VBGuru 2010 Selejtező

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Hali,

Ahol nincs meg az indoklásnál az 530 karakterem azt hogyan módosjthatom?
Lejátszott mérközésnél, már nincs értelme, mert érvénytelen lenne a tipp.

Köszi,

Koblijoe

Idézetet írta: Koblijoe Dátum május 17, 2010, 23:29:29
Hali,

Ahol nincs meg az indoklásnál az 530 karakterem azt hogyan módosjthatom?
Lejátszott mérközésnél, már nincs értelme, mert érvénytelen lenne a tipp.

Köszi,

Koblijoe

Ebben a témában írd a kiegészítést:

http://www.sportfogadas.org/forum/index.php/topic,2319.420.html

#32 június 03, 2010, 18:39:49, Milan
Ausztrália - Új-Zéland
(Válogatott barátságos mérkőzés)   »»»   Május 24.   11:30

tipp: Új-Zéland nem szerez gólt
odds: 1,95
office: [ex]expekt[/ex]
tét: 10*


[e]
Két éve még rendre tétmérkőzés keretén belül találkozott az Óceániai térség két legerősebb nemzeti csapata, mostanra azonban Ausztrália Ázsiába való "áthelyezésével" erre csak barátságos körítés mellett van lehetőség. Most a Pim Verbeek irányította ausztrálok Melbourne -be invitálták a fehér mezeseket, mindkét együttesnek ez az utolsó előtti, előtti lehetősége a kísérletezgetésre. Az aussik hihetetlen kemény védekezéssel rendelkeznek, ezt már a korábbi világeseményeken is tapasztalhattuk, az idő múlásával pedig tökélyre vitték a rombolást a hátsó soros embereik, ha hazai környezetben lépnek pályára, tömött lelátók előtt, akkor pedig szinte lehetetlen bevenni Schwarzer ketrecét. Ősszel Hollandia is szerzett gól nélkül maradt, az oranje csak 0-0 -t játszott a kengurusokkal, azóta pedig Omán és Indonézia is 1-0 -as vereséggel kellett, hogy távozzon a "Socceroos" ellenében a zöld gyepről. Kétségtelen Óceánia rendelkezik a leggyengébb merítési lehetőséggel, de hát területi alapon onnan is kellett egy kvalifikáló lehetőséget biztosítani (Bahrein -t nagy nehezen összesítésben 1-0 val múlták felül kontinetális pótselejtezőn), amivel az új-zélandiak éltek. Már a tavalyi Könföderációs kupán megmutatkoztak az óriási hiányosságaik, Ricki Herbert fiaival azóta sem tudott nagyon előrelépni. Számottevő ellenféllel szemben esélyük sincs, nem hogy a jó eredményre, de még a gól szerzésre sem, legutóbb Pasadena -ban léptek fel Mexikó igen tartalékos tizenegyével szemben, ám ott is sima 0-2 -es verést szenvedtek el. Hazai környezetben Ausztrália sem fog esélyt hagyni szomszédjának, szurkolóitól egy nagy arányú győzelemmel búcsúzik mely után neki indul a nagy kalandnak, irány Dél-Afrika, s a világbajnokság. Tippem: 3-0 vagy 2-0[/e]

Eredmény: 2-1
-10 pont

#33 június 03, 2010, 18:40:58, Milan
Argentina - Kanada
2010.05.24.

Tipp: Kanada nem lő gólt
Odds: 1,78
Fogadóiroda: Unibet
Tét: 10 egység

Indoklás:

[e]Elég nehéz volt erre a mérkőzésre olyan tippet találni, ahol az odds 1,60 fölött van, és érdemes is rá fogadni. E mellett a 2,5 gól alatti fogadást kinálják még hasonló oddsal, de ha egyszer kijön a lépés az argentinoknak, akkor 5 alatt meg sem állnak. Ezért döntöttem a kanadaiak gólképtelensége mellett. Utóbbi 5 meccsüket elvesztették, négyen gólt sem lőttek, a legutóbbi tíz találatukból 5 két meccsen született (Guatemala és Chile ellen, még tavaly nyáron...), 5 meg másik öt mérkőzésen, a fent emlitettek előtt. Szóval nem egy gólgép csapatról van szó, Guzmán-on kivül (ex deportivo, jelenleg Toronto) a keretben igazán ismert labdarúgó sem szerepel. Ellenben az Argentinok utoljára játszanak Buenos Airesben a Vb előtt, illetve egy gólzáporos, de inkább  magabiztos győzelem is jót tenne a csapatnak és a szurkolóknak is a további esélyek latolgatását illetően. Persze egy Higuaín, Messi, D. Milito, M. Palermo, Tévez, S. Agüero csatárkerettel rendelkező csapatnak nem is lenne szabad lőtt gól nélkül lejönnie a pályáról 90 perc után. Tehát alapból a győzelem nem kérdés, a csatárok mellett a védelemnek is jelentős szerepe lesz abban, hogy kapott gól nélkül le tudják e hozni ezt a mérkőzést. Véleményem szerint a Demichelis, W. Samuel, Heinze és Coloccini által fémjelzett védelemnél a vébén lesz jobb védősor, azonban ezen a mérkőzésen megoldják a jelentősen gyengébb erőt képviselő Kanadaiak ellen a feladatot, és kapott gól nélkül zárják a mérkőzést. [/e]

Eredmény: 5-0
7,80 pont

#34 június 03, 2010, 18:42:09, Milan
Ausztria - Horvátország
Tipp: 2
Odds: 2,35
Fogadóiroda: [ex]Expekt[/ex]
Tét: 5

Indoklás:

[e][/e]Ha nem barátságos meccsről lenne szó, biztosan, hogy 10-es téttel játszanám, és nyugodt szívvel  rá mernék tenni 50 eurót is a vendég győzelemre.  Így viszont nem vagyok olyan bátor. A játéktudás alapján a horvátok vitathatatlanul sokkal jobbak az osztrákoknál, nem kérdés, hogy kinek a kerete az erősebb. Ezt a világranglista is tükrözi, hiszen a vendéglátó Ausztria csak 64. míg a horvátok az előkelő 9. (!) helyen vannak rangsorolva. A  sógorok mellett egyedül a hazai pálya adhat némi reményt, minden más a "kockások" mellett szól. Klagenfurtban játsszák a meccset, és szerintem sok horvát is a helyszínen fog szurkolni válogatottjának. Már eleve elég sok horvát él Ausztriában, továbbá Klagenfurt Zágrábtól és Fiumetől is kevesebb mint 250km-re van közúton. Az osztrák játékosok nagy része hazája bajnokságában játszik. Közülük egyedül Marc Jankot emelnémki, őrá figyelni kell. A horvátok főleg Európa elit ligáiban játszanak, és ha komolyan veszik a mecset nyerni fognak.

Eredmény: 0-1
6,75 pont

a szöveget nem helyeztem a betűszámláló közé. kérem javítsátok ki.

#36 június 03, 2010, 18:45:43, Milan
Anglia - Mexico
Tipp: Anglia kettővel nyer
Odds: 2,45
Tét: 7

Indoklás: [e]A tippemet a 2 keret közötti külömbségre alapoznám. Tudom, hogy VB jön nem akarják h megsérljenek a sztárok ezért nem valószínű, hogy az angolok a legerősebb kerettel fognak felállni DE ugyanez elmondható Mexico csapatáról is. Mexico összességében egy masszív csapat kevés kapott góllal és kevés lőttel. Utóbbi 5 meccsükön 3 gólt lőttek és 0át kaptak. Ez egy Izland,Ekvádor,Senegal,Angola, Chile 5ös ellen annyira nem nagy eredmény. A keretből 14en saját hazákukban játszanak a többiek többnyire nívosabb bajnokságokban de én azt gondolom, hogy pont a "többiek" nem fognak ezen a meccsen játszani. Az angol oldalról a 3.-4. számú csatárban benne van 1-2 gól összességében sokkal erősebb az angol keret ezen nincs mit ragozni, barátságos meccseken is egy kicsit "gyengébb elllenfelek ellen kettővel nyernek. Egy kis érdekesség, hogy Mexico a legnagyobb vereségét Angliában szenvedte el 1961. május 10.-én (8:0)[/e]

Eredmény: hiányzik az iroda.
0 pont

#37 június 03, 2010, 18:46:58, Milan
Argentína - Kanada
Tipp: Half time over 1,5 goal
Odds: 2,05
Tét: 7

Indoklás: [e]Sokat gondolkodtam ezen a meccsen, hogy mit tippeljek elsőre itt is a hendikep jutott eszembe aztán, hogy ht-ft 1 de gyengék voltak az oddsok aztán ebből hf-ft 1ből arra jutottam, hogy félidőben simán vezethetnek már Maradona fia akár kettővel is. Elöttem már írták, hogy Argentína vagy nagyon elkapja a fonalat vagy hulladék formában játszik egy felejthető meccset. Remélem most az első verzió fog életbe lépni. Az argentín keret nagyon erős kérdés, hogy Maradona ebből az erős keretből kiket fog behívni. Még ha a hazai bajnokság jobbjait hozza a kokós akokr is jobbak lehetnek 2-3 góllal kanadánál. Kanadáról nem tudok sokmindent elmondani a hoki válogatott keretéből több játékost ismerek mint a fociból így csupán a legutóbbi eredményekből indulhatok ki. Utóbbi 5 meccsükből 4 vereség 1 döntetlen. Ám nem nagyarányú vereségek egyedül a nem túl acélos Macedón csapat vágott egy hármast kanadának, a többi 4 vereség mind 1:0ás ami nem is rossz egy ilyen kerettel.(szerintem). A tippet még az is erősíti, hogy találhat egy gólt az első félidőben Kanada is és akor Argentína mégjobban hajthat majd.[/e]

Eredmény: hiányzik az iroda.
0 pont

#38 június 03, 2010, 18:47:23, Milan
Japán - Dél-Korea
Tipp: mindkét csapat szerez gólt
Odds: 1,85
Tét: 10

Indoklás: [e]Ázsiai rangadó lenne ha nem barátságos meccs lenne. 2 elég erős kerettel felálló csapat fog egymásnak feszülni Japánban május 24.-én. A Japán keretben csak 5 játékos van aki nem a saját hazájában játszik. ebből az 5 játékosból kettőt emélk ki névszerint: Keisuke Hondát és Takayuki Morimotot ők ketten simán eltudnak dönteni 1 meccset már csak aza kérdés, hogy játsznak-e majd.Szerintem elég egyszégen a Japán keret a sok otthon játszó játékos miatt ez az egységesség sokat segíthet majd. Hazai pályán 1-2 gólra simán jók lehetnek. Akkor nézzük az ellenfelet a keretből nem nagyon emelnék ki egy játékost sem.Nincs egyetlen "sztár" sem a keretben mégis kijutottak a VB-re ami egy szép eredmény, a csoportból nem kevés szerencsével még tovább is juthatnak. 2010-ben 8 meccset játszottak amiből 6ot is megnyertek a legyőzöttek soránban találunk egy-két nagyobb nevet is mint például: Elefántcsontpart,Finnország és Japán. Ebben az évben Dél-Korea egyetlen egy meccsen maradt gólképtelen mégpedik Kína ellen(0:3). Ezek az adatok arra engednek következtetni, hogy Japán ellen bőven jók lesznek 1 vagy akár több gólra is.
Tippem: 1:2, 2:2  [/e]

Eredmény: hiányzik az iroda.
0 pont

#39 június 03, 2010, 18:49:28, Milan
Törökország - Csehország
Tipp: 1
Odds: 2,45
Tét: 10


Indoklás: [e]2 olyan cspat találkozik aki nem jutott ki a VB-re. Ez inkább tötk oldalon csalódás.Mindkét csapat 3. helyen végzett a VB selejtező csoportjában a cseheket Szlovákia és Szlovénia előzte meg még a törököket Spanyolország és Bosznia Hercegovina!. Szerintem egyik cspat sem tartalék csapattal fog kiállni a Európában játszó törökök is eltudnak jönni már a meccsere mert ugye a top bajnokságoknak már vége van. Halil Altintop,Tuncay Sanli,Mehmet Topal,Nuri Sahin,hamit Altintop, néhány név azok közül a nagy nevek közül akinek már vége  a bajnokságnak és előreláthatólag játsznai is fognaka  Ney Yorkban megrendezendő meccsen. A csehekről annyit, hogy tudomásom szerint egyetlen egy meccset játszottak 2010.ben és azon is kikaptak 1:0ra Skóciától. A kretben van 2 nagyon jó védő Kadlec és Simunek még a középpályán Plasil akik a csapat gerincét képezhetik majd. A többi játékos inkább kics csapatokban játszik talán még a 20 éves Necided emelnék ki aki a CSZKA játékosa állítólag elötte még szép jövő áll.
Tippem 2:1,3:1[/e]

Eredmény: hiányzik az iroda.
0 pont

Elnézést kérek a helyesírási hibákért. (Nem fekszik nekem a lap-top billentyűzet.)

#41 június 03, 2010, 18:52:44, Milan
Horvátország - Wales

Tipp: (0:1) - HAZAI
Odds: 2.15
Fogadóiroda: bwin
Tét: 6

Indoklás:

[e]Horvátországnak ugye nem sikerült a kvalifikáció az idei VB-re pedig véleményem szerint ott lenne a helyük.
Bivalyerős keretük van. A kapuban ott van a Szpartak Moszkva rutinos hálóőre Stipe Pletikosa. Az angol élvonalban vitézkedő Tottenham 3 remek horvát játékost is birtokol. Jobbszélső védő poszton Vedran Ćorluka, és két remek középpályás személyében ott van Luka Modrić és Niko Kranjčar. Ők mind a 3 nagyon fiatalok és jó szezont futottak. Középpályás poszton további két remek játékos is találhat, név szerint Ivan Rakitić és Darijo Srna.
Csatárok terén is jól állnak a Horvátok. Rögtön itt van Ivica Olić aki idén Bajnokok Ligája döntőt játszik, melynek kiharcolásában fő szerepet játszott. Mladen Petrićet és az Arsenalos, Eduardót sem szabad elfelejteni.

Remek erőkből áll tehát a Horvát válogatott. Ellenben a Walesiek gyengék és a problémájuk is rengeteg.
Sok a sérültjük ugyanis. Erről az összecsapásról hiányozni fog: Craig Bellamy, James Collins, Danny Gabbidon, Simon Davies, Andy King, David Cotterill és Ched Evans is. A Walesi csapatban nincsenek egyéniségek, nincs meg bennük az átütő erő. Csodálkoznék, ha gólt tudnának rúgni a meccsen.

Közgazdász révén kedvelem a statisztikákat és a számokat és a sportfogadásaimat is gyakran erre alapozom, de úgy gondolom, hogy az ilyen barátságos meccseknél nincs jelentősége annak, hogy melyik csapat milyen hazai ill. vendég pályán, stb.
A keret minősége ami dönt.

Úgy gondolom tehát, hogy a Horvát siker szinte biztos, de én hiszem, hogy a Horvát szurkolók legalább egy nagyarányú győzelemnek örülhetnek majd 23.-án, ha már a VB részvétel elmarad.  [/e]

Eredmény: 2-0
6,90 pont

#42 június 03, 2010, 18:53:34, Milan
Észtország - Finnország

tipp: 2
odds: 2.30
iroda: sportingbet
tét: 10


indokolás:
[e]
Bár egyik csapat sincs ott a VB 32. csapatos mezőnyében, azért érdekes találkozó lesz ez számunkra, hiszen a finnekkel egy EB selejtező-csoportban vagyunk.
Meglátásom szerint a finn labdarúgás nagyot fejlődött az elmúlt években és ahogy az észteknek, úgy a mi nemzeti tizenegyünknek sem lesz könnyű győzni ellenük.
A FIFA ranglistáján Finnország a 49., Észtország pedig a 104., ami azért gondolom nem véletlen.
Nem tudom hol rendezik a meccset, de ha Tallinnban, akkor biztos indulnak majd külön kompok Helsinkiből, és a finnek az olcsó sör mellett egy foci győzelemmel vigasztalódhatnak a jégkorong VB korai búcsúja miatt.
A VB-selejtezők során Finnország 18 ponttal a harmadik lett a csoportjában Németország és Oroszország mögött. Észtország 8 ponttal az ötödik. Azt mondjuk aláírom, hogy az észtek csoportja nehezebb volt, mint a finneké.
[/e]

Eredmény: 2-0
-10 pont

#43 június 03, 2010, 18:54:38, Milan
Észtország-Finnország
Barátságos válogatott mérkőzés 2010.05.21. 18:00

Tipp: gólok száma: 2,5 gól alatt
Odds: 1,65
Iroda: unibet
Tét: 1

Sosem értettem, minek kellenek ezek a meccsek. Értelmük kevés van. Egyik csapat sincs a VB-n (szép is lenne ), nem tudom mire fel játszanak. A EB selejtezők odébb vannak még. A bajnokságok többsége most fejeződött be, tehát aki netán külföldön nyomja, nem nagyon akar mégegyszer rápörögni erre a meetingre. Aki csak teheti sérültet jelent. (Hatemaj) Az észteknek nincs épkézláb játékosa, aki nemzetközileg is elismert, ismert lenne. A Finn csapatban vannak nevek, csak kérdés, hogy a pályán lesznek e. Jaskalainen a kapuban, Hyypia, Tainio, stb. Többen a Championshipben nyomják, ami azért nem roszz ajánlólevél. De pl. akik ott nyomják, hát nem pihenésre vágynak. És különben is, ha egy játékos vagy két hetet kihagy, nem edz, akkor olyan gyorsan leépül, hogy egy meccsre felpörögni nemigen megy. Nagy meglepetésemre Litmanen még válogatott, végül is csak 39. Ez jelzi, hogy mennyire erős a finn válogatott. Semennyire.Az észteknél is lesz hiányó, köztük a győrben játszó Kink. Nem nagyon van minőségi játékosuk. Oroszország Szlovákia, Szlovénia, és a hazai bajnpokságukból jövő játékosok alkotják a keretet. Elég gyengék. Egymás ellen nem szoktak kevés gólos meccset játszani, bár legutóljára 5 éve találkoztak, akkor 2-2 lett a vége. Most viszont azt mondom, ennek az időpontnak köszönhetően lenyomják a meccset, de nagy pörgésre, gólparádéra nem kell számítani. Jó kis 1-1 lesz szerintem, és mindenki mehet a dolgára. Úgy kell ez a meccs a játékosoknak, mint pattanás a seggre. Összetertásnak nem nevezném, hisz akiket össze kellene tartani, sorra lemondják a meccset. Na meg ilyenkor mi a legfontosabb? Jaj, csak gólt ne kapjunk. Ha lövünk az nem baj, csak ne kapjunk. Itt meg nincsenek Messik és CR-ek, hogy egy villanással meccseket döntsenek el...

Eredmény: 2-0
0,65 pont

#44 június 03, 2010, 18:56:14, Milan
Ausztrália - Új-Zéland

Tipp: Mindkét csapat szerez gólt? NEM
Odds: 1,65
Fogadóiroda: bwin
Tét: 5

Indoklás:
[e]Sima hazai győzelmet várok az óceániai "rangadón" a két csapat játékosállományának egyéni és csapat képességei miatt egyaránt. Az ausztrál játékosok nagy része az angol bajnokságban játszik de vannak egyéb európai ligákból is játékosok.
Az új-zélandi csapat gyengeségeit jól mutatta a tavalyi Konföderációs-kupa ahol egy pontot szereztek (Irak ellen) és rúgott gól nélkül utolsók lettek csoportjukban. Ugyanerre tippelek Ausztrália ellen akik 2-3 gólt szerintem szereznek. Az ausztrál csapat több nagy csapatot is megszorongatott már így várhatóan nem okoz gondot nekik a vérszegény új-zélandi rohamok visszaverése.[/e]

Eredmény: túl rövid előzetes.
0 pont