adózás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: Laca87 Dátum december 17, 2015, 21:50:54
Ez már volt téma egyszer: lehetetlen szabályosan bevallani az adót, mivel minden egyes nyertes fogadást bele kellene számolni az adóalapba, a veszteseket meg nem lehet levonni belőle.

Tehát ha már adózás, mit tanácsoltok, hogyan lehet értelmesen adózni a gyakorlatban?  :)

Állásfoglalást kéne kérni a NAV-tól, illetve rá kéne őket bírni, hogy "önálló tevékenységből származó jövedelemnek" tekintsék a sportfogadás bevételeket - főleg, ha azok rendszeresen jelentkeznek - mert ebben az esetben a költségek is elszámolhatóak.
Amíg erre nem hajlanak, addig ők is csak a jogszabályokat tudják követni.

(de ahogy már korábban írtam, amint megnyílna egy "rendes" adózási lehetőség, egyből minden sportfogadó egy átlagos könyvelő és a NAV számára láthatatlan fogadóirodai számláinak segítségével képes lenne nullás, illetve veszteséges éveket kimutatni, akármennyi is volt a valós profitja. Ahogyan a vállalkozások többsége is ezt teszi.)

Idézetet írta: zozz Dátum december 17, 2015, 21:02:26
Az egy teljesen hiteles hivatalos válasz skrilltől, elhiheted egész nyugodtan, mások is megkérdeztek egyéb internetes pénztárcákat, és mindenhonnan ugyanaz a válasz jött.Szóval ne parázz...

Mégsem olvasom sehol ezeket az infókat, csak abban az egy cikkben, és ezért vagyok szkeptikus.
Külföldi fórumokon sem találtam. Ha tudnál linkelni egy párat, azt megköszönném.

Idézetet írta: Milan Dátum december 17, 2015, 17:11:50
Kérdés: szerinted körlevelet kellene küldjön a Skrill az ügyfeleinek, hogy január 1-től figyelem, mert adatközlés megy?

Én szerintem a szabály rájuk is vonatkozik, mivel pénzintézetről van szó.

Ezt az egyszerü kérdést vajon miért nem tudják megválaszolni, vonatkozik rájuk az adatközlés vagy nem.   Szerintem senki nemkérte töllük , hogy nejelensenek ha vonatkozik rájuk az adatközlés.

Idézetet írta: sade63 Dátum december 18, 2015, 12:56:20
Ezt az egyszerü kérdést vajon miért nem tudják megválaszolni, vonatkozik rájuk az adatközlés vagy nem.   Szerintem senki nemkérte töllük , hogy nejelensenek ha vonatkozik rájuk az adatközlés.

Írtál nekik? Kérdezted őket?

Idézetet írta: Milan Dátum december 18, 2015, 13:34:20
Írtál nekik? Kérdezted őket?

Te kérdezted öket mint irtad fenteb.

Idézetet írta: blackandz88 Dátum december 17, 2015, 17:31:34
Szerintem igen, legalábbis úgy lenne korrekt.
Ha tudnak küldeni minden szarról, amivel magukat promózzák, akkor erről is lehetne.
De ha mégsem, akkor legalább válaszolnának konkrétan, mikor valaki megkérdezi őket, ne csak a mellébeszélés menne.
Gondolom egy-két dolog csak nem kompatibilis a törvény, és a ÁSZF-ük között. (Mondjuk az adatgyűjtésről, harmadik félnek való továbbításról, stb)
Neteller mondjuk változtat is a Term of Use-on január 15-től, amit nem vagy köteles elfogadni, és kérheted a számlád bezárását. Az más kérdés, hogy olyan szarul van megcsinálva az oldaluk, hogy hiába írod be az email címedet, nem történik semmi.

Kezdek lemaradni. :) Felnaivan ugy gondolom/gondoltam, hogy a Skrill es Neteller egyazon modon fog eljarni. Ezek szerint megsem? Megkerlek, ki tudnad fejteni az altalam kiemelt reszt?

Idézetet írta: Alk Dátum december 18, 2015, 14:02:29
Kezdek lemaradni. :) Felnaivan ugy gondolom/gondoltam, hogy a Skrill es Neteller egyazon modon fog eljarni. Ezek szerint megsem? Megkerlek, ki tudnad fejteni az altalam kiemelt reszt?

Küldtek róla körlevelet.
Ilyen november 10-15 magasságában.
Changes to Neteller and Net+ terms of use - Importand Update a címe.
Van benne 4 link. A régi, az új, a változásokról egy összefoglaló, de át kellene nézni az egészet.
Illetve egy link, ahol beírhatod az emailedet, ha nem akarod elfogadni, és be akarod zárni a számlát.
Viszont hiába írod be, nem történik semmi.


Idézetet írta: sade63 Dátum december 18, 2015, 13:38:46
Te kérdezted öket mint irtad fenteb.

Én nem beszéltem velük.

Idézetet írta: sade63 Dátum december 18, 2015, 13:38:46
Te kérdezted öket mint irtad fenteb.

Én írtam, hogy felvettem a kapcsolatot egy Skrill dolgozóval, de baráti alapon kérdeztem, semmi hivatalos.

Ő meg nem is tudott konkrétumot.

Azért szvsz itt az is kérdés, hogy ha én kiutalom pl. Skrillre a pénzem kell-e egyáltalán itthon adózni? Hisz azzal én még nem hoztam be a pénzem az országba, ergo semmi közük hozzá.

Vagy ez ilyen formában hülyeség?

Idézetet írta: Breex Dátum december 19, 2015, 15:39:16
Azért szvsz itt az is kérdés, hogy ha én kiutalom pl. Skrillre a pénzem kell-e egyáltalán itthon adózni? Hisz azzal én még nem hoztam be a pénzem az országba, ergo semmi közük hozzá.

Vagy ez ilyen formában hülyeség?

Ha Magyarországon élsz, akkor Magyarországon kell adóznod a bevételed után, nem kell feltétlenül behozni az országba.

Más kérdés, hogy per pillanat nagyon nincs ahogy kiderítsék, hogy neked külföldön elektronikus pénztárcád van...

Idézetet írta: Milan Dátum december 19, 2015, 16:11:06
Ha Magyarországon élsz, akkor Magyarországon kell adóznod a bevételed után, nem kell feltétlenül behozni az országba.

Más kérdés, hogy per pillanat nagyon nincs ahogy kiderítsék, hogy neked külföldön elektronikus pénztárcád van...

Na igen, csakhogy ez elvileg változni fog. Bár tényleg jó lenne valami konkrétum, hogy az elektronikus pénztárcák milyen formában fogják az adatokat továbbítani...

Idézetet írta: Breex Dátum december 19, 2015, 16:23:46
Na igen, csakhogy ez elvileg változni fog. Bár tényleg jó lenne valami konkrétum, hogy az elektronikus pénztárcák milyen formában fogják az adatokat továbbítani...

Hacsak egy számlaegyenleget küldenek abbol még nemlehet tudni.hogy az adóköteles vagy nem.

Idézetet írta: Breex Dátum december 19, 2015, 16:23:46
Na igen, csakhogy ez elvileg változni fog. Bár tényleg jó lenne valami konkrétum, hogy az elektronikus pénztárcák milyen formában fogják az adatokat továbbítani...

Miután ez egy automatizált rendszer akár minden egyes pénzmozgásról küldhet értesítést a navnak,ráadásul magánszemélyek esetében nincs semmilyen felső limit.

Oszinten memberek... egyik 16 hozzaszolas, masik alig 60... Nem gondoljatok esetleg spiclik lehetnenek? egy ujonc liheg itt a tippek utan, a legnagyobb gondja piros vagy feher legyen majd a lambója... ezek meg reszketnek mint a szuz a fsz elott hogy adozhassanak minel jobban :D