A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Na most akkor elárulok egy nagy titkot mindenkinek. A múlt héten beszéltem az itteni patológussal, és elmondta nekem, hogy 2(azaz kettő) ember volt az, aki ténylegesen Covid-ban halt meg városunkban idén. Az éven nem egyszer volt olyan, hogy 20 ember gyászjelentése volt kirakva az egyik virágbolt "hirdetőtáblájára". Innentől kezdve mindenki azt gondol, amit akar.

Na most akkor én is elárulok egy nagy titkot mindenkinek.

Sokan úgy tudják, hogy a Queen rockegyüttes egykori énekese, Freddie Mercury AIDS-ben halt meg. Téves!
Freddie Mercury halálát tüdőgyulladás okozta. Az igaz, hogy az AIDS annyira legyengítette Freddie Mercury immunrendszerét, hogy számára már a tüdőgyulladás is végzetesnek bizonyult, ám az az igazság, hogy Freddie Mercury nem AIDS-ben halt meg, hanem tüdőgyulladásban halt meg.
Vélhetően az ő esetében az AIDS éppen ugyanannyira okolható a halál okáért, mint amennyire okolható a koronavírus a jelenkori halálozások egy részéért.

Innentől kezdve mindenki azt gondol, amit akar.

Értem, hogy mire célzol csabax! Ezek kéz a kézben járnak, vagyis ok-okozat. Számomra azonban az nonszensz, hogy ha valaki pl.szeptemberben vírus pozitív lett, az egy márciusi halálánál koronavírus halottnak van tekintve, hisz rákerült a háziorvosi kórlapjára, hogy egyszer az volt. A boncorvosnak meg ezt kell beírni, hisz ez a felső utasítás. Ez számomra az adatok elferdítése, ahogy csacsi1899 példája is mutatja.

Most nem mondtatok semmi újat. Ez evidens azoknak, akik egy kicsit tájékozottabbak.

A halál közvetlen oka mindig kardiovaszkuláris leállás vagyis leáll a keringés. Az más kérdés hogy mi idézi ezt elő. Egy mechanikai behatás(mondjuk lecsapják a fejed)?? Vagy többszervi elégtelenség?(mint pl egy rákos betegnél). Vagy egy embolus? Ami elzárja az artériát és aztán keringés leállást okoz?

F Mercury azért az AIDS áldozata, mert anélkül simán élhetne a mai napig. Azonban a legyengült immunrendszer miatt, az elkapott opportunista fertőzések miatt közvetve ő a HIV áldozata.

Ugyanígy működik a covid. Ha nem lenne az áldozat covidos, 60évesen minden bizonnyal nem is halna meg vírusfertőzésben, hanem egy kis otthoni kúrával pár hét alatt túl lenne rajta. A 9 nap alatt halt meg mellettem egy öreg (az nap éjjel hogy átkerültem egy másik szobába de addig mellettem volt). Mikor megkérdeztem a nővért hogy meghalt-e a bácsi, mondta hogy igen, de neki más bajai is voltak, idővel így is úgy is elment volna. Azonban az hogy covidos volt csak rontott az esélyein. A halála kb elkerülhetetlen volt rövid időn belül szóval ő egy jogos covid áldozat.

Idézetet írta: curpy82 Dátum április 09, 2021, 22:53:26
Értem, hogy mire célzol csabax! Ezek kéz a kézben járnak, vagyis ok-okozat. Számomra azonban az nonszensz, hogy ha valaki pl.szeptemberben vírus pozitív lett, az egy márciusi halálánál koronavírus halottnak van tekintve, hisz rákerült a háziorvosi kórlapjára, hogy egyszer az volt. A boncorvosnak meg ezt kell beírni, hisz ez a felső utasítás. Ez számomra az adatok elferdítése, ahogy csacsi1899 példája is mutatja.

Ilyen biztos nincs. Kizárt dolog hogy hogy egy szeptemberben gyógyult beteg márciusi halálakor őt covid áldozatnak vegyék. Kivéve ha újra elkapta és amiatt halt meg.

Amiket állítasz azok tévhitek, mendemondák, bullshitek és ezek terjednek. Napokig hallgattam ahol a 40es csávó azt mesélte, hogy ő úgy kapta el, hogy beült két idős mögé a kocsiba, akiken nem volt maszk, de már az első oltásukat megkapták, elmentek valami ügyvédhez, de ő már a kocsiban érezte hogy beteg, hogy ott ő elkapta. :DDD
Még ha tőlük is kapta el, ami kérdőjeles, hisz a tünetei utána nagyon hamar jelentkeztek, akkor sem állíthatja hogy a kocsiban kapta el a 2 öregtől. Nyilván nem akartam neki okoskodni lappangási időről stb így ráhagytam. De folyamatosan bullshiteket mondtak a betegek amiket innen onnan szedtek össze.

Lehet írtam korábban, volt egy 70korüli betegtársam, igazából nem volt rosszul, pedig idős, enyhén  elhízott, alacsony volt a szaturációja neki is, és korábban szív műtött. Megkapta az első oltást, és az orvos!!!! megmondta neki, hogy valószínűleg ez mentette meg, mert már volt némi ellenállása a szervezetének, így nem döntötte le a betegség. Hétfőn mehet szépen majd haza.

A belgyógyász főorvos mondataiból a betegtársak nem azt szűrték le, hogy még az első oltás is életet menthet, hiába nincs még 100%os védelem és hatékonyság. Nekik az jött le hogy megkapta az első oltást, mégis beteg lett, vagyis semmit nem ér.. Most erre mit lehet mondani?

Édesanyám tüdőrákos lett, de az agyában lévő daganat okozta a halálát. Ha nincs tüdőrák, nincs agyi áttét, de gondolom tüdőrákban halt meg a statisztika szerint. A statisztikákon túl, azt gondolom ez a jelenlegi helyzet elég komoly jelzés, hogy a magyarok egészségügyi alapállapota nem annyira jó. Most nem érdekel a külföld, ezt csak ránk értem, Tibi atya az egyik legnagyobb sztár és véleményvezér, az alkoholt reklámozza, mert a nép szerint vicces az alkohol, miközben bezárt a virágárus, a trafik nyitva maradt, mert 10-ből 3 magyar dohányzik, hiába van ráírva nagy betűkkel hogy halálos, általánosan elfogadott, hogy időseknek magas a vérnyomásuk, ha valaki fut az utcán napi mozgás céllal, megnézik, hogy ez meg mit futkorászik. Azt megtanuljuk napra pontosan, mikor született Petőfi, de hogy mi az az omega 3 zsírsav, már nem mondják el. A cukorbetegség is úgy terjed, mint a járvány, de a természet dobott egy új görbetükröt nekünk, amiből csak annyi lett, hogy kell a maszk, vagy nem kell a maszk.

Idézetet írta: TiB Dátum április 09, 2021, 23:22:20
Édesanyám tüdőrákos lett, de az agyában lévő daganat okozta a halálát. Ha nincs tüdőrák, nincs agyi áttét, de gondolom tüdőrákban halt meg a statisztika szerint. A statisztikákon túl, azt gondolom ez a jelenlegi helyzet elég komoly jelzés, hogy a magyarok egészségügyi alapállapota nem annyira jó. Most nem érdekel a külföld, ezt csak ránk értem, Tibi atya az egyik legnagyobb sztár és véleményvezér, az alkoholt reklámozza, mert a nép szerint vicces az alkohol, miközben bezárt a virágárus, a trafik nyitva maradt, mert 10-ből 3 magyar dohányzik, hiába van ráírva nagy betűkkel hogy halálos, általánosan elfogadott, hogy időseknek magas a vérnyomásuk, ha valaki fut az utcán napi mozgás céllal, megnézik, hogy ez meg mit futkorászik. Azt megtanuljuk napra pontosan, mikor született Petőfi, de hogy mi az az omega 3 zsírsav, már nem mondják el. A cukorbetegség is úgy terjed, mint a járvány, de a természet dobott egy új görbetükröt nekünk, amiből csak annyi lett, hogy kell a maszk, vagy nem kell a maszk.
Teljesen egyetértek. De ugyanígy kéne tanulni, hogy mondjuk egy vakbélgyulladást hogy lehet észrevenni. Nekem volt, és amikor a fiamnak is az lett 9 évesen, kérdeztem tőle egyet, már indultunk is a kórházba a balatoni nyaralásról. (A fonyódi ügyeletes orvos azt mondta, hogy reggelre elmúlik, majd kakil egyet, meg biztos valami rosszat evett. Faszt, este 10-kor irány vissza Pest, reggel 8-kor műtötték is)

Ha már leírtam, leírom a tüneteket: 5 percenként jön egy 5-10 másodperces hasfájás, nem csak a vakbél oldaláról, de legtöbbször onnan, és olyan érzés, mintha valaki ceruzát akarna bentről kiszúrni a hasfalon.
Ha ilyet tapasztaltok, lehet menni. Orvosok majd nyomkodják, de ez a ki nem mondott fő tünet.

Ugyanígy le kéne írni és tanulni róla, hogy mit érez egy infarktusos beteg (mintha ülne egy 100 kilós csávó a mellkasodon, kar zsibbadás vagy van, vagy nincs, és olyan gyenge vagy, hogy nem bírod bekötni a cipőfűzőt.

Stb., stb.

Nekem faternak lett anno vese/hólyag  daganata.
Volt vagy 4-5 műtétje, kb 3 és fél évet húzta egyre romló életminőséggel.
A lényeg, hogy az áttéteket nem bírta az érrendszere. Úgy kell ezt képzelni, hogy sorra szállnak el a testben az erek egyszerűen kiszakadnak. A gyomor tele lesz vérrel...véres hasmenés a végstádium.
Szóval nyilván a halál oka rák.

Mivel a Covid miatt sok anyagot osztottunk még egymással: mi egy zenekarként fertőztükmeg egymást egy próbán. Kaptam egy külföldi elemzést, hogy az emberek 5%-ának teste semmilyen ellenanyagot nem termek, nincs válasza a szervezetnek a vìrusra. Magyarul ha benyelik kampó.
Aztán van még egy jó 30%, akik a betegség lefolyása után is tünetekkel, esetleg szövődményekkel élnek tovább. Rosszabb esetben kialakul egy két oldali kezeletlen tüdőgyulladás és elviszi, vagy egy diagnosztizálatlan szívizom gyulladás után lesz komolyabb keringési betegségük/lehet halálos is.

A lényeg, hogy azért a Covid az elkövetkezendő évek alatt simán több száz milliós áldozati listát beírhat magának....és egyenlőre fingunk sincs hogyan lesz ennek vége.....

Idézetet írta: zbking Dátum április 07, 2021, 11:37:31
Maszkokról:

Nyomtam szövetmaszkkal, aztán eldobható sebészmaszkkal, pár hete vettem FFP2-es (KN95) maszkot
(rendelve 130 Ft/db).

Ez magasan a legjobb, nagyon jól zár, de mivel egy picit öblösebb a szájnál, így sokkal kényelmesebb, ajánlom mindenkinek.

FFP2-nél gyengébb maszk semmivel sem véd téged, viselőt. Ez a minimum amit hordhatsz, ha védeni akarod magad. FFP3 még jobb, de persze picivel drágább is. Az összes többi sebészmaszk, szövetmaszk valamennyire védi a körülötted levőket tőled, de az eddigi eredmények alapján sokat nem ér még a mások védelmére sem. Természetesen oda kell figyelni a helyes használatra.

Idézetet írta: TiB Dátum április 07, 2021, 13:51:14
Nénike meg visszamehetne valami nyugis pozícióba.
Például az anyjába, ott elég nyugis volt :)

Idézetet írta: dert Dátum április 09, 2021, 21:13:14
Az antigén tesztek eredménye sok esetben fals negatív.
Nem tudom milyen teszteket használnak nálatok antigénre, de ha előirásokat betartva használják őket akár házilag is egész pontosak tudnak lenni. Természetesen mivel antigént tesztel, a fertőzés első pár napján nem lesz pozitiv az antigén teszt, de ez semmiképp nem "fals negativ", csupán tisztában kell lenni a korlátaival.

Mi személyesen több gyanús személyen próbáltunk ilyen tesztet házilag, mind pozitiv lett. Utána a hivatalos PCR is.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 09, 2021, 23:10:33
A belgyógyász főorvos mondataiból a betegtársak nem azt szűrték le, hogy még az első oltás is életet menthet, hiába nincs még 100%os védelem és hatékonyság. Nekik az jött le hogy megkapta az első oltást, mégis beteg lett, vagyis semmit nem ér.. Most erre mit lehet mondani?
Nagyban függ attól, hogy milyen első oltást kapott. A kinai oltás jelenlegi chilei tanulmány szerint az első adag után abszolút semmit nem véd. Vektorvirus alapúnál is előfordulhat, hogy az oltott személy immunrendszere  a hordozó virust támadja meg és nem jut el az immunitásig az első adag után. Szputnyikék ezt próbálták kiküszöbölni úgy, hogy a második adagnál már más a vektorvirus. Nagyon összetett dolog ez.

Én azt látom, hogy az oltás kapcsán két véglet van: oltasd be magad, mert az jó, kell, míg a másik, hogy az nem jó, valami van benne, ugye, hogy nem használ.

Valahol a kettő között van az igazság, csak ezt nem akarják elfogadni sem a vezetők, sem az egyszerű emberek, de még az orvosok sem. Ahol lakom, ott még az orvosok és ápolók is megosztottak a kérdésben. Azt kéne megértenie az embereknek, hogy mindannyian különbözőek vagyunk. Vannak olyan emberek, akik valószínűleg sosem kapnák meg a koronavírust, esetleg nagyon könnyed lefolyása lenne, szövődmények nélkül, viszont bizonyos vakcinák esetében, lehet belehalna a vérrögképződésbe vagy más egyéb mellékhatásba. Ugyanez fordítottja is érvényes, valaki meghal a koronavírusban, de lehet a vakcinától semmi baja sincsen.

Nekem az nem tetszik ebben az egész sztoriban, hogy mindenkire agresszívan rá akarnak kényszeríteni olyan dolgokat, amikről semmit sem tudunk. Az orvosok is bevallják, hogy ők maguk sem tudnak róla semmit, mámint a hosszabb távú hatásokról (de sokszor a rövidről sem). Felesleges az igazolvány, feleslegesek bizonyos "jogosítványok", mert ez az egész a saját felelelősségen múlik. A beoltott számára nem mindegy, hogy te oltás nélküliként elmész-e az étterembe vagy a wellnessbe? Teljesen irreleváns, ugyanis az is benne van, hogy ő a hordozó, neked semmi bajod, de te vállalod a kockázatot. Mindenkinek magának kéne eldöntenie, mit vállal be.

Sztori: nekünk régebben a szomszéd ajánlotta, hogy szedjünk Béres cseppet, mert az jó, az kell. Évek óta szedi, neki minden rendben, sohasem beteg. Én egyszer vettem be belőle, egyből allergiás reakció lépett fel, majdnem megfulladtam. Nagyszüleim előbb kezdték a szedését, nagyimnak semmi baja sem volt, nagypapám esküdött rá, de pár hét múlva kiderült, ettől kapott egy olyan bőrbetegséget, amivel élete végéig együtt kell élnie, folyamatosan viszket a lába. Emlékszem, hogy sok-sok évvel ezelőtt ott volt az influenza elleni oltás, nagyszüleim majdnem belehaltak (elsősorban nagypapám volt nagyon rosszul), most megkapta az oltást, neki semmi baja nem (pedig ő aztán rendkívül érzékeny ember). A másik nagymamám, akinek soha semmi baja nem volt semmilyen oltástól, miután megkapta a kínai második dózist, pár nappal később 200 fölé ment a vérnyomás, szédülés, fejfájás volt a napi program, bal oldala (ahová az oltást kapta), folyamatosan vörös volt (arca, minden), talán mostanra kezd jobban lenni. Nem lehet tudni, melyik emberre, milyen hatással vannak bizonyos készítmények/betegségek, de ezt mintha senki se akarná figyelembe venni...  Annak az embernek a családtagjai, aki meg súlyos állapotban fekszik a vakcina okozta mellékhatásoktól, netalán meghal, azoknak meg hiába fogod mondani, hogy a vakcina jó, meg annak is az ellenkezőjét, aki meg koronavírusban vesztette el a hozzátartozóját.

És ami rohadtul bosszant, az a bagatelizálás, hogy de az AstraZeneca mellékhatásaiba kevesebb, mint 1% halt bele, nem kell tőle tartani, mivel a vírus rendkívül rossz (ebbe konkrétan 3% halt bele). Egyik sem jó, nem ártana objektív tájékoztatás, hogy mindkettő rossz, egy ember halála sem bagatelizálható el, ugyanis a 3% és a mondjuk 0,0002% is sok (utóbbi 20 millió beoltott esetében 4 ezer halottat jelentene, valahol ez egy nagyobb falu...). Ha az ember valami mellett fel mer szólalni, akkor egyből jön, hogy oltásellenes, vírustagadó, kormányellenes, emberiségellenes és még nem tudom mi. Ha valaki támogatja a vakcinát, akkor azt kapja, hogy biztos ő is már gyíkember, szóval röhejessé vált az egész.

Tele vannak a boltok szarásig, MDF piac full tele, egy tűt nem lehetne leejteni.

Idióták az emberek.

Én is ezt mondom, de aztán rájövök, hogy én is épp azt csinálom. Mint mikor állsz a dugóban és mondod, hogy hova megy ez a sok k*csög. ;D