Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Knapp Dátum június 26, 2013, 17:04:33
Ööö... A devizahitelek és Orbán az már két külön téma!  :)

De ami nem ide való, azt nyugodtan át lehet söpörni addig is az OFFTOPIC-ba.,

Nincs gond, maradhat, csak jó lenne a szerencsejáték szabályozásnál maradni. Van elég gond ezen a területen is, hát ha még bevonjuk a többit is... :)

Tehát, hogy összegezzük a dolgokat:

1. Törvény van

2. Végrehajtó rendelet nincs

3. Korlátozás, blokkolás elméletileg 2014 Január 1-től lehetséges...

Amúgy a napokban kaptuk az értesítést, hogy a bolgárok is letiltották az online szerencsejátékot.

Idézetet írta: TiB Dátum június 26, 2013, 17:21:14
Én azt nem értem, hogy mondjuk van most 200 ezrem a bet365ön, amit egy kisebb befizetésből csináltam. Most jön ez a törvény, és legálissá illetve adómentessé válik a nyereményem. Viszont ez a 200 ezer fekete pénz volt eddig, és felkerül a NAV térképére, mint jövedelem, hiszen ha licencet vásárol a bet365 küldi az adataim. Szóval mi lesz ezzel a pénzzel? Adózni kell, ha jól értelmezem ugye? Vagy ha gyors vagyok, és figyelem a híreket, hogy mikor vesz licencet stb a bet365, akkor a NAV-hoz 0-s egyenleg lesz elküldve. Vagy a historyt is küldik majd a többszázezres korábbi több évre visszamenő forgalomról? ;D Sok kérdés meg minden, csak ezek lehetnek necces dolgok is. :noway:

Ha visszamenőlegesen is kapnak adatokat - ami nem lenne korrekt - az tényleg érdekes, hisz én is elég sűrűn vonom vissza skrillre a tőkémet, amivel aztán játszom tovább. (látszólag kifizetés, valójában csak átcsoportosítás)
Viszont ha csak az aktuális egyenlegről és a későbbi befizetésekről lesz infó küldve, akkor át kell bukni a nyitóegyenleget egy nem licences irodához.  :)

Mondjuk indíthatnánk egy tippjátékot, amelyben megtippelhetnénk, hány iroda vesz majd licencet...

Ha jól értelmezem a TIB által linkelt módosításhalmazt, az irodának még az alapvető tudnivalókat magyarul ki is kell írnia az oldalára.
Na most akit eddig nem érdekelt különösebben a magyar piac, az most biztosan felvesz tolmácsot, dolgoztatja az informatikusait és kéthetente könyvelget a NAV-nak...

Úgy látom hogy a barom politikusainknak szép lassan sikerül egy erős maffiának megágyazni.Először szépen elkezdik olcsón árulni a becsempészett cigarettát aztán rámehetnek a szerencsejátékokra is - a SzarRt nem képes játékosbarát szolgáltatást nyújtani a legtöbb játékban és más pedig nem fog legálisan szolgáltatni ilyen vámok mellett.Alig várom már hogy valamelyik idióta előjöjjön mondjuk az alkoholtilalommal(vagy csak nemzeti italboltban lehessen italt venni).

Idézetet írta: Irtis Dátum június 26, 2013, 16:24:39
Kezd egy kicsit off topic lenni srácok  :)
Már rég az, hiszen a mostani változásoknak már semmi közük nincs a címbeli 2012-es módosításokhoz.

Egy utolsó off részemről:

Valakik (nevezzük őket spekulánsoknak) biztosan nagyon jól jártak az árfolyamok ilyen mértékű és irányú változásával. A bankok sem jártak rosszul, hiszen a felvett hitel összegéhez képest jóval többet fizet vissza a kedves ügyfél. Ez a plusz bevétel meg simán fedezheti a fedezetlenség és a rossz adósok miatti veszteségeket, hiszen az adósok nagy része (kb. 80-85%-a) továbbra is fizeti a törlesztőrészleteket.
Ha meg nem látták a valós kockázatokat, és profit szempontjából teljesen mindegy volt nekik, hogy forint vagy devizahitelt nyújtanak, akkor vajon miért reklámozták nyakra-főre a kockázatos devizahiteleket? Logikusan gondolkodva nem jobb nekik is a biztosan fizető adós a fix forint törlesztőrészlettel, mint az árfolyam ingadozásnak kitett, így kockázatosabb deviza adós? Azért tették, mert az alacsonyabb kamattal az ügyfél jobban jár? Ugyan már, mikor nézték ők az ügyfelek érdekeit? A végtörlesztés idején is mintha a fogukat húzták volna, mindent elkövettek, hogy megnehezítsék azok dolgát, akik forinthitellel szerették volna kiváltani devizahitelüket. A probléma előidézésében főszerepet játszottak, de a károk enyhítéséből már nem nagyon akarják a részüket kivenni.
Lehet, hogy volt valamennyi deviza fedezet a kihelyezett hitelek mögött, de közel sem annyi, amennyi kellett volna.

http://szabadriport.wordpress.com/2011/10/20/devizahitelek-a-bankok-fedezet-nelkuli-hazardjatekot-uztek-es-rajtavesztettek/

Most pedig on:

Idézetet írta: TiB Dátum június 26, 2013, 17:21:14
Én azt nem értem, hogy mondjuk van most 200 ezrem a bet365ön, amit egy kisebb befizetésből csináltam. Most jön ez a törvény, és legálissá illetve adómentessé válik a nyereményem. Viszont ez a 200 ezer fekete pénz volt eddig, és felkerül a NAV térképére, mint jövedelem, hiszen ha licencet vásárol a bet365 küldi az adataim. Szóval mi lesz ezzel a pénzzel? Adózni kell, ha jól értelmezem ugye? Vagy ha gyors vagyok, és figyelem a híreket, hogy mikor vesz licencet stb a bet365, akkor a NAV-hoz 0-s egyenleg lesz elküldve. Vagy a historyt is küldik majd a többszázezres korábbi több évre visszamenő forgalomról? ;D Sok kérdés meg minden, csak ezek lehetnek necces dolgok is. :noway:
A kérdések jogosak, a válaszok egy részét csak találgatni lehet egyelőre. Szerintem a licenc megvásárlásának napjától lesz köteles az iroda adatot szolgáltatni, legalábbis így lenne logikus. A licence lényege (minden iparágban) tudtommal az, hogy a megszerzésétől kezdődnek a jogok és kötelezettségek, ami előtte volt, az majdhogynem senkit nem érdekel. Aztán persze a végrehajtási rendeletbe majd becsempészhetik a visszamenőleges adatszolgáltatást, vagy ha ilyet nem is, de olyat el tudok képzelni, hogy egy adóellenőrzés során a vizsgálható dokumentumok köre kibővül a licenc-szel rendelkező fogadóirodáknál a játékosról nyilvántartott adatokkal, konkrétan a számlaforgalmával. Az adó elévülési ideje 5 év. Így válhat pl. a közkedvelt bet365 a fogadók által kerülendő irodává, egyik napról a másikra, ha megveszik a licencet. Minden lehetséges, és mindennek az ellenkezője is, hiszen, mint tudjuk, már rég nem jogállamban élünk.

Szerintetek melyik irodák fizethetik az állam által kért dolgokat?
Esetleg azt  a lehetőséget választják, hogy befizetik a bírságot a blokkolás miatt mindig, cserébe azért, hogy ne blokkolják őket az adott időszakra? (vagy ezt az utóbbit rosszul gondolom ?)

#1132 június 26, 2013, 22:28:17, csacsi1899
Idézetet írta: benson Dátum június 26, 2013, 20:07:40
Most pedig on:
A kérdések jogosak, a válaszok egy részét csak találgatni lehet egyelőre. Szerintem a licenc megvásárlásának napjától lesz köteles az iroda adatot szolgáltatni, legalábbis így lenne logikus. A licence lényege (minden iparágban) tudtommal az, hogy a megszerzésétől kezdődnek a jogok és kötelezettségek, ami előtte volt, az majdhogynem senkit nem érdekel. Aztán persze a végrehajtási rendeletbe majd becsempészhetik a visszamenőleges adatszolgáltatást, vagy ha ilyet nem is, de olyat el tudok képzelni, hogy egy adóellenőrzés során a vizsgálható dokumentumok köre kibővül a licenc-szel rendelkező fogadóirodáknál a játékosról nyilvántartott adatokkal, konkrétan a számlaforgalmával. Az adó elévülési ideje 5 év. Így válhat pl. a közkedvelt bet365 a fogadók által kerülendő irodává, egyik napról a másikra, ha megveszik a licencet. Minden lehetséges, és mindennek az ellenkezője is, hiszen, mint tudjuk, már rég nem jogállamban élünk.

Szerintem ha kiderül, hogy az aktív játékosokról visszamenőlegesen is kérhetnek, és kaphatnak adatokat, akkor a korábbi nyerő játékosoknak a számláját azonnal be kell záratni, elkerülve a későbbi estleges kellemetlenségeket.

Illetve ha így lesz, akkor az lenne a jó, ha eleve egy iroda se venne licencet.

Nem hiszem, hogy kérhetnek visszamenőleg adatokat, ezt egyik iroda sem fogja kiadni. Nem hülyék ők sem, hogy a saját játékosuk listáját kiadják másnak. A magyar kormánynak nincs erre fennhatósága, egyik iroda működése sem esik jelenleg magyar jogszabályozás alá.

Pont ezt akartam írni.

Hány, meg hány eset van, amikor kiírja az iroda tisztán, hogy az adatok titkosak. Nem fogják visszamenőleg ezt kiadni.

Legalábbis így lenne normális. Új licensz, tiszta lap.

Idézetet írta: Pozzato Dátum június 26, 2013, 22:14:47
Szerintetek melyik irodák fizethetik az állam által kért dolgokat?
Esetleg azt  a lehetőséget választják, hogy befizetik a bírságot a blokkolás miatt mindig, cserébe azért, hogy ne blokkolják őket az adott időszakra? (vagy ezt az utóbbit rosszul gondolom ?)

Az internetszolgáltatóknak kell majd blokkolniuk a fogadóirodákat, és ők kapnak bírságot, ha ezt nem teszik meg. Nekik viszont semmi érdekük nincs abban, hogy ne blokkoljanak. Nem hiszem, hogy a fogadóirodák megkeresnék a szolgáltatókat, és megállapodnának a bírság átvállalásában.

Az OFFTOPIC-ba tereltem a hiteles szófosásomat...  :)

Visszatérve a témára, a tegnapi záróvitát itt hallgathatjátok meg (mp3 letöltés):
http://sdrv.ms/19wejDE
A törvény zárószavazását itt találjátok:
http://sdrv.ms/10mxhqm

Egyébként érdekes, ha csak január elejétől akarnak erre valamit miért siettették még a tavaszi ülésszakba beeröltetni és mi lesz a még idénre betervezett pénzekkel az idei költségvetésben.

Magam részéről remélem a bet365 vesz licencet, bár voltak országok ahol ezt nem tette meg és az is benne van, hogy senki, esetleg csak a Pokerstars vesz egy kártyára vonatkozót.
Ami biztos, a FullTilt bejelentette, hogy ők nem vesznek semmit.


Idézetet írta: csacsi1899 Dátum június 26, 2013, 22:22:15
Szerintem ha kiderül, hogy az aktív játékosokról visszamenőlegesen is kérhetnek, és kaphatnak adatokat, akkor a korábbi nyerő játékosoknak a számláját azonnal be kell záratni, elkerülve a későbbi estleges kellemetlenségeket.

Illetve ha így lesz, akkor az lenne a jó, ha eleve egy iroda se venne licencet.

Ha az a pár fogadóiroda, amelyik még fontolgatja, hogy vegyen-e licenszet megtudja, hogy hogyan bánt a kormány a hazai kaszinókkal, miután modernizáló beruházásokat eszközöltek és előre kicsengettek díjakat, sürgősen le fog tenni a dologról  ;D
Remélem, hogy lesznek olyanok, akik elmondják részletesen nekik.

Mivel évek óta törvénybe ütköző bűncselekmény, ha valaki online szerencsejátékot játszik, azok a szolgáltatók, akik kiadják a jelenleg meglevő magyar játékosaik személyes adatait Mo. kormányának, gyakorlatilag terhelő vallomást tesznek ellenük - ezt feltétlenül tudniuk kell, akkor is, ha nem visszamenőleges adatokat adnak ki, ami persze még súlyosabb és borítékolható játékoselvándorlást fog okozni.

Úgy tudtam eddig, hogy a licenszvásárló szolgáltatóknak csak az összes magyar játékos összesített kétheti nyereményeit kell megvallaniuk, de úgy tűnik, hogy fityiszes módon közvetlen szavazás előtti módosítóval már személyre lebontva kell ezt benyújtaniuk be- és kifizetésekkel együtt, és a személyes adatokhoz is hozzáférést kell biztosítaniuk, alapot adva ezzel az itthoni visszamenőleges üldöztetésnek.

Véleményem szerint a problémára megoldás lenne, ha a licenszvevő szolgáltatók felajánlják a magyar játékosaiknak, hogy az eddigi számláikat következmények nélkül bezárhatják és a licenszvásárlás után újat nyithatnak, mert akkor már nem lesz illegális náluk játszani.