Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában


benson! rendben van amit irsz, én is így játszanék ha mondjuk annyim lenne mint darklolnak vagy csak a fele, de itt sokan pár 1000-10000 ft al rendelkeznek. Így baszhatom a single, X %-ban jött tippeket. Megfontoltan lehet hogy profitban zársz, de mondjuk pár1000nél ez nem igazán kézzel fogható siker. Sztem ezért próbálkoznak tétemeléssel.
Kis pénzből csinálni egy jó sorozat után közepeset 1-2-3M aztán meg mehet a single tippek, nyugodtan, türelmesen.
Érted mire akarok kijukadni?

Üdv Mkinek!

A héten döntöttem úgy, hogy  elkezdek játszani. 3600ft-ért játszom 24 eseménnyel. Ezek kombinációjából 16 szelvényt  6-os kötéssel és két szelvényen 12-es kötéssel  200ft /fogadás. Nyolc hármas kötést készítettem, amiből négy hármas kötést kombináltam szintén négy hármas kötéssel. A maradék két szelvény, pedig megy a nagyobb pénzért. Online korábban már játszottam, de ezúttal újságból keresgélek.

Sziasztok!

Csináltam vmelyik nap excelben egy money managert, gondoltam megosztom veletek is, hátha valaki szeretné kipróbálni, vagy lát benne fantáziát.

Megpróbálom elgagyarászni a lényegét:
A kezdőtőkémet elosztom X egyenlő részre. Az egyik ilyen résszel  - ez lesz a kezdőtétem - elindítok egy sorozatot, amit addig játszok, amíg el nem érem a kívánt profitot (pl. amíg meg nem duplázom a kezdő tétet). A kívánt profitot a sorozaton belül természetesen több szelvénnyel is össze lehet hozni, nem muszáj egyből. A tétet nem az odds alapján állítom be, hanem az oddsot próbálom a téthez igazítani. Tét=felosztott tőke hányad + sorozatban eddig termelt profit. A manager megmutatja, hogy mennyit szeretnék nyerni, illetve, hogy ehhez milyen oddsot ajánl.  Ha elértem a kitűzött célt, a tőkémet újra felosztom X egyenlő részre, és ismét elindítok egy sorozatot, amit szintén addig játszok, amíg el nem értem a kívánt profitot. Abban az esetben, ha a sorozatban hiba következik be, azaz vesztes lesz valamelyik tipp, akkor új sorozatba kezdek, a kezdőtétem, pedig a már felosztott tőke X-ed része. Tőke újraelosztást mindig csak akkor csinálok, ha egy sorozatot pozitívan zártam le és az egyenlegem nagyobb, mint az előző tőkeelosztáskor. A managerben be lehet állítani a kezdőtőkét, a kockáztatott tőke mértékét(%), illetve hogy a sorozatokból mekkora(%) profittal szeretnénk kiszállni.  A manager mutatja hogy hanyadik sorozatban járunk, illetve hanyadik tippnél, az eddig feltett szelvények számát, hogy milyen téttel fogadjunk és, hogy éppen mennyit szeretnénk nyerni, a profitot és az aktuális egyenleget. Szerintem abszolút átlátható, és ha megnézitek, nem is fog ilyen bonyolultnak tűnni. Júniusban Titti7 is vmi hasonlóval operált, ha jól emlékszem, bár abba annyira nem ástam bele magam. Élesben még egyébként nem próbáltam, de mindenképpen ez lesz a következő management, ami alapján majd fogadni fogok.

#1068 július 19, 2011, 09:25:35, miragehun
Mindenek előtt amit ide kell irnom:

Mindenkinek meg kell találnia azt a stratégiát vagy fogadás típust amit jól tud csinálni, ha nem talál ilyet akkor ne sportfogadjon komoly pénzzel, csak fillérezzen!
Az nem megoldás hogy próbáljuk, másoktól átvenni a nyerőnek tűnő, nyereséges tippeket, stratégiákat, ha nem tudjuk jobban csinálni mint a forrás! Különben csak idő pocsékolás!




Aki ismeri a naplóimait ( MLB, NHL, NBA ez utóbbira nem volt már elég időm ezért csak pár sorozat ment le ), az láthatja hogy tétemelős módszerrel próbálkozok eddig több sikerrel!

Lényege:  3 meccses sorozatok 1-1 csapatra, 3 egymást követő meccsre.
Tétemelés: 2. meccsnél azt is meg kell nyerni amit az első meccsnél nem nyertem meg profitot, 3. meccsnél 0-ra kihozni.

Az eddigi tapasztalatom alapján lehet az ember nyereséges.
Eddig csak amerikai sportokkal foglalkoztam és nem lenne érdemes másra váltani.

Mint minden stratégiánál itt is az önfegyelem a legfontosabb, ha ez nincs pillanatok alatt bukik a bankroll.

Úgy gondolom, hogy azért jó ezekre a sportokra fogadni, mert napi szinten leköti az embert és kiöli belöle a dobjunk 1 szelvényt mára is késztetést.
Egy szezonban majdnem minden nap van meccs ezért nem kell több bajnokságra ráállni vagy várni a hétvégét hogy legyenek már a meccsek. Kevés embernek van ideje sok bajnokságra figyelni ( alaposan ).

Az ilyen stratégiánál amit döntő tényezőknek tartok:

Legyen több évre visszamenőleg statisztikád ( lehetőleg egy külön programban, nekem excelben van ) ami alapján gyorsan megtalálod 1 helyen a számodra fontos adatokat, jók a statisztikai oldalak de abból nagyon sok idő kibogarászni egy-egy olyan adatot ami a kiválasztási rendszeredhez kellhet.
Ez az excel több napig készült, de megérte mert most megkönnyíti az életemet.
Ez azért fontos, mert nem mindegy hogy az ember fél óra alatt megtalálja a következő sorozatait vagy órákat küzd vele. Utóbbi esetben hamar hibázni fog az ember és el fog bukni, mert sietek, nincs időm, de rakni kellene valamit......

Olyan szempontból nem kell érteni a sporthoz, hogy tudjuk a csapatok keretét és egyéb nem fontos infókat. Elég ha tudjuk a csapatok és játékosok aktuális formáját és múlz statisztikáját, ez alapján jó döntést lehet hozni.

Max 3 lépésből álljon a sorozat, ha valakinek ennyi lépés nem elég a nyereségességhez, annak nem való ez a szisztéma!

Legyen elegendő tőke hozzá, én úgy állapítottam meg a kezdő tétet , hogy 3 sorozat bukta után fogyhasson csak el.
Azoknál a sportoknál amiknél ezt a stratègiát játszom fontos hogy annyi sorozatot indítsunk amennyit csak lehet, azzal a feltétellel, hogy 50%-nál nagyobb a valószínűsége hogy nyerni fog. Ez azèrt fontos mert ha csak a legtutitt sorozatokat toljuk akkor előbb utóbb elbukunk ( volt rá példa a forumon), de ha sok a sorozat akkor tudjuk ezt a veszteséget fedezni.

Persze több sorozat nagyobb kockázat, hogy belenyúlunk egy buktába.
Például MLB-nél a csapatok is 1 egységnek kezelik a 3 meccses sorozatokat, ami nekünk kedvez. Ezek a bajnokságok belterjesek, értem ezalatt, hogy éves
szinten 10-15 meccset is játszhatnak egymás ellen, ami már elég nagy szám, hogy következtetni lehessen mit tudnak egymás ellen. Évről évre nagyon ritka, hogy nagy változások vannak 1-1 csapat keretében, így pár évre visszamenőleg figyelembe vehető ez a statisztika.

Fontos még az odds nagysága, szerintem hosszútávon 1,7 alatti oddsal nem lehet  nyereséges, a tét emelés miatt, csak elég utána számolni, hogy mondjuk
1,5 az oddsunk akkor 3. sorozatra, mekkora pénzt kell feltenni, az alaptéthez képest. Ugye milyen nagy?! :)

odds: 1,5 vs 1,7 (ha 10 a kezdőtét) a tétemelésem alapján 150 vs 108 a sorozat 3. meccsére
Ráadásul kisebb odds kisebb nyereség!
Kisebb oddsal több nyertes sorozat kell, hogy visszanyerjük az elbukott sorozat veszteségét!

Hányszor látunk olyat, 2 és 2 feletti oddsokkal jönnek a meccsek és hányszor van olyan, hogy jobb csapat kap 2-es feletti oddsot, csak pillanatnyilag nem
tartják esélyesebbnek a bukik. (mai példa MLB Atlanta 2,180 volt az oddsa), egyéb sportokban nem nagyon van ilyen , foci, kosár, röplabda


Statisztika nekünk dolgozik, akármennyire hihetetlen, de az amerikai sportoknál évről évre hasonlóak a fő statisztikai adatok (nem csapat szinten, hanem liga
szinten).

MLB-ben 2006-10 között 3161 sorozatot játszottak otthon is idegenben is és ebből otthon 15% idegenben 25% bukott, ez átlagban 20%, ami mily véletlen az NHL-
ben is hasonló a bukták száma 22-23% :)
Ez azt jelenti, hogy ha 1 fordulóban játszik mind a 30 csapat, akkor kb átlagban 6 csapatot söpörnek, ami annyit tesz hogy 24 potenciális sorozat van amiből
választhatunk! Ami nem rossz arány, mert mennyivel könnyebb és valószínűbb azt megmondani hohgy 30 csapatból melyik 1-2-5 csapatot nem fogják söpörni, mint
azt, hogy melyik 1-2-5 csapatot fogják söpörni és ez a mi előnyünk.

Tudni kell veszteni, szinte lehetetlen bukta nélkül végigvinni egy szezont és bukik a sorozat akkor se szabad változtatni a szisztéma szabályain, hogy minél
gyorsabban visszanyerjük a pénzünk, hanem szisztematikusan folytatni kell a szabályozott úton.

Itt is az emberi tényező a legnagyobb gátló tényező! Mekkora az a pénz amit felmerünk tenni, ha túllépjük a pszihikai határt akkor nem fogjuk rakni és
el fogunk bukni, ezért kell helyesen megválasztani a kezdőtétet, bankrollt, oddsokat és ami még fontos, hogy mekkora az az összeg amire azt mondjuk, hogy
érdemes vele babrálni, ne feledjük a sportfogadás az egy komoly munka és órabérben vagyunk fizetve!
Nem mindegy hogy pl: 5000 HUF haszonért 8 órát ülünk a gépelőtt keresgélve a jó eseményeket vagy liveban fogadunk és azért ücsörgünk a gépelőtt vagy 1 óra
alatt megtesszük a tippeket és várjuk a végkifejletet, miközben mással foglalkozunk!




Persze majd ha több szezont végig toltam nyereséggel, akkor lehet mondani hogy működőképes a szisztéma.
Remélem nem voltam túl zagyva!




Sziasztok!

A topic elején volt Jaas-nak egy taktikája, amit nem igazán értettem, az a bizonyos 1.4-s taktika, a 2-3 oldal táján. Addig tiszta, hogy visszaforgatja a nyereség egy részét, de ha mondjuk bukó van, akkor mennyit tesz a következő tétre? Emel, ha igen mennyivel, vagy folytatja, ahol abbahagyta? Ha vki tudna segíteni értelmezni, azt megköszönném :-\

Szia!

Végre valaki, aki nem csak beböfögje kérdését, hanem olvasott is előtte! :beerchug:

Szerintem rajtad múlik, mert ha az első fogadások szépen jönnek, akkor a félretett nyereségből bukó esetén újra tudsz tétet rakni, mondjuk akkorát, amivel elkezdted. De teljesen rajtad múlik, hogy bukó esetén mit csinálsz. Én úgy csinálnám, hogy az első ~8-12 fogadást nagyon tutira venném, sőt, nem is mindennap, talán nem is 1.4-et tennék, mert ezek lennének a legfontosabbak, így később, amikor bekövetkezik a bukó, akkor már kicsit nagyobb tőkéből tudnám újrakezdeni. Sőt, igazából, lehet, hogy kicsit többet kellene félretenni.

Igen, csak az a gáz, hogy ha egy visszaforgatott téte elbukik, akkor valszeg többet bukik, mint addig megnyert, ezért nem értem. Mert ugye abban megegyezhetünk, hogy nem lehet 30-40 tippet hibátlanul végigvinni, max 15-20 jöhet be zsinórban.

Hát ezt inkább csak átfutottad, de nem értelmezted. (Vagy én emlékszem rosszul)

20%-ot mindig félretesz, 80%-ot továbbvisz minden egyes fogadásnál, vagyis:
(tételezzünk fel 100Ft kezdőtőkét, mert ezzel legalább az első fogadást könnyű számolni)

1. 100*1,4=140   140*0,8=112 (ez a következő tét)          tartalék: 140-112=28
2. 112*1,4=157   157*0,8=125                                       tartalék:  157-125+28=60
3. 125*1,4=175   175*0,8=140                                       tartalék:  175-140+60=95
4. 140*1,4=196   196*0,8=157                                       tartalék:  196-157+95=144
5. 157*1,4=220   220*0,8=176                                       tartalék:  220-176+144=188
6. 176*1,4=......

10. 277*1,4                                                                    tartalék: ....................=491

Tehát ha legalább 3 fogadásod sikeres zsinórban és a 4.-et elbukod , a veszteség minimális (100-95=5), ha négy fogadásod sikerült egymás után és az 5.-et elbukod, már akkor nagyobb a tartalékod, mint a kezdőtéted
(144), van miből indítani egy másik sorozatot. Előbb-utóbb persze bukik a sorozat.

   

Igen, ez igaz, csak ugye remélni kell, hogy összejön 5 meccs zsinórban és nem ez lesz:

"Ezt a stratit már a múltkor is olvastam valamelyik topicban. El is kezdtem gyűjtögetni 1,4 körüli meccseket, és minden harmadikat elbéláztam.   :2funny: Röhöghetek magamon, mi? Sőt: ha nem volt, összeszedtem 2 db 1,2-est. Azok jöttek is!
Vezettem: így néz ki"
1,5   nyert
1,3   nyert
1,4   nem nyert
1,39   nyert
1,4   nem nyert
1,5   nyert
1,55   nem nyert
1,5   nyert
1,2   nyert
1,4   nyert
1,5   nem nyert
1,53   nyert
1,397   nyert
1,43   nyert
1,25   nem nyert

mint Newgis-nál volt ::)

Idézetet írta: benson Dátum július 08, 2011, 10:31:16
Ha nem surebet, akkor mindig az iroda oldalán van a profit, akár emelsz tétet, akár nem. A tétemelés csak arra "jó", hogy késlelteti ennek a felismerését.
Ha surebet, akkor persze mindig a te oldaladon van a profit.  ;)

Igen, foglalkoztam a dologgal. Ez valóban nem az a bizonyos "sure bet" amikor három irodánál fogadunk 1 mérkőzés 3 kimenetelére, kihasználva az irodák közötti oddszok különbözőségét.
Ez nem is "hivatalos" stratégia inkább csak próbálkozás volt. Szumos-sal egymástól függetlenül próbálkoztunk a spanyolviasszal, de sajnos nem jött be.

A lényege: arra alapozok, hogy a (foci) háromesélyes mérkőzéseken sűrűn váltják egymást a bekövetkezett kimenetelek (statisztikailag minden 3. , 4.-nek be kellene jönnie.) Megfelelő tétemeléssel aztán mindegyik sorozat nyerő lehetne..... ha ...... nem jönne  be pl 11 meccses negatív sorozat. ) De bejött ! Előfordult, hogy szépen váltották egymást a H-D-V eredmények, de előfordult, hogy 11-szer nem volt H !Hiába jöttek gyakran a D és V kimenetek, ezek kevés nyereséget hoztak, a H sorozat pedig sokat vitt. Ezt semmilyen stratégia nem tudja kompenzálni, törvényszerű volt a bukás. Talán olyan BB stratégiát kellene sorozatonként választani, amelyikben elfogadott a kisebb veszteség,vagyis leállítom időben az elfutni látszó sorozatot. (gondolván: majd a nyerő sorozat visszahozza a veszteséget).

(probléma még: ha egy irodánál teszem meg mindhárom tétet, eleve elbukom az iroda nyereségét, ami legalább 10%, bár ezt  lehet csökkenteni  több irodánál fogadva)

Tehát buktam vele és abbahagytam, de végleg nem adtam fel. Bukásomnál azonban nem egyértelmű, hogy csakis a hibás stratégia volt a gond. A legnagyobb gond önmagam voltam.  A negatív sorozattól pánikba estem, türelmetlenné, következetlenné váltam, kapkodtam, így törvényszerűvé vált a bukás.Most, hogy szóba került, lehet hogy újra belekezdek. Természetesen kis pénzzel, mert hiszem, hogy ami kicsiben működik, az nagyban is. És fordítva.


rosszul idéztem: Zolta-nak próbáltam válaszolni a 71.oldalra.

A lekorlátozást elkerülvén (bár nem tudom ez mennyire fenyeget a Bet365-nél, sokféle történetet hallottam már) hogyan lenne érdemes

1) a bankot 5 felé elosztva 5 irodába, így egy meccset meg tudok tenni nagyobb téttel, csak 5 helyen 5 fele elosztva (ez mondjuk nem annyira jó, mert gyakran élőzök)
2) az 5 irodában felváltva játszok, így egy helyen tudok játszani mindig a bankkal, csak olyakor mozgósítani kell (ez lényegtelen)

Az utóbbi nem tudom mennyire lenne megoldás, várom a véleményeiteket! ;)

Pontosan így kerülöm a korlátozást :)
Mivel live nem teszek azzal nincs gondom, ám ha időre kell fogadni az már bibis lehet néha..
igaz nem csak 5 irodával tolom, de majd csökkentem hasonló szintre, csak annak is vannak hátrányai..

Idézetet írta: almafa Dátum augusztus 09, 2011, 13:55:38
A lekorlátozást elkerülvén (bár nem tudom ez mennyire fenyeget a Bet365-nél, sokféle történetet hallottam már) hogyan lenne érdemes

1) a bankot 5 felé elosztva 5 irodába, így egy meccset meg tudok tenni nagyobb téttel, csak 5 helyen 5 fele elosztva (ez mondjuk nem annyira jó, mert gyakran élőzök)
2) az 5 irodában felváltva játszok, így egy helyen tudok játszani mindig a bankkal, csak olyakor mozgósítani kell (ez lényegtelen)

Az utóbbi nem tudom mennyire lenne megoldás, várom a véleményeiteket! ;)

Az 1. változatot javasolnám, mivel nem lehet tudni, melyik iroda milyen időtávban vizsgálja a téteket. Ami az egyiknek 1 hónap után sem tűnik fel (vagy nem érdekli őket), az lehet, hogy a másiknál már 1 hét után szemet szúr. A 2. változat további hátránya a sűrűbb pénzmozgatás, amit gondolom szintén nem néz jó szemmel jópár iroda. Persze, ha élőzöl is, akkor az 1. a macerásabb, ez nyilvánvaló.

Szívesen várok jelentkezőket PÜ-ben, hogy közösen összedugjunk a fejünket, és a lehető legjobb stratot összedobjuk.
Nekem már eléggé sok van megcsinálva excelben progi.
Sok mindent kipróbáltam már, és sokféle alap lehetőséggel.

Aki szívesebben fogadnak szisztémával, mint hogy soloban tegyen tippeket, az nyugodtan megkereshet az ötletekkel, én pedig segíteni neki kidolgozni.
Esetleg az enyémek közül is kérhettek párat, de van 1-2 ami nem publikus, de nagy részét szívesen megosztom