Sportfogadók általános hibái!

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Én szerintem rájöttem a megoldásra! :)

Tegyük fel van bent 200€-d, és fogadsz 10%-al, azaz 20€-val.Kinézel tegyük fel egy 1,3-as szorzójú meccset, ami ha bejön akkor nyersz 6€-t, azaz a bankrollod 3%-át! Ha egy nap megcsinálsz 3-4 ilyen meccset akkor akkor ott vagy, hogy átlagban egy nap alatt megnyered az egész bankod 10%át! Tíz nap alatt ott vagy, hogy megdupláztad a bankrollod, ugyanis 100%-ot nyertél! (Ha 1x buksz akkor az történik, hogy egy nappal tovább tart az egész, ha kétszer akkor két nappal, de ez szerintem megfelelő bankrollmanagementtel ritka lesz!

Az egésznek az volt a lényege, hogy elgondolkoztam mennyi idő alatt mennyit lehet nyerni, és ez nekem megtetszett! Régen csak fogadásról-fogadásra ,,éltem" és sokat hullámzott a bankrollom! A lényeg az, hogy lebegjen egy CÉL a szemed előtt!

A cél kitűzése valamint a bankroll management "csodákra képes"! Legalábbis nálam eddig! ;)


Idézetet írta: bleah Dátum július 26, 2009, 09:13:36
;D

Nem értem a reakciód, de itt nem az első bekezdésen van a lényeg, hanem a 2-on! Tudom, hogy jöhet egy rossz széria is, de így ez sokkal jobban kiküszöbölhető!

Belőlem a cél kitűzése váltotta ki a bankrollmanagement betartását! ;)

Idézetet írta: tibi181818 Dátum július 25, 2009, 19:09:37
Én szerintem rájöttem a megoldásra! :)

Tegyük fel van bent 200€-d, és fogadsz 10%-al, azaz 20€-val.Kinézel tegyük fel egy 1,3-as szorzójú meccset, ami ha bejön akkor nyersz 6€-t, azaz a bankrollod 3%-át! Ha egy nap megcsinálsz 3-4 ilyen meccset akkor akkor ott vagy, hogy átlagban egy nap alatt megnyered az egész bankod 10%át! Tíz nap alatt ott vagy, hogy megdupláztad a bankrollod, ugyanis 100%-ot nyertél! (Ha 1x buksz akkor az történik, hogy egy nappal tovább tart az egész, ha kétszer akkor két nappal, de ez szerintem megfelelő bankrollmanagementtel ritka lesz!

Az egésznek az volt a lényege, hogy elgondolkoztam mennyi idő alatt mennyit lehet nyerni, és ez nekem megtetszett! Régen csak fogadásról-fogadásra ,,éltem" és sokat hullámzott a bankrollom! A lényeg az, hogy lebegjen egy CÉL a szemed előtt!

A cél kitűzése valamint a bankroll management "csodákra képes"! Legalábbis nálam eddig! ;)


Hasonlóban gondolkodtam már én is. Ha eljátszunk a számokkal, olyan eredményeket kapunk, amelyek igen imponálóak... Csak épp jobban bele kéne gondolni és nagyon komoly önfegyelmet kéne gyakorolni...
Abszolut nem kidolgozva a gondolatmenetet, csak felületesen: Ha van 10000 pénzed (ami igazán nem sok) és minden nap csak 1000 pénzzel akarod növelni (jobb ha százalékokban beszélünk, de most abba nem megyek bele az egyszerűség kedvéért), akkor 30 nyertes nap után 30000 pénzt le is tudsz emelni a számládról. S ez nekem például igen vonzó.
Persze ide komoly szabályok kellenek, de összességében teljesíthető minden nap egy plusz ezressel megtoldani a bankod... Csak hát ehhez az kell, hogy azon a pár napon amikor ez nem sikerül, akkor nagy levegőt venni és megnyomni a jobb felső sarokban a "kilépés" gombot!
Ehelyett leülünk a gép elé és játszunk orrvérzésig... Aztán nap végén arra gondolunk, hogy de jó lett volna abbahagyni amikor +8000-ben voltunk...... :'(
És még egy nagy előnye lenne egy ilyen stratégiának. Nekem nagyon sok gondom van a "gép előtt ülésből". Egyszerűen nem kapok ebédet két napig ha túlzásba viszem... :) Szóval ezzel a stratégiával nem kell ott ülni állandóan... Ha meg van a napi limit - mínuszban, vagy pluszban - egyszerűen nem játszik többet aznap az ember.

Régebben és is játszottam idegből. Elment néhány meccs délután, este pedig többszörös téttel pakoltam mint az őrült, ebből még nagyobb bukó lett.  ;D
Ez tényleg az egyik leggyakoribb hiba.

Idézetet írta: szumos Dátum július 26, 2009, 11:28:24
Idézetet írta: tibi181818 Dátum július 25, 2009, 19:09:37
Én szerintem rájöttem a megoldásra! :)

Tegyük fel van bent 200€-d, és fogadsz 10%-al, azaz 20€-val.Kinézel tegyük fel egy 1,3-as szorzójú meccset, ami ha bejön akkor nyersz 6€-t, azaz a bankrollod 3%-át! Ha egy nap megcsinálsz 3-4 ilyen meccset akkor akkor ott vagy, hogy átlagban egy nap alatt megnyered az egész bankod 10%át! Tíz nap alatt ott vagy, hogy megdupláztad a bankrollod, ugyanis 100%-ot nyertél! (Ha 1x buksz akkor az történik, hogy egy nappal tovább tart az egész, ha kétszer akkor két nappal, de ez szerintem megfelelő bankrollmanagementtel ritka lesz!

Az egésznek az volt a lényege, hogy elgondolkoztam mennyi idő alatt mennyit lehet nyerni, és ez nekem megtetszett! Régen csak fogadásról-fogadásra ,,éltem" és sokat hullámzott a bankrollom! A lényeg az, hogy lebegjen egy CÉL a szemed előtt!

A cél kitűzése valamint a bankroll management "csodákra képes"! Legalábbis nálam eddig! ;)


Hasonlóban gondolkodtam már én is. Ha eljátszunk a számokkal, olyan eredményeket kapunk, amelyek igen imponálóak... Csak épp jobban bele kéne gondolni és nagyon komoly önfegyelmet kéne gyakorolni...
Abszolut nem kidolgozva a gondolatmenetet, csak felületesen: Ha van 10000 pénzed (ami igazán nem sok) és minden nap csak 1000 pénzzel akarod növelni (jobb ha százalékokban beszélünk, de most abba nem megyek bele az egyszerűség kedvéért), akkor 30 nyertes nap után 30000 pénzt le is tudsz emelni a számládról. S ez nekem például igen vonzó.
Persze ide komoly szabályok kellenek, de összességében teljesíthető minden nap egy plusz ezressel megtoldani a bankod... Csak hát ehhez az kell, hogy azon a pár napon amikor ez nem sikerül, akkor nagy levegőt venni és megnyomni a jobb felső sarokban a "kilépés" gombot!
Ehelyett leülünk a gép elé és játszunk orrvérzésig... Aztán nap végén arra gondolunk, hogy de jó lett volna abbahagyni amikor +8000-ben voltunk...... :'(
És még egy nagy előnye lenne egy ilyen stratégiának. Nekem nagyon sok gondom van a "gép előtt ülésből". Egyszerűen nem kapok ebédet két napig ha túlzásba viszem... :) Szóval ezzel a stratégiával nem kell ott ülni állandóan... Ha meg van a napi limit - mínuszban, vagy pluszban - egyszerűen nem játszik többet aznap az ember.

Én a a saját célomba belekalkuláltam a bukást is, tehát nem csak azt néztem, hogy mennyi pénzem lesz, ha mindig csak nyerek. Tegnap írtam le a CÉLOMAT és azóta 2 tipp el is ment, de nem raktam fel egyből mindent, mert tudtam, hogy nem vezet semmire! Visszagondoltam, hogy régebben mi történt ilyenkor!

Tehát nálam ez a célkitűzés segít az önfegyelem gyakorlásában, és a bankrollmanagement betartásában. Ha bukok tudom, hogy lesz jobb is és továbbra is a kitűzött cél lebeg a szemem előtt!!!

Nekem ez bejön, és 1000X jobb mint, ha nem lenne semmi célom! Ezért nem értettem az első "  ;D " reakciód! A 2-at már inkább, mert abban leírtad az véleményed! ;)

Szeva!
Tetszik ez a szisztéma! :great:
Ha publikusak azok a meccsek amiket raksz akkor beírhatnád! ;)

Tibi181818!
Érdekelne milyen szabályokat és célkitűzéseket fektettél le magad előtt... Ha nem gond írhatnál róla bővebben.
Egyébként nem kevertél össze Bleah-al? Mert ő írt hozzászólásnak nevető smile-t... Nem én...

#23 július 26, 2009, 15:46:25, tibi181818
A szabályok nagyjából azok, amelyeket az első hsz-ben leírtam, és ezeket sikerült betartanom azzal, hogy célt tűztem ki magam elé!

Eddig mint már írtam, csak az volt a lényeg, hogy az adott fogadást megnyerjem, de nagy lökést adott az, hogy elkezdtem előre gondolkodni, amit eddig sosem tettem! Eljátszottam a számokkal, hogy mennyit lehet nyerni, stb, stb. (Ezt megtalálod egy-két hsz-el előrébb) Ja és nem kötöm időhöz a célt! Ha egy hónap múlva duplázom meg a pénzem akkor egy hónap múlva, ha 2 akkor 2! Utána ugyanis nagyobb téttel játszol, és többet nyersz!

Az is adott egy kis pluszt, hogy %-ban kezdtem el számolni a nyereségemet. Lehet egy kicsit fura, de rajtam ez is segített! :)

Persze eljátszani el lehet a számokkal, de mi van, ha jön egy-két bukó tipp! Eddig mindig, ha buktam felraktam egy nagyobb összeget, hogy visszanyerjem azt, de tegnap elment egy tippem, és nem úgy csináltam mint régen. Kivártam a megfelelő meccset, és továbbra is csak a bankom max. 10%-val fogadtam! Miért? Ott volt  a cél a szemem előtt, és tudtam, hogy lesz ez jobb is!

Ja és még van egy szabály: ha egy nap a bankom 20%át elbukom aznap nem játszom többet! (Egy kicsit lehet sok, de az én "vérmérsékletemnek" ez felel meg)

Még1x hangsúlyozom, hogy ez csak a leírt szabályokkal működik nekem, de mint már írtam ezt a CÉL kitűzésével sikerül betartani! ;)

Reméljük sokáig bírom, vagy mostmár mindig sikerül betartanom!!!!!!!!!!! :)

#24 július 26, 2009, 16:45:28, BetInvest
Sok stratégia van, de  nem mindenkinek válhatnak be ugyanazok. Meg kell találni és ki kell tapasztalni , hogy kinek mi jön be.

Szerintem sokan túl sok eseményre fogadnak. Amiben nem vagy biztos, azt nem kell megjátszani. Persze a teljesen tuti is elmehet, de ha fejben ott vagy, akkor több jó fogadásod lesz, mint vesztes. Nem kötelező mindennap fogadni sem. A tippeléshez pedig úgy kell hozzáállni , hogy igenis nyerni fogok !  A cél kifejezés igenis hasznos lehet. Az embernek meg kell hülyíteni magát .  :o

Van egy-két pénz menedzselési mód, amit én ajánlanék.


Oszd el a kezdő bankot 11-el. Ez lesz az alaptét.  Két győztes fogadás után emeljük a tétet az előző tét felével.
Példa: 1 egységgel nyersz zsinórban kettőt, akkor a következő 1,5 lesz. Amennyiben ezzel a téttel is nyersz két fogadást egymás után , akkor már 2,25  lesz a következő tét. Minden vesztes fogadás után előröl kezdjük újra, vagyis az épp aktuális bank osztása és az így kapott új  alaptéthez menjünk vissza.

Tényleg csak a legjobbnak vélt tippjeid játszd meg ! Ajánlott szorzó minimum 1,7.  Napi két-három tipp maximum, de nyilván jobb, ha ez heti 2-3 tipp ! Amennyiben nincs elég fogadási esemény, akkor inkább hagyd ki azt napot vagy egy fogadás legyen csak.  Egy időben csak egy tippre fogadjunk és várjuk meg annak az eredményét. Szóló fogadások vagy kettes kombik is lehetnek. A kettes kombik is egyszeri fogadásként számolandóak. De kettes kombinál se legyen egy időben a két esemény.

Ennek a lényege , hogy miért zárnánk ki annak a lehetőségét, hogy zsinórban nyerhetünk több fogadást? Tudom nagyon nehéz, de nem lehetetlen.

Én tudok olyanról, hogy nyertek már ezzel a szisztémával  17 fogadást zsinórban. Mondjuk lehet az illető mindent elbukott utána ;D ,de az tuti , hogy volt ilyen. Hozzáteszem a 17 fogadás nem egymást követő napon jött össze, hanem két hónap távlatában, vagyis átlagban heti két fogadás. Nagyon nagy mák kell hozzá még így is.

ehez hasonlohoz , nekem volt egy nap alatt 11 jo tipp
aj jaj ... azok a regi szep idok  ::)

Szeva Tibi!
:great:a stratégiád!
Kérdés:Ha a bankom 5000Huf és bukom az első meccset akkor a második rakásom 450Huf ugye?

Nagyon jó ez a topic. Egy-két mondatnál magamra ismertem  >:( , de látok fantáziát az általatok leírtakban. Rem sikerül nekem is betartanom a tanácsaitokat.

Idézetet írta: JerzyZen Dátum július 28, 2009, 21:33:20
Szeva Tibi!
:great:a stratégiád!
Kérdés:Ha a bankom 5000Huf és bukom az első meccset akkor a második rakásom 450Huf ugye?

Így van! Mindig az aktuális bank 10%-val fogadok! ;)

Sziasztok
Pár napja regiztem a fórumra és sok jót tanultam  a hozászolásokból.
A témához szólva én szerintem a legnagyobb probléma ami szerintem a hardcore fogadók  99%-ra érvényes az a  FOGADÁSI KÉNYSZER !!
Amit nem egyszerű leküzdeni (én még nem tudtam) mint pl én hétfőn megnéztem a tét lapot és  egy perc alatt megláttam a tuti tippet Anderlecht – Sivasspor H. tudtam is abba pillanatba, hogy megrakom és biztos voltam benne, hogy be is fog jönni de én nem bírok várni egy napot fogadás nélkül így raktam hétfőn is  de az a tipp úszott ;D de szó szerint (vízilabda+úszás) így a mai
Anderlecht 5-0 győzelme közel se volt olyan nagy fogás mint reméltem.