Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: mgabesz07 Dátum október 18, 2012, 08:12:31
http://www.hir24.hu/belfold/2012/10/18/blokkolhatjak-a-jogserto-internetes-oldalakat/

Megvan a jogalap a blokkolásra, ezt a fogadóirodákra is alkalmazni fogják.
Kérdés várnak-e júniusig az új tippmixxel.

Azért szerintem ne szaladjunk ennyire előre. Egyrészt az új Btk csak jövő nyáron lép hatályba, másrészt több jogszabályt is változtatni kell. Vagyis ha törvényeket is kell módosítani, akkor utána a végrehajtási rendeleteket is. Másrészt tudtommal a szerencsejáték törvénynek sem jött még ki a rendelete. Szóval szerintem nem lesz itt kapkodás.
Meg ha be akarják szedni a játékgépek kiesett adóját, szerencsejátékból, az nem fog menni csak az SzRt-vel. Gyanús, hogy fel fog puhulni még az a törvény, hogy beengedje az irodákat a sportfogadás területére is. Nem véletlenül nincs itt még végrehajtási rendelet. Mondjuk akkor is várható, hogy csak a nagy irodák fognak élni az esetleges lehetőséggel.

 Ma hallottam fél füllel ,hogy Orbán nyilatkozott miszerint nemsokára jönni fog az online sportfogadás
adó mivel ebből szeretné finanszirozni a nyerőgépek kivonásából kieset adó bevételt .Na már most
ha nyilatkozott Orbán ADÓ király akkor biztos ég a talpa alatt a talaj és minél előbb megszeretné
tenni ezt a lépést aminek egy járható módjáról már hallottam ami azt jelentené hogy tükörszerver  fellálitására kötelezhetné azon irodákat akik továbbra is magyar honban szeretnék a bizniszüket
csinálni és az ezen szerver adatai alapján fizetnének adót az irodák a magyar ügyfelek után.Aki meg
nem akarja annak letiltják a fogadás árusitását . Szóval még karácsonyi meglepi  :bash: is lehet
belöle sajnos.         

Idézetet írta: Dezmop Dátum október 19, 2012, 18:46:58
Ma hallottam fél füllel ,hogy Orbán nyilatkozott miszerint nemsokára jönni fog az online sportfogadás
adó mivel ebből szeretné finanszirozni a nyerőgépek kivonásából kieset adó bevételt .Na már most
ha nyilatkozott Orbán ADÓ király akkor biztos ég a talpa alatt a talaj és minél előbb megszeretné
tenni ezt a lépést aminek egy járható módjáról már hallottam ami azt jelentené hogy tükörszerver  fellálitására kötelezhetné azon irodákat akik továbbra is magyar honban szeretnék a bizniszüket
csinálni és az ezen szerver adatai alapján fizetnének adót az irodák a magyar ügyfelek után.Aki meg
nem akarja annak letiltják a fogadás árusitását . Szóval még karácsonyi meglepi  :bash: is lehet
belöle sajnos.       

És ha én betfairen játszom ami eus székhelyű és egyszer mar adózik utánam az euba akkor mi van mégegyszer meg akarjak adóztatni?:)

Idézetet írta: whitedragon Dátum október 19, 2012, 19:27:28
És ha én betfairen játszom ami eus székhelyű és egyszer mar adózik utánam az euba akkor mi van mégegyszer meg akarjak adóztatni?:)
Igen, mert ez nem eu, hanem állami. mármint a szerencsejáték szervezés. sajnos. ezért van hogy egyes országokban már vannak elérhetetlen fogadóirodák.

Idézetet írta: Lacapi Dátum október 19, 2012, 20:47:27
Igen, mert ez nem eu, hanem állami. mármint a szerencsejáték szervezés. sajnos. ezért van hogy egyes országokban már vannak elérhetetlen fogadóirodák.

na jó, de az egyik alap TV az euban az információ és tőke szabad áramlása nem?
meg tudtommal a betfair mint eu-s cég, már egyszer adózik, akkor azért mert mi vagyunk MO, megadóztatjuk majd megint? :\

  Betfair ha nem tartozik azon megállapodásba amelyet a kettős adóztatás elkerülését magyarország
  egy másik országgal köt akkor adóznia kell, ha a betfair olyan országban van a székhelye a hol van  ilyen egyezmény akkor nem kell adóznia. Németeknél azt hiszem a Betfair belement egy 20 % os adó
fizetésbe ,hogy továbbra is tudjon tevékenykedni, igaz ezt csak egy tartománynál halottam a többiekel
a törvényi szabályozás miatt nem állapodtak meg .Szerintem meg az lesz ha a magyar állam sikeresen
bevezetné az online sportfogadás megadóztatását máshol is ráharapnának a módszere lásd Bankadó.
Igy a sportfogadó irodák vagy kiszorulnának az Unio sok országából vagy 20 % lead az adott ország
bevétele után vagy lelép.Irtozatos menyiségű pénzbevétele van ezen cégeknek igy nem a magyarországi bevételek utáni 20 % os adó fogja padlóra küldeni ezen cégeket.         

Egyetértek Dezmoppal, én sem tartok attól hogy homlok-hanyat kimenekülnek az irodák!
Egyszerűen a mi nyereményünkből lecsípik a 20%-ot és utalják Vikinek.Ennyi.Ebbe nekünk van szívás,nem nekik!
Ők megoldják hogy ne járjanak rosszabbul,úgy ahogy a bankok is megoldották amikor a svájci frank lejtmenetbe került:
mindent áthárítunk a kedves ügyfélre! Mert szeretjük őket! Ők meg szeretnek fizetni!

Ezt a bettingadvice fórumán olvastam :

"Dear Customer,

What is happening?
You may be receiving a "Stop" message when accessing the Betfair website in Belgium. The message refers to our website being in breach of Belgian legislation.

What is Betfair's response?
We would like to make it clear that the statement on this "Stop" page is wrong. It is Belgian legislation, not Betfair, that is in breach of the European Union (EU) laws which regulate the single market in the EU and cross border EU trade. This has been confirmed by third-party legal advisors and now the Belgian legislation is subject of an official complaint by various gambling operators to the European Commission. Until the law is changed so that it complies with EU law we see no legal reason to prevent access to our website in Belgium.

What happens now?
If you are receiving the "Stop" message we have established a way in which you can continue to access our website.

Please continue to access your account via www.betfaironline.eu.

We value your custom and will continue to keep you informed as and when further updates are available. If you wish to contact us directly, please call our Helpdesk on 0044 203 059 8888 or email [email protected].

We apologise for any inconvenience caused.

Betfair Team"


Tehát hogy a Betfair szerint az EU törvénnyel ellentétes hogy elérhetetlenné tették az oldalt a szabad piac meggátolása miatt, és hogy használják a www.betfaironline.eu oldalt. Ez egy májusi bejegyzés, úgy tudom van itt a fórumon valaki aki Belgiumban él, nézze meg a linket hogy bejön-e az oldal. Szóval az irodák nem fogják kivenni a választható országok közül Magyarországot, mert nincs miért (amúgy tegnap regisztráltam a  bwinen egy új számlát, Szlovákiát adtam meg az országnak, és feltöltöttem a magyar személyit, és elfogadták, tehát ha még bekövetkezne a legrosszabb is, akkor is simán lehet játszani tovább), és azt se tudom hogy képzeli az orbán hogy majd milliárdokat fognak adózni az irodák, mert a legvalószínűbb hogy egy fillér sem fog bejönni ebből a forrásból.

Köszönöm!

És nem mellékesen teljesen egyetértek a Betfair álláspontjával. A mellékelt kép 10 perce készült, a betfair.com a "StopPage", a sports.betfaironline.eu pedig müködik. Ezt várhatjuk akkor a többi - Eu-s székhelyű -  irodától is remélem!





Kiváncsi vagyok mi lesz az EU-s szabályozásból, bár elméletileg jó lenne egy ilyen.

"Az online-szerencsejáték szektor megadóztatása még meglehetősen odébb van. A törvényben foglaltak szerint a külföldi szolgáltatóknak magyarországi tükörszerverre, magyar képviselőre lesz szükségük ehhez, azonkívül úgy kell alakítaniuk oldalukat, hogy a magyar játékosok csak a kártyajátékokhoz és a lóversenyfogadáshoz férhessenek hozzá, ugyanis a törvény alapján jelenleg legálisan csak ezek játszhatók. Így  talán hozzájut az Állam a nettó játékbevétel 20%-hoz, miközben a hónap elején betiltott, magyar vállalkozásokat eltartó pénznyerő szektor szerveres pénznyerő automatái 33%-os adót fizettek volna legkésőbb január elsejétől." (fortunaweb)

arról sem ártana tudni, hogy milyen magyar oldalt fognak csinálni.. ha korrekt lenne én játszanék akár ott is, bár ha a tippmixből és a tervezett indítás időpontjáról indulok ki akkor....  :noway: