OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: TiB Dátum január 01, 2014, 10:48:55
Mi az amiért megéri? - Fantasztikus motiváló videó
A "18 mérföldes szabály" valóban igaz lehet. Több maratonista említette már, hogy az igazi maraton 30-35 km környékén kezdődik. Ennek a "szelét" tavaly megtapasztaltam, amikor is egy 29 km-es távot futottam le, és a végére teljesen elkészültem az erőmmel, közvetlenül utána lépni alig bírtam. Mivel az egyik távlati célom a maraton, így akkor elég gyötrelmes volt belegondolni, hogy erre a távra még jönnie kell plusz 13 km-nek. A félmaraton már gond nélkül megvan havonta egyszer, onnan viszont ezerszer nehezebb továbblépni, mint azt elérni.

Van még itt a fórumon másik hosszútávfutó? Remélem igen, eszmét cserélhetnénk.

Idézetet írta: benson Dátum január 01, 2014, 22:26:13
A "18 mérföldes szabály" valóban igaz lehet. Több maratonista említette már, hogy az igazi maraton 30-35 km környékén kezdődik. Ennek a "szelét" tavaly megtapasztaltam, amikor is egy 29 km-es távot futottam le, és a végére teljesen elkészültem az erőmmel, közvetlenül utána lépni alig bírtam. Mivel az egyik távlati célom a maraton, így akkor elég gyötrelmes volt belegondolni, hogy erre a távra még jönnie kell plusz 13 km-nek. A félmaraton már gond nélkül megvan havonta egyszer, onnan viszont ezerszer nehezebb továbblépni, mint azt elérni.

Van még itt a fórumon másik hosszútávfutó? Remélem igen, eszmét cserélhetnénk.

Amikor még szerettem szaladgálni, én is terveztem, hogy egyszer maratont futok. 25 km volt a legtöbb, egy olyan félmaratonon, ahol rosszul jelölték ki az útvonalat és egy ideig a maraton távján haladtunk rossz irányba!  :D
Akkoriban azt hittem, hogy a maratonra is fel tudnék ez alapján készülni, de most elvetted a kedvem!  hehe


Hja, egy kis matekozás:

http://www.kamaszpanasz.hu/hirek/drog_cigi_alkohol/4647/Veralkoholszint-kiszamolasa

Idézetet írta: TiB Dátum január 02, 2014, 21:31:00
Én még gyerekcipőben járok a témában, de elég komolyan veszem a célom. Nekem lenne néhány kérdésem, amikben esetleg tudnál segíteni. Ez sajnos neked nem lesz hasznos :)

Mi az idei célod?
42195 köszönet?  :D

Idézetet írta: TiB Dátum január 02, 2014, 21:54:05
Idén más a célom, kiszemeltem három homlokegyenest különböző fórumtagot, aki nem szoktak egyet érteni semmiben. Az a célom, hogy ők hárman egymás utáni hozzászólásokban egyet értsenek a témában. A téma nincs meghatározva, anélkül is combos feladat lesz. :)

Hogyan lehet ebbe a hármasba bekerülni? Izé...
Onnan kikerülni?  :D

Idézetet írta: TiB Dátum január 02, 2014, 21:31:00
Én még gyerekcipőben járok a témában, de elég komolyan veszem a célom. Nekem lenne néhány kérdésem, amikben esetleg tudnál segíteni. Ez sajnos neked nem lesz hasznos :)

Kérdezz bátran pajti!  ;)

Idézetet írta: don187 Dátum január 05, 2014, 03:33:26

Igazad van, nem tisztáztuk, hogy kinek ki a "nagy ember". Ha neked mondjuk a Rockefeller vagy a Bill Gates akkor valóban nem.
De ha mondjuk Martin Luther King, Kossuth Lajos vagy Gandhi akkor abszolút. Ők mind a saját közösségük érdekeit és boldogulását tekintették a legfontosabbnak, és a saját személyes pillanatnyi érdeküket képesek voltak háttérbe helyezni. Vagy akár önmagukat feláldozni. Nekem elsősorban ilyen egy "nagy ember", nem attól nagy, hogy mondjuk mennyi pénzt lapátol össze magának. Vagy milyen gyorsan vezet egy Forma 1-es autót, vagy hány gólt rúg egy szezonban, vagy hányszor dob be egy labdát a gyűrűbe.


Ha ennyire a mérhetetlen teljesítmények híve vagy, akkor mit keresel egy sportfogadás oldalon?!

Ennyi felesleges mellébeszélést...

Hja, a magyarok külföldi nyaralásai is a fogadó országnak termelnek pénzt, tehát nekünk az rossz, így tiltani, korlátozni kéne az egyszerű logikád alapján.

A magyar kézi válogatott Provident kupán szerepel Magyarországon, ahol az uzsorások ellen hadjárat folyik :-)

Idézetet írta: Knapp Dátum január 05, 2014, 12:52:52
Ha ennyire a mérhetetlen teljesítmények híve vagy, akkor mit keresel egy sportfogadás oldalon?!

Ennyi felesleges mellébeszélést...

Hja, a magyarok külföldi nyaralásai is a fogadó országnak termelnek pénzt, tehát nekünk az rossz, így tiltani, korlátozni kéne az egyszerű logikád alapján.

Az én logikám az egyszerű, de ezek szerint neked nem megy a szövegértés. Aham, értem.:)
Megint hülyeséget írsz, én nem emlékszem hogy azt mondtam volna, hogy tiltani kéne bármit, pláne nem a külföldi nyaralásokat. Tényleg értelmetlen így vitatkozni, hogy egyszerűen néhányan vagy képtelenek vagytok értelmezni amit írok, vagy csak hozzáköltötök olyan részeket amibe bele próbáltok kötni. Ez kb. a harmadik.
(Amúgy a "belföldi", vagy "hazai" turizmus tudatos fejlesztése szerinted miért van?)

Idézetet írta: don187 Dátum január 05, 2014, 14:13:42
Az én logikám az egyszerű, de ezek szerint neked nem megy a szövegértés. Aham, értem.:)
Megint hülyeséget írsz, én nem emlékszem hogy azt mondtam volna, hogy tiltani kéne bármit, pláne nem a külföldi nyaralásokat. Tényleg értelmetlen így vitatkozni, hogy egyszerűen néhányan vagy képtelenek vagytok értelmezni amit írok, vagy csak hozzáköltötök olyan részeket amibe bele próbáltok kötni. Ez kb. a harmadik.
(Amúgy a "belföldi", vagy "hazai" turizmus tudatos fejlesztése szerinted miért van?)

És közben korlátozva van a külföldre utazásunk? he?
Ha csak a tippmixprot fejlesztenék, egy szót se szólnék, sőt.

Egyébként értem a szövegedet: a Gandhi és Kossuth Lajos duma igazából rólad szól (mondjuk fingom nincs, hogy jön ez a sportfogadáshoz), a többi megjegyzésed meg rólunk.  :)
Egyáltalán szoktál fogadni?!

Idézetet írta: Knapp Dátum január 05, 2014, 17:15:09
Egyébként értem a szövegedet: a Gandhi és Kossuth Lajos duma igazából rólad szól (mondjuk fingom nincs, hogy jön ez a sportfogadáshoz), a többi megjegyzésed meg rólunk.  :)
Egyáltalán szoktál fogadni?!


Akkor mégse érted.
Természetesen ilyet se mondtam, de már kifejezetten meglepne, ha néha valami relevánsat válaszolnál.
Nem, még sosem fogadtam. 3 éve poénból beregisztráltam ide, és azóta nagy izgalmak közt készülök az elsőre.

Na jo, eddig csendbe voltam, de most megprobalom magyarazni a Gandhinak, miert nem orulok annak, hogy az van ami van. Ha nem fogadsz, eleve mar kivulallo vagy, de mindegy.

Orszag kibaszik az apro neppel. orszag kibaszik a munkaadokkal, orszag kibaszik a trafikosokkal, orszag megprobal kibaszni velem, azzal, hogy megmondja hol veszitsek. Lehet Mahatma megerted azt, hogy van egy hipotetikus eset, ami en vagyok. Betfair es Pinnacle +10% havonta. Tipmix, meg miten tudom mi -5% havonta. Szoval hagyhatom az egeszet. Fogjam be a pofam es osszetartasbol, szolidaritasbol, vagy mibol... veszitsek?

Nem tippelonek probald elkepzelni, hogy dolgozol egy X-cegben. kapsz havonta YYY forintot. Jon az ,,orszagod" es megparancsolja a munkaadodnak, hogy matol valamifele kuponba fog kifizetni, nem forintba - es a kuponok erteke 15 ezer forintal kevesebb lesz mint eddig a fizetesed. Orulsz majd? Perszehogy orulsz, mert te vagy Mahatma Gandhi, es megha nem tudod ki vagja zsebre a loved, te meg vagy gyozodve, hogy tuti a szegenyek kapjak meg.

Amig nem jarsz a mokaszinunkban, addig ne itelkezz rajtunk. Ez egy indian bolcsesseg. Nem Indiai. En se izetlenkedek egy halasz forumon, holott biztosan belekopott ez a kormany az o levesukbe is, es gondolom ok tudjak legjobban miert van joguk mergelodni.

Idézetet írta: AC_28 Dátum január 05, 2014, 22:19:32
Na jo, eddig csendbe voltam, de most megprobalom magyarazni a Gandhinak, miert nem orulok annak, hogy az van ami van. Ha nem fogadsz, eleve mar kivulallo vagy, de mindegy.

Orszag kibaszik az apro neppel. orszag kibaszik a munkaadokkal, orszag kibaszik a trafikosokkal, orszag megprobal kibaszni velem, azzal, hogy megmondja hol veszitsek. Lehet Mahatma megerted azt, hogy van egy hipotetikus eset, ami en vagyok. Betfair es Pinnacle +10% havonta. Tipmix, meg miten tudom mi -5% havonta. Szoval hagyhatom az egeszet. Fogjam be a pofam es osszetartasbol, szolidaritasbol, vagy mibol... veszitsek?

Nem tippelonek probald elkepzelni, hogy dolgozol egy X-cegben. kapsz havonta YYY forintot. Jon az ,,orszagod" es megparancsolja a munkaadodnak, hogy matol valamifele kuponba fog kifizetni, nem forintba - es a kuponok erteke 15 ezer forintal kevesebb lesz mint eddig a fizetesed. Orulsz majd? Perszehogy orulsz, mert te vagy Mahatma Gandhi, es megha nem tudod ki vagja zsebre a loved, te meg vagy gyozodve, hogy tuti a szegenyek kapjak meg.

Amig nem jarsz a mokaszinunkban, addig ne itelkezz rajtunk. Ez egy indian bolcsesseg. Nem Indiai. En se izetlenkedek egy halasz forumon, holott biztosan belekopott ez a kormany az o levesukbe is, es gondolom ok tudjak legjobban miert van joguk mergelodni.

Kedves Mokaszin.
Ha ahhoz is kevés az értelmi képességed, hogy észrevedd az iróniát (bár tudom, én nem írtam oda zárójelben a gyengébbek kedvéért mint TiB), akkor nyilván nem elvárható, hogy képes legyél távlatokban és társadalmi léptékben gondolkozni.
EZÉRT nem lehet rád haragudni.
(Szóval Mokaszin, remélem így érted te is: RENDSZERBEN FOGADOK, ÉVEK ÓTA, kb 20 irodánál vagyok regisztrálva.)

Viszont azért igen, hogy azt sem vagy képes olvasás után értelmezni, hogy nekem is az a problémám ami neked, vagyis hogy a PRO nem kínál versenyképes, használható szorzókat. Ezt már vagy 3-szor leírtam korábban, de gondolom ha eddig nem sikerült ezt sem agyilag felfogni, akkor most is feleslegesen pötyögök.
Ja, azt is írtam, hogy falra hányt borsó. Esetleg azt is elmagyarázzam vagy magadra ismersz?
Uff!

Idézetet írta: don187 Dátum január 05, 2014, 21:06:20
Akkor mégse érted.
Természetesen ilyet se mondtam, de már kifejezetten meglepne, ha néha valami relevánsat válaszolnál.
Nem, még sosem fogadtam. 3 éve poénból beregisztráltam ide, és azóta nagy izgalmak közt készülök az elsőre.

Elnézést, hogy nem válaszolok "relevánsat", én már csak ilyen vagyok!  :)

Attól tekintsünk el, hogy elmagyaráztam neked a licenccel járó költségeket, amelyekről fogalmad sem volt, miközben ez kb. két éve téma folyamatosan gazdasági lapokban és sportfogadással foglalkozó oldalakon. Mondjuk egyáltalán nem derült ki a hozzászólásaidból, hogy a "megjelenésed előtti időből" akár egyetlen hozzászólást is elolvastál volna, pedig a szavaid szerint ez a téma pont most érte el az "ingerküszöbödet". hehehe

Azt légyszí matekozd már ki nekem, hogy ha licencet vásárolnak az irodák, mert úgy látják, hogy megéri nekik, akkor nem fog a magyar emberek pénze (pénzének egy része) külföldre kerülni? He?
Vagy ha egy kis pénzt kapunk érte cserébe, akkor ez már nem is olyan fontos elv? Akkor már az online szerencsejáték nem is olyan rossz üzlet nekünk?  ;)

Tudom, hogy nem követted az eseményeket, ezért elárulom, hogy elvileg ez volt a cél:

"Az NGM válaszában rávilágít, hogy a szabályozás kapcsán – az európai uniós tagállamok modelljeit is figyelembe véve – alapvetően három, viszonylag ,,tiszta" modellt lehet vizsgálni. Ezek közül az online szervezés teljes tiltása, valamint ennek állami monopóliumban tartása vajmi kevés eredményt, s új költségvetési forintokat eredményezne. Így a liberalizáció jöhet leginkább szóba, már amennyiben valóban fontos, hogy ebből a szektorból is pénzhez jusson a büdzsé. A tárca szakértői szerint a piac kinyitása kapcsán többféle megoldás jöhet szóba, miután az engedélyezési feltételek tekintetében elég nagy a szórás a modellek között. Ezeket a modelleket a most zajló ágazati koncepció elkészítése során értékelik ki – hangsúlyozta az NGM."
NOL| 2011. április 14.   

Jelenlegi eredmény: se pénz (lásd játékadó bevételek csökkenése, na meg már 2013-ra 10 milliárd körüli összeget terveztek az online területről!), se normálisan működő piac.
Az engedély osztogatás meg azt jelenti, hogy engedjük külföldön játszani a magyarokat, ha ezért valamennyi pénzt visszakapunk!
Ezért sem értem, miről beszélsz! Neked a teljes, feltétel nélküli blokkolás mellett kéne érvelned, hogy itthon tartsd a Zemberek összes pénzét! Ohne koncesszió!

Azt azért elárulom, hogy a SzZrt. működése lényegében a játszani vágyók pofátlan újraadóztatása, mivel a lottó-totó játékokon mindössze a befizetett pénz 46-54%-a kerül vissza nyereményként a játékosokhoz! A tippmixnél nagyon átlátszó lenne, ha egy teniszmeccsre 1,5 - 1,5 lenne a szorzópár, ezért volt elterjedt a kötési (vesztési) kötelezettség előírása.
Azon persze elgondolkodhatunk, hogy elérhető versenytárs nélkül vajon a tippmixpro szorzói majd emelkedni vagy csökkenni fognak?



Azért őszintén remélem, minden esetben, mikor külföldi online irodánál vesztes szelvényed van, mélységesen elszégyenled magad, mert kárt okoztál a társadalmunknak!  ;)





Azért nyugtass meg, hogy rendesen leadózod az annál a 20 irodánál nyert pénzt, és nem csak papolsz a társadalmi elvárásokról! 
(mert azt el sem tudom képzelni, hogy veszteséges vagy)

Don, ertem, es vilagos, lattam vagy 5x leirtad, zavar az hogy a tipszmixetek szar az oddsokkal, es hogy van ott mit javitani boven. Most mar ertem az ironiat is, megeggyezhetnenk nalad egy ironikus szmajliba, nekunk gyengebbeknek.

Ha ugyanaz zavar mint mindenkit, akkor kerlek minek volt ez a Gandhi suketeles, meg az hogy mennyire hatat forditunk a tarsadalomnak, mi koszivuek?

Vagy csupan csak az volt a gondod, hogy a luzer is vinyog? esetleg meg akarod mondani ki vinnyoghat ez miatt?