Westernunion

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok!

A Westernunion-nal kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy mik a feltételei ha valakinek pénzt szeretnék ilyen módon küldeni?

Irodához, vagy máshova szeretnél küldeni? Irodához befizetni kicsit drága szerintem.

Egy német ismerősömnek szeretnék így pénzt küldeni de halvány fogalmam sincs róla, hogy milyen módon kell. Neki pedig csak így jó. Azt sem tudom, hogy lehet-e egyáltalán így neten keresztül intézni az utalást. Vagy a bankomba(Raiffeisen) kell személyesen intézni? Tud valaki segíteni aki jártas már ebben? A hivatalos oldalon fent voltam(angol nyelvű) de nem tudok eligazodni.

Szia! Nem olcso igy küldeni,de a leggyorsabb/azonnal felveheti a másik fél!/,de kétlem,hogy a bankodba lehet,postákon van,ibusz irodákba,stb.,ahol kint van a sárga matrica! Miután befizetted  a kp-t telefonon meg kell adnod annak akinek küldted egy számsort és a küldö nevét,ő igy felveheti! A pontos részletekről a helyszinen személyesen érdeklödj! :cya:

Vigyázat mert sok csaló használja ezt a pénzküldési lehetőséget. Főleg angol kamu kocsieladások ...

Amit az ismerősödnek tudnia kell: Azonosító szám, feladó neve, feladott összeg.

Amit neked tudni kell: el fogja mondani a pénztáros néni.

Nagyobb bevásárló kp-okban, postán, 1-1 pénzváltónál találsz WU-t.

Azt szeretném kérdezni, hogy valaki tudja Budapesten lehet felvenni pénzt euróban? ha meg nem, akkor hol éri meg leginkább felvenni forintban (euróban küldött összeget).

Csak tipp, de bankokban elméletileg lehetne.

#8 december 19, 2012, 00:22:10, Knapp
Az OTP-nek elvileg ez a két ATM-e euróval van feltöltve:

Budapest  1052 Deák F. u. 5-7.
Hozzáférés: 0-24Pénznem: Euro      

Budapest  1131 Babér u. 9.
Hozzáférés: 0-24Pénznem: Euro      

A Deák tériről egy fórumon is olvastam (sikeresen vettek fel onnan pénzt), a másikat most találtam az OTP honlapján az ATM keresőben.


A tapasztalatok szerint a belvárosi automata alkalmanként 300 eurót ad ki max., de a készpénzfelvétel egyből megismételhető. (persze ha a kártyalimit is bírja)

De a western union fizetéseket nem lehet atm-ből felvenni.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum december 20, 2012, 18:15:45
De a western union fizetéseket nem lehet atm-ből felvenni.

Ez igaz, bele sem gondoltam, csak önmagában válaszoltam a kérdésre...

Egyébként az OTP oldala szerint a kijelölt bankfiókjaikban USD-ben vagy forintban lehet felvenni a küldött pénzt.
De találtam egy ilyen listát:
http://pinoy-ofw.com/directory/western-union-locations-in-budapest-hungary-2031.html