

Szerintem meg hamarosan kategorizálni kell a terroristákat is.

Vannak akik öngyilkos merénylettett követnek el, ez talán a legdurvább, mert ott robban ahol nem is gondolnád, s rengeteg az áldozat, illetve vannak akik céltudatosan gyilkolnak, akár még nevén szólítván az áldozatokat.

Az előbbi hozzászólásokban szerepelt, a 2001 szept. 9-i támadás. Az már rég lefőtt kávé...s mindenki tudja, hogy annak mi volt a célja. Persze, egyesek az "ártatlan" demokratikus amerikaikból ezt nem néznék ki. Hát dehogynem. Ők képesek rá.

Idézetet írta: Lord Dátum január 11, 2015, 15:40:55
Pont ez az, hogy ti vagytok a nagy szakértők. Ti láttok a fejükbe, és tudjátok, hogy mindegyik csak arra vár, hogy mikor ölhet meg minél több nyugati embert. Ti tudjátok, hogy mindegyik született gyilkos. Számomra továbbra is csak egy idegen kultúra, amit el kell fogadni és ennyi.
Olvasott valaki Korán-t????? Mert abban benne van feketén-fehéren, hogy minél több hitetlent (magyarul nem mohamedán hívőt) megölsz, annál biztosabban jutsz a mennyországba a próféta mellé a szüzektől körülvéve.
Lehet véleményünk a dolgokról, leírhatjuk az érzéseinket is, de a tényekkel ne vitatkozzunk!
Mi, akik leéljük az életünket a Coca-Cola---McDonalds-- szabadszex Szentháromságában, egy olyan vallás alatt, ahol bármilyen bűnt elkövethetsz, egy gyónás és néhány Miatyánk máris feloldoz, hogyan is érthetnénk meg, mi az a (vallási) fanatizmus????

Idézetet írta: Lord Dátum január 11, 2015, 15:16:48
Arra a kérdésemre továbbra sem kaptam választ, hogy ha csak simán öldökölni akartak, akkor miért nem végezték ki a túszokat.

ket oka van szerintem, mar ha elfogadod a szabakomvesektol zsido propagandaval megtevesztett hulyegyerek velemenyet... szoval:

ezek nem echte kaidasok, ezek light terroristak voltak, akik nyugaton, kapitalizmusban szulettek, nottek fel. Ezek azer feltik kicsit a tyuk eletuket, nem hiszem benne lennenek egy ongyi merenyilet buliban is. Egy echte jemeni, sziriai kaidas tobbsege siman meg merne tenni... Masik dolog, hogy tuszokat boltban maga csak a Coullibaly tartott fogva, ami egy eleg nehez dolog, szamara ez vesztes meccs volt elejetol... igy gondolom azt hitte, ha nem bant tuszokat, elve maradhat... A nyomdai egy tusz, hat az nem tudom... gondolom biztak benne, hogy kijuttatja oket, vagy ki tudja...