Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ha valami újat vezetsz be a piacra, azt reklámozni kell, hogy az emberek megismerjék. Ha jól emlékszem az Szrt. fizetett is egy cégnek valami komolyabb összeget ezért. Szerintem ha szept. közepén indulna az új oldaluk, azt már előtte 1-2 hónappal erősen reklámozniuk kellene, mert ha nem ismeri senki, akkor a kutya nem fog náluk játszani.
Szerintem amíg ekkora a hallgatás, addig jó nekünk. Majd ha elkezdenek dicsekedni, meg reklámozni, akkor lehet elkezdeni aggódni.

Idézetet írta: tsabigo Dátum augusztus 18, 2012, 17:02:33
Ha valami újat vezetsz be a piacra, azt reklámozni kell, hogy az emberek megismerjék. Ha jól emlékszem az Szrt. fizetett is egy cégnek valami komolyabb összeget ezért. Szerintem ha szept. közepén indulna az új oldaluk, azt már előtte 1-2 hónappal erősen reklámozniuk kellene, mert ha nem ismeri senki, akkor a kutya nem fog náluk játszani.
Szerintem amíg ekkora a hallgatás, addig jó nekünk. Majd ha elkezdenek dicsekedni, meg reklámozni, akkor lehet elkezdeni aggódni.

Az SzZrt. szóvivője szerint az intenzív kampány az indulás előtt nagyságrendileg két héttel indul.
A szept. 17. annyi helyen szerepelt, hogy igaz lehet, nem erősítették meg, de nem is cáfolták. Korábban a felmerült kellemetlenségeket az indulás csúszásával kapcsolatban mindig megcáfolták rövid időn belül.

Teljesen egyetértek Kaloz01 véleményével amiben a lekorlátozásról irt. Jó pár iroda mondjuk nekem valahogy nem fog hiányozni éppen az ilyen szarrágó pár száz forintot max feltehetsz nálunk magyar nb1-re :crazy:

Egy érdekes szabály a bet-at-home-nál (német ügyfelekre vonatkozik):

A Lóverseny és Szerencsejáték törvénynek megfelelően a bet-at-home.com 2012. július 1-től minden Német Szövetségi Köztársaságban élő és tartózkodó ügyfél számára, aki sportfogadást köt 5%-os adót terhel. Amikor megteszi fogadását, a tét 5%-a automatikusan levonásra kerül. A lehetséges nyeremény összege a csökkentett tét alapján kerül kiszámításra.


- nem tartom lehetetlennek, hogy amelyik iroda megállapodik Mo-n, az ugyanezt a szabályt fogja alkalmazni esetleg

Én is valami ilyesmit tartanék elfogadhatónak.

Idézetet írta: kaloz01 Dátum augusztus 19, 2012, 12:17:13
Én is valami ilyesmit tartanék elfogadhatónak.

Én meg nem.
A már egyszer leadózott pénzemet engedjék már meg, hogy eldöntsem én magam, hogy mire költöm.
Ha adóztatni akarják, akkor olyan rendszert csináljanak, ahol akkor kell fizetnem, ha újra bevételem származik a dologból...

A SzarRt online felülete szerintem egy óriási sikkasztás, valaki elöljárók jócskán raktak a zsebükbe is mellette, biztosan nem került valóban annyiba, amennyit irtak. Nem is biztos, hogy annyira előtérbe fogják helyezni, sőt lehet az sem fogja a kutyát sem érdekelni ha veszteséges. A lottó a fő bevételi forrás, amellett a fogadás eltörpül.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum augusztus 19, 2012, 13:09:36
A SzarRt online felülete szerintem egy óriási sikkasztás, valaki elöljárók jócskán raktak a zsebükbe is mellette, biztosan nem került valóban annyiba, amennyit irtak. Nem is biztos, hogy annyira előtérbe fogják helyezni, sőt lehet az sem fogja a kutyát sem érdekelni ha veszteséges. A lottó a fő bevételi forrás, amellett a fogadás eltörpül.

Én is így látom. Sok-sok millió lett visszaosztva a döntéshozók zsebébe.
Amilyen balfasz az országvezetés, én is azt várnám, hogy meglesz a honlap, és semmi más nem változik.
Ugyanakkor amennyire le tudják húzni az embereket, az meg azt predesztinálja, hogy blokkolják majd a konkurenciát.

A már egyszer leadózott pénzem még egyszer megadóztatják ha marad(kamatadó)Szóval ezen kár is görcsölni a bőrt is lehúzzák rólunk.Inkább fizetnék 5%adót mint hogy egy irodánál lehessen csak játszani legalább 10%-kal gyengébb odds-okért.

Visszaosztásról kár találgatni. Biztosan van visszaosztás. A SZaRT. is egy kifizetőhely, mindent túlszámláznak, a zsebekbe meg szépen visszacsordogál a pénz. Az adónk egy jelentős része ilyen és ehhez hasonló ügyletekre megy el. Ez van.

Így van, nem dontheted el, hogy mire koltsd a pénzed, elvégre ez egy szabad világ. Mindent szabad amit megengednek neked. Ezek a barmok ezt hívják demokráciának.

Kb. fél órája nem lehet belépni a Betfairre, remélem valóban csak szerverhiba ahogyan írják...

Ne túlozzunk már, minden szerver kiakadhat :)

Nem hiszem, hogy a Vernons (Football Pools) olyan fogadóiroda lenne, ami sokaknak hiányozni fog, viszont a tartalom akkor is ijesztő:

"Due to the current regulatory position with regard to online gambling in Hungary we have made the decision to no longer accept transactions from Hungarian residents.  In the circumstances your account has been closed.

As you can no doubt imagine we are disappointed that this decision has had to be made and we ask that you accept our apologies for any inconvenience caused."

Tudtommal ez az első eset, hogy egy iroda lényegében a magyar jogi szabályozás miatt az összes magyar accot bezárja.

Ez valóban nem jó hír, de annyira azért nem is ijesztő. Ijesztő az lenne, ha valamelyik nagy dontene így /bwin, bet365, sportingbet, betfair, stb.../.

Most olvasgattam el az utóbbi pár hónap hozzászólásait, s bár előtte abszolút nyugodt voltam, a fórum hatására aggódni kezdtem...
Pedig mi változott az utóbbi fél órában vagy akár csak tavaly szeptember óta?
Semmi.

Nem tudjuk, mekkora lesz a szigor, de most még változatlan feltételek mellett játszhatunk.
Lehet tervezgetni egy probléma megoldását, ám amíg a probléma nem létezik, addig kár rá a kelleténél több energiát pazarolni.
Persze engem is nagyon érzékenyen érintene, ha akár csak néhány iroda is elérhetetlenné válna az általam látogatott kb. 20-ból, és azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy egy "blokkolás" adná meg a végső lökés ahhoz, hogy felpakoljam a családomat és egy szomszédos országban keressek egy nyugodt völgyecskét a letelepedéshez, ahol van wifi és felállíthatom a digis parabola-antennámat is....

Nekem is van "B-tervem", sőt "c" is, de a "váratlan" blokkolásban nem hiszek!
Ha az a cél, hogy a sportfogadók a magyar irodához hozzák a pénzüket
(amely talán csak a budapesti foci EB-re vagy olimpiára fog elindulni...), akkor lehetőséget kell adni a külföldön lévő pénz kivonására, azaz nem lehet elérhetetlenné tenni csak úgy az oldalakat!

Ráadásul pont az az egyik legnagyobb probléma, hogy a kis vagyonkánk külföldre vándorol az irodákon keresztül, erre csak rátenne egy lapáttal, ha milliárdos nagyságrendű összeget hagynának a magyar fogadók az irodáknál, pusztán technikai okokból...

Szóval amíg lehet, játsszunk "nyugodtan" és koncentráljunk a valódi problémákra!
Például arra, hogy a maja naptár szerint hamarosan itt a világvége...
Talán eddig is csak azért késett, mert egy magyarra cégre bízták és nem készült el időben a végrehajtási rendelet...