Sportfogadás könyv

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok.

Ha ugyanaz az odds arra, hogy páros vagy páratlan akkor egyértelmű, hogy 50-50 % a kiinduló pont.
És 1,91 felett tényleg nincs odds ilyen fogádsra, mert az már nem éri meg a fogadóirodáknak. Legtöbbször ez 1,85.

Engem inkább az érdekelne aki kipróbált már hosszabbtávon ilyen "bookie busteres" és hasonló stratégiát az mire jutott eddig vele.

Azt ne várjuk el, hogy az ilyen könyvek megmondják a tutit. Viszont arra jók, hogy a sportfogadó irodák előnyeit csökkentsük.

Mindenki sajat maganak kell kidolgozza a neki megfelelo strategiat es az o zsebenek megfelelo moneymanagementet
100%-os recept erre nincs
ezt mindenki a sajat boren kell tapasztalja es az esetleges bukasokbol tanulnia
sok sikert a tovabbiakban is
:beerchug:

Idézetet írta: Boldi Dátum október 14, 2008, 11:14:51
Sziasztok.

Ha ugyanaz az odds arra, hogy páros vagy páratlan akkor egyértelmű, hogy 50-50 % a kiinduló pont.
És 1,91 felett tényleg nincs odds ilyen fogádsra, mert az már nem éri meg a fogadóirodáknak. Legtöbbször ez 1,85.

Engem inkább az érdekelne aki kipróbált már hosszabbtávon ilyen "bookie busteres" és hasonló stratégiát az mire jutott eddig vele.

A Pinnacle legtöbbször 1.95 / 1.95-öt ad. Ennél nem létezik barátságosabb. Hamarosan regelek is hozzájuk.

Minden stratégia -így a bookie busteres-es is- visszavezethető valamilyen sorozatra. Mindig függünk az előző fogadásainktól. Ha nyerünk, ha vesztünk egyaránt. A sorozatok pedig arra valók, hogy megszakadjanak. Sajnos. Így szerintem az igazi megoldás egy jó (hozzánk, pénzünkhöz illő) moneymanagement. Persze én is használok stratégiákat, hisz azok attól még működnek, de számolni kell a sorozatok végével. Azt pedig, hogy ez minél később következzen be, azzal lehet elérni, hogy minél jobb sportfogadóvá válsz...

Nekem egész jól működnek a stratégiák, csak mivel nem bírtam egy "normális" összeggel kezdeni őket ezért kicsit lassúak. De működnek...

Idézetet írta: szumos Dátum december 11, 2008, 13:13:34
Minden stratégia -így a bookie busteres-es is- visszavezethető valamilyen sorozatra. Mindig függünk az előző fogadásainktól. Ha nyerünk, ha vesztünk egyaránt. A sorozatok pedig arra valók, hogy megszakadjanak. Sajnos. Így szerintem az igazi megoldás egy jó (hozzánk, pénzünkhöz illő) moneymanagement. Persze én is használok stratégiákat, hisz azok attól még működnek, de számolni kell a sorozatok végével. Azt pedig, hogy ez minél később következzen be, azzal lehet elérni, hogy minél jobb sportfogadóvá válsz...

Nekem egész jól működnek a stratégiák, csak mivel nem bírtam egy "normális" összeggel kezdeni őket ezért kicsit lassúak. De működnek...


Szia! Ha nem titok, milyen stratégiát használsz?

#96 december 14, 2008, 11:32:55, Boldi
Tényleg úgy van, hogy a megfelelő tőke kell az elinduláshoz...

Egy angol sportfogadó fórumon olvastam ahol, a "profik" ezt ajánlják:
Pénz managment: mindig  maximum a bank 4%-val fogadjunk és miután 25%-al növeltük azt, akkor számoljuk újra és így tovább. Pl:kezdő bank 25000, akkor max. 1000 a tét ,és ha megvan a 25% profit (6250) 31250-nél kell újra elosztani, vagyis ezután 1250 lehet a tét.


De nem a pénz menedzselés a nehéz hanem, hogy mire és hogy fogadsz...

volt mar ra pelda hogy keves osszegbol tornazta fel magat az illeto par ezer eurora es a kezdo tobe nem volt tobb 50-100 euronal ...
ha valaki jo sportfogado az profitba zar keves kezdotokevel is

Idézetet írta: bleah Dátum december 14, 2008, 11:43:25
volt mar ra pelda hogy keves osszegbol tornazta fel magat az illeto par ezer eurora es a kezdo tobe nem volt tobb 50-100 euronal ...
ha valaki jo sportfogado az profitba zar keves kezdotokevel is


Persze ez is lehet, de néhány stratégiához azért kell tőke .

Én is nyertem korábban tippmixen úgy, hogy 5 000 Ft-ből csináltam 3 hét alatt 110 000-et úgy, hogy csak nyertem a hármas kötésekkel... de azóta nem volt ilyen sorozatom. :-\

Idézetet írta: bleah Dátum december 14, 2008, 11:43:25
volt mar ra pelda hogy keves osszegbol tornazta fel magat az illeto par ezer eurora es a kezdo tobe nem volt tobb 50-100 euronal ...
ha valaki jo sportfogado az profitba zar keves kezdotokevel is

Így van. Tehát csak akkor fog jól működni bármilyen stratégia, ha azért valamennyire értessz is a sportfogadáshoz... Én azt gondolom, ha működik valami, akkor annak működnie kell pici pénzzel is! És innentől csak idő kérdése, hogy abból nagyobb összeget kovácsolj. Csakhát pici pénznél nagyobb az esély az elvesztésére mert hosszabb sorozatra van szükség... De azért próbálkozunk ;)

Amikor a legelső konkrét stratégiával játszottam, akkor 2hónap alatt 15000-ből lett 160000. Sajnos ki kellett utalnom, mert nagy-nagy szükség lett a pénzre erre énnálam... :'( Itt jegyezném meg, hogy Unibet-nél játszottam és teljesen korrektek voltak, pénz is hamar megjött (3 nap)! Ezt azért írom le, mert korrábban máshol ilyen simán nem ment még semmi. Bár mindenhol megkaptam a pénzt...
Azután már csak ilyen 3-4000-es kezdőtőkékkel próbálkoztam, sajnos elbuktam őket mert túl gyorsan akartam mindent. Stratégia legnagyobb ellensége: türelmetlenség, önuralom hiánya!
Azután pár hónapja meguntam és azt mondtam: "úgy játszok ezzel a háromezerrel, mintha 3 milló lenne". Bár vannak olyan stratégiák (stratégiáim) ami nincs benne a bukméker könyvben és nagyon jól működnek, most mégis a könyv egyik stratégiájával játszom, ha úgy tetszik ez lett a kedvencem. A 9-es stratégia az, kicsi kiegészítéssel.
Az alapja egy átlagos sorozat, ahol a veszteségedet mindig beleszámolod a következő tétedbe. két mérkőzést kell kötésben rakni. Meg kell határozni az elején, hogy mennyi pénzt akarsz nyerni és minden egyes vesztésnél növeled a legelőször kiötlött összeggel a megnyerni kívánt "zsetont". Mondjuk nyerni akarsz 100 huf-ot. Elsőre veszítessz, akkor következő alkalommal már 200-at akarsz nyerni (plussz az addigi veszteség). Megint veszítessz harmadjára már 300-at akarsz nyerni (plussz az addigi veszteség) és így tovább. Így minden egyes fogadásra kijön a 100huf. Nem ragozom sokkal jobban le van írva ez a könyvben (mégegyszer köszönet a fordítónak).
Én azzal egészítettem ki, hogy kikalkuláltam, hogy ha az éppen aktuális teljes bankom 1%-át veszem a tétnek (3000-nél 30huf, kicsit mondjuk vicces...) és minden egyes nyereség után ezt a tétet újraszámolom, akkor 120 fogadásonként (csak kb) megháromszorozódik a kezdő tőkéd! Persze  ha sűrűn találsz akkor kicsit gyorsabban emelkedik a téted és gyorsabban kipörög a 3x-os pénz...  Fontos még, hogy mennyiszer tudsz veszíteni, mennyi "lövésed van". Ha 1%-ról indulsz, akkor -szorzóktól függően- körülbelül 10x tudsz fogadni mire elfogy a pénzed. Ez 1.80-2.00 körüli szorzókkal számolva. Persze én rakok kissebbet-nagyobbat, ez csak egy átlag. Ezen a ponton gondoltam azt magamban, hogy ha 10-ből nem bírok eltalálni legalább eggyet, akkor talán el kéne felejtenem a sportfogadást... Persze lesz olyan, hogy egy rossz széribán nem fogom eltaláni, ezért kell egy felső határt meghúzni amikor már nem emeled a tétet, hanem veszel (kiutaltatsz) a pénzből. Már csak azért is mert a fogadóirodáknál vannak felső fogadási határok...  egyébként kicsit merészebb szorzókkal játszva 13-14-szer is tudsz fogadni! Azt hogy mennyiszer játszol egy nap, az csak rajtad és fogadóirodád kínálatától függ. Az okosok azt mondják 1 nap/1fogadás. Én azt mondom, hogy sok fogadás biztos, hogy =bukás, de én azért vállalok 2-4-et naponta. Ha kicsit "melegebb a dolog" (7-8. fogadásnál járok) , akkor van hogy kihagyok egy-egy napot, vagy várok biztosabb meccsekre...
Biztosan lehetne még ezt finomítani, bonyolítani de nekem ez jól működik így, meg több időt sem tudok rá szánni...
Ja a lényeg: Ugye körülbelül 60x fogadok egy hónap alatt, ami kéthavonta jelent 3x-ozódást. 301. fogadásomnál tartok, 3000-el kezdtem, most vagyok 38313 huf-nál. Van viszont egy gyenge pont a dologban: Nem találtam még ki felső határt. Az biztos, hogy 100000 környékén lesz. Remélem eljutok odáig. Onnantól belefér egy-egy hiba is...
Végül a Bookie Buster legértékesebb tanulsága számomra ami fontosabb minden stratégia leírásánál: "Ha elveszted a bankod felét, akkor talán az a legésszerűbb, ha elfogadod h buktál". Persze én ezt csak magasabb összegeknél fogadom meg... ;)

Van a dolognak egy ojan aprocska resze amirol senki nem beszel , mi van ha elveszted a tudasodban levo bizalmad ??? ha ez bekovetkezik ... a kovetkezmenyekrol nem kell irnom mert mindenki szamara vilagos ....

Idézetet írta: bleah Dátum december 14, 2008, 13:19:58
Van a dolognak egy ojan aprocska resze amirol senki nem beszel , mi van ha elveszted a tudasodban levo bizalmad ??? ha ez bekovetkezik ... a kovetkezmenyekrol nem kell irnom mert mindenki szamara vilagos ....

Időnként mindenki kiég egy kicsit (kivéve az abszolut mázlisták). Olyankor mindig töltődni kell és minden megy tovább. Ha nem lennénk elhivatottak nem játszanánk tovább a harmadik veszteség után... Nem lennénk ide sem, más hasonló oldalra sem regisztrálva. Nem írnánk véleményt és lesza..ánk az egészet...
A sorozat szempontjából a legfontosabb, hogy hagyd abba egy időre, ha látod, hogy ennyire nem megy. De megteheted azt is, hogy körbenézel itt kinek milyen tippje van és nem a sajátodat játszod (bár ez véleményes...).
Elolvasol néhány hozzászólást, ne adj Isten tanácsot kérsz. Abba hagyni úgy sem fogod, legfeljebb csak egy időre...

Idézetet írta: bleah Dátum december 14, 2008, 13:19:58
Van a dolognak egy ojan aprocska resze amirol senki nem beszel , mi van ha elveszted a tudasodban levo bizalmad ??? ha ez bekovetkezik ... a kovetkezmenyekrol nem kell irnom mert mindenki szamara vilagos ....

Le kell állni egy kis időre. Van persze más út is: mások tippjeit másolni, de ez nekem nem tetszik.
Ami még szerintem nagyon fontos: akkor is le kell állni egy picit, ha túlnyered magad. Amióta ezt alkalmazom, sokkal jobban mennek a dolgaim. Előtte jónéhányszor előfordult, hogy elveszítettem a realitásérzékem, azt hittem, hogy "a bab is hús".

Akár így vagy úgy a legnehezebb szerintem a fogadásban az, hogy mire fogadj...az esemény kiválasztása.


Üdv all!

El tudna valaki küldeni ilyen sportfogadásos könyveket? (ha van akkor a magyar nagy előny lenne:))

Ha valaki tud küldeni akkor előre is köszi!
címem: morf13kukacgmail.com