Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Szerintem meg a tétből vonják az 5%-ot, mivel forgalom után fizetik meg az adót, tehát a vesztes szelvények után is és nem a nyereséget adóztatják.
Legalábbis én így értelmeztem.

Abban van igazatok, hogy a nyertes szelvények esetén azt érzékeljük, hogy 5%-kal kisebb a szelvényünk értéke, a bruttó nyereményünk, vesztes szelvénynél meg tök mindegy, hogy hova megy 95% és hova 5% az elveszített tétből.

Egy szorzatban a tényezők sorrendje felcserélhető, így pontosan ugyanaz az eredmény a két esetben:
tét x szorzó x adókulcs
tét x adókulcs x szorzó

Tehát a mi szempontunkból mindegy, hogy a tétre nyomják az 5%-ot (itthon 2,5 as tervezett) vagy a végén a teljes nyertes szelvény értékére.

Idézetet írta: Knapp Dátum január 25, 2013, 15:58:41
Szerintem meg a tétből vonják az 5%-ot, mivel forgalom után fizetik meg az adót, tehát a vesztes szelvények után is és nem a nyereséget adóztatják.
Legalábbis én így értelmeztem.

Abban van igazatok, hogy a nyertes szelvények esetén azt érzékeljük, hogy 5%-kal kisebb a szelvényünk értéke, a bruttó nyereményünk, vesztes szelvénynél meg tök mindegy, hogy hova megy 95% és hova 5% az elveszített tétből.

Egy szorzatban a tényezők sorrendje felcserélhető, így pontosan ugyanaz az eredmény a két esetben:
tét x szorzó x adókulcs
tét x adókulcs x szorzó

Tehát a mi szempontunkból mindegy, hogy a tétre nyomják az 5%-ot (itthon 2,5 as tervezett) vagy a végén a teljes nyertes szelvény értékére.

Ha már matekozunk: elméletileg az a verzió sem zárható ki, hogy mindkét esetben (nyertes és vesztes) csak maga a tét az adó alapja, nem pedig a bruttó nyeremény (nyertes tipp esetén). Vagyis pl. 5% adó, 100 tét és 1.6-os odds esetén nem a 160 5%-át szedik be az ügyféltől (aki így 152-t kap meg), hanem a 100 5%-át (155-öt kap vissza). Ez lenne a korektebb verzió.

Tudom, hogy ebben az országban ezzel a vezetéssel biztosat nem lehet állítani, de talán 3+3 hónapig még nem fog történni érdemleges a sportfogadás terén, így én szinte biztos vagyok benne, hogy júliusig ugyanígy lehet tolni neten, annál az irodánál, ahol akarjátok. Aztán meg augusztusban úgysem üléseznek szóval júliusban is inkább azon lesznek, hogy megtervezzék a nyaralást, szóval ha akarnák is baszogatni, nem fognak hozzákezdeni, és áttolják szeptemberre.

Nem olvastam át itt minden hozzászólást, de nem kell még beszarni! Itt augusztusig nem nagyon lesz változás, hiába röppenek majd hírek innen-onnan, audit meg különböző bizbaszok addig tuti tartanak, amivel nekünk nem kell, nem is érdemes foglalkozni.


oak, ebben lehet reménykedni, de ha idén pénzt akarnak belőle látni, akkor gyorsnak kell lenniük.

Idézetet írta: benson Dátum január 25, 2013, 16:22:29
Ha már matekozunk: elméletileg az a verzió sem zárható ki, hogy mindkét esetben (nyertes és vesztes) csak maga a tét az adó alapja, nem pedig a bruttó nyeremény (nyertes tipp esetén). Vagyis pl. 5% adó, 100 tét és 1.6-os odds esetén nem a 160 5%-át szedik be az ügyféltől (aki így 152-t kap meg), hanem a 100 5%-át (155-öt kap vissza). Ez lenne a korektebb verzió.

Ez viszont nem érdeke az irodának...
A különbözetet ebben az esetben ő állja, ellentételezés nélkül, hisz olyan 5%-nyi tétre is fizet nyereményt, amelyet nem kaphat meg soha.

Ha a németeknél a gyakorlatban 5%-kal csökkent a kifizetett bruttó nyeremények összege, akkor ott a bwin biztosan nem így számolja.

Engem az sem vigasztal ha csak szeptembertől blokkolnak,ez a fél év gyorsan elröppen.Ráadásul Én az őszi hónapokat szeretem a legjobban.Ekkor indul a bl és ilyenkor még mindenkinek fontos a 3 pont.(pl:Dinamo Zagrab még nem vezeti 258 ponttal a bajnokságot).

"A2.2 Nyeremények összegének csökkentése a sportfogadási adó miatt németországi ügyfelek esetében


2012. július 1-én a német hatóságok bevezették a fogadási tétek adózását sportfogadások esetében. A lóverseny-fogadásról és lottójátékról szóló törvény 17-es §-a értelmében a fogadási tétek után a tét 5%-ának megfelelő adó fizetendő. Nyertes fogadások esetében az ügyfél adó-hozzájárulást fizet, amelynek összege a nyereményből kerül levonásra. A hozzájárulás mértéke a bruttó nyeremény (tét * nyereményszorzó) 5%-a. Amint az adó-hozzájárulás összege levonásra került a bruttó nyereményből, a nettó nyereményt jóváírjuk az ügyfél számláján. Ezt az összeget olyan felhasználók kötelesek megfizetni, akiknek állandó lakhelye Németország területén található, valamint azon felhasználók is, akik a fogadás megtételének pillanatában Németország területén tartózkodnak. Mindez nem vonatkozik azon felhasználókra, akik a Német Szövetségi Köztársaság területén kívül teszik meg fogadásukat. Adózási okokból a társaság jogosult földrajzi helymeghatározó technológia használatára a felhasználó tartózkodási helyének meghatározása céljából a fogadás megtételének pillanatában, valamint az adatok elmentésére is, hogy a jövőben felhasználja azokat az adó kiszámításához, illetve a pénzügyi hatóságok rendelkezésére bocsájthassa. Továbbá a társaság törvényes kérésre köteles az adatokat közzétenni.

A bekezdés első mondatában, illetve a A2.2-es pontban leírtakkal egyetértésben a nyeremények 5%-át levonjuk a Németországban állandó lakhellyel rendelkező , illetve a fogadás megtételének pillanatában Németországban tartózkozó felhasználóinktól."


Idézetet írta: kondorr Dátum január 26, 2013, 00:15:09
"A2.2 Nyeremények összegének csökkentése a sportfogadási adó miatt németországi ügyfelek esetében


2012. július 1-én a német hatóságok bevezették a fogadási tétek adózását sportfogadások esetében. A lóverseny-fogadásról és lottójátékról szóló törvény 17-es §-a értelmében a fogadási tétek után a tét 5%-ának megfelelő adó fizetendő. Nyertes fogadások esetében az ügyfél adó-hozzájárulást fizet, amelynek összege a nyereményből kerül levonásra. A hozzájárulás mértéke a bruttó nyeremény (tét * nyereményszorzó) 5%-a. Amint az adó-hozzájárulás összege levonásra került a bruttó nyereményből, a nettó nyereményt jóváírjuk az ügyfél számláján. Ezt az összeget olyan felhasználók kötelesek megfizetni, akiknek állandó lakhelye Németország területén található, valamint azon felhasználók is, akik a fogadás megtételének pillanatában Németország területén tartózkodnak. Mindez nem vonatkozik azon felhasználókra, akik a Német Szövetségi Köztársaság területén kívül teszik meg fogadásukat. Adózási okokból a társaság jogosult földrajzi helymeghatározó technológia használatára a felhasználó tartózkodási helyének meghatározása céljából a fogadás megtételének pillanatában, valamint az adatok elmentésére is, hogy a jövőben felhasználja azokat az adó kiszámításához, illetve a pénzügyi hatóságok rendelkezésére bocsájthassa. Továbbá a társaság törvényes kérésre köteles az adatokat közzétenni.

A bekezdés első mondatában, illetve a A2.2-es pontban leírtakkal egyetértésben a nyeremények 5%-át levonjuk a Németországban állandó lakhellyel rendelkező , illetve a fogadás megtételének pillanatában Németországban tartózkozó felhasználóinktól."


Azt írja az első mondatban, hogy a fogadási téteket adóztatja, majd kifejti, hogy a nyereményből hogyan vonja le az 5%-ot...   :)
Amint írtam, ez matematikailag ugyanazt a végeredményt hozza!

Az a kérdés, hogy az irodának vesztes szelvények esetén is keletkezik-e adófizetési kötelezettsége.
(szerintem igen, és Magyarországon is fog, igaz "mindössze" 2,5%-ot)
Ha az iroda a játékosok vesztes szelvényei után is fizet, akkor ez egy leegyszerűsített megfogalmazás a bwin részéről, csak a nyertes szelvényekre tér ki részletesebben.

Az SzZrt. február 5-én válogatja az erkölcsi bizonyítvánnyal is bíró, külföldi, idegennyelvű hívásokat is fogadni tudó fogadási ügyfélszolgálati csapatát. Ezek szerint már nincs sok hátra.


Ez a cikk egy vicc!
"március 1-én beindulhat az oldal. Ez a kezdési időpont épp ideálisnak tűnik a labdarúgó bajnokságok tavaszi fordulóinak megkezdése miatt."

Ez maximum magyarországra igaz. Nézzünk már szét, szinte egész európa rúgja a bőrt most is, a jégkorongról, kosárról és téli sportágakról nem is beszélve... aztán majd jön a nyári pangás, tiszta gáz ez az szrté... De a fortunawebes cikkíró se igen szokott fogadni.  ;D

Idézetet írta: Lacapi Dátum január 29, 2013, 15:27:15
Ez a cikk egy vicc!
"március 1-én beindulhat az oldal. Ez a kezdési időpont épp ideálisnak tűnik a labdarúgó bajnokságok tavaszi fordulóinak megkezdése miatt."

Ez maximum magyarországra igaz. Nézzünk már szét, szinte egész európa rúgja a bőrt most is, a jégkorongról, kosárról és téli sportágakról nem is beszélve... aztán majd jön a nyári pangás, tiszta gáz ez az szrté... De a fortunawebes cikkíró se igen szokott fogadni.  ;D

Oakland23-tól kérdezném, hogy valójában ki is üzemelteti ezt a fortunaweb.hu-t? Nagyon érdekes cikkeket lehet náluk olvasni, s többnyire "pro-SzRt.-s" cikkek...de lehet csak az egész a véletlen műve...

Céginformáció

DATIVUS CONSULTING Üzleti Tanácsadó Korlátolt Felelősségű Társaság

Adószám: 12796395-2-43;

Cégjegyzékszám: 01-09-944594;

Ügyvezető: dr. Király György

Székhely / Telephely:1091 Budapest, Üllői út 105. 2/2.

Tel: +361-215-0680

Fax: +361-215-0680

Mobil: 06 70 367-7723

[email protected]

Milannak mindjárt írok privátot a témában. Mondjuk ezt nem tudom, miért írtam ki, de addig is kérdezzétek a gönczit, neki nemzetközi kapcsolatai is vannak,én örülök, ha itt határon belül egy kis infohoz jutok.  :D