Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: mgabesz07 Dátum augusztus 06, 2012, 15:56:50
Abszolút ettől függ.

Miért vagy ebben biztos? Hol az összefüggés? Az állam év eleje óta bármikor blokkolhatta volna a fogadóirodák honlapjait, de nem tette. Nem értem mi a rákért kellene Viktoréknak megvárni a szept. 17-ét. Mi az a szept. 17? Valami mágikus dátum? Benne van a nagy indiánkönyvben, hogy előtte nem lehet blokkolni? Ok-okozati viszonyokat próbálok keresni ebben az adott szituációban, de szerencsére nem találok. Remélem valóban elég impotens a banda ahhoz, hogy keresztbe tegyenek a sportfogadóknak... Egy biztos, én nem fogok a SZaRT-nél fogadni.

Az összefüggés annyi hogy a "szar rt" állami cég, így ha ők beindítják a bizniszt, elemi érdekük, hogy minél több ügyfelet szerezzenek. Ehhez kézenfekvő lenne megalkotni azt a hiányzó végrehajtási rendeletet, amiben szerepelhet akár a többi oldal blokkolása is.
Ha megfigyeled mit csinálnak most a mobilszolgáltatókkal, simán elképzelhető ez a forgatókönyv. Ott is jól megadóztatták a három létező szolgáltatót, majd bejelentették, hogy létrehozzák az állami szolgáltatót, ami valószínűleg árban jóval alá fog kínálni a többinek és majd azt mondják, hogy a csúnya külföldiek áthárítják az adókat rátok, mi meg irgalmas szamaritánusként nem.
A tisztességes versenynek valahogy nem híve ez a kormányzat, így nekem nincs jó előérzetem.

Szóval játékban tartják a sportfogadókat annak érdekében, hogy ha a SzaRT. szolgáltatása beindul, utána az osszes ügyfelet egyszerre tudják majd lenyúlni a tobbiek blokkolása által. Érdekes... Meglátjuk.

Én is azt mondom hogy természetesen van összefüggés.Most még nem foglalkoznak vele de ha elindul a magyar oldal nyilván a külföldiek konkurensek lesznek amit írtani akarnak majd.Magyarán meg sem fordulna a fejemben hogy a magyar oldalon játszak ,nálam a betfair a hagyományosok közül a bet365 a nyerő de ha nem tudok azokon akkor kénytelen leszek a magyar oldalon játszani.Ez üzlet persze hogy irtják a konkurenciát ha tudják.
Nem kellett volna új oldal szerintem valahogy a meglévőket kellett volna adóztatni.
Egyébként is szerintem a profiknak a tőzsde alapú való tehát ha már a betfairre nem tudok belépni az elég gáz lesz.
Ha már Belgiumban így van az is elég baj mert "jó uniós tagként"megyünk a nyugat után.

Ja és persze Én sem azt gondolom hogy az új oldal indulása után másnap már nem lehet belépni a külföldi oldalakra.Majd idővel(év vége,jövő év?),de persze ne legyen igazam és maradjon minden.

Az a fő probléma, hogy ezek a döntéshozók teljesen kiszámíthatatlanok, nincs semmilyen tervszerűség, vagy stratégia  a tevékenységükben. Ez jellemző szinte minden területre (gazdaság, oktatás, kultúra stb). Emiatt minden "verzió" lehetséges, a külföldi oldalak blokkolása éppúgy, mint a jelenlegi helyzet változatlansága.

Azért szerintem azt nem lehet megtenni, hogy az állam gondol egyet és azt mondja a külföldi cégeknek, -mostantól el lehet húzni az országból. Eu-tagállam vagyunk, ránk is vonatkoznak a szabályok, tény hogy nem szeretik a szerencsejátékot, viszont amíg a mostani helyzet fenn áll, védik a szerencsejátékosokat, nem lehet csak a semmiből monopóliumot csinálni, rákényszteríteni a fogadókat egy-két bizonyos fogadóirodára. Az hogy ezen kívül milyen adózást akarnak esetleg bevezetni, ami bizonyos irodákat előnytelen helyzetben szorítana, az már más kérdés. 
(csak saját vélemény, nem sok közöm van a politikához- tévedhetek)

Az a baj, hogy simán kinézem az államból hogy el lehetetlenítik a fogadást. Ráadásul az eddigi tippmix/tippmax is egy nagy kalap sz*r, 0 választék az oddsok nevetségesek. HA ezekből indulok ki akkor az élőfogadásuk is egyenlő lesz a 0val.

Rendben van tiltsák le a többit de akkor csináljanak egy minimum bet365 szintű online fogadási választékot és emeljék meg az oddsokat. De persze ez csak álom, ilyen sose lesz kis hazánkba. Magyarország én így szeretlek <3

Idézetet írta: andriska24 Dátum augusztus 06, 2012, 20:13:37
Azért szerintem azt nem lehet megtenni, hogy az állam gondol egyet és azt mondja a külföldi cégeknek, -mostantól el lehet húzni az országból. Eu-tagállam vagyunk, ránk is vonatkoznak a szabályok, tény hogy nem szeretik a szerencsejátékot, viszont amíg a mostani helyzet fenn áll, védik a szerencsejátékosokat, nem lehet csak a semmiből monopóliumot csinálni, rákényszteríteni a fogadókat egy-két bizonyos fogadóirodára. Az hogy ezen kívül milyen adózást akarnak esetleg bevezetni, ami bizonyos irodákat előnytelen helyzetben szorítana, az már más kérdés. 
(csak saját vélemény, nem sok közöm van a politikához- tévedhetek)

Ebben tévedsz! Az EU-ban nincs egységes szabályozás a szerencsejátékokat illetően ezért senkit sem fog érdekelni, hogy blokkolják az oldalakat. Ha nem így lenne akkor miért lehet Belgiumban blokkolni, a briteknél meg engedélyezni? Vagy ezek nem EU országok?
Az egész szabályozás úgy készült el, hogy a sportfogadást meg akarta hagyni a SZRt monopóliumában és eszükbe sem jutott a döntéshozóknak a piaci verseny. Hiszen pontosan tudják, hogy egy piaci versenyben az SZRt-nek annyi esélye lenne az online irodák ellen, mint a Hungaroringen egy utcai autónak egy F1 autó ellen.
Ezért olyan jogszabályt hoztak ami alapján szépen meghagyták a sportfogadást állami monopóliumnak. Más területen persze adnak jó pénzért licenszet, de kérdezem én melyik iroda fog itt licencet venni, ha egyrészt a kínálatát nem tudja érvényesíteni teljes egészében, másrészt mekkora ez a piac nekik? Semmi, szinte nulla!
Amikor lejár a türelmi idő (szerintem azért nincs még végrehajtási kormányrendelet), a magyar internetszolgáltatóknak jogszabályban kötelezővé teszik a blokkolást. Ez persze még kikerülhető (bár már ez is keményen szelektálni fog a sportfogadók körében), viszont ha az iroda határoz úgy, hogy nem éri meg neki az hogy piszkálják, és ő fog blokkolni, akkor a külföldi sportfogadás lényegében meg fog szűnni.
Sokkal jobban jártunk volna, ha azt mondja a kormány, hogy 16% adó a nyereségből, minden sportfogadónak, viszont akit rajta kapnak, hogy eltitkolja annak lőttek.
Csak itt nem ez az utóbbi volt a cél, hanem hogy kiszorítsák a külföldi irodákat és csak EGY maradjon. Más kérdés, hogy ez nem fog bejönni és többlet adót generálni. Ugyanúgy bakot lőnek ezzel mint a játékgépek extra adóztatásával. Akárcsak a játékgépek a sportfogadók is eltűnnek, aki marad az meg abszolút illegalitásban fogja csinálni.

Hétről hétre írja vki, hogy kijátszható lesz a blokkolás (moneybookers, VPN stb...), nem akarok sokakat megijeszteni, de ez NEM ilyen egyszerű.

Sok iroda egyszerűen ki fogja tenni a magyar ügyfeleket, nem vállalja fel a kockázatot, egyszerűen magyar ügyfeleket nem fog fogadni (lásd spanyol szabályozás és Unibet).
Más irodák nem, de ezeknek (sok irodának) ott van a szabályzatában, hogy ha valaki nem legális országból fogad,
akkor a nyereménye elkobozható minden egyéb indok nélkül. Kifizetéskor mindig ott lesz Damoklész kardja (és persze, ezek is kijátszhatóak, de ez már csak a játékosok kevesebb mint 1%-ának lesz elérhető, technikailag megoldható)....

Apró jelekből azért lehet következtetni egyes irodák hozzáállására a kérdéshez. Az Expekt pl. most szüntette meg a magyar nyelvű supportot végleg (ráadásul az Expekt, Betclic vonulat nem is áll jól anyagilag). Sajnos ha bejön a tiltás, 2-3 irodán (Bwin szinte biztos, Sportingbet valószínű, ezeken kívül.....talán 1-2) kívül nem sok marad itt, aki meg nem marad, az nagyon nehezen lesz elérhető is.

Idézetet írta: fixxer Dátum augusztus 07, 2012, 12:20:44

Más irodák nem, de ezeknek (sok irodának) ott van a szabályzatában, hogy ha valaki nem legális országból fogad,
akkor a nyereménye elkobozható minden egyéb indok nélkül. Kifizetéskor mindig ott lesz Damoklész kardja (és persze, ezek is kijátszhatóak, de ez már csak a játékosok kevesebb mint 1%-ának lesz elérhető, technikailag megoldható)....



Pontosan ez zavarna engem is. Több százezres banknál pedig nem fogom vállalni a kockázatot, hogy bármikor elvehetik és semmit sem tehetek.

Be kell jelenkezni valahogy Angliába, vagy kikoltozni. Én a SZaRT-nél elvből nem fogadok. EU tagállamok vagyunk, valahogy biztosan lehet legálisan svéd, vagy a túró tudja milyen papírokat szerezni. Nem leszek hajlandó lemondani arról, hogy sporttőzsdén fogadjak. Ha blokkolják az oldalakat és máshogyan nem tudom megoldani, akkor engem gyakorlatilag a kormány kiűz az országból.

Executorral és fixxerel teljesen egyetértek sajnos,én nagyon pesszimista vagyok ez ügyben.

Rebetli hasonlóan cipőben járok Én is.A betfair nagyon hiányozna.Én ugyan nem költözöm de egyre élhetetlenebbé teszik ezt az országot.