Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: buddha Dátum április 29, 2013, 22:11:50
A "legújabb hír":A Szerencsejáték Zrt.,a magyar törvényhozással,és a NAV-al való egyeztetés után felszólítja a Magyarországgal szomszédos országok offline fogadóirodáit,hogy minden fogadás megkötése előtt,igazolja,hogy nem magyar állampolgár,nincs magyarországon keletkezett jövedelme,és állandó vagy ideiglenes magyarországi lakhelye.Ha a fent felsoroltak közül bármelyikkel rendelkezik a betérő személy, ebben az esetben az iroda köteles megtagadni a kiszolgálást.......

Egy vagy két éve,a pécsi tudományegyetem rektora kijelentette,hogy azok a friss diplomás  orvosok,akik külföldön próbálnak boldogulni,fizessék vissza azt a (pontosan nem tudom ,nagyságrendileg)15-25 millió forintot amit a taníttatásukra költöttek.Na ez pont olyan felháborító mint a sportfogadásunk.Normális megélhetést korrekt,fizetést,ami itthon tart nem akarok(tudok)adni,inkább megbéklyózlak tönkreteszlek....Ugyanez zajlik itt is,ahelyett .hogy a fosmix tétlapot,tolná fel 1000 eseményre,mindegyikhez gólfogadással,kétesélyekkel,inkább öli az online piacot....kamu az egész,mint az a 80-100 milliárdos adótól esünk el az illegal irodák miatt.Akár a kommunistákat hallanám, hazudni egyformán tudnak...2011-ben a fosmix árbevétele 40 milliárd volt,és az emberek nagyrésze még mindig oda önti a kis vagyonkáját.Fasszopók ezek ,de megtehetik ,mert ebben a dologban nincs civil kontroll,nem is lesz,úgyhogy játszhatják a hülye játékaikat,ameddig nekik tetszik,mi meg majd örülünk a pár morzsának amit a nagykutyák hagynak nekünk.....a tehetetlenség a felháborító....
a komenista konspirációnál nincsen rosszabb, ezek viszont jól eltanulták..

egyébként az infót honnan veszed? magyar közlöny?

VPN-t a népnek!

Idézetet írta: TiB Dátum április 30, 2013, 07:07:35
Biztonság szempontjából lesznek gondjaink ezzel a VPN-nel, ugye? Bankszámla adatokhoz és minden fontosabbhoz könnyen hozzájuthat a VPN üzemeltetője.

Elméletileg nem juthat hozzá, mert a vpn és iroda között https-en megy a kommunikáció, pont mint most is. Persze a tanusitványt lecserélheti, mint mitm attack de akkor meg rinyál a böngésző egyből. Pont annyira biztonságos, mint egy normális kapcsolat szerintem.

Lassan el kéne gondolkodni a jövőn. Mi lesz, ha tényleg beüt a krach, aztán marad a tippmix  :D Majd lesem megint a 887-et  ;D

Most jövök rá, micsoda kánaánban élünk itt sportfogadás terén. Mi lesz, ha nem lesz több bónusz, akciió, promó, ingyen pörgetés, freebet, meg kutyafasza. Csak ilyen himi-humi kis akciókból egy fél milla lejön évente, aztán a különböző netes tippjátékokról nem is beszélve, ahol a Knapp féle faszagyerekek szintén százezreket hoznak egy év alatt...

Az org jövője is veszélyben, mert nem lesz szponzora a különböző játékoknak, nem lesz reklám, nem lesz olyan látogatottság, szóval át fog alakulni ez az oldal is. Persze sokan maradunk, már csak a nosztalgia miatt is, de a 'divatszurkolók' kikopnak.

Én kezdek félni, talán most először, hogy mi lesz ha...

Nekem a sportfogadás életem része, és egy-két-három éve talán eljutottam arra a szintre, amikor már elég szép összegeket ki tudok venni belőle. Szóval ha nem lesz mondjuk bet365, sportingbet, stb. ott egy kicsit én meg is fogok halni.

Vm, remélem ti azért már tervezitek a jövőt! Ja, és itt nem a nyugdíjas évekre gondolok  ;D


Idézetet írta: buddha Dátum április 29, 2013, 22:11:50
A "legújabb hír":A Szerencsejáték Zrt.,a magyar törvényhozással,és a NAV-al való egyeztetés után felszólítja a Magyarországgal szomszédos országok offline fogadóirodáit,hogy minden fogadás megkötése előtt,igazolja,hogy nem magyar állampolgár,nincs magyarországon keletkezett jövedelme,és állandó vagy ideiglenes magyarországi lakhelye.Ha a fent felsoroltak közül bármelyikkel rendelkezik a betérő személy, ebben az esetben az iroda köteles megtagadni a kiszolgálást.......

Egy vagy két éve,a pécsi tudományegyetem rektora kijelentette,hogy azok a friss diplomás  orvosok,akik külföldön próbálnak boldogulni,fizessék vissza azt a (pontosan nem tudom ,nagyságrendileg)15-25 millió forintot amit a taníttatásukra költöttek.Na ez pont olyan felháborító mint a sportfogadásunk.Normális megélhetést korrekt,fizetést,ami itthon tart nem akarok(tudok)adni,inkább megbéklyózlak tönkreteszlek....Ugyanez zajlik itt is,ahelyett .hogy a fosmix tétlapot,tolná fel 1000 eseményre,mindegyikhez gólfogadással,kétesélyekkel,inkább öli az online piacot....kamu az egész,mint az a 80-100 milliárdos adótól esünk el az illegal irodák miatt.Akár a kommunistákat hallanám, hazudni egyformán tudnak...2011-ben a fosmix árbevétele 40 milliárd volt,és az emberek nagyrésze még mindig oda önti a kis vagyonkáját.Fasszopók ezek ,de megtehetik ,mert ebben a dologban nincs civil kontroll,nem is lesz,úgyhogy játszhatják a hülye játékaikat,ameddig nekik tetszik,mi meg majd örülünk a pár morzsának amit a nagykutyák hagynak nekünk.....a tehetetlenség a felháborító....


A hír forrását megtudnád adni?

Idézetet írta: TiB Dátum április 30, 2013, 08:43:21
Szerintem ne izgulj oakland, mert van megoldás. Sőt, ha sikerül olyan személyazonossághoz jutni, aki még "szűz" online szerencsejáték terén, minden bónusz nyitva áll újra. Azt biztos, hogy rendesen meg kell tervezni a vpn-es jövőt is, hogy minden flottul menjen. De az internet szerencsére nem egy kommunista találmány, és ezért nehezen szabályozható. Nem akarok politizálni, nem vagyok egyik oldal pártolója se, de most hogy elérünk oda, hogy korlátozva lesz az, hogy mit tehetünk és mit nem, gondolok itt például arra, hogy le lesznek tiltva weboldalak, ha főiskolára akarsz járni röghöz leszel kötve, és így tovább, szóval a korlátlan szabadság mint olyan megszűnőben, nincsenek tüntetések, nincsenek tv székház ostromok, a birka magyar semmit nem tesz. De amikor kiderült egy politikusról hogy hazudott, hóban-fagyban tüntettek. Az egy mindenki számára nyilvánvaló (egy politikus hazudik, ki hitte volna..) és elítélendő mondathalmaz volt, most meg korlátozzák hogy mit tehetsz, és mit nem. Az a legidegesítőbb az egészben, hogy lehetne ezt a szerencsejátékot is jól szabályozni, csak például konzultálni kellene a másik oldallal, sportfogadókkal, pókeresekkel, irodákkal, hogy mi lenne a mindenki számára jó megoldás. Ehelyett olyan emberek döntenek a szabályozásról, akik nem tudják mi a google, fogalmuk sincs mi az a moneybookers, csak annyit tudnak hogy van bwin, meg pokerstars, mert látták a reklámját a tévében.

Bocs ez mehetett volna a dühöngőbe is :)


Csak kérdezném (nem kötözködésképpen), hogy hogyan lesz megoldás, ha a törvényt nem is ismerjük pontosan, és így nem is tudjuk azt hogy hogyan kellene védekeznünk?  Persze mindig van megoldás, de milyen áron?

Idézetet írta: issey76 Dátum április 30, 2013, 09:04:42

Csak kérdezném (nem kötözködésképpen), hogy hogyan lesz megoldás, ha a törvényt nem is ismerjük pontosan, és így nem is tudjuk azt hogy hogyan kellene védekeznünk?  Persze mindig van megoldás, de milyen áron?

A kihirdetés és a hatálybalépés között mindenképp el kell telnie bizonyos számú napnak, lényegében az lesz a felkészülési időszak.

Ez az egész helyzet egyébként hűen tükrözi azt, merre tart jelenleg ez az ország.

Idézetet írta: benson Dátum április 30, 2013, 09:10:31
A kihirdetés és a hatálybalépés között mindenképp el kell telnie bizonyos számú napnak, lényegében az lesz a felkészülési időszak.

Jaja, a görögöknél ez kb. 4!!! hetet vett igénybe...

Amugy ez EU-nál mi a helyzet? ha jól emlékszem nekik is áldásukat kell adni erre a törvénytervezetre.

*Jah meg az alkotmánybíróságnak is el kell fogadnia, ezen a web tiltáson meg lehet felhúzzák a szemöldöküket.


Idézetet írta: Tomee886 Dátum április 30, 2013, 09:55:45
Amugy ez EU-nál mi a helyzet? ha jól emlékszem nekik is áldásukat kell adni erre a törvénytervezetre.

Az EU már egyre több mindenre szarik, egyre több területen kezd kicsúszni a kezükből a szabályozás (lásd euróválság, túlzott deficit eljárások helyzete, stb.). Recseg-ropog a "birodalom", 10-20 év és széthullik (szerintem).

#881 április 30, 2013, 10:42:09, Alkimista87
Idézetet írta: Tomee886 Dátum április 30, 2013, 09:55:45
Amugy ez EU-nál mi a helyzet? ha jól emlékszem nekik is áldásukat kell adni erre a törvénytervezetre

A magyarországi szerencsejáték-szervezés eddig is állami monopólium volt, csupán nem voltak intézkedések arra vonatkozóan, hogy ténylegesen gátat szabjanak az esetlegesen más szerencsejáték-szerevezőknél történő fogadásokra, játékokra stb. Egyébként a laikus (EU-s és egyéb) szemnek még pozitívan is hathat a dolog, hogy "Hello, mi megnyitjuk a piacot, milyen nagy királyak vagyunk, de hát nézzétek meg, ők nem akar maradni." Szóval jó eséllyel a piac "szabad" (haha) és ellenőrzött lesz, aztán mégis csak a viccmix marad. :crazy: Én személy szerint ledöbbentem ősszel, amikor pillanatok alatt elfogadták és hatályba léptették a nyerőgépekre vonatkozó új törvényeket. Először jöttek a játékgépek után fizetendő óriási fixösszegű adók kivetése, amivel sok-sok kaszinó kényszerült a nyerőgépek számának csökkentésére, de ez sem volt elég, inkább betilttoták. S most van az országban kb 3 működő kaszinó. És akkor, hogy egy kicsit az állam szempontjából vizsgáljuk meg a témát (ahol a cél a bevételek növelése lenne), adódik a kérdés: Így most jobban járt Magyarország? Származik annyi adóbevétel, mint a törvény bevezetése előtt? NEM! Nagyon sokszor a visszájára fordulnak ezek a dolgok, mindennek növeljük az adótartalmát, ezáltal csökken a fogyasztás, és hiába magasabbak az adók, a csökkenő kereslet miatt az állami bevételek sok esetben nem mutatnak növekedést (vagy nem olyan mértékűt), mint azt tervezték, mert nem számoltak azzal (ezt nem tudom elképzelni, inkább csak figyelnem kívül hagyták), hogy az embereknek meghatározott összegek állnak rendelkezéseikre egy-egy termék megvásárlására/szolgáltatás igénybevételére. Kicsit elkanyarodtam a témától, de mivel ugyanarról a vezetői szemléletről van szó, erős párhuzamot érzek az előbb felsoroltakkal. Egy-két irodát tudok én is elképzelni, hogy maradna, de elég kiszámíthatatlan a magyar törvényhozás, szóval majd meglátjuk. Különben megoldás mindenre van, a profi sportfogadók minden bizonnyal meg fogják oldani az esetleges problémákat, ami aztán a hasonló ambíciókkal rendelkezőknek is megoldást fog nyújtani, de a túlnyomó többségre valószínűleg érvényesíteni tudja az állam majd az akaratát. Ne így legyen. 

Az a baj, hogy Oakland sok mindent jól lát szerintem, jelentős változások lesznek, és nagyon hamar. A törvény az aláirás (kihirdetés) napján is érvénybe léphet, oszt jónapot... Sajnos ez van, a kádár féle "gulyáskommunizmust" visszasírjuk még... A rendszerváltás óta azt hallgattuk, nem oldhatja meg az állam az emberek minden gondját. Manapság az állam akkor is meg akarja oldani, ha erre nem kéri senki. És nem is biztos hogy alkalmas rá. Nem szeretek politizálni, nem is akarok, de ez a szomszédos országokra vonatkozó fenyegetés amilyen vicces, olyan szánalmas is. Én nem szórakozok már itt Belgiumban, amelyik iroda fizetett és van, annál játszok, az EU ebbe nem fog beleszólni még jó darabig, ez tuti, mert az uborka görbülete fontos, de hogy a leadózott pénzét ki hol veri el, itt nem számít. Meg ez az egész EU meg parlamentesdi különben is csak dísz, aki látja hogy müködik, annak megvan a véleménye az egészről. Nekem is.  :-X 

Idézetet írta: benson Dátum április 30, 2013, 10:23:22
Az EU már egyre több mindenre szarik, egyre több területen kezd kicsúszni a kezükből a szabályozás (lásd euróválság, túlzott deficit eljárások helyzete, stb.). Recseg-ropog a "birodalom", 10-20 év és széthullik (szerintem).

Nem mondom jó sok időt adsz neki a széthullásra.  :) Szerintem nem lesz egy évtized sem, de nem sokkal kockázatosabb az 5 éven belüli tipp sem.

Egyébként az EU-ban kár bízni, mert a szerencsejáték szabályozás tagállami hatáskör, az adórendszer meg pláne. Legfeljebb a versenyjog amibe ütközhet, de ha a szerencsejáték szervezés állami monopólium (szerintem az), akkor még ez is nehézkes. Az irodák eddigi működése is fekete, de minimum szürke.

Amugy akármelyik fogadóiroda nyilatkozott már a jövőt illetően? 2 hét van a zárószavazásig, csak kialakult már hogy melyik akar maradni (ha van olyan egyáltalán)