OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Éreztetek már úgy, hogy kinőttetek egy barátot, esetleg a baráti kör egy jelentős részét? Elsősorban gondolkodásmódban és érdeklődési körben. Egyre kevesebb emberrel tudok olyan témákról és olyan minőségben társalogni, ahogy arra igényem lenne. Persze tudom, a kérdésnek van egy egoistának tűnő felhangja, hiszen azt állítja a kérdést megfogalmazó önmagáról, hogy míg ő fejlődött, a környezete nem, vagy nem olyan mértékben. Mégis érdekelne, de a már felvázolt okokból - többek között - ezt sem tudom megvitatni a való világban.

Idézetet írta: Alk Dátum április 05, 2022, 22:35:05Éreztetek már úgy, hogy kinőttetek egy barátot, esetleg a baráti kör egy jelentős részét? Elsősorban gondolkodásmódban és érdeklődési körben. Egyre kevesebb emberrel tudok olyan témákról és olyan minőségben társalogni, ahogy arra igényem lenne. Persze tudom, a kérdésnek van egy egoistának tűnő felhangja, hiszen azt állítja a kérdést megfogalmazó önmagáról, hogy míg ő fejlődött, a környezete nem, vagy nem olyan mértékben. Mégis érdekelne, de a már felvázolt okokból - többek között - ezt sem tudom megvitatni a való világban.

Nem egoizmus ez, szerintem ha te folyamatosan fejleszted magad es haladsz elore, viszont nem feltetlenul ilyen emberek vesznek korul, akkor ez fog tortenni. Sok ilyet eltem mar at en is, nincs mit tenni, menni kell tovabb a sajat utadon. :D

Idézetet írta: Alk Dátum április 05, 2022, 22:35:05Éreztetek már úgy, hogy kinőttetek egy barátot, esetleg a baráti kör egy jelentős részét? Elsősorban gondolkodásmódban és érdeklődési körben. Egyre kevesebb emberrel tudok olyan témákról és olyan minőségben társalogni, ahogy arra igényem lenne. Persze tudom, a kérdésnek van egy egoistának tűnő felhangja, hiszen azt állítja a kérdést megfogalmazó önmagáról, hogy míg ő fejlődött, a környezete nem, vagy nem olyan mértékben. Mégis érdekelne, de a már felvázolt okokból - többek között - ezt sem tudom megvitatni a való világban.

Nekem 6-7 évvel ezelőtt volt egy baráti kör "cserém", vagyis inkább tudatos leépítés a részemről. Ők folytatták tovább a bulizós korszakot (ami állítólag azóta is tart), míg én más irányba mentem. Jó volt, szép volt, de lépnem kellett. Elviseltem azt is, hogy haragudtak rám, de ha fejlődik az ember, akkor ez elkerülhetetlen, ahogyan @peshark is írta. Szóval emiatt ne legyen kétely benned, mert ez abszolút normális folyamat. A külső szemlélő lehet egoistának gondolja ezt, de nem kell velük foglalkozni.  ;D A lényeg: ha én valamit szeretek magamban, akkor az a szerénység! Bástya elvtárs után szabadon.

Zavaró tényező(k)
Történetünk egy áprilisi délelőtt kezdődött, amikor a szemben lévő "park/játszótér" szélén leparkolt egy kisebb furgon. Kiszállt belőle két ember, nézelődtek, nagyban magyaráztak egymásnak, majd elővették az elektromos fűrészeiket és elkezdték darabolni a mellettük lévő fát. A park szomszédságából kijött egy férfi, munka megáll, vitatkozás, hangoskodás. Kérdések hangzanak el: Maguk honnan jöttek? Minek vágják ki az élő fát? Ki mondta ezt maguknak?

A feszült "szomszéd" elviharzik, történetünk hősei pedig folytatják a munkát. Gyorsan leaprítják a fát. Nézegetik tovább a mellette lévő másik fát, de az túl nagy, körülményes munka, ráadásul közben visszatér "ideges szomszéd", aki most már nagyban telefonál, kérdezi az illetőktől, hogy az önkormányzattól jöttek? Mire annyit vetnek oda félszegenek, hogy nem, de már be is ültek a furgonban és elhajtottak.


A munkát elvégezték, park szélén a nagy halom fa, értetlenül nézik az emberek, erre meg mi szükség volt? Órákkal később derül ki az igazság. A városgazdálkodás küldte őket, hogy vágják ki a terebélyes fát, de hőseink teljesen készen voltak (be voltak baszva magyarul), ezért a munka könnyebbik végét fogták meg és a jóval vékonyabb fát vágták ki, ami egészséges volt és a vezetékeket sem zavarta, ellentétben azzal, ami mind az utat, mind a vezetéket zavarta, ráadásul rossz állapotban volt. Az indok: az a fa túl nagy volt, túl sok munka lett volna vele.

Battle of Máltára jön valaki?

Idézetet írta: Alk Dátum április 20, 2022, 20:49:38Battle of Máltára jön valaki?

Te ott leszel? Vagy már pörög?

#4566 április 22, 2022, 11:02:04, Alk
Idézetet írta: Admin Dátum április 21, 2022, 12:08:10Te ott leszel? Vagy már pörög?

Most kettőkor kezdődik. Gondoltam, hátha jár erre valaki.

#4567 április 22, 2022, 11:35:39, gerry
Idézetet írta: Alk Dátum április 21, 2022, 13:22:40Most kettőkor kezdődik. Gondoltam, hátha jár erre valaki.

Milyen kedvezményeket tudsz adni?  :D  ;D

Idézetet írta: gerry Dátum április 21, 2022, 20:24:56Milyen kedvezményeket tudsz adni?  :D  ;D

Nézz oda @gerry , azt mondja, "dolgozik", miközben chipleader a tornán és övé az Intercontinental!

#4569 április 22, 2022, 11:23:53, Alk
Idézetet írta: gerry Dátum április 21, 2022, 20:24:56Milyen kedvezményeket tudsz adni?  :D  ;D

Egy hajótúrát simán, de intézek gyümölcskosarat is. :D  De ha híres vagy, még pezsgő is lehet. ;D

Idézetet írta: Alk Dátum április 21, 2022, 21:21:37Egy hajótúrát meg fél tucat complimentary drinket simán, de intézek gyümölcskosarat is. :D  De ha híres vagy, még pezsgő is lehet. ;D

Az utóbbi az nem kérdés! Gerry egy sztár!

Az öreg Giorgio, eltelt egy év, de még mindig zseniális videó.  ;D A szokásos "My name is Giovanni Giorgio, but everybody calls me Giorgio" videók közül szerintem ez a legjobb.



Amúgy Giovanni Giorgio Moroderről van szó, olasz zeneszerzőről, akinek gyakorlatilag a modern zenét, szintetizátoros hangzást köszönhetjük, illetve olyan zenéket, mint a Flashdance, Top Gun vagy a Scarface főcimdalait (és még egy rakat számot). Nyert egy halom díjat (Oscar, Emmy, Golden Globe stb.), szóval ja, minden idők egyik legjobbja, Daft Punk készített róla számot, amiben az ominózus mondat is elhangzik.


Amikor harmadik olvasasra sem erted mi koze CR-nek, az Ethereumnak meg az Ajaxnak egymashoz, rajossz hogy kellene egy kis piheno.. ;D

Rájöttem Johnny Depp és Amber Heard kapcsolat megoldására. Eleve nem is kellett volna komolyabban összejönniük, és ezt mennyi kapcsolatban nem ismerik fel időben, csak megy előre az idő kereke, aztán csak gyűlnek a sérelmek. Nem hinném, hogy Depp vagy Heard közül bármelyik is jobb vagy értékesebb ember, egyszerűen máshogy reagáltak egy feleslegesen rossz helyzetre. Azért felesleges, mert nem is kellett volna együtt lenniük.

Egyébként szinte érzem, hogy a média, a sztárok, most kezdenek rájönni, hogy egy ilyen per, hosszú heteken keresztül tartó nyilvánosság. Szóval én várom a következőt, mert ilyet direkt is fognak most már csinálni, a hírnévért.

Idézetet írta: TiB Dátum május 20, 2022, 08:19:38Rájöttem Johnny Depp és Amber Heard kapcsolat megoldására. Eleve nem is kellett volna komolyabban összejönniük, és ezt mennyi kapcsolatban nem ismerik fel időben, csak megy előre az idő kereke, aztán csak gyűlnek a sérelmek. Nem hinném, hogy Depp vagy Heard közül bármelyik is jobb vagy értékesebb ember, egyszerűen máshogy reagáltak egy feleslegesen rossz helyzetre. Azért felesleges, mert nem is kellett volna együtt lenniük.

Egyébként szinte érzem, hogy a média, a sztárok, most kezdenek rájönni, hogy egy ilyen per, hosszú heteken keresztül tartó nyilvánosság. Szóval én várom a következőt, mert ilyet direkt is fognak most már csinálni, a hírnévért.

Lehet, hogy egy külön show műsort fognak erre majd felépíteni. Írom ezt úgy, hogy fogalmam sincs miről van szó.  ;D