ATP - Australian Open

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Férfi Australian Open 2017: Ki lesz a végső győztes?

Novak Djokovic
5 (20%)
Andy Murray
6 (24%)
Roger Federer
1 (4%)
Stanislas Wawrinka
7 (28%)
más
6 (24%)

Összes szavazó: 25

Szavazás lezárva: január 23, 2017, 14:58:10

Oké nyertél, ő kritikán aluli. Őt még én sem bírom elviselni.

Férfi Australian Open 2017: Ki lesz a végső győztes?

Novak Djokovic 5 (20%)
Andy Murray 6 (24%)
Roger Federer 1 (4%)
Stanislas Wawrinka 7 (28%)
más 6 (24%)

Gratulálunk az egyetlen egy Federerre szavazónak! Jó döntés volt.  :beerchug:

Volt tegnap egy ilyen lassítás, és gondoltam kicsit megszerkesztem. Nem lett tökéletes, de evvan ;D


Érdekes, hogy ebben a topicban alig esett szó a sporttörténelmi döntőről, a fantasztikus meccsől és arról, hogy a világ valaha volt legjobb teniszezője megint nyert egy GS-t.

Azon gondolkoztam, hogy vajon melyik teniszező lett volna képes rajta kívül 35 évesen egy fél éves kihagyás után, sérülésekből felépülve rögtön GS-t nyerni. Szerintem Federeren kívül senki. Oké, lehet kiesett Djokovic és Murray, de ez nem Federer hibája, mert így is négy top10-est vert meg (akiknek összesen 17 GS győzelmük volt..), szóval nálam semmit se von le a győzelem értékéből, hogy nem Djokót kellett mondjuk a döntőben vernie.

Szerintem kellett a tenisznek ez a győzelem, meg ez a retró döntő is.


#65 január 31, 2017, 15:51:02, PetoPisti
Idézetet írta: Pozzato Dátum január 31, 2017, 13:33:25
Érdekes, hogy ebben a topicban alig esett szó a sporttörténelmi döntőről, a fantasztikus meccsől és arról, hogy a világ valaha volt legjobb teniszezője megint nyert egy GS-t.

Azon gondolkoztam, hogy vajon melyik teniszező lett volna képes rajta kívül 35 évesen egy fél éves kihagyás után, sérülésekből felépülve rögtön GS-t nyerni. Szerintem Federeren kívül senki. Oké, lehet kiesett Djokovic és Murray, de ez nem Federer hibája, mert így is négy top10-est vert meg (akiknek összesen 17 GS győzelmük volt..), szóval nálam semmit se von le a győzelem értékéből, hogy nem Djokót kellett mondjuk a döntőben vernie.

Szerintem kellett a tenisznek ez a győzelem, meg ez a retró döntő is.

Számomra Federer a világ valaha volt legnagyobb sportembere. Elképesztő tényleg ez az ember. 35 évesen, 17 GS-el, fél éves sérüléssel a háta mögött kimegy a pályára és úgy teper mint egy pályakezdő. Emellett igazi úriember, több nyelven beszél, abszolút példakép mindenki számára. Nem véletlenül imádják ennyire.

Hatalmas szerencsénk van, hogy ebben a korszakban élünk ahol Djoker, Nadal és Roger is 10 GS fölé jutott. Nem tudom mikor lesz újra ilyen generáció, hogy egyszerre 3 ember lesz egy érában 10 GS fölött...