Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Én úgy tudom hogy bármekkora értékű (legyen az 50 forint) így is úgyis adózni kell utána.Persze lehet hogy Neked van igazad.Sőt kívánom is!Minden esetre én még nem találkoztam olyan madárral aki egy ilyet bejelentene...
Ryeb Te pedig jól jegyezd meg:viktornál semmi lehetetlen!!!  :)
Bár ez már feribánál is így volt...  :police:

Idézetet írta: sleve Dátum október 06, 2011, 21:32:35
Pedig de még a karácsonyi ajándék is adóköteles egy bizonyos értékhatár felett.

Sajnos így igaz. 150000 forint az értékhatár. Más kérdés, hogy az a hülye, aki az ilyet be is jelenti.

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99000093.TV 11. §

Idézetet írta: benson Dátum október 07, 2011, 08:54:00
Sajnos így igaz. 150000 forint az értékhatár. Más kérdés, hogy az a hülye, aki az ilyet be is jelenti.

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99000093.TV 11. §

Ezt nem hittem volna.  :o



Idézetet írta: issey76 Dátum október 09, 2011, 18:30:32
A szakértők szerint a sportfogadás egyenlőre kimarad a legalizálásból:
http://www.adozona.hu/aktualis/20111009_ado_szerencsjatek_onlineszerencsejatek.aspx

Most akkor minden marad a "régiben" (ugyanis eddig sem volt legális, de ez nem volt akadály) vagy megbuherják az egészet és kitiltanak bennünket mindenhonnan? Erre tudna valaki választ adni?

Idézetet írta: gambler Dátum október 09, 2011, 18:48:33
Most akkor minden marad a "régiben" (ugyanis eddig sem volt legális, de ez nem volt akadály) vagy megbuherják az egészet és kitiltanak bennünket mindenhonnan? Erre tudna valaki választ adni?

Még így is milliónyi kérdés merül fel...."Elméletileg" a sportfogadók számláját nem piszkálják,(bár ezt így szó szerint sehol sem olvastam),de akkor a kérdés hogy mi alapján fogja kiadni az iroda az adatokhoz (legfőképpen a számlához,tranzakciókhoz) való hozzáférést??? Ha valaki sportfogad azt nem látja majd a hatóság, vagy ha valaki sportfogad és még esetleg lóversenyt is játszik,akkor kiadják majd a szükséges hozzáférést?? Ki fog ilyet szelektálni,mert az irodák biztosan nem.............((

Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Sziasztok!
Havonta átlagban nyerek 10 ezer forintot online fogadásokból, amit banki utalással utaltatok ki.
Persze van olyan hogy egy hónapban kiutaltatok 10 ezret, de közben 20-at fizettem be.
A kérdésem, hogy ez után ugye nem kell adózni? Tudom, hogy elvileg kéne, de az apeh ezt mennyire veszi komolyan, volt már olyan aki pár tízezerért szívott?

Idézetet írta: zzuter Dátum október 09, 2011, 19:42:59
Sziasztok!
Havonta átlagban nyerek 10 ezer forintot online fogadásokból, amit banki utalással utaltatok ki.
Persze van olyan hogy egy hónapban kiutaltatok 10 ezret, de közben 20-at fizettem be.
A kérdésem, hogy ez után ugye nem kell adózni? Tudom, hogy elvileg kéne, de az apeh ezt mennyire veszi komolyan, volt már olyan aki pár tízezerért szívott?

Egyelőre szó nincs az online sportfogadás adózásáról... A fő kérdés most az, hogy folytathatjuk e külföldi irodákba vagy a magyaroknak 2012-től game over. (Az első verziónál gondolom marad minden úgy ahogy eddig, és így adózásról sincs értelme beszélni mivel ez esetben az irodák nem működnek együtt az állammal.) Az igazi nagy fejtörést az okozná ha az irodák is belemennének a tiltásba... ami remélem nem következik majd be!

Ezt valaki magyarázza már el nekem!
Az online fogadást ugye nem érinti ez a sz*rság.Ugyanakkor azt se lehet majd csinálni mert az irodák "elmennek" jövőre innen?  ???

Idézetet írta: eretneker Dátum október 09, 2011, 21:31:54
Ezt valaki magyarázza már el nekem!
Az online fogadást ugye nem érinti ez a sz*rság.Ugyanakkor azt se lehet majd csinálni mert az irodák "elmennek" jövőre innen?  ???

A blokkolás révén az online fogadást is érinti a sz*rság, ha ez alatt a törvénymódosítást érted. Persze ebből következhet az irodák kivonulása is, ez azonban nem törvényszerű. Ha nem lehet majd Magyarországon használni a bukikat, az nem azért lesz, mert "elmennek", hanem mert blokkolva lesz az oldaluk.
Tegyük fel, hogy a blokkolásra találunk megoldást. Innentől kezdve szerintem már az lesz a legnagyobb probléma (a fogadóknak), hogy ha lesznek olyan irodák, amelyek felvállalják a legalizációt és az adózást, meg amit még kell, a lovival és a kártyával kapcsolatban, akkor az olyan ügyfeleik számlaadatait, akik lóversenyre fogadnak vagy pókereznek, ki kell, hogy adják a NAV-nak. Ott pedig már látható lesz szerintem a sportfogadói tevékenység forgalma is, nem hiszem, hogy az irodák bíbelődnének a szeparálással.


Idézetet írta: Lacapi Dátum október 10, 2011, 14:36:42
Ezt most találtam, hm...

http://adozona.hu/aktualis/20111009_ado_szerencsjatek_onlineszerencsejatek.aspx

Ha vetted volna a fáradtságot,hogy visszaolvass kb. 6 db hsz.-t, ugyanezt találtad volna...
Egyébként meg mire gondoltál akkor,hogy "hm"?

Idézetet írta: benson Dátum október 10, 2011, 09:19:26
A blokkolás révén az online fogadást is érinti a sz*rság, ha ez alatt a törvénymódosítást érted. Persze ebből következhet az irodák kivonulása is, ez azonban nem törvényszerű. Ha nem lehet majd Magyarországon használni a bukikat, az nem azért lesz, mert "elmennek", hanem mert blokkolva lesz az oldaluk.
Tegyük fel, hogy a blokkolásra találunk megoldást. Innentől kezdve szerintem már az lesz a legnagyobb probléma (a fogadóknak), hogy ha lesznek olyan irodák, amelyek felvállalják a legalizációt és az adózást, meg amit még kell, a lovival és a kártyával kapcsolatban, akkor az olyan ügyfeleik számlaadatait, akik lóversenyre fogadnak vagy pókereznek, ki kell, hogy adják a NAV-nak. Ott pedig már látható lesz szerintem a sportfogadói tevékenység forgalma is, nem hiszem, hogy az irodák bíbelődnének a szeparálással.

Lényegében akkor ez a sportfogadást is érinti hiába nincs róla szó.Mindegy megmondom őszintén engem már egyre kevésbé izgat a dolog.Nem tartom valószínűnek hogy ebből az egészből mi bármit is nagyon megéreznénk jövőre...Ha meg igen akkor is biztos meglehet oldani okosba.  :police:

Higgyétek el, hogy nem véletlenül nem szerepel a sportfogadás, illetve a kaszinó a törvényben, hisz védik a SzarRt.-t.