OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#1035 augusztus 03, 2011, 18:48:22, Virpi Kuitunen
Na, akkor nézzük bővebben a szabályokat. Aki ismeri a Focigurut, vagy mostani nevén Magic11-t, annak semmi újdonság nem lesz. Jelzem a lejjebb lévő szöveget is onnan másoltam (apróbb módosításokkal). Ami jó, azon nem kell változtatni.

Tudnivalók: (ez majd ott is le lesz írva, ahol a játék kerül lebonyolításra):

A következő bajnokságokban lehet csapatokat nevezni: Liga BBVA (spanyol), Serie-A (olasz), Premier League (angol), Bundesliga (német), Bajnokok Ligája

A játékosokat a bajnokságok indulásakor 5 árkategóriába soroltam be. Az áruk a szezon folyamán változhat.
A menedzserek számára bajnokságonként azonos keretösszeg áll rendelkezésre, melyből fordulóról-fordulóra gazdálkodhatnak.
Egy menedzser csapatában maximum 11 játékos lehet; a vásárlásoknak - a rendelkezésedre álló keretösszegen kívül - ez szab határt.


Nevezési feltételek:

Csapatod akkor alkalmas a benevezésre, ha:
- 11 játékost tartalmaz (10 mezőnyjátékos + 1 kapus)
egy valós klubból maximum 3 játékos szerepel a csapatban (Kivételek:
Bajnokok Ligája negyeddöntő: max. 4, elődöntő: max. 6, döntő: max. 8 játékos)
- van kiválasztott csapatkapitány
- a 11 játékos megfelel az alábbi 7 engedélyezett csapatformátum valamelyikének:
Csapatformátumok
1 kapus, 5 hátvéd, 4 középpályás, 1 csatár (5-4-1)
1 kapus, 5 hátvéd, 3 középpályás, 2 csatár (5-3-2)
1 kapus, 4 hátvéd, 5 középpályás, 1 csatár (4-5-1)
1 kapus, 4 hátvéd, 4 középpályás, 2 csatár (4-4-2)
1 kapus, 4 hátvéd, 3 középpályás, 3 csatár (4-3-3)
1 kapus, 3 hátvéd, 5 középpályás, 2 csatár (3-5-2)
1 kapus, 3 hátvéd, 4 középpályás, 3 csatár (3-4-3)

Összeállításodat a nevezési határidő pillanatáig tetszőleges alkalommal módosíthatod. Az utoljára beküldött csapat számít majd hivatalosnak.
Nevezési határidő: az adott forduló első meccsének kezdési időpontja. Az utána elküldött csapat nem kerül értékelésre.


Pontozás:

Kapus

Csapata nyert: 40 pont
Csapata döntetlent ért el: 20 pont
Csapata vesztett: 0 pont
Csapata gólt kapott: -10 pont / gól (ha a játékos a gól pillanatában a pályán volt)
Gólt lőtt: 50 pont / gól (kivétel 11-esből szerzett gól)
11-esből gólt lőtt: 15 pont / gól
Sárga lap: -5 pont
Piros lap: -15 pont (a pirosat megelőző sárga lap nem számít bele)
Öngól: -10 pont / öngól
11-est védett: 20 pont / védett 11-es
11-est kihagyott: -15 pont / kihagyott 11-es


Hátvéd

Csapata nyert: 40 pont
Csapata döntetlent ért el: 20 pont
Csapata vesztett: 0 pont
Csapata gólt kapott: -5 pont / gól (ha a játékos a gól pillanatában a pályán volt)
Gólt lőtt: 30 pont / gól (kivétel 11-esből szerzett gól)
11-esből gólt lőtt: 15 pont / gól
Sárga lap: -5 pont
Piros lap: -15 pont (a pirosat megelőző sárga lap nem számít bele)
Öngól: -10 pont / öngól
11-est kihagyott: -15 pont / kihagyott 11-es


Középpályás

Csapata nyert: 20 pont
Csapata döntetlent ért el: 10 pont
Csapata vesztett: -10 pont
Csapata gólt lőtt: 5 pont / gól (ha a játékos a gól pillanatában a pályán volt)
Gólt lőtt: 20 pont / gól (kivétel 11-esből szerzett gól)
11-esből gólt lőtt: 15 pont / gól
Sárga lap: -5 pont
Piros lap: -15 pont (a pirosat megelőző sárga lap nem számít bele)
Öngól: -10 pont / öngól
11-est kihagyott: -15 pont / kihagyott 11-es


Csatár

Csapata nyert: 10 pont
Csapata döntetlent ért el: -10 pont
Csapata vesztett: -20 pont
Csapata gólt lőtt: 10 pont / gól (ha a játékos a gól pillanatában a pályán volt)
Gólt lőtt: 15 pont / gól
11-esből gólt lőtt: 15 pont / gól
Sárga lap: -5 pont
Piros lap: -15 pont (a pirosat megelőző sárga lap nem számít bele)
Öngól: -10 pont / öngól
11-est kihagyott: -15 pont / kihagyott 11-es


- A csapatkapitány pontjai duplán számítanak! (csapatkapitány megnevezése úgy történik, hogy az adott játékos mellé odaírod zárójelben hogy CSK).

- Pontozásba Bajnokok Ligája esetén a hosszabbítás is beleszámít, de a 11-es rúgások már csak a kimenetel (győzelem vagy vereség) pontokba, tehát ha az egyik kapus véd 3 büntetőt is, azért nem jár külön pont). A hosszabbítás vagy 11-es rúgások után szerezhető pontok majd időben közzé lesznek téve, de az úgyis csak tavasztól lesz érdekes.

- Azok a játékosok, akik nem töltöttek a pályán minimum 45 percet (a rendes játékidő 2x45 percéből), a posztjuknak megfelelő kimenetel-pontszámoknak (csapatuk győzött / döntetlent ért el / vereséget szenvedett) csak a felét kapják meg. A bíró által megítélt hosszabbítást nem nézem, ha az adott játékos a 2. félidő kezdetétől nincs a pályán, akkor nem kaphat teljes pontot.

- A csapatteljesítményeknél a "csapata gólt lőtt / csapata gólt kapott" pontszámokat csak akkor kapja meg a játékos, ha az esemény pillanatában a pályán tartózkodott.

- Tizenegyes-védésért csak kapus kaphat pontokat. Ha mezőnyjátékos áll a büntetőnél a kapuban, a kivédett/kimaradt tizenegyes után a mezőnyjátékos nem kaphat pontot. Tizenegyes-védésnek számít az is, ha az ellenfél fölé, mellé vagy kapufára rúgja a büntetőt. Ha egy játékos kihagyja a tizenegyest, de a kipattanót belövi, akkor a kihagyott tizenegyesért és a normál gólért is megkapja a pontokat.

- Év végi holtverseny esetén az a manager végez előrébb, akinek a benevezett csapatainak kisebb az összértéke. Ha ez is megegyezik (amire kb 0 esély van, de ki tudja...) akkor a benevezési időkülönbség átlag értéke számít (magyarán aki átlagosan korábban nevezte be a csapatait, az a nyerő).

- Vitás kérdésekben a döntési jog az üzemeltetőé (vagyis az enyém  :)).


Nyeremények

A végeredmény az 5 bajnokság összesített pontjaiból adódik.

1. hely: 50.000 HUF
2. hely: 30.000 HUF
3. hely: 20.000 HUF

A kifizetés átutalással történik (megadod a számlaszámod, én meg utalom a pénzt).

Egy esetben marad nálam az összes pénz, ha én nyerem a játékot (ilyenkor sajnos /nekem nem annyira  :)/ a többi dobogós hoppon marad.

A játékot a jojatek.hu oldalon bonyolítjuk le (ők nem tudnak róla, ez egy privát bajnokság), úgyhogy aki játszani akar, az oda regisztráljon (legjobb lenne az itteni nickkel, csakhogy mkit felismerjek). A további részleteket nemsokára (ma vagy holnap) leírom, csak még meg kell szerkesztenem a játékhoz szükséges környezetet.

A játék pénteken veszi kezdetét a Bundesliga 1. fordulójával.
Az idény közben is be lehet csatlakozni, csak több forduló kieséssel már nehéz lesz utolérni a minden fordulóra nevezőket.

A pontozást a Nemzeti Sport honlapjáról fogom csinálni.

Egyelőre ennyit bevezetésként.  :)

Hm, nekem tetszik. Én még sosem próbáltam ilyen játékot, de izgalmasnak tűnik, főleg ha sokan leszünk, és mindenki játszik fordulóról fordulóra. Jó kis funnak ígérkezik. Remek kezdeményezés.

Igen jó, annak idején én játszottam (pont ezt ne játszottam volna...) a focigurut is, de tulzottan elüzletiesedet az is, akkor meguntam. Amikor már fizetős sms-sel lehetett csapatra felhasználható keretösszeget növelni, akkor abbahagytam. Sajnos most még nincs állandó netem ( a szomszédéra csatlakozok legalább ügyet intézni), de amint lesz rám is számíthattok!   Lacapi

Lássuk hova és hogyan kell csapatot nevezni:

1. Regisztrálj (ha még nem tetted meg korábban) a jojatek.hu oldalra.
2. Belépés után bal oldali menüben kattints a Keresésre.
3. Írd be a Felhasználó névhez: Blümchen
4. Kihoz 1 személyt, kattints a névre.
5. Lejön pár adat, alul a Fotóalbum, ott kattints az összes kép mellett zárójelben lévő 7 kép kifejezésre.
6. Kijönnek a képek, elsőnél lesznek az adott fordulóra vonatkozó információk (nevezési határidő, párosítások, eredmények, pontozások értékelése), a különböző bajnokságok logói alatt lesznek a játékospiacok, innen lehet kiválasztani a csapatunkba a játékosokat. Az utolsó képnél pedig a bajnokságok és a legfontosabb, az összetett pontverseny állása lesz.

Vagy, ha bejelölsz barátnak, és én visszaigazoltam, akkor bal oldali menüben Kapcsolataimra katt, és onnantól kezdve ugyanazok a lépések.


Milyen módon kell nevezni:

Szépen kimásolod mondjuk jegyzettömbbe a játékosokat, akik a csapatodban lesznek, aztán bemásolod a legelső képhez a kész csapatot.

Ilyen formában legyen elküldve (példa)->

Csapatformátum: 3-4-3

Jentzsch, Simon (GER, Augsburg) 1976.05.04. - 3M

Sankoh, Gibril (SLE, Augsburg) 1983.05.15. - 2M
Castro, Gonzalo (GER, Bayer Leverkusen) 1987.06.11. - 4M
Westermann, Heiko (GER, Hamburg) 1983.08.14. - 4M

Ribéry, Franck (FRA, Bayern München) 1983.04.07. - 5M
Robben, Arjen (NED, Bayern München) 1984.01.23. - 5M
Grosskreutz, Kevin (GER, Borussia Dortmund) 1988.07.19. - 4M
Rosenthal, Jan (GER, Freiburg) 1986.04.07. - 2M

Gomez, Mario (GER, Bayern München) 1985.07.10. - 5M (CSK)
Lewandowski, Robert (POL, Borussia Dortmund) 1988.08.21. - 3M
Petric, Mladen (CRO, Hamburg) 1981.01.01. - 4M

Ár: 41M



Jelenleg még nincs fent a játékospiac, de legkésőbb estig ez is meg fog történni, és onnantól kezdve az 1. meccs kezdetéig lehet nevezni.

Lesz minden bajnokságban egy maximális keretösszeg, például 43M, akkor az azt jelenti, hogy a csapatod összértéke maximum ennyi lehet.

Ha valami nem világos, akkor írjatok.

Idézetet írta: Virpi Kuitunen Dátum augusztus 04, 2011, 01:16:22
Jelenleg még nincs fent a játékospiac, de legkésőbb estig ez is meg fog történni, és onnantól kezdve az 1. meccs kezdetéig lehet nevezni.
Egymás csapatait csak a nevezési határidő lejárta után láthatjuk vagy előtte is? Az előbbit jobb megoldásnak tartanám.

Idézetet írta: Lufu Dátum augusztus 04, 2011, 09:42:42
Egymás csapatait csak a nevezési határidő lejárta után láthatjuk vagy előtte is? Az előbbit jobb megoldásnak tartanám.

Én is, de a rendszer azt nem teszi lehetővé, hogy a másikét ne lásd. Ha ráérsz, akkor küld be a nevezés lejárta előtt pár perccel.

Vagy csinálhatunk olyat, és ezt a TÖBBIEKNEK IS ÍROM, hogy elküldöd privátba, vagy itt, vagy a jojatekon (bal oldali menü levelezés, Új levél írása, címzettnek beírsz engem (Blümchen), bemásolod a csapatot, és elküldöd. Én meg bemásolom a megfelelő helyre pár perccel a kezdés után. Majd odaírom a nicket, hogy kinek a csapata, és hogy mikor küldte (ez az év végi döntetlen esetén lehet fontos). 

Közben elkészült a játékospiac, már lehet csapatot csinálni. Segítség gyanánt már beküldtem az enyémet (nem ez lesz, csak példaként raktam oda). Ilyen formában küldje el mki, privátban vagy a nyilvános helyre.

Ha az idény folyamán valaki tudja már előre, hogy egy adott héten nem lesz ideje csapatot nevezni, akkor előre is megteheti akár több fordulóra is, csak mindig írja oda, hogy melyik fordulóra szánja az adott 11-et.

Úgy kb. hányan leszünk előreláthatólag?

Nekem is tetszik a kezdeményezés, már meg is tettem a kezdő lépéseket! :)

Eddig kb. 10 fő, de ez még bővülhet. Jövő héten is simán belehet csatlakozni, 1 forduló kiesés bőven behozható (összesen 161 lesz).

Mivel a reklámból sosem elég, ezért újra: Foci Manager játék indul, ahol valós pénznyereményt is nyerhetnek a legjobbak.

Ha érdekel, akkor "lapozz" egyet vissza és ott megtalálod a részleteket.

Két népsportos bloghoz szeretnék design-t, de nekem gőzöm sincs róla, hogy kell. Ezt írták ott az emailemre:
"...egy grafikus elkészíti a képet psd-ben, ha van ismerős, aki ért a photoshophoz, az összedobja egy óra alatt..."

Valaki ért hozzá ennyire?

Foci Manager

Ezen a héten a következő fordulókra lehet csapatot összeállítani:

Bundesliga, 2. forduló - Nevezési határidő: Augusztus 13. (szombat) 15:30
Premier League, 1. forduló - Nevezési határidő: Augusztus 13. (szombat) 16:00
/Tottenham - Everton meccs elmarad, ezekből a csapatokból nem lehet játékost betenni/

Ha valaki még szeretne becsatlakozni, akkor az tegye meg nyugodtan (részletekért lapozz vissza, vagy kérdezz engem), eddig csak 1 forduló ment le, amit bőven be lehet hozni.

Foci Manager

Ezen a héten a következő fordulókra lehet csapatot összeállítani:

Bundesliga, 3. forduló - Nevezési határidő: Augusztus 19. (péntek) 20:30
Premier League, 2. forduló - Nevezési határidő: Augusztus 20. (szombat) 13:00
Liga BBVA, 1. forduló  Nevezési határidő: Augusztus 20. (szombat) 18:00

Még mindig érdemes jelentkezni, és elkezdeni játszani. Az összdíjazás 100.000 HUF!

Atlétika VB Manager

A foci mellett a közelgő atlétika VB-re is szervezek egy játékot, amennyiben lesz rá megfelelő érdeklődő (minimum 6 fő nem ártana). Itt is lesznek pénzdíjak: 1. hely: 15.000 HUF 2. hely: 10.000 HUF 3. hely: 5.000 HUF (ha én nyerek, nálam marad a teljes összeg).

Hasonló lesz a másikhoz, pontokat kapnak majd a teljesítményükért a benevezett atléták (még pontosan nincs meg a szabály, de már körvonalazódik a fejemben :) ).

Akit érdekel a játék, az jelezze privátban (ez is a jojatekon lesz lebonyolítva, csak egy másik nick alatt).