F1 - Japán Nagydíj 2014

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Japán Nagydíj 2014: Ki lesz a végső győztes?

Sebastian Vettel
0 (0%)
Daniel Ricciardo
0 (0%)
Nico Rosberg
0 (0%)
Lewis Hamilton
5 (100%)
más
0 (0%)

Összes szavazó: 5

Szavazás lezárva: október 05, 2014, 07:13:20

Idézetet írta: Jabba Dátum október 05, 2014, 10:43:46
Az igaz, hogy valóban sokkal rosszabbak is lehettek volna a körülmények. Na meg azt se felejtsük el, hogy az embereknek is haza kéne érni biztonságban, nem szívesen lennék egy tájfunban a verseny után.  :-\

Na meg egy helikoptert sem ártana elindítani, már ha lehetne.

http://cache4.asset-cache.net/gc/456668914-jules-bianchi-of-france-and-marussia-gettyimages.jpg?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=GkZZ8bf5zL1ZiijUmxa7QTE27wMXmB5eqJ%2f7%2bwYL%2bFl7zzIxv%2fkHShPkYBQIKZ%2bCOVehEdfa5erMXqK41X11Qg%3d%3d

Innen látszik is, hogy a közvetítésben mért nem láttuk a Marussiát. A kamera jobbról, viszonylag távolról mutatta az esetet, és kb a traktor meg a gumifal volt látható abból a szögből.
Ez semmiképp sem néz ki jól, de legalább elnyelődött elég sok energia, ha így összetört az autó. Hajrá Jules Bianchi!

 Aggódom Jules-ért, már öt körrel a biztonsági autó beküldése előtt mondtam, hogy ez így túl veszélyes" – nyilatkozta Felipe Massa.
Akkor csak éreztek már valamit a pályán a versenyzők...

Itt egy felvétel az ütközésről, egészen borzalmas, csak erős idegzetűeknek:  :-\
Ez nagyon csúnya, egyszerűen szóhoz sem jutok. Hajrá Jules Bianchi!

https://www.youtube.com/watch?v=C50Z5189MY8

Idézetet írta: Jabba Dátum október 06, 2014, 16:02:11
Itt egy felvétel az ütközésről, egészen borzalmas, csak erős idegzetűeknek:  :-\
Ez nagyon csúnya, egyszerűen szóhoz sem jutok. Hajrá Jules Bianchi!

https://www.youtube.com/watch?v=C50Z5189MY8
Nem nyílik meg, ha rákattintok, de találtam egy másikat. (vagy ugyanazt?) Többször kell az indításra kattintani a betöltéshez.

http://sport.hir24.hu/forma-1/2014/10/06/bianchi-balesete-elokerult-a-video/

Idézetet írta: LosGabos Dátum október 06, 2014, 17:27:56
Nem nyílik meg, ha rákattintok, de találtam egy másikat. (vagy ugyanazt?) Többször kell az indításra kattintani a betöltéshez.

http://sport.hir24.hu/forma-1/2014/10/06/bianchi-balesete-elokerult-a-video/

Igen, ez volt az én hozzászólásomban is, azt azóta valóban eltávolították a youtube-ról.


Uhh, ezt elég volt elképzelni, jobban jártam volna ha meg sem nézem... Mindenesetre örülök neki, hogy komoly sajtónak is szóról szóra az a véleménye mint nekem:
Bild: – A baleset a versenysport része. A kockázatokkal Jules Bianchi is tisztában volt, amikor vasárnap az autójába ült. És mégis! Vajon elkerülhető lett volna a rossz időjárás miatt bekövetkezett szörnyű szuzukai baleset? A versenyt azért nem hozták előre a napos, száraz szombati napra, hogy pénzt spóroljanak. Bernie Ecclestone és a japán szervezők ragaszkodtak az eredeti időtervhez a tájfun és a heves esőzés ellenére. A futamot nem lett volna szabad vasárnap megrendezni. Az F1-es cirkusz azonban a természeti erőknél is erősebbnek érzi magát. Ennek a tévedésnek az árát most egy 25 éves pilóta fizeti meg.

Csak kár hogy hiú ábránd lenne bármiféle következményt várni.  :(


Idézetet írta: rosco Dátum október 07, 2014, 12:27:04
http://sportgeza.hu/forma1/2014/10/06/szuzuka_bianchi_balesete_utan/

Ezt utálom amikor ilyenkor mindenki elkezd pofázni, hogy mit kellett volna. Eddig őket se zavarta különösebben, de ilyenkor mindenki játssza a fejét. Szerintem meg hagyni kéne ugyanígy az egészet. Ekkora pech nem lesz valószínű 2040-ig kb.

"Jules diffúz axonális sérülést szenvedett. Stabil, de kritikus az állapota. Nagy örömmel tölt el minket a sok támogatás és üzenet, amit a világ minden tájáról kapunk" - írja a Sky Sports. A versenyzőt továbbra is az intenzíven ápolják.
A diffúz axonális sérülés egy komoly agyi sérülés: a fehérállományt nagy területen éri a károsodás, emiatt alakul ki az eszméletvesztés és a vegetatív állapot. A betegek 90 százaléka soha többé nem ébred fel a kómából.

A családhoz csatlakozott Gérard Saillant, a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) orvosi bizottságának elnöke - aki felügyelte Michael Schumacher kezelését is, amikor a német expilóta síbalesete után kómában volt -, valamint ugyancsak Japánba utazott Alessandro Frati idegsebész, aki a római La Sapienza egyetem professzora."


Reméljük ő a 10 %-ba tartozik.

Idézetet írta: alexthebest Dátum október 07, 2014, 06:37:00

Csak kár hogy hiú ábránd lenne bármiféle következményt várni.  :(
Felesleges lenne bármilyen változtatást eszközölni. Nincs olyan eszköz vagy módszer, amellyel ezt meg lehet akadályozni. Beszéltek itt plexiről, meg bukócsőről, de mint halottnak a csók...nincs az a plexi, ami ha 200-zal neki csapódik egy ilyen emelőgép hátuljának, ne törjön ripityára. Ha létezne se lenne sok értelme, mivel semmilyen energiát nem lenne képes elnyerni, ergo ha kibírná az ütközést, akkor a pilóta meghalna, csak nem fejsérülésben, hanem szimplán kiszakadnának a belsőszervei. A bukócsővel ugyanez a helyzet, bár talán az valamennyi energiát elnyelne, de a repülő darabok ellen nem védene, ráadásul minden szar beleakadna, és alaphelyzetben is gátolná a látást.

Amúgy Orosz Nagydíjra top bet a No safety car 2.75-ért. Most ebben van az érték. Sokan mondják, hogy most a legkisebb SC-re okot adó dolognál be fogják küldeni minden gondolkodás nélkül, de szerintem nem lesz semmi ilyen ok. Most úgy fognak vigyázni egymásra a pilóták, mint még soha. Itt aki ki fog esni, csak technikai probléma miatt eshet ki. Szóval max 3 kiesőre tippelek.

Idézetet írta: Lord Dátum október 09, 2014, 20:33:27
Felesleges lenne bármilyen változtatást eszközölni. Nincs olyan eszköz vagy módszer, amellyel ezt meg lehet akadályozni. Beszéltek itt plexiről, meg bukócsőről, de mint halottnak a csók...nincs az a plexi, ami ha 200-zal neki csapódik egy ilyen emelőgép hátuljának, ne törjön ripityára. Ha létezne se lenne sok értelme, mivel semmilyen energiát nem lenne képes elnyerni, ergo ha kibírná az ütközést, akkor a pilóta meghalna, csak nem fejsérülésben, hanem szimplán kiszakadnának a belsőszervei. A bukócsővel ugyanez a helyzet, bár talán az valamennyi energiát elnyelne, de a repülő darabok ellen nem védene, ráadásul minden szar beleakadna, és alaphelyzetben is gátolná a látást.

Amúgy Orosz Nagydíjra top bet a No safety car 2.75-ért. Most ebben van az érték. Sokan mondják, hogy most a legkisebb SC-re okot adó dolognál be fogják küldeni minden gondolkodás nélkül, de szerintem nem lesz semmi ilyen ok. Most úgy fognak vigyázni egymásra a pilóták, mint még soha. Itt aki ki fog esni, csak technikai probléma miatt eshet ki. Szóval max 3 kiesőre tippelek.

Én nem is ezekre gondoltam. Amiből tanulni kellene az az hogy ha tájfun van, nem rendezem meg azt a szájb@kúrt versenyt, előbbre hozom, későbbre, vagy leszarom, de ilyen időben, kockáztatva akár a pilóták, akár a nézők testi épségét, NEM rendezek, legyen szó akármekkora bevétel kieséséről. Még a baleset előtt rtam itt hogy nem kellett volna. Massa is többször szólt hogy nem lesz ez így jó. De hadd menjen... A másik ha már megrendezem a legnagyobb szarban, akkor kipróbálom megy-e az a rohadt helikopter. Ha nem tudok vele felszállni, akkor megint csak hogy lehet elindítani. Stb stb de mindig lesznek olyanok akik ezt egy vállrendítéssel elintézik, és azt mondják what to do, bad luck.  :crazy:

Nekem erről csak annyi jut eszemben miért van bent a pályán egy traktor.


Idézetet írta: Lord Dátum október 09, 2014, 20:33:27
Amúgy Orosz Nagydíjra top bet a No safety car 2.75-ért. Most ebben van az érték. Sokan mondják, hogy most a legkisebb SC-re okot adó dolognál be fogják küldeni minden gondolkodás nélkül, de szerintem nem lesz semmi ilyen ok. Most úgy fognak vigyázni egymásra a pilóták, mint még soha. Itt aki ki fog esni, csak technikai probléma miatt eshet ki. Szóval max 3 kiesőre tippelek.
Én is erre gondoltam, ugyanis itt tök jó bukóterek vannak. A rajtnál necces lesz a kettes féktáv, de ott is van bukótér. Mindenképpen van benne érték szerintem is. Persze a másik oldalon is valóban ott van, hogy könnyebben be fogják küldeni innentől kezdve a biztonsági autót, de itt tényleg könnyen lemehet a futam SC nélkül.