Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: TiB Dátum április 26, 2013, 22:06:35
Így van :)
Ha tegyük fel beindulna egy interjú-részleg az oldalon, egy epikus Knapp-interjút tudnék csinálni :)

Hja, hát velem könnyű!
Engem kérdezni sem kell.   ;D
De ha gondolod, segítek megírni a kérdéseket is!  hehe


Idézetet írta: georgeboyd Dátum április 26, 2013, 22:15:19
Komoly nagyságrendbeli tévedésben vagytok a bukott összeget illetően.
A magyar piac nagyon nagy, ráadásul az emberek 90%-a birka, és 4-es 5-ös vagy nagyobb kötésben játszik, csemege a fogadóirodáknak. (Nem bántás annak, aki így játszik, ezek tények, nem kell befordulni)

Egyébként, hogy sok vagy kevés az évi 100 milka, annak eldöntésére egy adat: amikor a Tobet betámadta az országot a reklámmal, 50+ millió ment el csak a reklámokra fél év alatt.

Nem a 100 milka a sok, azt nem engedik szívesen, hogy belássanak a hatóságok a szerverekbe.



A 100 milliót nem a sportfogadóink által összesen elveszített pénzhez kell mérni, hanem ahhoz, hogy egy adott irodánál, egy adott játéktípuson elveszítünk-e mi magyarok évente pár száz milliót!
A legtöbb irodánál, biztosan nem. Sok helyen fel sem tudnánk tenni ennyi pénzt a limitek miatt! (pl. a betclicnél vagy fortunawinnél tud valaki komolyabb tétekkel játszani?)

Ha a Tobetnél százmilliókat veszítettünk volna, még mindig reklámoznák magukat.  :)
Talán nem volt olyan jó ötlet, hogy az NB3-ra is kínáltak szorzókat...

Az ésszerűtlen kombikkal kapcsolatban igazad van, bár szerintem a többség kifejezetten kis tétekkel akar milliomos lenni ("a tippmix 200 ft-os átka"), így a fogadó stabil vesztő, ez viszont még nem egy gigantikus bevétel az irodának.
A magyar piac nem tudom, milyen szempontból lenne nagyon nagy...
Viszonylag kevesen vagyunk, az európai átlagnál rosszabbul keresünk, az idősebb generációknál az internet használat sem annyira elterjedt, inkább készpénzt használunk, mint bankkártyát, ráadásul még mindig képesek az emberek tippmixezni...

Ha 1-2 irodánál koncentrálódna az online költésünk, akkor biztosan megérné nekik a licence vásárlás, így viszont kétlem.

Egyébként itt van ugye ez a kis portál ahova felnézünk naponta ki többször, ki kevesebbszer, és a főoldalon pl, jelenleg Dáradi promózza a Betclicet, az oldal tulajdonosai nem tudnak valami közelebbi infot megtudni a partner irodáktól ,hogy mégis mire lehet számítani?

Többször kérdeztük őket, nem tud senki semmit.


Idézetet írta: Knapp Dátum április 26, 2013, 16:13:35
Még jól is kijöhetünk belőle, ha őket ezért elfelejtik majd blokkolni.  :)

Egyébként mindegy, mi a kivonulás oka, a végeredmény ugyanaz: eggyel kevesebb iroda, amely lát fantáziát a magyar piacban, így csökken azoknak a lehetséges bukiknak a száma, amelyek hajlandóak lehetnek pénzt is áldozni a magyarországi legális működésre.
És ha egy évvel ezelőtt fogadtunk volna rá, hogy kinek éri majd meg, azaz ki lehet hajlandó licencet venni, akkor azért a bwin esélyes volt erre.
(persze lehet, hogy csak az én logikám szerint, de ha már a bwin sem, akkor mégis ki?!)

A bwin egy nagy kamucég. Tolják a sok pénzt a reklámokra, meg össze-vissza szponzorizálnak mindenkit, de annyi. Komolyság szempontjából 0.

Én simán rájuk szavaztam volna, hogy kivonulnak, sőt nem látom egyáltalán egy nagy hátránynak sem.

A Bet365 pl. szerintem hajlandó lenne licenszt vásárolni, de akár még az Unibet is.

A bwin olyan mint a Pepsi...minden nyomorultak tolják a reklámokat (Beckham, Figo, Beyonce stb.), de azért a Coca-Cola a király továbbra is.

Az Isten szóljon Belőled Milan! Ha ez a két iroda maradna, én nagyon elégedett lennék!

Szerintem, ebből 1-2 nagyobb fogadóiroda még jól is kijöhet, ha az úgymond kis,-vagy középkategóriás irodák kivonulnak, a profit rájuk fog összpontosulni. Egy buktató lehet szerintem ez a szerverekbe belenézés, kicsit szokatlan lehet a nagy cégeknek.

Idézetet írta: Milan Dátum április 27, 2013, 12:00:32
A bwin egy nagy kamucég. Tolják a sok pénzt a reklámokra, meg össze-vissza szponzorizálnak mindenkit, de annyi. Komolyság szempontjából 0.

Én simán rájuk szavaztam volna, hogy kivonulnak, sőt nem látom egyáltalán egy nagy hátránynak sem.

A Bet365 pl. szerintem hajlandó lenne licenszt vásárolni, de akár még az Unibet is.

A bwin olyan mint a Pepsi...minden nyomorultak tolják a reklámokat (Beckham, Figo, Beyonce stb.), de azért a Coca-Cola a király továbbra is.

Az Unibet nem jó az alakítgatásik óta, de ha lesz bet365 az nagyon jó, hiszen az a legjobb iroda sok szempontból is. Rájuk mindenképpen szükség van.

Oké, ha egy irodát kéne választani, én is a bet365-re szavaznék, csak most úgy néz ki, hogy nem a mi kezünkben van a döntés, hanem majd az irodák döntik el, hogy szeretnének-e minket sűrűbben látni...   ::)

(ha meg csak1-2 iroda marad, az sokunknak hatalmas érvágás lenne a bónuszok, az arbitrázsok, és az elérhető legmagasabb szorzók miatt is, de legalább nem kéne megint tippmixelni)

Hát ha egy irodát kellene választani én a Betfairt választanám, ha meg csak hagyományos buki játszik akkor William Hill.

Az nagyon jó lenne, ha a bet365 maradna. Mert pl én NBA-ben szinte csak alternatív hendit használok, nagyon remélem, hogy maradnak...

Idézetet írta: rimon11 Dátum április 25, 2013, 20:37:16
Sporttársak!

Betfair-en a magyar support megszünt!!
Ez nem sok jót jelent!

"A szerencsejáték törvényjavaslat zárószavazására várhatóan 2013 május 13-át követően kerülhet sor  - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium."
Az elfogadása szinte biztos!

Akinek van pénze valamelyik irodában, vigyázzon!
Én, a jövő héten, minden irodától visszautalok, és megvárom a reakciókat az irodák részéről!

A zárószavazás nem egyenlő a hatályba lépéssel.

A "legújabb hír":A Szerencsejáték Zrt.,a magyar törvényhozással,és a NAV-al való egyeztetés után felszólítja a Magyarországgal szomszédos országok offline fogadóirodáit,hogy minden fogadás megkötése előtt,igazolja,hogy nem magyar állampolgár,nincs magyarországon keletkezett jövedelme,és állandó vagy ideiglenes magyarországi lakhelye.Ha a fent felsoroltak közül bármelyikkel rendelkezik a betérő személy, ebben az esetben az iroda köteles megtagadni a kiszolgálást.......

Egy vagy két éve,a pécsi tudományegyetem rektora kijelentette,hogy azok a friss diplomás  orvosok,akik külföldön próbálnak boldogulni,fizessék vissza azt a (pontosan nem tudom ,nagyságrendileg)15-25 millió forintot amit a taníttatásukra költöttek.Na ez pont olyan felháborító mint a sportfogadásunk.Normális megélhetést korrekt,fizetést,ami itthon tart nem akarok(tudok)adni,inkább megbéklyózlak tönkreteszlek....Ugyanez zajlik itt is,ahelyett .hogy a fosmix tétlapot,tolná fel 1000 eseményre,mindegyikhez gólfogadással,kétesélyekkel,inkább öli az online piacot....kamu az egész,mint az a 80-100 milliárdos adótól esünk el az illegal irodák miatt.Akár a kommunistákat hallanám, hazudni egyformán tudnak...2011-ben a fosmix árbevétele 40 milliárd volt,és az emberek nagyrésze még mindig oda önti a kis vagyonkáját.Fasszopók ezek ,de megtehetik ,mert ebben a dologban nincs civil kontroll,nem is lesz,úgyhogy játszhatják a hülye játékaikat,ameddig nekik tetszik,mi meg majd örülünk a pár morzsának amit a nagykutyák hagynak nekünk.....a tehetetlenség a felháborító....

Idézetet írta: buddha Dátum április 29, 2013, 22:11:50
A "legújabb hír":A Szerencsejáték Zrt.,a magyar törvényhozással,és a NAV-al való egyeztetés után felszólítja a Magyarországgal szomszédos országok offline fogadóirodáit,hogy minden fogadás megkötése előtt,igazolja,hogy nem magyar állampolgár,nincs magyarországon keletkezett jövedelme,és állandó vagy ideiglenes magyarországi lakhelye.Ha a fent felsoroltak közül bármelyikkel rendelkezik a betérő személy, ebben az esetben az iroda köteles megtagadni a kiszolgálást.......

ez már vicc kategória,
ezt komolyan gondolják hogy majd a szomszédos országok be is tartják? úgy ugranak majd ahogy ők csettintenek ?!
álomvilágban él ez a kormány, the_HUNgarian fairytale, a magyar tündérmese világában.

Ezek után nincs kétségem afelől(bár eddig se sok volt) hogy az egész szerencsejáték szabályozás arról fog szólni hogy ne maradjon más fogadóiroda az online piacon csak a saját szaruk, nem arról amiről kéne szólnia hogy ésszerű adóval bevételt teremteni. magyarkodjunk csak, mutassuk meg a hanyatló nyugatnak hogy milyen az a magyar virtus.

Már csak abban reménykedek hogy VPNről lehet majd ügyeskedve játszani normális irodáknál is...

Idézetet írta: buddha Dátum április 29, 2013, 22:11:50
A "legújabb hír":A Szerencsejáték Zrt.,a magyar törvényhozással,és a NAV-al való egyeztetés után felszólítja a Magyarországgal szomszédos országok offline fogadóirodáit,hogy minden fogadás megkötése előtt,igazolja,hogy nem magyar állampolgár,nincs magyarországon keletkezett jövedelme,és állandó vagy ideiglenes magyarországi lakhelye.Ha a fent felsoroltak közül bármelyikkel rendelkezik a betérő személy, ebben az esetben az iroda köteles megtagadni a kiszolgálást.......


Ez most valami vicc?
Ha nem az, akkor egy linkkel segíthetnél...    ;)