OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: robmiller Dátum október 27, 2015, 10:37:34
Mivel nem tudtam hova írjam ezt a kommentet, így az OFF topik mellett döntöttem.

Srácok, érdeklődnék tőletek, hogy tudtok-e olyan oldalakat, ahol a labdarúgó csapatok átlátható statisztikái egyszerre megtekinthetőek?

Megpróbálom kifejteni mire gondolok: egy-egy fogadás előtt gyűlölök 800 ezer oldalt átnézni egy csapatról. Milyen meccseket játszott utoljára, mennyire vannak formában, kik a legfőbb góllövők, hogy megy a góltermés, hány szögletet rúgnak stb. Ezért 1-2 hónapja pont a szögletfogadások kapcsán elkezdtem kidolgozni bajnokságokra lebontva egy adatbázist excelben. A Bundesligát, a Premier League-t, a Championship-et és a Ligue 1-t csináltam meg. Szögletek terén baromi jól működött mert 7 vagy 8 tippből 100%-os mutatót értem el (lásd a naplómban a szögletes fogadásokat!). De gondoltam akkor már ha ilyet csinálok nem csak a szögleteket vezetem, hanem tesztjelleggel minden érdekes infot. (Eredmények félidővel együtt, kapuralövések, gólszerzők). Így próbálkozva rájöttem, hogy ez így baromi kényelmes, mert rákattintok a csapat adatlapjára és rögtön egyszerre csomó info van előttem a képernyőn, nem kell annyira az oldalakat böngészni (a sérülteket és eltiltásokat leszámítva). Viszont arra is rájöttem, hogy mindez kikúrt sok meló, mire felvezetem, ja és naprakészen töltögetem a friss adatokkal. (A csatolmányhoz pl. a Frankfurt adatlapját töltöttem fel..)

Szóval érdekelne, hogy a rutinosabb fogadók tudnak-e valami ehhez hasonló adatbázist neten? Illetve ha nem, mi a véleményetek róla? És ha szerintetek jó, akkor lenne-e pár vállalkozó, akivel neten egy közöset szerkesztenénk, azokkal akit érdekel a dolog.

Persze most csak ötletelgetek, de azért elég szépen jöttek legutóbb a tippek, amikor ezt volt időm használni...zöldült a naplóm rendesen (1-2 hete szombaton..).

Vélemények?

kontrafix és Winger benne lenne a dologban! Eddig 3-an vagyunk!  ;)

Nagyon jó ötlet. Esetleg ezt meglehetne oldani online módban is. Ahhoz bárki bármikor hozzáférhetne.

Ha gondoljátok, akkor megoldhatnánk ezt itt az oldalon.  ;)

#2866 október 27, 2015, 21:55:07, kontrafix
Idézetet írta: SPF Admin Dátum október 27, 2015, 20:22:55
Nagyon jó ötlet. Esetleg ezt meglehetne oldani online módban is. Ahhoz bárki bármikor hozzáférhetne.

Ha gondoljátok, akkor megoldhatnánk ezt itt az oldalon.  ;)

Én akár abban is benne vagyok :)

Idézetet írta: SPF Admin Dátum október 27, 2015, 20:22:55
Nagyon jó ötlet. Esetleg ezt meglehetne oldani online módban is. Ahhoz bárki bármikor hozzáférhetne.

Ha gondoljátok, akkor megoldhatnánk ezt itt az oldalon.  ;)

Én is benne lennék természetesen akár itt az oldalon is nyíltan. Csak ehhez az kell, hogy legyünk annyian, hogy mondjuk a fontosabb ligákat tudjuk naprakészen vezetni! Én maximum 2 ligát tudnék korrektül frissíteni fordulóról fordulóra. Illetve lennének még egyéb szerkezeti kérdések is, amire nekem nincs ötletem, de lehet másnak lenne.

Na de örülök, hogy páran láttok benne fantáziát! :) A gyakorlatban meg kiderül, hogy működik-e a dolog..:)

http://hvg.hu/itthon/20151031_61_lopott_milliot_bukott_egyetlen_fogadas

lol, nagy lett vna, 61 milkát visszateszi, 52-t meg megtart magának  ;D

Akinek van lehetősége írjon már az M4 közösségi oldalára hogy hamarabb jön a hang mint a kép. Hátha megoldják. Köszönöm!

Idézetet írta: RedMunchen2013 Dátum november 04, 2015, 21:01:13
Akinek van lehetősége írjon már az M4 közösségi oldalára hogy hamarabb jön a hang mint a kép. Hátha megoldják. Köszönöm!

Neteztem és kapcsolgattam a meccsek között, így csak Alaba góljánál (44. perc!) tűnt fel a "spoilerezés".
Vicces, hogy ezek szerint még a szakkommentátorokkal felhizlalt stáb sem nézte a meccset, vagy csak nagy ívben szartak rá...

Két évvel ezelőtt írtam az mtv-nek egy holland-magyar meccs kapcsán, ugyanez miatt, akkor a holland félre fogták. ("Péntek este a holland partner, nem a szokásos útvonalon küldte a képet és a pályazajt/nemzetközi hang/ Csak röviddel a kezdés mielőtt jött létre a kapcsolat, és nem volt idő  a szokásos szinkrontesztek elvégzésére. Kollégáink is csak az első percekben észlelték a kommentátor hang  ,,sietését" Azonnal intézkedtek.")

Most is biztos a köcsög hollandok miatt nem jött össze a szinkron...

A 2. félidőre már rendben volt egyébként?


Idézetet írta: Knapp Dátum november 05, 2015, 09:09:02
Neteztem és kapcsolgattam a meccsek között, így csak Alaba góljánál (44. perc!) tűnt fel a "spoilerezés".
Vicces, hogy ezek szerint még a szakkommentátorokkal felhizlalt stáb sem nézte a meccset, vagy csak nagy ívben szartak rá...

Két évvel ezelőtt írtam az mtv-nek egy holland-magyar meccs kapcsán, ugyanez miatt, akkor a holland félre fogták. ("Péntek este a holland partner, nem a szokásos útvonalon küldte a képet és a pályazajt/nemzetközi hang/ Csak röviddel a kezdés mielőtt jött létre a kapcsolat, és nem volt idő  a szokásos szinkrontesztek elvégzésére. Kollégáink is csak az első percekben észlelték a kommentátor hang  ,,sietését" Azonnal intézkedtek.")

Most is biztos a köcsög hollandok miatt nem jött össze a szinkron...

A 2. félidőre már rendben volt egyébként?

Igen. Helyreállt.

Idézetet írta: RedMunchen2013 Dátum november 04, 2015, 21:01:13
Akinek van lehetősége írjon már az M4 közösségi oldalára hogy hamarabb jön a hang mint a kép. Hátha megoldják. Köszönöm!

Ez régen minden tv-nél így volt. Bekapcsoltad, a hang rögtön jött, a kép viszont csak néhány másodperccel később.  :D

Üdv Mindenkinek!

Van olyan köztetek aki régen vagy esetleg most is foglalkozik vagy gyűjti a régi érméket?

Idézetet írta: zsolti3090 Dátum november 05, 2015, 21:03:33
Üdv Mindenkinek!

Van olyan köztetek aki régen vagy esetleg most is foglalkozik vagy gyűjti a régi érméket?

Attól függ mi számít réginek neked? :)

Hogy erre miért nem gondoltak a NASA-nal az elmúlt 50 évben. Lufik b*zdmeg, LUFIK!!!!

! No longer available

A megivott mennyiség csökkent 2000 óta, de így is sikerült a 8. helyről a 6.-ra előrelépni.  A szesz szó itt valószínűleg tiszta szeszre átszámított mennyiséget mutat.

Tibi Atya biztos jobban érezné magát a dobogón... ;D

http://24.hu/app/uploads/2015/11/drunkest-countries.jpg

Ma van a magyar nyelv napja!

Új Eurosport logo(k):



Szokatlan lesz, az biztos...

Ha esetleg valaki piros-fehér-zöld profilképet szeretne a Facebookra, itt van pár ok:

1920. június: Trianon (3.3 millió kirekesztett magyar)
1943. január: Don-kanyar (130 ezer magyar áldozat)
1956. november: Forradalom (2500 magyar áldozat)