Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: Irtis Dátum augusztus 04, 2013, 11:20:08
Interjú Orbán Viktorral:

És ha azt nézzük, hogy az MLSZ jó rendszert alakított ki a tévés pénzek ügyében, és hogy közel vagyunk ahhoz, hogy a szerencsejátékból is több pénz érkezzen vissza a futballba, akkor azt kell mondanom, hogy a mai tizenhat NB I-es csapatból tíz már a következő években biztos lábakon áll, és akkor már csak ötöt-hatot kell stabilizálni.

A szerencsejátékból származó, hamarosan végre létező adóbevételek útja egyenes lesz a futballklubokhoz?

Arra vártunk, hogy az Európai Unió hozzájáruljon az online szerencsejáték szabályozásához. Ez megtörtént, a törvényt elfogadta a Ház, most az ebből befolyó pénzek elosztási rendjét kell megalkotnunk. Az MLSZ és a kormány ezen közösen dolgozik. Mire a parlament ősszel elkezdi a munkát, nyélbe üthetjük a megállapodást.


Ha minden jól alakul, akkor jövő júliusban már a mi anyagi hozzájárulásunkkal eshetnek ki a csapataink a nemzetközi kupákból!
Nekem ennél nem is kell több motiváció! hehe

Egyébként nem tudom, mi köze az online szerencsejáték adóbevételének az MLSZ-hez!
Ez is csak egy költségvetési bevétel, ugyanúgy, mint a többi.
Ráadásul eddig is lehetett a társasági adó elkerülésével látványsportágakat közvetlenül támogatni (igaz, ezt most év közben megnyirbálták), tehát eddig is inkább lemondott az állam a bevételekről, csak hogy pénzt csurgathasson a haveri kluboknak.
Na meg a Szerencsejáték Zrt. által megtermelt adóbevételek egy része is a sport támogatására megy és a SzZrt. szponzorként is jelen van a kluboknál.
Most akkor újabb milliárdokat vár a feneketlen kút?

Osdacsaptak a TOR-nak is, kezd keményedni. És ha a Snowden storynak csak a fele igaz is sok(k).

http://www.sg.hu/cikkek/99027/az_fbi_feltorte_a_tor_halozatot

Sajnos a jövő évi választásokban sem bízhatunk, mert biztosan bölcs vezérünk fogja irányítani még az országot legalább négy évig, a fityiszes törvénygyár pedig előbb-utóbb úgyis kiköpi magából a végrehajtási rendeletet is. Én csak abban bizakodok, hogy ez a weboldaltiltós dolog magyarosan impotens módon fog működni, illetve idővel ezek az idióták is felismerik, hogy a jelen feltételek mellett egy peták költségvetési bevételre sem számíthatnak és lazítanak az előírásokon, hiszen egyetlen iroda sem fog licencet venni a törvény jelen állapotában (bár ez nem feltétlenül szempont, a nyerőgépek megölésénél sem volt az)

Itt egy jó alternatíva, arra az esetre ha januártól blokkolva lesznek bizonyos oldalak. Még nem volt időm kipróbálni, de a leírás alapján használhatónak tűnik.

https://www.facebook.com/ultrasliberi.hu/posts/672844069410810

"Hatalmas siker a Pirate Bay netcenzúrát kikerülő böngészője
Néhány nap alatt már 100 ezren töltötték le a Pirate Bay által kiadott új böngészőt, ami a netcenzúra kikerülését teszi lehetővé.

A vasárnap óta letölthető PirateBrowser a Firefox, az anonimitást biztosító Tor szolgáltatás és a foxyproxy kiegészítő egybegyúrt egyvelege. Célja, hogy a segítségével azokból az országokból is elérhetők legyen minden weboldal, ahol blokkolják bizonyos honlapok elérését.

Magyarországon januártól kezdik majd el alkalmazni azt a feketelistát, amin a bíróság, illetve bizonyos kormányzati hatóságok által károsnak ítélt oldalak szerepelnek majd. A blokkolás megkerülésére több módszer is létezik, de a PirateBrowser a legegyszerűbb, legkényelmesebb.
A böngésző előnye, hogy bármelyik windowsos pc-n futtatható, ugyanis hordozható, azaz nem igényel telepítést sem, csak le kell tölteni az .exe fájlt, és elindítani a programot.

A TorrentFreak által közöltek szerint a böngésző hivatalos torrentfájlját már ötezernél is több felhasználó osztotta meg, a letöltések száma pedig elérte az óránkénti ezret. Ezzel a PirateBrowser máris jóval nagyobb siker, mint amit Pirate Bay remélt tőle."

Tor alapu, kulon is letoltheto volt eddig. Torproject.net

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


Ahhoz képest, hogy szabályozás, meg a bwin kivonult tőlünk is, ha jól láttam elég szépen reklámozták magukat tegnap a válogatott meccs alatt.

Egy kis érdekesség az európai központi irányítástól:

http://www.sg.hu/cikkek/99760/a_halozatsemlegesseg_mellett_teszi_le_a_voksot_az_eu

Az első mondatot idézem:

"Tilos lenne a jövőben az internetes tartalmak letiltása és korlátozása, az internetes előfizetés árától és sebességétől függetlenül."

Idézetet írta: Lacapi Dátum szeptember 12, 2013, 12:55:23
Egy kis érdekesség az európai központi irányítástól:

http://www.sg.hu/cikkek/99760/a_halozatsemlegesseg_mellett_teszi_le_a_voksot_az_eu

Az első mondatot idézem:

"Tilos lenne a jövőben az internetes tartalmak letiltása és korlátozása, az internetes előfizetés árától és sebességétől függetlenül."


Ha nagyon a tippmixpro-hoz akarják terelni a népet, akkor úgyis kitalálnak valami mást, pl büntethető lesz az aki licensz nélküli irodánál játszik és lebukik. DE....lassan inkább a kampányolással lesznek elfoglalva szerencsére. Legalábbis remélem :)

Idézetet írta: Wezli Dátum szeptember 11, 2013, 16:08:31
Ahhoz képest, hogy szabályozás, meg a bwin kivonult tőlünk is, ha jól láttam elég szépen reklámozták magukat tegnap a válogatott meccs alatt.

Nos ezt nem tudom megérteni. A bwin brutális idiótaságát jelképezte a válogatott mérkőzésen a reklám, ugyanis tudtom szerint Mo.-ról nem lehetséges regisztrálni, s kétlem, hogy Észtország az engedélyezett államok közé tartozna.

Ez kidobott pénz az ablakon, de ez legyen az ők bánatuk...

Idézetet írta: Milan Dátum szeptember 12, 2013, 17:13:41
Nos ezt nem tudom megérteni. A bwin brutális idiótaságát jelképezte a válogatott mérkőzésen a reklám, ugyanis tudtom szerint Mo.-ról nem lehetséges regisztrálni, s kétlem, hogy Észtország az engedélyezett államok közé tartozna.

Ez kidobott pénz az ablakon, de ez legyen az ők bánatuk...

Lehet, hogy már korábban leszerződtek egész évre bizonyos reklámfelületekre?
Vagy az észt piacon akarnak betörni?!   ;D

Szerintem pedig a bwin az Uefa-val van szerződésben, és ezen a meccsen mint Uefa rendezvényen kellett mutatniuk a reklámjukat...

Idézetet írta: Józsi bátyó Dátum szeptember 12, 2013, 18:17:55
Szerintem pedig a bwin az Uefa-val van szerződésben, és ezen a meccsen mint Uefa rendezvényen kellett mutatniuk a reklámjukat...

FIFA, de kétlem...

Lehet, hogy csak a meglévő magyar ügyfeleiket akarták ennyire megtartani.  :D

Ha jól értem, ez a szabályozás a munkátok jó részét tönkre is tenné (a fogadóirodák által szponzorált játékokat, a segédleteket, a fórumokat az egyes irodákhoz). Ez igazán sajnálatos, hiszen igazán impozáns, és magas színvonalú a portál, amit csináltatok (bosszant is kicsit, hogy csak most találtam rá.)

Az lenne a kérdésem, hogy milyen terveitek vannak a szabályozás utáni életre? Mennyiben változna az oldal, esetleg mi lenne, amivel pótolni lehetne a kieső funkciókat?

Idézetet írta: Assassin Dátum szeptember 16, 2013, 08:54:24
Ha jól értem, ez a szabályozás a munkátok jó részét tönkre is tenné (a fogadóirodák által szponzorált játékokat, a segédleteket, a fórumokat az egyes irodákhoz). Ez igazán sajnálatos, hiszen igazán impozáns, és magas színvonalú a portál, amit csináltatok (bosszant is kicsit, hogy csak most találtam rá.)

Az lenne a kérdésem, hogy milyen terveitek vannak a szabályozás utáni életre? Mennyiben változna az oldal, esetleg mi lenne, amivel pótolni lehetne a kieső funkciókat?

Január elejére már vásároltam repjegyet. Irány Új-Zéland!

Lehetetlen itt már megélni...január 1-től lehúzzuk a redőnyt. Egyedüli reményem, hogy a Szerencsejáték Zrt. felajánl valami munkahelyet...legalább engedjék, hogy a mérkőzés kódokat én határozzam meg. :)