#MutiMitEszel

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Mi lesz lazanyja gesztenyegolyójának közepében?

Semmi
1 (11.1%)
Mandula
3 (33.3%)
Mogyoró
0 (0%)
2 (22.2%)
Dió
0 (0%)
Túró
1 (11.1%)
Gyümölcs
2 (22.2%)

Összes szavazó: 9

Szavazás lezárva: január 15, 2023, 07:56:43

Nyomjátok-nyomjátok; itt szétnézek és már azzal tele lesz a bendőm, kevesebb lesz a havi kajapénz ;D  ;D

Idézetet írta: lazanyja Dátum január 05, 2023, 12:32:10Hétvégén készül az isteni datolyagolyó. Majd fotózom is.
Gondolom jó sok embert felcsigáztam eddig.  :)
Főleg, hogy senki se olvassa már ezt a topicot.  :)

Én olvasom, csak képet nem töltök fel. Mi csak iszunk, így örömmel láttam, hogy a Bock borokat nem csak a párom és én fogyasztjuk, egészségetekre!  :beerchug:

Idézetet írta: gerry Dátum január 05, 2023, 16:11:40Én olvasom, csak képet nem töltök fel. Mi csak iszunk, így örömmel láttam, hogy a Bock borokat nem csak a párom és én fogyasztjuk, egészségetekre!  :beerchug:

Köszi.

Innen nincs oly messze Villány, de Szexárd se.

Azért egyetek is, ne csak igyatok, mert frankón úgy lehet olvasni, hogy kizárólag az ivás maradt.  ;)

Ma délután elkészült a kislányaim hathatós segítségével a datolyagolyó.
Idén megint újítottam, most paleolit datolyapasztából készült,  szintén paleolit cukormentes étcsokival.
Elismerem, nem olyan szép látvány, mint amilyen finom lesz, ha összeérnek az ízek, úgy kb. vasárnap estére. Remélem marad addig még belőle, mert a két kislányom is nagyon szereti.
Mindössze annyi látszik rajta, hogy minőségi kakaóporba van forgatva. Lehet kókuszba vagy egyébbe is, de nekem kizárólag kakaóporba forgatva ízlik.
Ha éreznétek az illatát és ismernétek az ájult imámot, illetve annak illatát sütés közben... Nem csoda, hogy az a bizonyos imám transzba esett, kb. ettől is kikészülne.  :)


Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Ilyen étcsokival készült. A xilitessel, az eritritest nem mertem belerakni, mert az áfonyagolyó is eritrittel készült és qrva sz@r izű. Ha a gojis bogyó is ilyen lesz, rosszul leszek, mert az áfonyát és a gojit is imádom.

Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Csak hogy ma is legyen egy bejegyzés itt, ó most látom már volt(am).  :)

Ezt a topicot is fel kellene támasztani teszthalott állapotából.  :) Szerintem érdemes lenne.

Elkezdtük ma tesztelni a finomságot. Kérdezem kislányaimat, milyen lett, válasz mindkét részről ez volt:  :great:  :great:

Hogy prezentáljak ma is valami finomat, a Krétán vásárolt három olívaolaj. Mindhárom superior kategóriás, tudom, itthon is lehet kapni superiort, de mindig veszek helyben készültet is, ha külföldre jutok.

Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Most látom, hibáztam. Kréta helyett Korfun lettek vásárolva.

7végén gesztenyegolyó készül.  :) Majd fotózom. Valami lesz a közepében.

Idézetet írta: lazanyja Dátum január 12, 2023, 23:15:35Most látom, hibáztam. Kréta helyett Korfun lettek vásárolva.

7végén gesztenyegolyó készül.  :) Majd fotózom. Valami lesz a közepében.

Gyorsan indítottam egy szavazást is. Kíváncsiak vagyunk melyik nyer.

Idézetet írta: Admin Dátum január 13, 2023, 07:57:08Gyorsan indítottam egy szavazást is. Kíváncsiak vagyunk melyik nyer.

Na ezt se gondoltam volna.  :D

Sikerült megnevettetni e bosszús napon. Bet365 topikban olvasható.

Akkor ne írjam le, mi volt benne?
Ezt párom készítette, nem én. Látszik is...  :)  Fotózni se mertem. Főleg, hogy csokiba mártott datolyák között volt.

Idézetet írta: lazanyja Dátum január 14, 2023, 23:35:48Na ezt se gondoltam volna.  :D

Sikerült megnevettetni e bosszús napon. Bet365 topikban olvasható.

Akkor ne írjam le, mi volt benne?
Ezt párom készítette, nem én. Látszik is...  :)  Fotózni se mertem. Főleg, hogy csokiba mártott datolyák között volt.

Most már mindenki nagyon kiváncsi, hogy mi került bele. 9-ből 3 arra szavazott, hogy mandula.

Na, mi az?

Idézetet írta: Admin Dátum január 15, 2023, 17:06:49Most már mindenki nagyon kiváncsi, hogy mi került bele. 9-ből 3 arra szavazott, hogy mandula.

Na, mi az?

Remélem a következő szavazásra, amit indítasz, több szavazat érkezik. Kicsit kevésnek találtam, de nyilván rövidtávú szavazás volt, plusz nem a legnézettebb topic. Pedig szerintem enni mindenki szeret, én mondjuk ezt kulináris gyönyörként írom le.

A semmit nyilván viccnek szántátok, a követ nem tudtam értelmezni, - főleg, hogy tudhatjátok, hogy 2 kislányom van -
a túró meg nem való gesztenyéhez szerintem.
Meggy volt a közepében, nálunk a geszti golyó mindig így készül.

Na de milyen 2 kislányom van!? Mai Spurs-Arsenal meccs megy, kérdezem a 9 évest, ránéz a tv-re és már mondja is: Tottenham-Arsenal.  ???
Manchesteri derbinél bejött a 7 éves, kérdés a szokásos, ki játszik, mondd meg, válasz : Manchester United- Manchester City.  :o
Most már nevesítem is, Hanna az idősebb, ő már úgy ismeri a csapatok nevét, hogy volt nap, amikor 4 meccsbe néztem bele, 2 angol, 1 olasz, 1 magyar és mindegyiknél megmondta mindkét csapat nevét hibátlanul, úgy, hogy fogalma se lehetett mit nézek, ráadásul magyar bajnokit nem nézek, csak pont akkor kapcsoltam oda, mielőtt bejött.  Magyar foci csapatokat a fradi kivételével elvileg ezért nem is ismerhet.

Hétvégén halas ebéd volt.
Holnap fotózom a hozzá dukáló bort, amit bontottam.

Küldöm is.

Ezt a 2011-es (nem elírás!) tokaji válogatást bontottam ki hétvégén. Furmint és hárslevelű házasítása.
Egy igazi best buy bor.
Nem mai darab, de még bőven nincs túl a zeniten vagy csak nekem volt mindig szerencsém vele.
A hosszú levegőztetést meghálálja, utána felszabadul illatában az elképesztő gyümölcsösség.
Ez már a 3. palack ebből a borból, 21-ben és tavaly is ittam ilyet.
A dugó, ami még igazi parafa, konzekvensen nem jön ki egyben, normális dugóhúzót használva se. Ez az egy hátránya, de a borba szerencsére még egyszer se hullott vissza.

Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Idézetet írta: lazanyja Dátum december 07, 2022, 23:23:08Ti próbáltátok már az erős pistás csipetkét? Majd írok róla.

Csak hogy leírjam végre.

Párom vette, nem tudtam róla, nem is láttam tészták között.
Azon a bizonyos ominózus napon készült a nem tudom már milyen leves, de abba került bele ipari mennyiségben.
Amikor ebédeltem, már nem volt itthon. Első kóstolásra éreztem, hogy ez gyanúsan csípős, már inkább erős. Nézem mik azok a furcsa narancssárga kis amorf darabok...
Mikor hazaért a párom, mondom neki, hogy meglehetősen csípős volt a leves, kislányoknak nem is adtam belőle. Kérdezem, szarul sikerült a rántás? Elkezdett nagyon nevetni, válasz, az az erős pistás csipetke, csak sokat raktam bele.
Azóta mérsékelt mennyiség kerül bele a levesbe. Mondjuk így gazdaságos levestészta.
Holnap mellékelek egy fotót róla.

Mutatom is.


Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.