Választások 2014 (Magyarország)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Házi közvéleménykutatás: Kire szavazol holnap?

Fidesz
9 (17%)
Jobbik
15 (28.3%)
Összefogás/Mszp,Dk,Liberális stb./
10 (18.9%)
Lmp
4 (7.5%)
Egyéb
2 (3.8%)
El se megyek. Minek?
13 (24.5%)

Összes szavazó: 52

Idézetet írta: TiB Dátum április 02, 2014, 13:32:42
Ha bárkiben kérdés lett volna, hogy miért nem jut egyről a kettőre az ország, ez a topic tökéletes tanulmány rá.
Nem igazán értem ezt a véleményt  ;)Nekem is vannak baloldali,szociáldemokrata érzelmű és posztkádári valamint  nemzeti liberális ismerőseim is és el is beszélgetek velük,megiszunk egy fröccsöt vagy valamilyen sört és politizálunk és ha úgy van akkor ha tudunk segítünk egymásnak,a politikai felső vezetés világa az egy másik kérdés.
Tény hogy a magukat most liberálisnak nevező fiatalokkal tényleg elég nehezen értek szót,mármint a szélsőséges képviselőivel akár ha a kisemberek az átlagemberek avagy az ország problémáiról beszélgetek,nem találok közös nevezőt,ami  annak is köszönhető hogy jelenleg a liberalizmust az szdsz csecsein nevelkedett fiatalok mint például Knapp kolléga is úgy gondolja hogy aki nem ért velük egyet bizonyos kérdésekben az "fasiszta,neonáci hungarista stb" és vannak tabukérdések amiről nem lehet beszélni,és például a romák helyzetéről meg a munkához való viszonyukról sem lehet beszélni mert akkor én már "náci" vagyok stb,nah hát az ilyen emberekkel tényleg nehéz beszélgetni és összefogni az tuti

 :beerchug: :beerchug: :beerchug: egyetértek a véleményeddel.
Idézetet írta: szumos Dátum április 02, 2014, 13:44:20
Ez akkor lenne igaz, hogy ha olyan pozícióban lennénk, hogy döntéseket hozhatunk.

De ha nem vetted volna észre, mi itt csak a "holdat ugatjuk" a kiskutya és névtelen tömeg szerepében.
Az ország azért tart itt, mert azok is azt csinálják akiknek kompromisszumra kéne törekedniük az ország érdekében. Úgyhogy a magam nevében kikérem magamnak, hogy példának használj fel az egymondatos szociológiai értekezésedhez!

Egyébként meg nem tudhatod, de voltam kicsiben olyan helyzetben, hogy túlléptem a meggyőződésemen egy nagyobb cél érdekében helyi szinten... Úgyhogy elmondhatom, hogy én tettekkel is bizonyítottam már, hogy képes vagyok kompromisszumra, ha a közérdek megkívánja.

#362 április 02, 2014, 15:02:45, Knapp
Idézetet írta: szumos Dátum április 02, 2014, 13:22:54

Most neked írom Knapp! Mondd! Nem gondolod, hogy statisztikailag is lehetetlen, hogy a Fidesz minden döntése és tette rossz, illetve csak magánérdeket képvisel? Illetve a baloldal mindig csak a jót és az érdekeinket képviseli?

Mondd, az nem tűnik fel, hogy egy pillanatig nem dicsértem a baloldalt?   :)
És az sem, hogy a kettős állampolgárság megadásának kérdésében nem foglaltam állást?!
Biztosan lehet találni olyan döntést, ahol a Fidesz elsősorban a közjóért cselekedett és nem a saját érdekei mentén, ám a közelmúltból hirtelen nem jut eszembe konkrét példa. hehe
(egyébként minden egyes döntés bizonyos csoportoknak kedvez, másoknak inkább hátrányos, nincsenek egyértelműen jó és rossz döntések)

Érzelmileg engem nem érintett meg a kettős állampolgárság téma, csak olyan személyes kapcsolataim vannak "határon túli" magyarokkal, akik már itt élnek. Nem tudom, mit éreznek és milyen hátrányokat szenvednek el a kintiek, így nem szavaznék (és nem is szavaztam) a kettős állampolgárság ellen, de az azóta beigazolódott következmények miatt mellette sem lettem volna képes.
Eleve a határok nélküli Európában hiszek, ami ezt a kérdést is megoldja, kettős állampolgárság nélkül is, csak talán kevesebb konfliktussal. (mondjuk aki itt akar élni, az eddig is megtehette a gyakorlatban.)
Lehet azt mondani, hogy a baloldal hibája, hogy nem állt a kettős állampolgárság mellé, másrészt az is egy megközelítés, hogy azok véleményét képviselte, akik ezt inkább nem támogatták. Itt tartott a társadalmunk 2004-ben. (mint ahogyan most a rezsicsökkentést lájkolja a relatív többség...)

Azzal meg a tököm tele van, hogy a gyakorlatban sokszor olyanok "harcolnak" a határon túliak érdekeiért, akik ha meglátnak egy erdélyi magyart az országban, akkor már büdös románként emlegetik! Ezért nem kéne a "nemzeti összetartozással" kamuzni ebben az előítéletes, kirekesztő országban! Köszönöm.
Az azért "vicces", hogy a szavazati jog támogatottsága is elkezdett csökkenni, miután az állampolgárság már elérhetővé vált a határon túliak számára:
http://www.origo.hu/itthon/20110801-a-median-felmerese-a-hataron-tuliak-valasztojogarol.html
(ha tudtok frissebb kutatásról, azt megköszönöm!)

Egyébként az egész témának semmi köze a 2014-es választásokhoz.
(Esetleg annyi, hogy a "nemzeti konzultáció" híveit nem nagyon érdekli egy népszavazás eredménye, ha az nem az ő véleményüket támasztja alá és ugye a demokrácia felfogásról is szavazunk vasárnap.)

Statisztikailag valóban nincs mindenben igazam, viszont nem is állítok be úgy egy olyan kérdést, amelyben tökéletesen megosztott az ország, hogy "vitán felül áll". (mondjuk nem sok millió, érzelmektől felfűtött ember bevonásával kellett volna vitázni róla, az igaz)

Én azt írtam, hogy mindkettőnk véleménye ugyanannyit számít (valójában önmagában semennyit  ;) ), te meg kijelented, hogy erről még vitázni sem érdemes. Akkor most ki van meggyőződve a saját igazáról?!
Ez pont a fideszes gondolkodásmód: ha szerintük igazuk van, azt minden eszközzel keresztülvihetik és döntést hozhatnak.
Pedig normális esetben pont a viták hatására alakulnak az álláspontok és azáltal jutunk közelebb a másik álláspontjának megismeréséhez. (persze csak akkor, ha nem az az alapfeltevés, hogy a másikat ellenségnek tekintjük)

Az árokásásról meg ott van a Herényi idézet a Csendes ultiból:

Orbán meglátogatta a frakciót. Még nem voltam frakcióvezető, könnyebben kérdezhettem meg tőle: Meddig akarod az árkot mélyíteni? Az ország rá fog menni. Nincs árok, meg nincs közép, mondta, mi vagyunk többen, az a lényeg, hogy ne tudjanak átjönni, és senki ne menjen át.

A Fradi és az Újpest szurkolók között sincs átjárás.  :)

A magyarság, a nemzeti jelképek kisajátítása - és ezzel a másik oldal "kiközösítése", hazaárulózása - bizony jobboldali sajátosság nálunk, órákon keresztül listázhatom neked a politikusi megnyilvánulásokat (pl. Orbán beszédeket) és a jobbos sajtó "munkálkodását", de szerintem bőven elég, mikor pártjelvényt csinál valaki a kokárdából. Ilyet a "baloldalon" nem tapasztaltam, de bizonyára figyelmetlen voltam az elmúlt évtizedekben...   :)

Idézetet írta: meazza1983 Dátum április 02, 2014, 14:30:40
Tény hogy a magukat most liberálisnak nevező fiatalokkal tényleg elég nehezen értek szót,mármint a szélsőséges képviselőivel akár ha a kisemberek az átlagemberek avagy az ország problémáiról beszélgetek,nem találok közös nevezőt,ami  annak is köszönhető hogy jelenleg a liberalizmust az szdsz csecsein nevelkedett fiatalok mint például Knapp kolléga is úgy gondolja hogy aki nem ért velük egyet bizonyos kérdésekben az "fasiszta,neonáci hungarista stb" és vannak tabukérdések amiről nem lehet beszélni,és például a romák helyzetéről meg a munkához való viszonyukról sem lehet beszélni mert akkor én már "náci" vagyok stb,nah hát az ilyen emberekkel tényleg nehéz beszélgetni és összefogni az tuti

Ha idézőjelet használsz és az én nevemet is említed, akkor legyél szíves tőlem idézni és nem a fantomjaiddal vitázni!
Köszönöm!   :)

Egyébként ezek kimaradtak a hozzászólásodból:
, , , , , , , , ,

Velem lehet beszélgetni bárki munkához való viszonyáról, amint túllépsz azon, hogy a származása alapján általánosítasz.
Én sem örülnék neki, ha a magyarok helyesírását és mondatszerkesztését a tiéd alapján ítélnék meg és ezért engem is megbélyegeznének!

Idézetet írta: Knapp Dátum április 02, 2014, 15:01:09
Ha idézőjelet használsz és az én nevemet is említed, akkor legyél szíves tőlem idézni és nem a fantomjaiddal vitázni!
Köszönöm!   :)

Egyébként ezek kimaradtak a hozzászólásodból:
, , , , , , , , ,

Velem lehet beszélgetni bárki munkához való viszonyáról, amint túllépsz azon, hogy a származása alapján általánosítasz.
Én sem örülnék neki, ha a magyarok helyesírását és mondatszerkesztését a tiéd alapján ítélnék meg és ezért engem is megbélyegeznének!

Oké, máskor csak szó szerint foglak idézni  :beerchug: Elnézésed kérem.
Egyébként én őszintén válaszoltam neked tegnap a személyes kérdésedre,azt szeretném ha te is válaszolnál igaz a magánügyed de mivel én is elmondtam sok mindenről a véleményem és az álláspontom, ezért megkérdezem tőled,te nem az SZDSZ-t tartod a magyar rendszerváltás és kapitalizmus zsákutcájába juttatásának első számú felelősének?
Kiárusították az országot,eladták a magyar élelmiszeripart meg mindent jól odavertek nekünk nemzeti konzervatív keresztényi polgári embereknek kigúnyoltak kinevettek minket és az eszméinket a főideológusai.
pár idézet tőlük: "

    ,,A magyar genetikusan alattvaló. József Attila talált mentséget: ,,ezer éve magával kötve, mint a kéve sunyít, vagy parancsot követ." De ez nem mentség arra, hogy a magyar a legsúlyosabb történelmi bűnökért sem érez egy szikrányi lelkiismeret furdalást, hogy mindent másra hárít, hogy mindig másra mutogat, hogy boldogan dagonyázik a diktatúra pocsolyájában, röfög és zabálja a moslékot, és nem akar tudni róla, hogy le fogják szúrni. Hogy se tanulni, se dolgozni nem tud és nem akar, csak irigyelni, és ha módja van legyilkolni azt, aki munkával, tanulással, innovációval viszi valamire.

    Ma már a második világháború borzalmaiért, a Holocaustért egyedül a magyar a felelős, mert a magyar nép az (a német néppel ellentétben), amelyik se be nem vallotta, meg nem gyónta a bűneit, se töredelmes bűnbánatot nem tanúsított, se meg nem fogadta, hogy soha többé, se bűnbocsánatért nem esdekelt."

    – Kertész Ákos. Nepszava.com, 2011. augusztus 29.
"
Nagyon szépen kérlek mondd meg és ne bújj ki a válasz elől,hogy ezt milyen beszédnek tartod?Elítéled és szélsőségesnek tartod?Mert egyszerűen példátlan hogy a fideszeseket nevezik kirekesztőnek,miközben minket akarnak kirekeszteni a liberálisok megmondóembereinek egy jó része.

" Ha felsorolnánk azoknak a zsidóknak az értékeit a magyar kultúrában, amit ha kivonnánk Magyarországról, akkor nem maradna más, csak a bőgatya és a fütyülős barack.

    Landeszmann György főrabbi interjú, ,,Zsidók és magyarok" (Ományi Kálló Gyöngyi). Az eredetileg az Igen cimü katolikus lapba karácsonyi számába készült interjú a Heti Magyarország -ban jelent meg. In: Heti Magyarország 1993. február 26.(XXX.évf.-9./1517./sz.-9.l.) [2] "

Nemzeti jelképeinket nem lehet kisajátítani. Történelemhez és hosszú-hosszú időhöz kötöttek. Azt hogy ezt a Fidesz megpróbálta és megpróbálja, tetten érhető, nincs mit ezen tagadni. Az hogy hiú ábránd, hogy kisajátíthatják, nekem evidencia. Hogy neked nem az, sajnálom. Nekem a kokárdáról nem a Fidesz jut eszembe ma sem és nem botránkoztat meg, ha baloldali politikusokon látom. Úgy ahogy az Árpád-sávos zászlóról sem a Jobbik ugrik be, ahogyan a kettős keresztről sem Szlovákia és a kipáról sem az Szdsz ( ;D)... Az hogy te azt gondolod sikerült nekik, sajnálom. Az hogy a baloldalon és a liberálisoknál más (volt) a "fegyverarzenál", gondolok itt a kilencvenes évek végi "szabad" sajtóra például -és akkor most vedd azt az idézőjelet nagyon-nagyon annak-, más kérdés.

Nem osztom veled azt, hogy ez egy kirekesztő előítéletes ország lenne, csak mert sok példát látsz erre. A nagy többség, az átlagember egyáltalán nem az a napi életében. Legalábbis fajsúlyos kérdésekben. Az, hogy sokan hallatják a hangjukat a valóban kirekesztő emberek közül és te ezek szerint őket hallod leginkább, más kérdés.

A kettős állampolgárságos véleményed rólam igaz. Fel is vállalom. Azt gondolom, hogy egy nemzetösszetartó probléma megoldása nem lehet vitatéma. A megoldás módjáról, idejéről lehet vitatkozni. Viszont arról, hogy megoldjuk e, nem! Ezt gondolom. Akit nem érdekel, vagy ellenzi, nem rovom fel neki. Nem lehet megmondani senkinek mit érezzen, de akkor ne is akarjon róla vitázni, sem beleszólni. Még akkor sem, ha gazdaságilag befolyással is van rá.

Egyébként érdekes ez az EU-s dolog is. Jó ez a határ nélküliség, de igazából a jó értelemben vett nacionalizmus, nem hogy él és virul, hanem erősödni látom. Minél jobban "vegyülünk" Európában, annál jobban szeretik az emberek/népek besorolni magukat egy közösségbe és lehetőleg valamilyen szinten meg is különböztetni azt másoktól. Nem magyar sajátosság ez...

Elolvastam a Herényi interjút amikor belinkelted. Az első benyomásom az volt utána, hogy "eszem a zúzátokat, de udvariasak vagytok". Azért lett volna még ott mit oldalakon keresztül ecsetelni...  ;D Bárcsak a Horthy-kultusz lenne a legnagyobb problémánk.

Meazza ne linkelj már be Kertész Ákos idézeteket!
Elfog a hányinger. Komolyan. Mondjuk, ha valaki nem lenne tisztában az előítélet és az általánosítás fogalmával, példának jó. De inkább ne. Erre még a magukat magyar nemzetiségűnek valló, de zsidó barátaim is ráncolják a szemöldöküket.
Knapp liberalizmusa amúgy is "más" liberalizmus. Nem "az a" liberalizmus.  ;)

Idézetet írta: szumos Dátum április 02, 2014, 15:54:09
Nemzeti jelképeinket nem lehet kisajátítani. Történelemhez és hosszú-hosszú időhöz kötöttek. Azt hogy ezt a Fidesz megpróbálta és megpróbálja, tetten érhető, nincs mit ezen tagadni. Az hogy hiú ábránd, hogy kisajátíthatják, nekem evidencia. Hogy neked nem az, sajnálom. Nekem a kokárdáról nem a Fidesz jut eszembe ma sem és nem botránkoztat meg, ha baloldali politikusokon látom. Úgy ahogy az Árpád-sávos zászlóról sem a Jobbik ugrik be, ahogyan a kettős keresztről sem Szlovákia és a kipáról sem az Szdsz ( ;D)... Az hogy te azt gondolod sikerült nekik, sajnálom. Az hogy a baloldalon és a liberálisoknál más (volt) a "fegyverarzenál", gondolok itt a kilencvenes évek végi "szabad" sajtóra például -és akkor most vedd azt az idézőjelet nagyon-nagyon annak-, más kérdés.

Nem osztom veled azt, hogy ez egy kirekesztő előítéletes ország lenne, csak mert sok példát látsz erre. A nagy többség, az átlagember egyáltalán nem az a napi életében. Legalábbis fajsúlyos kérdésekben. Az, hogy sokan hallatják a hangjukat a valóban kirekesztő emberek közül és te ezek szerint őket hallod leginkább, más kérdés.

A kettős állampolgárságos véleményed rólam igaz. Fel is vállalom. Azt gondolom, hogy egy nemzetösszetartó probléma megoldása nem lehet vitatéma. A megoldás módjáról, idejéről lehet vitatkozni. Viszont arról, hogy megoldjuk e, nem! Ezt gondolom. Akit nem érdekel, vagy ellenzi, nem rovom fel neki. Nem lehet megmondani senkinek mit érezzen, de akkor ne is akarjon róla vitázni, sem beleszólni. Még akkor sem, ha gazdaságilag befolyással is van rá.

Egyébként érdekes ez az EU-s dolog is. Jó ez a határ nélküliség, de igazából a jó értelemben vett nacionalizmus, nem hogy él és virul, hanem erősödni látom. Minél jobban "vegyülünk" Európában, annál jobban szeretik az emberek/népek besorolni magukat egy közösségbe és lehetőleg valamilyen szinten meg is különböztetni azt másoktól. Nem magyar sajátosság ez...

Elolvastam a Herényi interjút amikor belinkelted. Az első benyomásom az volt utána, hogy "eszem a zúzátokat, de udvariasak vagytok". Azért lett volna még ott mit oldalakon keresztül ecsetelni...  ;D Bárcsak a Horthy-kultusz lenne a legnagyobb problémánk.

Igazából én 2002 óta érzem "cikinek" felvenni a kokárdát, mert az egy fideszes megkülönböztető jelzés lett akkor. (na meg elindult egy méretverseny is, már 25-30 cm-es átmérővel is kibiggyesztik a "legnagyobbjaink"  :D )
A kislányom felveszi és elmondom neki, hogy eredetileg ez miről is szólt, én majd akkor fogom legközelebb, ha nem megkülönböztető jelzés lesz, hanem az összetartozás szimbóluma.

Sajnos az átlagembert is egyre kirekesztőbbnek látom. A Herényiék tűnhetnek most túl udvariasnak, de tőlük nem fogsz fröcsögő idézetet találni a múltból sem. Arról meg írtam, hogy a politikusok által mutatott mintákat viszontlátom a környezetemben!
Mikor Csurka kezdett zsidózni, még összenéztek a jobboldaliak is, ma már csak az emeli fel a hangját ellene, aki pont az V. kerületben szeretne választást nyerni Fidesz színekben.  :)
Cigányozni is teljesen természetes, mentségemre szóljon, hogy a környezetemmel is szigorú vagyok!  hehe
A Herényi-Lendvai beszélgetés meg jóval hosszabb, csak egy könyv felvezetése volt, amire kíváncsi is lettem, de még nincs fent a torrent oldalakon.  :D

Lehet, hogy az ilyen "váratlan események" miatt nem adnak szorzókat az irodák:

http://www.atv.hu/belfold/20140402-voksturistak-csalast-gyanit-az-ellenzek-a-sok-lakcim-valtoztatas-mogott

"Zuglóban nagyjából 700-zal többen akarnak szavazni, mint ahányan két hónappal ezelőtt a névjegyzékben voltak, míg a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kemecsén nagyjából ugyanennyivel kevesebben. A szabolcsi város polgármestere, Lipők Sándor pedig a zuglói jelölt, Papcsák Ferenc kampányfőnöke"

Most vasárnap még a nagyvárosok és Budapest okmányirodái is nyitva lesznek este 19 óráig.
(érvényes lakcímkártya kell a szavazáshoz)
Mindent a választókért!



Idézetet írta: Knapp Dátum április 02, 2014, 16:59:06
A Herényi-Lendvai beszélgetés meg jóval hosszabb, csak egy könyv felvezetése volt, amire kíváncsi is lettem, de még nincs fent a torrent oldalakon.  :D

Aha! Most már vágom.
Gyors utána néztem, mondjuk a 384 oldal meg kicsit sok tőlük.  :D Ennyi tüskét!  :D
Van egy hely ahonnan én a könyveket rendelem. Nem nagy cucc, minden ugyanaz (kiadás, minőség, kiadó), de minden olcsóbb jó 20%-al általában.
Ott ez is 2618 Huf. Ha gondolod elküldöm a linket. Bennem nem biztos, hogy lenne kitartás kiolvasni.

Idézetet írta: szumos Dátum április 02, 2014, 17:13:46
Aha! Most már vágom.
Gyors utána néztem, mondjuk a 384 oldal meg kicsit sok tőlük.  :D Ennyi tüskét!  :D
Van egy hely ahonnan én a könyveket rendelem. Nem nagy cucc, minden ugyanaz (kiadás, minőség, kiadó), de minden olcsóbb jó 20%-al általában.
Ott ez is 2618 Huf. Ha gondolod elküldöm a linket. Bennem nem biztos, hogy lenne kitartás kiolvasni.

Köszi!
Küldd át a linket!
Aztán majd részletekben beírogatom az egész könyvet a fórumra, hogy elüssük vele az időt 2018-ig...   ;D

Nem igazán ide tartozik, de a fenti hozzászólásokban ha már szó volt az erdélyi magyarokról...

...hát íme mi mivel "küzdünk" a 21.században:

2014 Március 29, Marosvásárhely, Maros Kosárlabda Klub - CSU Nagyszeben

Szeben szurkolóinak üzenete....

Idézetet írta: Milan Dátum április 02, 2014, 22:55:09
Nem igazán ide tartozik, de a fenti hozzászólásokban ha már szó volt az erdélyi magyarokról...

...hát íme mi mivel "küzdünk" a 21.században:

2014 Március 29, Marosvásárhely, Maros Kosárlabda Klub - CSU Nagyszeben

Szeben szurkolóinak üzenete....

A fenti szöveg ennyit jelent: "Ez itt Románia..." ...a többit már gondolom értitek...

Idézetet írta: Knapp Dátum április 02, 2014, 17:10:55
Lehet, hogy az ilyen "váratlan események" miatt nem adnak szorzókat az irodák:

http://www.atv.hu/belfold/20140402-voksturistak-csalast-gyanit-az-ellenzek-a-sok-lakcim-valtoztatas-mogott

"Zuglóban nagyjából 700-zal többen akarnak szavazni, mint ahányan két hónappal ezelőtt a névjegyzékben voltak, míg a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kemecsén nagyjából ugyanennyivel kevesebben. A szabolcsi város polgármestere, Lipők Sándor pedig a zuglói jelölt, Papcsák Ferenc kampányfőnöke"

Most vasárnap még a nagyvárosok és Budapest okmányirodái is nyitva lesznek este 19 óráig.
(érvényes lakcímkártya kell a szavazáshoz)
Mindent a választókért!
Az általad említett médiának még azt se igen hiszem el amit kérdeznek  ;D ;D

Idézetet írta: Milan Dátum április 02, 2014, 22:55:09
Nem igazán ide tartozik, de a fenti hozzászólásokban ha már szó volt az erdélyi magyarokról...

...hát íme mi mivel "küzdünk" a 21.században:

2014 Március 29, Marosvásárhely, Maros Kosárlabda Klub - CSU Nagyszeben

Szeben szurkolóinak üzenete....


Az MKKP programja Erdély visszacsatolására is kínál elgondolkodtató megoldást: mivel nyertes háborúkban nem állunk túl jól, ezért szerintük az erdélyieket kell felfegyvereznünk, majd miután ők megszállják Magyarországot, ki kell velük egyezni.
Talán nem véletlen, hogy bizonyos érdekkörök megakadályozták az indulásukat az idei választáson!

(4 éve még röhögtünk rajta, hogy ingyen sörrel kampányol a viccpárt, ma meg a folyamatosan csökkenő rezsivel vezetik meg az embereket... Nincs nagy különbség.)