OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



Szerintem most jobb nekem, ha csöndben maradok  ;D

Idézetet írta: oakland23 Dátum április 02, 2015, 09:35:57
Szerintem most jobb nekem, ha csöndben maradok  ;D

Csak nyugodtan.... ;D

Idézetet írta: alexthebest Dátum április 01, 2015, 19:10:45
Amíg olvastam sok igazság volt benne, de én csak eddig jutottam:
"Mindenkinek van apja és anyja! Felmerül a kérdés, ők miért nem segítették ugyanígy gyereküket, ahogy más apja?"
Na itt úgy vágnám szájon a szerzőt hogy a fal adná a másikat. Nagyon sok ember nem várhat el semmit a szüleitől, sőt, segíteni kell őket. Nem csak azért mert a magyar mentalitást követték, amit a cikk is ír (csúnya szóval lusták voltak), hanem éppen betegek. Szóval ezért kijárna egy jókora csicskalángos, előbb gondolkodna aki ezt leírta. Ha már olyan okosnak akart tűnni.

Szerintem ezt félreértetted.  :)
Ha egy mondattal tovább olvasod, akkor kiderül, hogy a szerző ezt "fals indoknak" tartja. 
Nem az ő gondolatmenete, hogy a szülői segítség a sikeresség kulcsa, csak reagál erre a felvetésre.
(ami valójában egy "magyaros" (?) kifogás, amellyel megindokoljuk, mi miért nem lettünk gazdagok)

A szerző egyáltalán nem várna el szülői segítséget, sőt, szerinte egyrészt tudomásul kell venni, hogy nem ugyanonnan indulunk, másrészt ilyenkor a másik módosabb szüleit vagy távolabbi felmenőit is példának állíthatjuk magunk elé, mert valahol, valamikor ők is a nulláról kezdték.

Én ezt szűrtem le belőle.  :)

Egyébként bántóan kemény cikk. Azért bántó, mert sajnos a többség gondolkodásmódjára igaz.
Ráadásul nő azok száma - elsősorban a demagóg politikusok hatására - akik másoktól várják a megváltást és folyamatosan kifogásokat keresnek megoldások helyett.

Pedig alapvetően a saját fejünkben dől el, hogy van-e esélyünk előrébb jutni: azt nézzük, hogy a lehetőségeinkhez képest mit tudunk megcsinálni, vagy azt, hogy mit miért nem lehet megvalósítani.



Hát igen. Nem volt kötelező senkinek devizahitelt választani, két-három lakást, autót venni, egyik tv-t, telefont a másikra cserélni. Addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér. Nekem nem volt ilyen hitelem, mert a józan ész mást diktált. Addig míg valaki azért vette fel, hogy legyen hol lehajtani a fejét, addig ok. De onnantól hogy majd kiadni, meg mert olcsón van, most meg sírni, hogy oda a munkahely (ez egyébként az elmúlt 25 évben is hamar meg tudott változni), meg hogy adjon az állam, meg fizesse ki, legtöbbször elég érthetetlen. Főleg aki mindjárt palotát vett, 0 % önerővel. Remélem nem bántottam meg senkit, nem ez volt a szándékom.

Emlékezzünk meg a mai napról, amely 1945 és 1989 között munkaszüneti nap volt.  :)

Felszabadulás 1945 április 4. /Вечная Слава Героям/

Idézetet írta: marciluca Dátum május 16, 2010, 12:04:18
A live-fogadások nem adnak hosszútávon sikerélményt! Inkább beetetésnek tűnnek az irodák részéről. Saját tapasztalat! :'(

Milyen mókás dolgokat találni itt 5 évvel ezelőttről  :laugh:

Hiányoztál lucky  ;D :redchug:


Sehol semmi húsvéti free spin? Micsoda világot élünk..  :'( :redchug:

#2725 április 07, 2015, 19:55:51, csacsa44
Sziasztok!

Segítséget kérnék. Van egy Word doksim, ami vízjelet is tartalmaz. Teljes méretében (A4) lehetséges belőle jpg-t készíteni?

Képmetsző, prt sc nélkül.

Szia,

mentés pdf-ként, utánna pdf-ből lehet bmp-t csinálni, hogy pont jpg-t lehet-e, azt most így nem tudom élből.

Idézetet írta: Lacapi Dátum április 07, 2015, 20:03:47
Szia,

mentés pdf-ként, utánna pdf-ből lehet bmp-t csinálni, hogy pont jpg-t lehet-e, azt most így nem tudom élből.

Jajj, de nagy vagy Lacapi, megvan a pdf.  :beerchug:  :beerchug: Na de abból hogy csinálok bmp-t?

Idézetet írta: csacsa44 Dátum április 07, 2015, 20:16:05
Jajj, de nagy vagy Lacapi, megvan a pdf.  :beerchug:  :beerchug: Na de abból hogy csinálok bmp-t?

Szia!

Én ezt szoktam használni: http://www.pdfconvertonline.com/pdf-to-bmp-online.html

Idézetet írta: csacsa44 Dátum április 07, 2015, 20:16:05
Jajj, de nagy vagy Lacapi, megvan a pdf.  :beerchug:  :beerchug: Na de abból hogy csinálok bmp-t?

szia

1) wordből mentés mint pdf
2) ha van adobe photoshop, akkor megnyitod a photoshopban összeolvasztod a rétegeket és elmented jpg-ben...

a photoshop próba verziót az adobe.com-ról le tudod tölteni

ha nem boldogulsz vele és nem titkos dobd át mailben és kb 2 perc alatt megcsinálom Neked