Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában


#1305 augusztus 27, 2012, 14:14:41, crisabsynt
Nekem az alább jutott eszembe:
Foci meccsre fogadunk, de olyanokra amelyeknek a szorzója 2 x feletti.
Az optimális az lenne ha olyan meccsekre fogadnánk melyeknek szorzója min  2,45 x.
Mint ahogy a legtöbb stratégiánál itt is a tétemelés lenne a lényeg. Viszont visszafogott módon, ezzel elkerülve, meghosszabbítva a veszteséges sorozatokra feltett pénz nagyságát.

2 meccset játszunk meg naponta kötésben, melynek szorzója min 2,45.
Így pl.:2,45 x 2,45 = 6x szorzó jön ki.
Mind1 hogy hogy Hazai vagy Vendégre fogadunk.
Mivel 6x nyereményt kapunk, ezért 6 esetből ha csak 1x nyerünk akkor már visszakaptuk a pénzünket, és 0-án állunk. Ha esetleg többször akkor az már plussz.

Alaptét mondjuk 200 Ft.

1. kör  Tét: 200 Ft. Ha nyerünk 1200 Ft a nyeremény. Profit +1000 Ft.
Következő nap ujra 200 Ft-ot rakunk fel.
Ha vesztünk -200 Ft.
Vesztés esetén:
2. kör  Tét: 200 Ft. Ha nyerünk 1200 Ft a nyeremény.  A tegnapi szelvény -200 Ft + a mai is -200 Ft (mivel már megvettük) = -400 Ft + 1200 Ft (a nyeremény).Profit +800 Ft.
Ha vesztünk -400 Ft.
Vesztés esetén:
3. kör  Tét: 200 Ft. Ha nyerünk 1200 Ft a nyeremény.  A tegnap előtti szelvény -200 Ft + a tegnapi szelvény -200 Ft + a mai is -200 Ft (mivel már megvettük) = -600 Ft + 1200 Ft (a nyeremény).Profit +600 Ft.
Ha vesztünk -600 Ft.
Ha 4x bukunk sorozatban akkor az 5. körben is 200 Ft-ot fetéve, ha nyerünk a profitunk +200 Ft lesz. Ha az 5. körben is bukunk, akkor a 6. kör igy nézne ki:

6. kör  Tét: 200 Ft. Ha nyerünk 1200 Ft a nyeremény.  6 * (-200 Ft) = -1200 Ft + 1200 Ft = 0 Ft
Ha vesztünk -1200 Ft.

Teháth ha a 6. körben is 200 Ft-ot rakunk fel akkor ha nyerünk visszakapjuk az előzők veszteségeit, és 0-án álva ujra kezdhetünk megint 200 Ft-al.

Ha a 6. kört is elbukjuk, akkor a 7. körben már magasabb tétet kell tegyünk mint 200 Ft.

Emelünk 300 Ft-ra.
A 7. kör Tét: 300 Ft. Ha nyerünk 1800 Ft a nyeremény.  6 * (-200 Ft) -300 = -1500 Ft + 1800 Ft = 300 Ft.
Ha vesztünk -1500 Ft.

Láthatjuk, hogy ha nyerünk plusszban leszünk. Igaz minimálisan, de plusszban. Ekkor ujra visszatérhetünk a 200 Ft-os tétre, és kezdhetünk ujra mindent.

Ha vesztünk, akkor a 8. körben esélyünk nyílik ujra 300 Ft-os téttel, az összes veszteséget behozni és plusszban állni.

A 8. kör Tét: 300 Ft. Ha nyerünk 1800 Ft a nyeremény.  6 * (-200 Ft) -300 -300 = -1800 Ft + 1800 Ft = 0 Ft.
Ha vesztünk -1800 Ft.

Érdemes megemlíteni hogy ha a 8. körben tétet emelünk 400 Ft-ra, akkor már találat esetén nem 0 -n fogunk állni hanem plusszban.

A 8. kör Tét: 400 Ft. Ha nyerünk 2400 Ft a nyeremény.  6 * (-200 Ft) -300 -400 = -1900 Ft + 2400 Ft = 500 Ft.
Ha vesztünk -1900 Ft.

Ha a 8. kört 300 Ft-al rakjuk meg és vesztünk, akkor utána 400 Ft-ra emelve a tétet, folytatható a széria.

Az előnye az egésznek, hogy itt 5-6 vesztes kör után sem kell vagyonokat felrakni, ahhoz hogy csökkentsük a veszteségeket. + olyan kör is van ahol arra játszunk hogy visszahozzuk magunkat 0-ba. Természetesen ezt is lehet variálni. Hiszen a 6. körben ha nem akarunk a 0-ás játékra játszani, akkor emelhetünk 300 Ft-ra. Szóval módosítva a körönkénti téteket, nyerés esetén mindig plusszban jövünk ki. Igaz hogy nagy szorzókra fogadunk, de csak 2db -ot rakunk kötésbe. Nyilvánvaló könnyebb eltalálni 2 eseményt kötésben, mint pl: 3, vagy 6 vagy több eseményt kötésben.

A hátránya az egésznek, az, hogy 2db  min. 2,45 x  szorzójú esemény, az nem olyan mint 2 db 1,3 x szorzójú esemény. Mivel az szorzó nagyobb, a variancia is nagyobb. Így a vesztes sorozatok száma is gyakoribb lehet mint kisebb szorzóknál. És megvan rá az esély, hogy hamar eljutunk 5-6 vesztes körhöz is.  Sőt sztem 10 -15 vesztes kör is előfordulhat vagy akár több. Előfordulhat ennél több vesztes kör is, mivel a variancia nagyobb.

Nem igazán számoltam tovább hogy mi történne 10 elbukott kör, vagy 15 , 20 után. Még nem próbáltam ki élesben, csak kigondoltam.

Természetesen itt is fontos a bankroll. Tudnunk kell hogy x egységnyi téttel számolva, hány veszteséges kört tudunk állni. Talán ez az egyik buktatója az egésznek. Hiszen ha valaki 15 -20 x sem találja el a szelvényt, akkor már elég sok-at kellene kockáztatina, viszonylag csekély profit reményében.

Természetesen az hogy kinek mennyi a sok vagy kevés, az nézőpont kérdése. Ha valakinek van rá 100 000 Ft-ja hogy fogadjon, akkor annak nyilván a 200 Ft-os tét, nem jelent nagy problémát.

De ha valakinek csak 5000 Ft-ja van erre, akkor a 200 Ft-os tét már nem biztos hogy komfortzóna.

Ennek a stratégiának a lényege, hogy kevés profit, kevesebb kockázat. Természetesen ki fogom számolni, 200 Ft-os alaptéttel, hogy mi lesz a 15. elbukott kör után vagy épp az 20. ban, stb stb.

Addig is várom a véleményeket  :cya:


2db 2,45körüli oddsot eltalálni.. hát.. sztem simán összejöhet egy 15ös vesztes sorozat is

#1307 augusztus 27, 2012, 16:18:44, crisabsynt
Egy kicsit utánaszámoltam...  Itt egy táblázat arról hogyan nézne ki ez valójában.

A táblázat megmutatja egészen 24 körig, hogy folyamatosa vesztés mellett körönként mennyit kell felrakni tétként.
Mutatja hogy nyerés esetén mennyi a nyeremény, és a tiszta profit.
Illetve hogy a profit hány %-a az aktuális tétnek, és az összes tétnek.

200 Ft-os tét mellett

5 bukó után -1000 Ft
10 bukó után -3100 Ft
15 bukó után -8700 Ft
20 bukó után -23 200 Ft
24 bukó után -49600 Ft

Tovább már nem számoltam...

Amúgy kíváncsi lennék arra, hogy pl mennyi az esélye annak, hogy valaki 10x - 15x -20 x - 24 x bukik egymás után.

hát 24x bukni elég kicsi de 10ig minden további nélkül, de ha értelmesen válogatod a mecseket szerintem 15nél nemfog tovább húzodni.

Nah igen elég kevés a valószínűsége hogy valaki bukjon 24 x-re is. Ugye ha 1.-től kezdeném a fogadást, és minden nap buknék akkor 24 napon keresztül buknom kellene hogy elbukjam a kb 50 000 Ft-nak megfelelő összeget 200 Ft-os kezdőtéttel számolva.

Kicsi rá az esély de valójában ez is megtörténhet. Teháth nem biztos hogy 50 000 Ft plusszt fel tudok mutatni, mire elérem a 24. kört, ahol elbukom az eddig megnyert 50 000 Ft-ot.


Nah igen elég kevés a valószínűsége hogy valaki bukjon 24 x-re is. Ugye ha 1.-től kezdeném a fogadást, és minden nap buknék akkor 24 napon keresztül buknom kellene hogy elbukjam a kb 50 000 Ft-nak megfelelő összeget 200 Ft-os kezdőtéttel számolva.

Kicsi rá az esély de valójában ez is megtörténhet. Teháth nem biztos hogy 50 000 Ft plusszt fel tudok mutatni, mire elérem a 24. kört, ahol elbukom az eddig megnyert 50 000 Ft-ot.

Mivel 49 600 Ft /200 Ft =248, ezért az alaptét 248 x-al kell számolni.
Ha 100 Ft az alaptét, akkor 24 800 Ft bukás 24 bukó kör után.
Ha 50 Ft az alaptét akkor 12 400 Ft bukás 24 bukó kör után.

Sztem azért az esélyek torzulnak sok esetben. És ebben is. Itt 3 végkimenetelű eseményből fogadunk 1-re.
Tehát annak az esélye hogy eltaláljuk 1:3-hoz, ami 33,33 %.  Persze ez is torzulhat, attól függően melyik csapat esélyesebb pl mert jobban játszik. A 2,5 ,3, 2,5 szorzójú esemény-nél azt gondolom majdnem mind1 melyikre tippelünk, az esély megközelítőleg 1:3-hoz lesz.
Ha 1,3 -1,4 x szorzójú eseményre fogadnánk akkor, a találati esélyünk valamivel magasabb lenne. Mondjuk 1:2,5, vagy 1:2
Ha 2 eseményt rakunk kötésbe, akkor az esély (1:3):3 =0,1111, ami 11,11 % , 1:9-hez.
Teháth hosszútávon átlagban 9 szelvényből csak 1 szelvény fog nyerni. 8 vesztes 1 nyertes. Rövidtávon viszont számolnunk kell a varianciával. Emiatt előfordulhatnak hatalmas kilengések is. Ezalatt azt értem, hogy lehet hogy 15 veszteség után jön 1 nyerés, utána 5 veszteség, 1 nyerés, utána 20 veszteség 1 nyerés. stb stb...

Biztos vagyok benne, hogy aki elég hosszan játszik ezzel a stratégiával, az el fogja érni a bűvös 24. kört, amiben bukni fog. És akár a 30.-at is vagy többet.  A lényeg azon múlik, hogy addig, sikerült-e összeszedni annyi profitot, hogy felülmúlja a nagy veszteséget. 
Ha valaki akkor kapja a 24 körös bukószériát amikor már az alaptét 248x-át profitálta, akkor nem fog bukni. Ha többet profitált, akkor nyert. Ha kevesebbet akkor bukott.

Mondhatnám úgy is, hogy ameddig valaki össze nem nyerte, az alaptét 248x-át, addig ha belefut a 24 körös bukóba, akkor bukóval fog kiszállni. Ha már megvan a 248x profit az alaptétnek, és utána fut bele a 24 körös bukóba, akkor már tuti profitra tett szert.
A kérdés: Mennyi idő mire összegyűlik az alaptét 248x-a profitként? Hány kört kell addig játszani?  ÉS mennyi az esélye, hogy folyamatosan 24 kör bukó jön?

Ugye fentebb irtam hogy 1:3 az esélye egy eseménynek hogy eltalálom. Tegyük fel, elbukom. Mennyi az esélye annak, hogy a következő 1:3-hoz esélyű-t eltalálom?  VÁlasz: 1:3 -hoz!
Miért? Mert az esemény független egymástól. Így mind1 hogy az 1. kört rakom meg vagy a 10. kört. Az esélye mindig 1:3-hoz.  Persze valamennyire csökken az esélye, hogy egymás után sok bukó vagy nyerő legyen, de nem annyival amennyire a legtöbben gondolnak. Teháth 24 kör elbukása zsinórban kevesebb esély, mint 1 kör elbukására ez ugye világos. De vajon mennyivel.

Ha a fej vagy irás játékot veszem alapul, akkor ott az esély a nyerésre 1:2-höz. Tehát 50 %. Ha elbukom 5 x , akkor sokan mondanák azt hogy a 6. körben az esélyem már jelentősen megnőtt, pedig nem igaz. Hiszen minden kör független egymástól, így minden dobás esetén 50 -50 % hogy fej lesz vagy írás. Amikor 6. ra dobom fel, akkor is ugyanannyi lesz az esélye annak, hogy fej lesz vagy írás.  Persze igazából mégsem. Hiszen megnézném ki dob mondjuk zsinórban 10 irást, vagy épp 20-at.  Hosszútávon viszont, biztos lesz olyan hogy 10 dobás egymás után fej, vagy épp 30 dobás csak írás.

Ettől kezdve a tétemelős játékokban a valós esélyek torzulnak, és tévhitekbe eshetünk.
Visszatérve a sportfogadásra, amikor eljut valaki odáig hogy a 23. körben is bukott, és megrakja  24. körben a 2,45x oddsot, akkor nagyjából ugyanúgy 1:3-hoz az esélye hogy eltalálja vagy nem. Nem pedig mondjuk 90 % vagy 99 %, csak azért mert az előző 23 körben nem nyert...

Az esélyeinket 33 %-ról meg lehet növelni 40 -50 % vagy nagyobbra is. Amivel csökkenthető a variancia, illetve annak az esélye hogy eljutunk a 24 körös bukószériáig.

Ez a fajta stratégia alkalmazható bármekkora szorzójú eseményre. Ebben az esetben módosulnak, a tétek és a szorzók. Pl: 3 meccset rakuk kötésbe 2,5 x szorzokkal. Akkor a nyeremény 15,26x. Teháth ha 15 szelvényünk folyamatos bukó, akkor majd csak a 16. szelvénynél emelünk tétet  :)


Sziasztok
Egy Betfair statégia, lóversenyre.

Összes lovat back-elem, dutchingolva, tehát elosztom a profitot az összes lovon. Ez így veszteséges egyelőre ugye.
Stop loss funkciót az összes lóra bekapcsolom, hogy kiszálljon 50% veszteségnél. Tehát ha 100$ az összes tétem, akkor maximum 50$-t bukhatok, és olyan ~40-50$ a profit. Elvileg garantált, ha ki tudunk szállni stop lossal, és ha magas oddsról nem nyeri meg az a ló, aminél már kiszálltunk. De akkor is csak 50-et buksz elvileg.

Itt vissza lehet nézni. http://form.horseracing.betfair.com/

Érdekes taktika, elvileg akkor ha több a nyerő, mint a bukó, akkor jó vagy... Csak valahogy túl egyszerűen hangzik. Bár lehet ilyen egyszerű az egész sportfogadás :).

Sziasztok
Pár hónapot, vagy lehet csak 1-et, már nem tudom, kiírtam az MLB bézbózokból.
Bookie buster stratégiák, és ezek variálása, szerintem érdemes vele jövőre foglalkozni!

Az egyik stratégia (jobb oldali), az a hendikepes fogadás, vagyis a a gyengébb csapatot megfogadjuk, és a favoritot is megfogadjuk +1,5-ön. Ez szerintem felejtős, a másik jobb.

A másik: underdogra fogadunk, a következő képpen választjuk ki a meccseket (vagy hogy hívják..):

- ugye underdog, tehát nagyobb az oddsa mint a másiké
- maximum 2,5-ös odds
- az underdog az utolsó 3 meccsét nem bukhatta zsinórban, valamint a favorit nem nyerhette meg zsinórban az utolsó 3 meccsét
- az ellenség pickere ne legyen jó (ha jól tudom, a top20-ban nem szabad benne lennie, én az ERA értéket néztem, ezek közül a 3.0 fölöttieket, úgy állapítottam meg, hogy aki ez alatt van, az benne van a top20-ban.

Ezt kicsit tovább fejlesztettem, megjelöltem azokat a meccseket, ahol az underdog jobb pickerrel játszik, valamint jeleztem az összes pont számát, mellette vonallal, ha csak 1 ponttal nyert az egyik csapat (így lehet fogadni hendikeppel is a csapatra, jóval nagyobb oddson, és kisebb találati aránnyal).

Lehet, hogy valami nem világos, mivel magamnak írtam ezt. Ha nem értitek, kérdezzetek :)

Sziasztok!

Eddig teljes mértékben "hobbitippmixes" voltam jelentéktelen nyereményekkel és aprócska bukókkal!  Mivel "tutista" voltam/vagyok ezért mindig a hazai csapatot favorizáltam, de aztán becsúszott egy fránya döntetlen ami aztán vitte is a mixem!  >:(
Az oldalon még új vagyok, de már átrágtam magam egy két témán!
Kigondoltam egy stratégiát, amivel kapcsolatban várnám az észrevételeiteket!
Van jó néhány olyan csapat akik hazai pályán nagyon jó teljesítményt nyújtanak, (ritkán kapnak ki) és szintén vannak néhányan akik idegenben igencsak gyengék (ritkán nyernek)! Rengeteg példát lehetne sorolni nem csak a top ligákból! A mérkőzések végkimenetele pedig általában 70 százalékban hazai vagy döntetlen.
Ezekre vadásznék a következő módon:
1. Vendég csapatra soha nem fogadnék!
2. Az alacsony szorzó miatt (sajnos) hármas kötésben gondolkodom!
3. Ha van egy tutinak tűnő tipp azt simán hazaiba raknám (pl: Bayern M. - Wolfsburg nekem tutinak tűnt viszont az 1,20 szorzóban nem láttam értéket single fogadás estén)
4. Más meccset ahol a hazai csapat az esélyes, de benne lehet a döntetlen lehetősége dupla eséllyel raknám meg "hazai vagy döntetlen" kimenetellel!
5. Akár mindhárom fogadás esetében mehet a "hazai vagy döntetlen" kimenetel
6. Kb. 3 db 1,20 szorzót kellene összehozni. 1,20x1,20x1,20=1,728

Ezt a három tippet aztán kötésben tenném meg kb 1000 Ft-al! (De lehet kevesebbel is kezdeni) 1000x1,728=1728 Ft

Számomra ez a hármaskötés biztosabbnak tűnik mint egy single hazai 1,7 szorzóért!
Nyerés esetén  a nyereményem 30 százalékát tartanám meg a többivel tovább fogadnék, így két győztes fogadás már visszahozná a kezdeti alaptétet, ezt követően pedig már a nyereményemből játszok nem a tőkémből!
pl: 1 fogadás 1000x1,728=1728 Ft ebből 30%-ot elteszek, (518 Ft) a maradékot tovább viszem
    2 fogadás 1210x1,728= 2090 Ft ebből ismét lejön 30% (627 Ft) a maradék ismét megy tovább a 3. fogadásra de ebből a két fogadásból máris visszajött az 1000Ft induló tét!  (518+627=1145 Ft még kicsit több is)
Bukás esetén ismét visszaváltok az induló tétre.
Ha rögtön az első fogadás megy el akkor a következőt 1500 ft-al raknám (1500X1,728=2592 Ft) így vissza is jön az elbukott 1000 ft! Sajnos ha a második fogadás is elúszik akkor már magasabb összeggel kellene fogadni, hogy a veszteség egyből visszajöjjön vagy meg kell próbálni két fogadásból visszahozni. (Megmondom őszintén ezen még nem gondolkodtam  ::) )Éppen ezért ajánlott alacsonyabb kezdőtéttel indulni. Komolyabb vesztő szériát nem hiszem, hogy okozna a dolog hiszen csak a "vendég" kimeneteltől kellene tartani!

Kérdés:
1. Próbálta már ez valaki?
2. Ha igen milyen eredménnyel?

A válaszokat, észrevételeket előre is köszönöm!

Idézetet írta: lajoska Dátum szeptember 27, 2012, 09:05:01

Kérdés:
1. Próbálta már ez valaki?
2. Ha igen milyen eredménnyel?

A válaszokat, észrevételeket előre is köszönöm!

Én próbáltam, de az ilyen eseményeknél (jó hazai, gyenge vendégcsapat) ritkán fogsz találni 1.20-at a kétesélyre.

Nyitni kell tehát más sportágak felé, amelyek hasonló szorzókat hasonló eséllyel adnak. A teljesség igénye nélkül javaslom tanulmányozásra pl slow, Titti, csacsa44 vagy éppen nullszaldó kollégák naplóját. Ők nagyon tudnak válogatni a kis oddsok között.

Sok szerencsét!

Idézetet írta: söprű Dátum szeptember 27, 2012, 09:16:21
Én próbáltam, de az ilyen eseményeknél (jó hazai, gyenge vendégcsapat) ritkán fogsz találni 1.20-at a kétesélyre.

Nyitni kell tehát más sportágak felé, amelyek hasonló szorzókat hasonló eséllyel adnak. A teljesség igénye nélkül javaslom tanulmányozásra pl slow, Titti, csacsa44 vagy éppen nullszaldó kollégák naplóját. Ők nagyon tudnak válogatni a kis oddsok között.

Sok szerencsét!
Igen! Kicsit elhamarkodottan írtam azt az 1,20-as szorzót! Most próbálok teljes egészében utánajárni a dolgoknak, végül is még 1,15x1,15x1,15=1,52 is jónak tűnik! A hármas kötést négyesre már nem szeretném emelni így marad a kisebb szorzó! Végül is ez sem tűnik rossznak! A Hétvégétől elkezdem tesztelni aztán majd meglátjuk mi lesz belőle!
A napló tippeket köszönöm!

Szia!

Ha megengedsz egy 1 éves kezdő tanácsát, akkor ide írok néhány európai foci ligát, ahol a legtöbb a hazai győzelem aránya az elmúlt évekből.

holland1, spanyol1, angol1 (premier persze), belga1, görög1, magyar1, norvég1.

Itt pusztán csak a hazai győzelmek arányát néztem, viszont idén januárban kielemeztem néhány nagyobb ligát úgy, hogy 3 évre visszanézve mértem, hogy a "hazai" papírforma hány százalékba jött, mennyiben lett döntetlen meglepi, és vendég meglepi. Ugyanezt számoltam a vendég papírformánál. Csak a spanyol1, holland1, német1, olasz1, angol1, és az NB1 lett kiszámítva.

Ha egy bajnokság jó volt, akkor 75% és 85% volt a hazai papírforma és ennek a döntetlene ÖSSZESEN. Tehát jó fele gondolkodsz, csak kicsi az oddsz az 1x-nél és a DNB-nél is, és a 3 kötésnél meg nagy a szórás.

Amúgy a Bundesligát felejtsd el szerintem. Az elmúlt 3 évben 60% volt a meglepi, míg a spanyol Primeránál 60% volt a papírforma (a spanyol volt a legjobb a számításaimban, utána a holland).

Nem szeretnék ünneprontó lenni, de az ilyen statisztikai elemzésekben nincs esélyed a bukik ellen, bármi, amit fáradtságos munkával ki tudsz okoskodni, már régen be van építve az oddsba. A nagy ligákra ez hatványozottan igaz, fölösleges fáradtság az ilyen jellegű kutakodás úgy gondolom.

Igazad van, az én célom összességében nem a számok voltak, hanem hogy megtaláljam azokat a bajnokságokat, amikkel konkrétabban foglalkozni akarok. Összevissza lövöldözni nincs kedvem, sem nem tartom értelmesnek.

Így van a tenisznél is, ott van 27 játékos a 0-75 közötti ATP rangon. Ő rájuk figyelek, és játszom őket (ebben nincsenek benne a full-favoritok, djoko és a többiek). És figyelek 75-150 közötti "fiatal" feltörekvőket is, így állíthatom például, hogy az argentin Pella hamarosan befut a 75 fölé.