Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában


Idézetet írta: bengal81 Dátum június 28, 2013, 00:17:08
Ha az a pár fogadóiroda, amelyik még fontolgatja, hogy vegyen-e licenszet megtudja, hogy hogyan bánt a kormány a hazai kaszinókkal, miután modernizáló beruházásokat eszközöltek és előre kicsengettek díjakat, sürgősen le fog tenni a dologról  ;D
Remélem, hogy lesznek olyanok, akik elmondják részletesen nekik.

Tudják, hogy az illetékes elvtársak mit műveltek a kaszinókkal.  :)

Tudják, hogy milyen bánásmódra számíthatnak. Ezért nem tolonganak a sorban.

Idézetet írta: csabax Dátum június 28, 2013, 07:49:38
Tudják, hogy az illetékes elvtársak mit műveltek a kaszinókkal.  :)

Tudják, hogy milyen bánásmódra számíthatnak. Ezért nem tolonganak a sorban.

Mert még semmi sem konkrét, s még nincs is sor kialakulva.

Majd ha lesz egy végrehajtó rendelet, akkor talán...

Ha véletlenül minden kellemetlenül sül el vagyis egyik iroda sem vesz licenszet és január 1.-től blokkolva lesz minden fogadóiroda a csodálatos TippmixPRO-n kívül (érted kimerik rakni azt a szót hogy PRO :D ) akkor mik lesznek a lehetőségeink? Úgy értem külföldi lakcímmel újra regisztrálsz az irodához és itthonról VPN-el fogadsz?

Erre énis nagyon kíváncsi vagyok hogy milyen megoldások vannak. Meg arra is kíváncsi vagyok hogy mi lesz a sportfogadas.org-al hogyha csak a tippmixpro marad nekünk ? Mert hogy ők bármilyen játékot szponzoráljanak azt őszintén kétlem...

Tudom, hogy az org-nak nagyon szerves részét képezik a tippjátékok de mégis úgy érzem ameddig magyar emberek fogadnak addig van létjogosultsága a sportfogadas.org-nak :) itt gyűlik össze a magyar fogadók apraja nagyja :) nagyon sokat tanultam az org-ról és remélem hogy hosszú éveken keresztűl lesz meg lesz még ez a fórum :)

Idézetet írta: mezrajaed Dátum június 28, 2013, 14:06:36
Ha véletlenül minden kellemetlenül sül el vagyis egyik iroda sem vesz licenszet és január 1.-től blokkolva lesz minden fogadóiroda a csodálatos TippmixPRO-n kívül (érted kimerik rakni azt a szót hogy PRO :D ) akkor mik lesznek a lehetőségeink? Úgy értem külföldi lakcímmel újra regisztrálsz az irodához és itthonról VPN-el fogadsz?

Valószínűleg az irodákat nem fogja különösebben érdekelni, hogy a törvény ellenére játszik-e náluk magyar, vagy sem (elvileg most sem játszhatnánk) :), így jó eséllyel "csak" az oldalak elérését kell megoldanunk. Akárhogy is, de a sportfogadók többségére (főleg, akik hobbi szinten fogadnak) az állam szépen rá tudja majd erőltetni az akaratát. Persze, korántsem mindenkire, de a túlnyomó többségnek tényleg csak az állami szerencsejáték marad, és jó esetben 1-2 engedéllyel bíró fogadóiroda.

Naiv ábránd azt gondolni, hogy a licenszet vásárló irodák majd lemondanak a magyarokon eddig elért profitszintjükről, már csak azért sem, mert ez az oddsokba van náluk beépítve, és adott esetben el sem éri azt a 22.5%-ot a játékosok nettó nyereményéhez viszonyítva, amit a licensz alapján az állam elkér tőlük. Azt fogják tenni, hogy kéthetente megnézik, hogy a legutóbbi nettó nyereménymegcsapolás utáni állapothoz képest van-e újabb nettó nyeremény egy-egy adott játékosnál és abból levonnak 22.5+%-ot, hogy átutalhassák az államnak és fedezze az egyéb költségeiket is. Természetesen addig, amíg ezt meg nem vizsgálták/végre nem hajtották, kifizetést sem teljesítenek. Ezzel gyakorlatilag az állam meghosszabbított kezeként működnének adóbehajtás terén. Könnyen lehet, hogy ezt is figyelembe véve, a tippmixpro sokszor egészen vonzó alternatíva lesz.  :)
Így már az a nagyon jó online iroda, amelyik nem foglalkozik a licensszel/blokkolással, és VPN/egyéb elérhetést tesz lehetővé a magyar játékosoknak látszólagos IP-jüktől függetlenül.
És az a nagyon rossz, amelyik licenszet vásárol, mert ezzel a legutóbbi törvénykezési állás szerint kötelezi magát, hogy a magyar játékosainak a személyes adatait kiadja, ami alapján az állam vegzálhatja őket, hogy akkor eddig is illegálisan jelen voltak az online piacon.

Egyre jobban azon vagyok hogy lófasz se lesz itt csak annyi, hogy blokkolják az oldalakat. Mi meg fogjuk szépen és VPN-el (mér akinek megéri) továbbra is el fogjuk érni az irodákat ahogy eddigi is (elméletileg eddig se fogadhattunk volna). Ezzel a lépéssel szerintem azokat a hobbi játékosokat fogják a TipmixPRO-ra csábítani akik eddig csak nagyon kis téttel vagy csak szórakozásból foglalkoztak fogadással. A dolog szépsége, hogy arra jó lesz a TippmixPRO hogy valaki eljusson egy olyan szinte ahol már megéri majd neki VPN és a vele járó mizéria :) Vagy rosszúl látom szerintetek?

Idézetet írta: kunisse Dátum június 28, 2013, 14:20:33
Erre énis nagyon kíváncsi vagyok hogy milyen megoldások vannak. Meg arra is kíváncsi vagyok hogy mi lesz a sportfogadas.org-al hogyha csak a tippmixpro marad nekünk ? Mert hogy ők bármilyen játékot szponzoráljanak azt őszintén kétlem...

Sok mindentől függ.

Ha továbbra is, blokkolás ellenére, el lehet érni a fogadóirodákat, s a fogadóirodák nem tiltják a magyar játékosok regisztrációját, akkor minden marad a régi.

Ha pedig jön a blokkolás, s jön a tiltás, akkor továbbra is marad minden, annyi kivételével, hogy lehetséges ebben az esetben a játékaink nyereménye csökken.

Valójában mi is csak akkor tudunk egy konkrétat mondani, mikor már minden tiszta (végrehajtó rendelet, irodák hozzáállása stb.)

Egy dolog biztos: a Sportfogadas.org a magyar sportfogadók portálja, s nem csak exkluzív Magyarország-i sportfogadókra vonatkozik.

Ezen kívül ez egy közösség, s úgy gondolom, hogy a továbbiakban is ezen az úton kell haladni, még akkor is, ha csak tippmixpro marad.

Mérkőzések, tippek stb. továbbra is lesznek, így van amiről tárgyalni.  :beerchug:

Idézetet írta: bengal81 Dátum június 29, 2013, 14:08:05
Naiv ábránd azt gondolni, hogy a licenszet vásárló irodák majd lemondanak a magyarokon eddig elért profitszintjükről, már csak azért sem, mert ez az oddsokba van náluk beépítve, és adott esetben el sem éri azt a 22.5%-ot a játékosok nettó nyereményéhez viszonyítva, amit a licensz alapján az állam elkér tőlük. Azt fogják tenni, hogy kéthetente megnézik, hogy a legutóbbi nettó nyereménymegcsapolás utáni állapothoz képest van-e újabb nettó nyeremény egy-egy adott játékosnál és abból levonnak 22.5+%-ot, hogy átutalhassák az államnak és fedezze az egyéb költségeiket is. Természetesen addig, amíg ezt meg nem vizsgálták/végre nem hajtották, kifizetést sem teljesítenek. Ezzel gyakorlatilag az állam meghosszabbított kezeként működnének adóbehajtás terén. Könnyen lehet, hogy ezt is figyelembe véve, a tippmixpro sokszor egészen vonzó alternatíva lesz.  :)
Így már az a nagyon jó online iroda, amelyik nem foglalkozik a licensszel/blokkolással, és VPN/egyéb elérhetést tesz lehetővé a magyar játékosoknak látszólagos IP-jüktől függetlenül.
És az a nagyon rossz, amelyik licenszet vásárol, mert ezzel a legutóbbi törvénykezési állás szerint kötelezi magát, hogy a magyar játékosainak a személyes adatait kiadja, ami alapján az állam vegzálhatja őket, hogy akkor eddig is illegálisan jelen voltak az online piacon.

Szerinted az irodáknak megéri majd az általad említett külön adminisztrációt?

Egyébként nem csak a profitjuk 22,5%-át kell befizetniük az államnak, hisz ezen felül van a koncessziós díj is...
Elvileg az irodáknak majd kéthetente kell elszámolniuk, ha egy esetleges veszteséget nem görgethetnek tovább, akkor még több pénzről kell lemondaniuk.
(pl. előfordulhat, hogy a hónap első két hetében keresnek 50 milliót a magyar játékosokon, ezután befizetik a 10 milliót, majd a következő 2 hétben buknak 10 milliót a magyar játékosokon.
Ilyenkor nincs ugye adófizetési kötelezettség, de vajon görgethetik-e tovább a veszteséget a következő elszámolási időszakra? Nagyon nem mindegy.)

Az irodáknak egyetlen játéktípuson kell megkeresniük egy évben legalább 140 milliót a magyar játékosokon, hogy nullán legyenek.  :)
Ha mondjuk kaszinó + póker + sportfogadás is van náluk, akkor ennek a háromszorosát kell megkeresni ugye a 3 külön licenc miatt...
És akkor még nem tart fent magyar ügyfélszolgálatot és nem támogatta bónuszokkal az ügyfélszerzést és megtartást...

A tippmixpro meg inkább a hobbi játékosoknak lesz alternatíva, esetleg a játékfüggőknek, akiknek mindegy, mire szórják el a pénzt, mert a nyeremény helyett a nyeremény illúziója is elegendő nekik.
Na és persze jól jön azoknak a bizalmatlanabb tippmixezőknek, akiknél most vezették be az internetet.  :)

Aki képes a feltett tétjein rendre mondjuk 3% feletti hasznot termelni havonta, annak van esélye, hogy megéljen a sportfogadásból. Aki -3%-kal "dolgozik", annak nincs. (nem a tőkéjére vetítve, hanem az összes tétjére! A tőkénket korlátlan számú eseményre feltehetjük egymás után, ha nem veszítjük el. :)  )

Szerintem aki a tippmixen stabilan nyereséges tud lenni, az egy sportfogadási zseni!
A többségnek viszont az online irodák adta előnyök (magasabb szorzók, nagyobb kínálat, élő fogadások, gyorsabb pénzmozgatás, bónuszok) jelentik azt a néhány százalék pluszt, ami a jövedelmezőséghez kell.


Remélem hogy jól alakulnak a dolgok.  Én már jól megszívtam mert csak november közepén töltöm a 18-at.  Addig marad a folyamatos várakozás ami már kb. 1 éve tart. 

Idézetet írta: dert Dátum június 30, 2013, 05:06:31
Remélem hogy jól alakulnak a dolgok.  Én már jól megszívtam mert csak november közepén töltöm a 18-at.  Addig marad a folyamatos várakozás ami már kb. 1 éve tart.

Semmi gond, lesz 2 hónapod, hogy kifoszd az irodákat.  ;)

Idézetet írta: Milan Dátum június 29, 2013, 14:29:09
Ezen kívül ez egy közösség, s úgy gondolom, hogy a továbbiakban is ezen az úton kell haladni, még akkor is, ha csak tippmixpro marad.

tippmixPro és persze a monkeyBet  ;D

Idézetet írta: Knapp Dátum június 30, 2013, 02:13:53
Szerinted az irodáknak megéri majd az általad említett külön adminisztrációt?

Egyébként nem csak a profitjuk 22,5%-át kell befizetniük az államnak, hisz ezen felül van a koncessziós díj is...
Elvileg az irodáknak majd kéthetente kell elszámolniuk, ha egy esetleges veszteséget nem görgethetnek tovább, akkor még több pénzről kell lemondaniuk.
(pl. előfordulhat, hogy a hónap első két hetében keresnek 50 milliót a magyar játékosokon, ezután befizetik a 10 milliót, majd a következő 2 hétben buknak 10 milliót a magyar játékosokon.
Ilyenkor nincs ugye adófizetési kötelezettség, de vajon görgethetik-e tovább a veszteséget a következő elszámolási időszakra? Nagyon nem mindegy.)

Az irodáknak egyetlen játéktípuson kell megkeresniük egy évben legalább 140 milliót a magyar játékosokon, hogy nullán legyenek.  :)
Ha mondjuk kaszinó + póker + sportfogadás is van náluk, akkor ennek a háromszorosát kell megkeresni ugye a 3 külön licenc miatt...
És akkor még nem tart fent magyar ügyfélszolgálatot és nem támogatta bónuszokkal az ügyfélszerzést és megtartást...


Szerintem sem éri meg nekik, de amit mi gondolunk, az simán lehet más, mint amit ők a statisztikáikból konkrétan látnak.
Csakhogy ha van is olyan iroda, amelyik az eddigi forgalma alapján úgy látja, hogy meg fogja neki érni a magyar licensz, az nem számol azzal, hogy milyen a mi kormányunk, pár hónap múlva máris szigorúbbak lehetnek a feltételei, ahogy tette ezt a hazai kaszinókkal, egyre növelte a játékadót, beszedett tőlük előre befizetendő díjakat és aztán egyik napról a másikra bezáratta őket nemzetbiztonsági (???) okokra hivatkozva.
A koncessziós díj ugye 5 évre szól, de nálunk akár havonta gyökeresen megváltozhatnak a feltételek, és még akkor is, ha nem emeli a mostani 22,5% irodákra (de inkább közvetve a játékosokra) kivetett adót, egyszer csak hozhat olyan kiegészítő törvényt, hogy a játékosoknak is kell közvetlenül 10-20% adót fizetni a megmaradt nettó nyereményük után, hiszen már személyes adatokat is kiszedett a játékosokról a licenszvevő irodáktól.  :police:  Ezzel persze még kevésbé éri majd meg ezeknél az irodáknál játszani, és akkor fújhatják az 5 évre előre befizetett licenszüket, mert nem lesz olyan forgalmuk, amivel előzetesen kalkuláltak.
Félreértés ne essék, szerintem sem lesz olyan iroda, amelyik licenszet fog venni, de az nagyon jó lenne, ha valamelyik mégis erre vetemedik, annál be lehessen zárni az eddigi számlát, hogy arról, meg az ott szereplő személyes adatokról ne szerezzen tudomást az állam (mert jelenleg még illegálisnak van nyilvánítva), és helyette probléma nélkül egy újat nyitni már a legális korszakban.

Idézetet írta: bengal81 Dátum június 30, 2013, 12:22:55
Félreértés ne essék, szerintem sem lesz olyan iroda, amelyik licenszet fog venni, de az nagyon jó lenne, ha valamelyik mégis erre vetemedik, annál be lehessen zárni az eddigi számlát, hogy arról, meg az ott szereplő személyes adatokról ne szerezzen tudomást az állam (mert jelenleg még illegálisnak van nyilvánítva), és helyette probléma nélkül egy újat nyitni már a legális korszakban.

Ez már csak azért is jó lenne, mert az új számlán nem lenne tét-korlátozás (ahogy most pl. a Bet365-ön van nekem).