Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: arbmachtfrei Dátum január 24, 2013, 20:27:11
Benson!
attól félek én is amit írtál,ez a legvészesebb forgatókönyv--ha a skrill nem enged olyan irodába utalni,ami illegális itthon--akkor,magyarul sehova nem tudunk utalni--magyar állampolgárként.VPN?Nagyon óvatosan sokat csalók és hackerek üzemeltetnek,valamint a rendőrség--mert ugyan ki használná ha nem rejtegetnivalója lenne?
Te már valamit sejtesz, nem vagy te kgb-s vagy nbh-s?  ;D

Idézetet írta: ncis88 Dátum január 24, 2013, 20:37:42
Fogadást ajánlok bárkivel 1:1-es oddson, hogy 6hónap múlva is elérhető lesz a népszerű irodák 90%-a..

Én nem látom borúsan a jövőt, szerintem az irodák nem fognak kivonulni, maximum azt csinálják amit a bwin a németekkel.

Nagyon remélem hogy igazad lesz. hmmm...mit csinált a bwin a németekkel? erről még nem hallottam

minden fogadás tétjéből levesznek 5%-ot.. vagyis ez csak akkor érinti őket ha nyertes a fogadás..

Idézetet írta: Tomee886 Dátum január 24, 2013, 23:48:54
Nagyon remélem hogy igazad lesz. hmmm...mit csinált a bwin a németekkel? erről még nem hallottam

Úgy tudom, ott az 5 % játékadót a téteknél vonják, tehát csak a téted 0,95%-a lesz feltéve, a többi megy adóként a kasszába.
A gyakorlatban ez ugyanolyan, mint ha a szorzódat csökkentették volna, hisz ha 1 euróval megteszel németként egy 2-es szorzójú fogadást, akkor csak 1.9 lesz a várható nyereményed. (0,95 x 2)

Én nem a német példából indulnék ki, mivel ott a teljes forgalomra van kivetve az adó (minden szelvénybe be van építve az 5%) , a tervezett magyar szabályozás pedig 2,5%-ot húzna le az irodák bevételeiből és plusz 20%-ot a hasznukból.
Ez sokkal nehezebben kalkulálható a cégeknek, főleg akkor, ha kevés magyar ügyfelük van és nagyon változó, hogy azok nyereséget vagy éppen veszteséget hoznak-e az irodáknak.

A tükörszerver ha jól értettem csak az EGT-n kivüli irodákra vonatkozna. Málta, Gibraltár lehet beletartozik ebbe, s ott van a legtöbb bejegyezve. Szóval nem a tükörszerver a legnagyobb gond, hanem az adó meg a licenszdij és a forgalmi adó,

Nekem őszintén a német szabályozás tetszik eddig a legjobban, mondjuk tőlük nem is vártam egy hatalmas baromságot...német az német...

Amugy lehet ez a törvénytervezetet visszadobja az unió, ugyanis meglátásom szerint 2 nagyon fontos alapelvvel ütközik: a tükörszerverrel az adatok védelme. A másik pedig hogy lehetetlen feltételeket szab meg a törvény az irodák számára, így Szrt-nek monopol helyzete lesz, és ez pedig szabad verseny-korlátozásnak minősül . Vagy ha át is megy, akkor szerintem támadható bíróságilag. Persze lehet hatalmas blődséget mondtam ezzel, de nekem ez tünt fel.

Idézetet írta: Tomee886 Dátum január 25, 2013, 10:12:47
Amugy lehet ez a törvénytervezetet visszadobja az unió, ugyanis meglátásom szerint 2 nagyon fontos alapelvvel ütközik: a tükörszerverrel az adatok védelme. A másik pedig hogy lehetetlen feltételeket szab meg a törvény az irodák számára, így Szrt-nek monopol helyzete lesz, és ez pedig szabad verseny-korlátozásnak minősül . Vagy ha át is megy, akkor szerintem támadható bíróságilag. Persze lehet hatalmas blődséget mondtam ezzel, de nekem ez tünt fel.
Igaz amit mondasz,de az unió ilyen szinten nem szólt bele eddig sem sehol...
mondjuk a versenyhelyzet ilyen szintű korlátozása tudtommal sehol nem volt még... ez azért még balkáni viszonylatban is durva!


Idézetet írta: Lacapi Dátum január 25, 2013, 10:23:34
Kapcsolódó tartalom a Napi gazdaságtól:

http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/nyaron_jon_az_uj_ado_brusszeltol_fugg_a_dontes.543325.html


Hát akkor van még pár hónapunk mindenképpen. De igazán szólva valamit még belerakhatnának a törvénytervezetbe: ha az érintett cég, fizet stb...akkor a játékosok jogai is védve legyenek. Gondolok itt arra hogy nem egyszer történt már olyan pl a bwin-nél hogy sokat nyert valaki, és fogták mindenféle kamu indokkal zárolták a számláját, és erre lehessen ellenlépést tenni. (nem akartam negatív kampányolni, de elég pofátlan gyakorlat ez már náluk, egyre többször értesülök már ilyenről) De erre nem gondolnak, csak a pénz-beszedés a fontos...

Idézetet írta: Tomee886 Dátum január 25, 2013, 10:47:40

Hát akkor van még pár hónapunk mindenképpen. De igazán szólva valamit még belerakhatnának a törvénytervezetbe: ha az érintett cég, fizet stb...akkor a játékosok jogai is védve legyenek. Gondolok itt arra hogy nem egyszer történt már olyan pl a bwin-nél hogy sokat nyert valaki, és fogták mindenféle kamu indokkal zárolták a számláját, és erre lehessen ellenlépést tenni. (nem akartam negatív kampányolni, de elég pofátlan gyakorlat ez már náluk, egyre többször értesülök már ilyenről) De erre nem gondolnak, csak a pénz-beszedés a fontos...

Azért a hasonló dolgokat szeretném ha jelentenétek nálunk is, lehet tudunk tenni valamit az ügyben. Egy kivizsgálást azért megér.

Nem csak azért vagyunk itt, hogy szép fénybe helyezzük az irodákat, s bónuszokkal kecsegtessünk, hanem ha kell szembe szállunk velük, végülis ha a kliens nincs megelégedve, akkor nincs milyen üzletről beszéljünk.

A bwin a németeknél a nyereség után vonja le az 5%-t nem a feltett tétedből.
Nálunk ugye engednek mindenkit aki fizet,de mivel senki sem fog ezért mindegyik illegális lesz.De amúgy meg nem kell agyalni,mert ha úgy gondolják holnap azt hozzák be,hogy minden online fogadás illegális és üldözendő.Igazából most a jobbik arcukat mutatják kifelé,és azt sugallják,milyen rendesek-hiszen ők mindenkit beengednek--csak ára van:)--nem kicsi sajnos--azaz ellehetetlenítették azokat az irodákat akik szerettek volna jönni--így pedig illegális lesz--a témában járatlan ember meg csak annyit érzékel,hogy igen végre ez a sok pénz itthon marad és nem megy gibraltárra vagy máltára--más kérdés,hogy sima sportfogadóként lehet elgondolkoznék rajta,hogy a majd induló tippmixre tegyek lét ha mondjuk lesz olyan szinten mint a b365-de ez esélytelen--ergo ha én nem vagyok megelégedve az általuk felkinált szolgáltatással akkor nem kötelezhetnek arra,hogy itt költsek--európai állampolgárként miért ne vehetnék igénybe egy máltai szolgáltatást 2013-ban?Felháborító.Ráadásul a munkámat cseszegetik,és ez már számomra íjesztő.Abban bízok minden marad a régiben,mert ha ezek érvénybe lépnek akkor költöznöm kell innen sajnos.

A németek a brutto nyeremény után vonják valóban, és nem a megtett tét után az 5 százalékot., legalábbis a bwinnél, ez ott van a szabályzatukban is. Vonatkozik ez a Németország területén megtett tétekre, akkor is ha nem vagy német állampolgár.
Aki arbozott a bwinnel, annak ez azt jelenti hogy vége.

Idézetet írta: kondorr Dátum január 25, 2013, 12:10:48
A németek a brutto nyeremény után vonják valóban, és nem a megtett tét után az 5 százalékot., legalábbis a bwinnél, ez ott van a szabályzatukban is. Vonatkozik ez a Németország területén megtett tétekre, akkor is ha nem vagy német állampolgár.
Aki arbozott a bwinnel, annak ez azt jelenti hogy vége.

Igen, szóval ennek a módinak örülnék a legkevésbé.
Az arb. mellett gyakorlatilag az 1,1-es oddsok allatti fogadások is elvesztik értelmüket.

Mondjuk egy holland ip címmel ez is ki van védve szerintem.

Hát igen, a németek ebben a témában is hamarabb léptek, én a múltkor szerzői joggal kapcsolatban olvastam, hogy  az Xbox (és általában microfost) termékekre németországban más szerzői jogi procedúra van, mint az unióban vagy európa egyéb területein, talán spanyolországban van még eltérő törvénykezés. Igazi az lenne, ha uniós szinten leszabályoznák, sőt, bár ez inkább politika, az uniónak és az eurónak a közös pénzügypolitika és adózás lenne az igazi. Csak mondjuk ez a jóléti benelux és német társadalmaknak nem lenne jó, meg esetleg az az angoloknak. Mi akkor is csak úsznánk az árral , és a nagybüdös önrendelkezésünkről sírnánk, holott az így sincs. Á, inkább nem is folytatom  :-X