Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Konkrétan arról van szó, hogy az EU bíróság EU ellenesnek tartja Olaszország, s más államok (pl. Belgium) blokkolási tevékenységét.

EU ellenes blokkolni olyan szolgáltatásokat amelyek egyéb tagállamban vannak beregisztrálva, csak annak érdekében, hogy a saját piacukat ezzel megvédjék.

Court of Justice of the European Union (CJEU) én így szeretlek!  :smitten:

Idézetet írta: Milan Dátum szeptember 25, 2013, 12:08:20
Konkrétan arról van szó, hogy az EU bíróság EU ellenesnek tartja Olaszország, s más államok (pl. Belgium) blokkolási tevékenységét.

EU ellenes blokkolni olyan szolgáltatásokat amelyek egyéb tagállamban vannak beregisztrálva, csak annak érdekében, hogy a saját piacukat ezzel megvédjék.

Court of Justice of the European Union (CJEU) én így szeretlek!  :smitten:

Igen, ez egészen biztató lenne, ha nem tudnánk, hogy a jelenlegi magyar kormányzat nem minden esetben tekinti irányadónak az EU ajánlásait. (Olykor még szabadságharcot is vív ellenük.)

Remélem valahogy letuszkolják Viktor torkán és minden úgy lesz ahogy eddig.

Azt is tudni kell, hogy a legtöbb fogadóiroda nem az EU-n belül székel hivatalosan, tehát az egzotikus  adóparadicsomokban működtetett oldalakat ez alapján is blokkolhatják.
De ezzel egy bet365 már megúszná a dolgot.  :)

De nagyon sok máltai, gibraltári iroda van. :)

Idézetet írta: vmlinuz Dátum szeptember 25, 2013, 20:23:56
De nagyon sok máltai, gibraltári iroda van. :)

Málta EU-s tagállam, Gibraltár pedig brit tengerentúli terület, és mint olyan, része az EU-nak (utóbbi mondjuk néhány EU-s vívmány alól mentesül, pl. nem tagja a vámuniónak, és nem vonatkozik rá a közös agrárpolitika).  ;)

#1251 szeptember 26, 2013, 00:50:59, Dezmop
Szerintem az irodák nem lennének szívbajosak ha  át kellene helyezni az irodájukat  más tagállamba  sok pénzük van a tulajdonosoknak .  Nem hinném ,hogy hagynák ,hogy olyan könnyen kibabráljanak velük  . Sok pénz  =  Politikai lobbi  máshol ezt korrupciónak hívnák .  Biztos vagyok benne ,hogy megtalálnák a megoldást az EU-n belüli működésre hisz sok pénzük van   .  Hangosan gondolkodva  " Nem igaz az a állítás  ,hogy europán kívüli fogadóirodák  kerestek volna
politikai kapcsolatokat saját érdekük érvényesítésében ,, .  Továbbá Nem igaz az a állítás sem ,hogy politikusék nem csak a felebaráti szeretet jegyében vették  szárnyuk alá a blokkolt tartalmak ügyét .   

:buck2: :-X

Idézetet írta: Dezmop Dátum szeptember 26, 2013, 00:43:12
Szerintem az irodák nem lennének szívbajosak ha  át kellene helyezni az irodájukat  más tagállamba  sok pénzük van a tulajdonosoknak .  Nem hinném ,hogy hagynák ,hogy olyan könnyen kibabráljanak velük  . Sok pénz  =  Politikai lobbi  máshol ezt korrupciónak hívnák .  Biztos vagyok benne ,hogy megtalálnák a megoldást az EU-n belüli működésre hisz sok pénzük van   .  Hangosan gondolkodva  " Nem igaz az a állítás  ,hogy europán kívüli fogadóirodák  kerestek volna
politikai kapcsolatokat saját érdekük érvényesítésében ,, .  Továbbá Nem igaz az a állítás sem ,hogy politikusék nem csak a felebaráti szeretet jegyében vették  szárnyuk alá a blokkolt tartalmak ügyét .   

:buck2: :-X

Továbbgondolva, elképzelhető, hogy EU-n belül székelő irodák ezután már azért fognak lobbizni, hogy az EU-n kívüliek legyenek blokkolva minden tagállamban!  :D

Igazából a székhely EU-ba költöztetése is akkor lesz motiváló számukra, ha túl sok ügyfél számára válna elérhetetlenné az adott iroda, azaz, ha sok országban működne a blokkolás.

Az index címlapján van egy írás " Nem blokkolhatók az online pókertermek? " címmel, de valami miatt nem tudom beilleszteni a linket. Ha valaki megtenné...


Idézetet írta: Milan Dátum szeptember 25, 2013, 12:02:25
Tegnapi hír:

CJEU rules Italy cannot block online poker
24 September 2013

The Court of Justice of the European Union (CJEU) has issued a preliminary ruling that Italy cannot legally block online gaming websites that originate from outside the country.

Italy has held a blacklist of operator sites it deems illegal for a number of years, a tactic copied by other EU Member states such as Belgium and long criticised by the igaming sector being against EU trade principles and protectionist towrdas the incumbent operators.

The CJEU ruled that EU Member States restricting national gambling markets in order to favour the economic interest if incumbents over operators that are licenced in other Member States is against EU law.

The court also concluded that national legislation, which provides all cross-border activity in the betting and gaming sector, is contrary to EU law.

The court said: "Articles 43 EC and 49 EC must be interpreted as meaning that, under the current state of EU law, the fact that an operator holds, in the Member State in which it is established, an authorisation permitting it to offer betting and gaming does not prevent another Member State, while complying with the requirements of EU law, from making such a provider offering such services to consumers in its territory subject to the holding of an authorisation issued by its own authorities.

"Articles 43 EC and 49 EC must be interpreted as not precluding national legislation which requires companies wishing to pursue activities linked to gaming and betting to obtain a police authorisation in addition to a licence issued by the State in order to pursue such activities and which restricts the grant of such authorisation inter alia to applicants who already hold such a licence."

Ugyanerről van szó.  ;)

Idézetet írta: Latzka Dátum szeptember 27, 2013, 10:25:58
Nem blokkolhatók az online pókertermek az EU-ban?

Annyiban módosít ez az eddigieken, hogy az EU-n belüli online szerencsejáték szolgáltatók nem minősülnek külföldinek, az USA is csak a tagállamain kívüli irodákkal szemben diszkriminál, tőlem teheti ezt az EU és benne Magyarország is, találunk épp elég kifejezetten jó szolgáltatót az EU-n belül. Furcsa is lett volna, ha pl angol/német/osztrák utazási irodák szolgáltatásait minden korlátozás nélkül igénybe vehetem, de szerencsejáték irodákét nem. A tippmixpro pedig nőjön fel az EU-s konkurrenciához, az EU pont nem a tagállamok egymással szembeni protekcionizmusáról szól.  ::)
Ovi jogászai viszont nem dolgoztak teljesen feleslegesen, az EU-n kívüli irodákat majd jól leblokkoljuk januártól, ha nem vesznek licenszet.


Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 30, 2013, 15:24:53
Aki ebből messzemenő következtetést von le, annak érdemes Goofyt berakni avatarnak.

Nem vontam le semmit, csak a póker kapcsán, mint aktualitást jegyeztem meg. Szerintem ez udvariatlan és kicsit fájó megoldás volt ez a Playtech "fejlesztőitől", érthetetlen, hogy miért mi voltunk,- a mi zászlónk- nekik útban.