Sportfogadók általános hibái!

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#105 április 14, 2012, 19:24:39, BvB_09
Ha rossz helyre írtam, akkor bocsánat  :) Van egy-két olyan dolog, ami néha nálam is felmerül...

A sportfogadó tízparancsolata

1. Találd ki a stratégiádat, kezeld megfelelően a fogadási tőkédet!

2. Ne kapkodj ha jön egy rossz sorozat, megfordulhat a széljárás!

3. Légy körültekintő – ne kizárólag az oddszok miatt fogadj!

4. Ne hagyd magad befolyásolni!

5. Dönts érzelmek nélkül!

6. Jobb folyamatosan keveset nyerni, mint egyszerre sokat bukni!

7. Kevesebb tipp, biztosabb siker!

8. Tudd abbahagyni...ne ürítsd le minden nap a számlád!

9. Csak annyi időt és pénzt szánj sportfogadásra, amennyi nem hiányzik máshonnan!

10. ,,Ne tedd fel egyetlen meccsre se az életed!"



Forrás: profifogadas.hu

ezt jól összefoglaltad.....
Amúgy szerintem a messze legtöbb gondot a bankroll ésszerű beosztásának és a higgadtságnak a hiánya okozza!

Nekem az is egyik hibám, hogyha bejön egy nagyobb odds, akkor felidegesítem magam, hogy miért csak annyi pénzt raktam rá.

Tegnap pl. megtettem az Andra - Hartberg meccset, hogy Andra megnyeri mindkét félidőt. Az első

félidőből nem sokat láttam, de az az 1-0 elég nehezen jött össze, a második félidőben a Hartberg elég

nagy nyomás alatt tartotta az Andra-t, akik közel nem játszottak olyan jól, mint ők. Ekkor már éreztem

ez el fog menni, aztán mikor bekapták az egyenlítő gólt és a Hartberg továbbra sem vett vissza, jött a

megérzés hogy ezt a meccset ők nyerik majd meg az odds 11,00 volt, de 500ft-ot mertem csak

kockáztatni. 1-4 lett a vége. Ilyenkor aztán elkezd idegesíteni, hogy miért nem raktam rá többet, mert

akkor most mennyivel többet nyerhettem volna, vagy hogy mi lett volna ha rárakom a párszázezer, bankszámlámon lévő pénzt,  és 1 órán keresztül "rángat" az ideg hogy akkor most mennyi pénzem lenne.

Igaz ezzel még nem vesztettem semmit, mert ott volt az a HA, és bízom benne hogy ott is fog maradni :)

Saját tippek, gondolatok: (bár még új vagyok itt)

- Minden ami női sportág, felejtsétek el! Túl nagy szakértelem kell és rengeteg tapasztalat, megbízhatatlanok a nők ilyen téren, hányszor fordítanak nagy hátrányból.. vagy kap ki simán a favorit..


- Ne fogadj csak arra a sportágra, amit ismersz! Ez szerintem alapszabály! Kivéve ha meggyőztek jó érvekkel!


- Ne fogadj ukrán harmad osztály, kínai negyed osztály, stb. ismeretlen ligákra, ismeretlen barátságos mérkőzésekre, ezeken a meccseken bármi lehet, ráadásul nagyon aránytalanok a szorzói! (egy barátságos meccset ráadásul képesek elhülyéskedni a nagyok)


- Véleményem szerint sok a 10% tét, hogy miért? Ha netalántán rád jön a zakószéria,  rengeteg időbe kerül mire visszaszerzed azt a pénzt, ami a széria elött volt, ráadásul megnő a kockázata h rádjön a düh és visszaakarod nyerni a pénzt. (fentebb leírták h 10ezer forintnál 1500-2000 Ft havi hozam a reális..)
Melyik hangzik jobban: 10000 ezer forintból, 6ezerre lecsökkenteni a pénzed, mert peches voltál vagy rádjött a bukószéria, vagy 10000Ft-ból 8ezerre történő csökkenés a fele tétek megrakása miatt? (a számok csak példák)
Most mondhatnánk, h de hát ilyenkor kevesebbet is nyerünk, de ha jók a tippeink mondjuk 60%-os, hosszú távon jön vele együtt a nyereség is, és ahogy nő a pénzed, úgy emelkedik a tét is, de nagyobb a biztonságérzet, igaz több idő kihozni egy nagyobb nyereséget, de csökken a búkás kockázata! Most kérdem én, nem mind1, hogy 1év vagy 2-3év alatt érünk el tegyük fel 1millió forint profitot? Szerintem mindenki beleegyezne még abba is h 5-10év múlva írjanak a számlájára 1milkát!
Ráadásul én annak a híve vagyok h bukás után emelni kell a tétet egy bizonyos mértékkel! Legalábbis a "kétesélyes tippeknél" : kosárba nyer/nem nyer, alá/fölé, fociban szögletek stb., ilyeneknél van értelme emelni, de leginkább a kosárlabdában... Ez a sportág jóval kiszámíthatóbb mint a foci..De idesorolom azt is ha már zsinorban 5-ször vesztett mondjuk a kedvencem a NEW YORK KNICKS!!!! :bash: akkor egyre növekszik az esélye, hogy a következő meccset megnyerik.. Ilyenkor értelmét látom nagyobb tétekkel (esetleg dupla) játszani..  utána mégnagyobbal stb.:D csak legyen keret.. ha nincs felejtős


- ÉLŐ játékokat csak akkor játsz, ha vannak ördögi megérzéseid és jók a gondolatmeneteid... Az utóbbit arra értem, ha jól ismered, vagy jól utána jártál az adott csapatoknak, bele kell tudni élned magadat a helyükbe..
Szerinted az a fajta a csapat, olyan az adott pillanat, a közönség, a nyomás, ha  0-2-re vesztésre állnak mindent leszarva belead apait, anyait, vagy feladja? Esetleg nem látják értelmét annak h lefárasszák magukat se a nyerésre, se a vesztésre áló felek? Vagy esetleg parádézni akar a nyerésre álló? Ezeket a helyzeteket fel kell tudni ismerni..


- Ha nem vagy biztos egy tippedben ne játszd meg! Nem éri meg se hosszú, se rövid távon! Esetleg várd meg az ÉLŐ fogadást, és ha ekkor sem vagy biztos a tippjeidben, végképp felejtsd el az egész fogadást!


- Az ÉLŐ fogadás kicsit olyan mint a részvény árak.. Várni kell a megfelelő pillanatra.. Fel kell ismerni az irreális pillanatnyi állást, odds-ot!
Például: a mai NBA Miami meccsen az utolsó negyedben soknak éreztem már az alapból felkínált 40over kosarat is, (40underre tettem) de amikor időközben az felemelkedett irreálisan sokra 46-ra, majd 48-ra, mert hirtelen jött pár kosár! (kicsit rám is jött a szív baj, hogy lehet a 40under se jön be).  Ez számomra kihagyhatatlan ajánlat volt!
46 undert meg is tettem, és rögtön dupla téttel, hogy visszahozza az esetleg elbukott 40under fogadásom! Mivel ezt nagyon tuti tippnek éreztem! Mondanom se kell h 33kosár volt mindössze a negyedben és simán bejött még a 40under is...


- Inkább a single tippeket preferáld.. Nagyobb kockázat és több utánajárásba/időbe kerül ha egy szelvényre több eseményt is teszel.. És ahogy fentebb is írtam, ne mind1 mikor leszek gazdag? Persze, ha nagyon biztos vagy 2-3 tippben megjátszhatod egy szelvényen is, de kezdőknak végképp a SINGLE ajánlott..


-Kerüld a 1,20 alatti szorzókat.. kivéve ha egy szelvényre többet teszel...
Sokan annak a hívei, hogy a szerintük tutikra raknak nagy pénzt! Ezzel sajnos egy probléma van, ha egyszer nem jön be.. Vége mindennek, kámpec a Bankrool-nak! És hányszor van meglepetés.. Ki gondolta volna h a City fordítani tud az utolsó pillanatban és így lesz bajnok? Mennyit adhattak erre a fogadóirodák? 1,0001?
Ez a statégia csak akkor a jó szerintem, ha 6számjegyű összegekkel pakolod a téteket és tényleg csak a nagyon tutikat!
Saját tapasztalat a stratégiával:
Labdarúgás, lényegtelen a két csapat, 0-0, 60-ik perc körül, unalmas, védekező foci, szöglet alig pár darab.. Megfogadtam h 4,5-nél kevesebb gól lesz a meccsen! erre 3-2lett! de a 85-ik percben még 2-1volt! Nyereményem minimális lett volna, de pénzem nagy részét elbúktam, pedig erre a fogadásra az életemet is feltettem volna! Megérte? Nem!


Remélem vannak hasznos tippjeim és nem csak hülyeségeket írtam :D


Jó amiket írsz, a többségével egyetértek. A kis szorzókhoz (ez relatív, számomra 2,00x alatt minden kicsi) annyit tennék még hozzá, hogy az igazán nagy hibájuk szerintem az, hogy ezeknek az elbukása indítja be leginkább a "na most ezt vissza kell nyernem gyorsan" effektust.  :crazy: Amikor nekem nem jön be akár szériában 3-4 db ilyen 3-4 közötti oddsom, nem igazán szoktam pörögni rajta, hanem higgadt tudok maradni, hiszen valószínűleg az "árral szemben" fogadtam, benne volt, hogy elmegy.  :ok:

Idézetet írta: cocaine0927 Dátum május 09, 2012, 09:39:16
Nekem az is egyik hibám, hogyha bejön egy nagyobb odds, akkor felidegesítem magam, hogy miért csak annyi pénzt raktam rá.

Tegnap pl. megtettem az Andra - Hartberg meccset, hogy Andra megnyeri mindkét félidőt. Az első

félidőből nem sokat láttam, de az az 1-0 elég nehezen jött össze, a második félidőben a Hartberg elég

nagy nyomás alatt tartotta az Andra-t, akik közel nem játszottak olyan jól, mint ők. Ekkor már éreztem

ez el fog menni, aztán mikor bekapták az egyenlítő gólt és a Hartberg továbbra sem vett vissza, jött a

megérzés hogy ezt a meccset ők nyerik majd meg az odds 11,00 volt, de 500ft-ot mertem csak

kockáztatni. 1-4 lett a vége. Ilyenkor aztán elkezd idegesíteni, hogy miért nem raktam rá többet, mert

akkor most mennyivel többet nyerhettem volna, vagy hogy mi lett volna ha rárakom a párszázezer, bankszámlámon lévő pénzt,  és 1 órán keresztül "rángat" az ideg hogy akkor most mennyi pénzem lenne.

Igaz ezzel még nem vesztettem semmit, mert ott volt az a HA, és bízom benne hogy ott is fog maradni :)

Ez ismerös érzés, persze ezen tul kell tenni magad abban a pillanatban mihenst bejött a fogadás és belegondolni abba "alapbol még 100ftot se tettem volna rá, ez egy kis bonusz plusz pénz volt igy akármennyi is" Nekem voltak olyan esetek épp felkelltem reggel nézegetem az élőfogadásokat és 22es szorzos foci eredménytmegdobtam 100ftal, manapság volt 17es szorzos kosárgyözelem meg 5,5ös, mondhatom ezt is 80ftal játszottam meg, ezeket csak igy bölcs játszani, esteleg annyit lehet javitani a dolgon hogy raksz mellé egy kissebb szorzot ami megnyomja a nyereséfet, inkább igy érdemes mint azon idegeskedni miért nem többel tettem meg.

Idézetet írta: Mefisto Dátum április 20, 2012, 23:50:29
ezt jól összefoglaltad.....
Amúgy szerintem a messze legtöbb gondot a bankroll ésszerű beosztásának és a higgadtságnak a hiánya okozza!

Ez emberi tulajdonság ami mindenkibe benne van, ezt lekell küzdeni, különben ne is kezdjen az egyén sportfogadni mert ott meghallt a dolog ha nincs higgadság, még miellött valaki elkezdene fogadni.

Idézetet írta: fcbayern Dátum július 22, 2012, 08:55:50
Jó amiket írsz, a többségével egyetértek. A kis szorzókhoz (ez relatív, számomra 2,00x alatt minden kicsi) annyit tennék még hozzá, hogy az igazán nagy hibájuk szerintem az, hogy ezeknek az elbukása indítja be leginkább a "na most ezt vissza kell nyernem gyorsan" effektust.  :crazy: Amikor nekem nem jön be akár szériában 3-4 db ilyen 3-4 közötti oddsom, nem igazán szoktam pörögni rajta, hanem higgadt tudok maradni, hiszen valószínűleg az "árral szemben" fogadtam, benne volt, hogy elmegy.  :ok:

Így van, mivel egyszerre sokat búkunk azzal, ha nem jön be a kis szorzós meccs, nagyon elszálhat az agyunk és rakosgathatunk össze-vissza, ha pedig nyugodtak maradunk, azzal a tudattal játszunk legközelebb, h a hónapokon át felépített nyereséget most megint kezdjem  elölről?
Minél kisebb a veszteség egy mérkőzésen, annál kevésbé száll el az agy.. Én magamon felismertem, ha a 8-10%-t rakom meg a tétemnek nagyon dühös leszek, bár ritkább esetben csinálok hülységet. De ha 5% körül játszok, akkor nem izgatom fel magamat.
Kis szorzó nekem 1,5 alattit jelent, ez nem jelenti azt h nem játszom meg, mert kombiba megteszem sokszor, de én túl nagy kozkázatnak tartom azt h felraksz mondjuk egy ezrest h nyersz 200Ft-ot.. 
Nézéttek meg az európa liga meccseket.. Nem 1 meglepetés született! Vagy a tegnapi Manchester United meccs?
Jobban járok, ha rányomok egy ilyet egy kosárra ki lehet az esélyes 1,83szorzóval és kb ugyanannyi a nyereség.

Ezek amiket írtam, saját vélemények, gondolatok, tapasztalatok.. Egyet is lehet velük érteni, anyázni is lehet, h mik ezek a hülyeségek:D