Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Onnantól kezdve, hogy még a pókert is szerencsejátéknak veszik, nem kérdés, hogy a Betfair is pontosan ugyanabba a kategóriába tartozik, mint a rendes fogadás. Itt is fogadásokat kötsz, az más kérdés, hogy ezt hogyan teszed....a fogadás meg "sportfogadás", ami szerencsejáték, ergo ugyanazok a rendelkezések vonatkoznak rá (ami jelenleg értelmezhetetlen, hogy mit jelent majd, mivel a Rogán-féle tv módosítás nem tartalmazza az online sportfogadást).
Ráadásul jópáran vannak, akik nem tőzsdézésre használják a Betfairt, hanem a magas oddsok miatt fogadnak ott.
Sajnos a kérdésedre eléggé egyértelmű a válasz.

A szolgáltatások EU-n belüli szabad áramlását sajnos szerencsejáték esetén korlátozhatják, erről egyértelmű EuB döntés született :(

Olvastam itt, hogy többen létre akarnak hozni egy zárt fórumrészleget a témával kapcsolatban. Ha lesz, szívesen csatlakoznék. Egy sportfogadas.org skpye csoport létrehozása is jó megoldás lehet. Nehogy már ne fogadhassak a kedvenc irodáimban!

Valami sportfogadók érdekvédelmi szervezete nem ártana...

(a gyakorlatban ez úgy nézne ki, hogy összedugnánk a fejünket és ha akad értelmes ötletünk, akkor a legbátrabb közülünk egy utcai fülkéből felhívná Rogán Anti üzenetrögzítőjét... 1.03-as szorzó, hogy megúszná.)

A törvénymódosításból én azt veszem ki, hogy az ügyfél adatbázis elkészítése a legfontosabb a kormánynak, amelyet az irodákkal szeretnének megcsináltatni.
Ez lehet egy esetleges későbbi adóztatás remek alapja is.

Az adatbázis kialakítása a bankokon keresztül is történhetne az utalások, illetve a  kártyatranzakciók figyelésével/tiltásával, ám a választott megoldás legalább megritkítja az irodák számát is.  ;) (mint már említettem az AXA bankos Visa kártyával pl. nem lehet "játszós" oldalra befizetni, Moneybookerst közbeiktatva sem. Oké, ez nem a kormány érdeme, de tudnak nyomást gyakorolni, ha valamit el akarnak érni.)

A "tiszta bevétel 20%-a" meghatározást nem igazán értem. Később a sportfogadásra kiterjesztve ezt ti hogyan számolnátok?
Mennyi az iroda bevétele utánatok?
Amit egyszer befizettél, annak a 20%-a? A feltett tétjeid 20%-a? A magyar játékosok nyeresége mínusz a magyar játékosok vesztesége lenne az alap?
Ez csak azért érdekes, hogy milyen gazdasági megfontolásokat kell mérlegelnie az irodáknak, ha maradni akarnak!
Minél alacsonyabb a magyar ügyfelek száma egy irodánál, annál nehezebben kalkulálható a megtérülés és annál kevesebb játékos között oszlanak meg a licenc és a fejlesztések költségei...
És növelhet bevételt az iroda? Nem adhat külön alacsonyabb "letippmixesített" szorzókat a magyaroknak...
Szerintem nem fognak olyan piacon működni, amely nem gazdaságos és még "macerás" is.

Különben is két indokot szoktunk hallani a "legális keretek közé szorításra":
1. túl sok pénzt utalunk ki az országból
2. nem adózunk a pénz után, amit keresünk (tehát némelyikünk pénzt hoz be, amit többnyire itthon is költ el!! Ez alapján jobban meg kéne becsülni minket...)

Na most nem kéne a két kategóriát külön kezelni?
Aki pénzt visz ki az országból, az után fizessenek az irodák, oké, megengedem. (az irodák aligha fogják)
De aki hasznot hoz? Inkább abban kéne gondolkozni, hogy ezt nagyüzemileg, kormányzati felügyelet mellett (hehe) tökélyre fejlesszük!
Pl.: jönne az összes Kubatov-listás mobiljára egy üzenet: "Teljesítsd a 66-os parancsot!".
Ebből tudnánk, hogy a Honvéd-Volán meccs 6:6 lesz, lehet bátran pakolni.

Mondjuk ilyen szempontból a magyar ügyfélkör kifejezetten minőségi, hisz mindenki enyhe pluszban van a bevallása szerint.
(ez viszont rossz hír, mert az ilyen fogadóktól boldogan megszabadulnának az irodák! Lehet, hogy a Rogán féle törvény pont kapóra jön nekik.)

A nyugdíjpénztáras hasonlat jó, hogy előjött! Most éppen a szerencsejátéktól mentik meg a Zembereket (a nyugdíjunk már hála a jó ég biztonságban van, mióta Matolcsyék tőzsdézhetnek vele és nem a semmirekellő pénztárak), szóval várhatóan hamarosan kötelező lesz mindenkinek lottóznia is - szigorúan joker számmal.

Hja, a Tippmixről meg annyit, hogy az újságocskájukban kifejtették többször is: a 3-as meg 5-ös kötés tulajdonképpen bunda gyanút jelent. Ők szóltak, csak nekünk akarnak jót.
A női kosárlabda Euroligában ezért ha magyar csapat (Sopron, Pécs) játszott, azt csak hármas kötésben lehetett fogadni, bár érdekes, hogy az összes többi EL meccset meg önállóan is.

Ilyen egy szutyok bandát. Szerintem mondjuk ez hitelrontás/rágalmazás, de nem számít...



Napi Gazdaság 09.30 péntek. Megújul az szrt online fogadás és lesz online pókerük is....

Valamit tényleg sürgősen ki kellene találni...
Remélhetőleg az irodák nem fogják kitiltani a magyar játékosokat....
Meg egyáltalán ki a t*köm akar 20%-ot adózni amikor már az amúgy is leadózott pénzemet viszem a "vásárra"...
Inkább örüljenek ha azt a kis "fagyipénzt" ami esetleg bejön(ha egyáltalán bejön) egy hazai fagyizóban költöm el... hülye barom állatok 30 milliárd bevételre számítanak ebből(ténylegesen körülbelül ennek a század részéről lenne szó)... dörzsölik itt előre a tenyerüket, hogy milyen szép új autók+nyaralók lesznek majd ebből... közben meg csak tönkreverik a piacot nulla nyereséggel mivel az irodák nem fognak sz*rakodni velük egy ilyen hangyap*csnyi piacért hanem szép lazán kivonulnak...
Inkább munkahelyteremtésen okoskodnának ezek a g*cik,az ügyeskedésük helyett, bár nehéz lehet olyan embereknek ilyesmiben gondolkozni akik fél óra hasznos munkát nem végeztek egész életükben... Ja és a munkahelyteremtés nem árokásás,földtúrás,fűkaszálás az én értelmezésemben (nem a középkorban vagyunk) hanem ÉRTÉKTEREMTŐ MUNKA!!!
Ja és a rézbőrűek támogatását, ezzel együtt szaporodási hajlandóságukat is visszavehetnék már...lennének ötleteim...nem pont ettől a csóri sportfogadástól kellene "mesés" hasznot várni... akik nagyban nyomatják úgyis pillanatok alatt megkerülik, a fagyipénzesekből meg nem fognak kipréselni sokmindent, csak mégtöbb szavazót veszítenek a b*zik... Mióta megválasztották ezeket az ökröket egy deka jót nem tettek senkinek magukon kívül... az államadóság meg érdekes módon nő a sok-sok milliárdnyi magánnyugdíj lenyúlása+megszorítás után is... (nagy varázslók ezek)
bocsi hogy a vége off-ra sikeredett

reBETlinél olvastam hogy ha kell kimegy Londonba...  :)
Hát most már én is ilyeneken gondolkozom!Én mondjuk azért oda nem mennék (nem szeretem a halat) de arra gondoltam hogy kimegyek Hollandiába.Mondjuk azért egy ilyen művelet nem kerülne kevésbe de ha már tényleg nincs mit tenni...Az igaz hogy külföldön sokkal jobbak az oddsok?

Idézetet írta: eretneker Dátum október 02, 2011, 18:17:41
reBETlinél olvastam hogy ha kell kimegy Londonba...  :)
Hát most már én is ilyeneken gondolkozom!Én mondjuk azért oda nem mennék (nem szeretem a halat) de arra gondoltam hogy kimegyek Hollandiába.Mondjuk azért egy ilyen művelet nem kerülne kevésbe de ha már tényleg nincs mit tenni...Az igaz hogy külföldön sokkal jobbak az oddsok?

Szerintem, ha a bet365-nél Én azt látom, hogy a Real-Barca 2.20 3.00 2.00, akkor ugyanezt látják Bogotában is meg Hongkongban is. nem hinném, hogy országonként változna ;D

én nem így tudom.viszont az lehet hogy úgy megadóztatják a nyereményt hogy nem jön ki a különbség...
mondom nem tudom pontosan de nekem valahogy így rémlik

Idézetet írta: eretneker Dátum október 02, 2011, 18:17:41
reBETlinél olvastam hogy ha kell kimegy Londonba...  :)
Hát most már én is ilyeneken gondolkozom!Én mondjuk azért oda nem mennék (nem szeretem a halat) de arra gondoltam hogy kimegyek Hollandiába.Mondjuk azért egy ilyen művelet nem kerülne kevésbe de ha már tényleg nincs mit tenni...Az igaz hogy külföldön sokkal jobbak az oddsok?

Igen, külföldön jobbak az oddsok, de ha te nem tippmixezel, akkor te is külföldön játszol.   ;)

Egy érdekesség:

A Sportingbet erre a számlaszámra várja az átutalásokat:
10400968-49574951-55571010

A Betclic pedig erre (is):
10400968-49574951-55571010

Az Expekt által megadott egyik számlaszám:
10400968-49574951-55571010

Ha a Tobet a célpont, ide utalj:
10400968-49574951-55571010


És miért?
Mert eleve nem is nekik utalunk, hanem az Envoy Services Limited GB-nek, amely a közlemények alapján továbbítja az irodáknak a pénzt.
Na most akkor ha az egyik iroda renitens, a másik meg jól teljesít, akkor mi alapján fogják korlátozni egy, az irodáktól független közvetítő pénzmozgásait?
Eleve nem érkezhet erre a gyűjtőszámlára pénz? Ez nem fog tetszeni a "jól viselkedő" irodáknak.

A számlára érkezett pénzt nem lehet majd továbbutalni az irodáknak?
Hm.
Ez is kemény, mert a fogadó azt fogja hinni - szerintem jogosan - , hogy az irodával szemben van követelése, mégsem írják jóvá a pénzt a fogadási számláján. (mivel az az irodához el sem jut)
Ráadásul az ügyfél pénze ilyenkor annál a szereplőnél parkolna akár 90 napig, amely a legkevésbé jogosult az összegre. (a pénznek az ügyfél- vagy az iroda számláján van a helye)

A bankok majd a közlemény alapján fogják szűrni az Envoy felé indított átutalásokat? Ez már a vicc kategória lenne.

Na várjunk félre értettük egymást!Én úgy értettem hogy egy "helyi" irodáknál jobbak az oddsok mint pl a bwin-en.Tehát például mondjuk a "holland tippmixen".(Vagy mi a tököm van ott).Csak ott annál az irodánál úgy megadóztatják a nyereményt hogy az annyi lesz mint a többi irodánál.
Na ezt bogozzátok ki...  :D

Idézetet írta: eretneker Dátum október 03, 2011, 16:41:47
Na várjunk félre értettük egymást!Én úgy értettem hogy egy "helyi" irodáknál jobbak az oddsok mint pl a bwin-en.Tehát például mondjuk a "holland tippmixen".(Vagy mi a tököm van ott).Csak ott annál az irodánál úgy megadóztatják a nyereményt hogy az annyi lesz mint a többi irodánál.
Na ezt bogozzátok ki...  :D
Ez nem így van, rossz irányban vagy.

még az is lehet!már nem emlékszem pontosan hogy mit is olvastam.

A Ladbrokesnél találtam egy "korlátozott országok" menüpontot.
"Társaságunk nem nyithat fiókot a következő országokban lakóhellyel rendelkező egyének számára: Ausztrália, Franciaország, Törökország, USA, Belgium, Amerikai Szamoa, Guam, Északi-Mariana-szigetek, Puerto Rico, US Virgin-szigetek illetve az Amerikai Egyesült Államokhoz tartozó kis szigetek.
A Hollandiában lakhellyel rendelkező személyektől kizárólag lóversenyre, agárversenyre, kaszinóra és pókerre való téteket fogadunk el, a lottóra ez nem érvényes."


Attól tartok, hogy nálunk is az lesz majd, mint pl. a hollandoknál. Simán beléphetünk az oldalra, de legfeljebb csak pókerezhetünk, vagy lóversenyre fogadhatunk. Ezek szerint technikailag gond nélkül megoldható egy ilyen korlátozás. Még rosszabb esetben pedig az első csoportban lévő országok közé kerülünk, akik semmit sem játszhatnak.

Szerintem egyedül abban reménykedhetünk, hogy lesznek olyan fogadóirodák, amelyek tesznek a magyar szabályozásra és szemet hunynak afelett, hogy magyar játékosaik is vannak.  :( 

Ha ez így lesz, nagyon jó lesz! "ÉLJEN" A "HÍRES" KÉTHARMAD!... Már csak ezek kellettek ide... Mintha ez lenne a világ legfontosabb dolga... Ahhoz egyiknek sincs elég agykapacitása, hogy talán a milliárdos adó+fiktív áfacsalások, számlagyárak visszaszorítására koncentráljanak, amivel talán valódi eredményeket lehetne felmutatni...