Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: TiB Dátum november 28, 2013, 09:10:20
A nemsokára arra vonatkozott, hogy a new jersey-i lakosok játszhatnak külföldiekkel. Egymással már játszhatnak most is online, például a Betfairnél, és lassan lehet hogy a Starson is. De mindegy is, azért hoztam fel, hogy ott is képesek egy normális szabályozásra, szóval igazán összeszedhetnénk magunkat mi is :D

Folyamatosan figyeltük az amerikai piac alakulását is, és valóban egy nagy összevisszaság van ott is.

Abban meg csak reménykednek, hogy "külföldiekkel" is játszhatnak, de egyelőre még az állam határain élők sem tudnak részt venni ezen játékokban.

Idézetet írta: Szigo Dátum november 28, 2013, 09:36:17
Nyugodjatok meg, készül az írásom a jogi helyzetről. Ebből minden világos lesz mindenki számára. De most egy kis türelmet kérek, nagy változások vannak a magánéletemben (nem nő vonalon), december közepére elkészül az írás.

Teljesen nyugodtak vagyunk. Amúgy neked ajánlom, hogy ezt a témát a cikk megírásáig ne is olvasd, hogy ne befolyásoljunk.  :D  :ok:

Idézetet írta: Szigo Dátum november 28, 2013, 09:36:17
Nyugodjatok meg, készül az írásom a jogi helyzetről. Ebből minden világos lesz mindenki számára. De most egy kis türelmet kérek, nagy változások vannak a magánéletemben (nem nő vonalon), december közepére elkészül az írás.

Én azért nem nyugodtam meg teljesen... a törvényhozók számára is világos lesz vajon?

Így igaz, vigyázni kell, mikor kerül a cikk "nyomdába", mert a jelenlegi törvénykezési gyakorlat szerint egy hétvégi ötletből (akármekkora baromság is) 3 munkanap alatt képesek törvényt csinálni.  :)

A játékgépek betiltása pontosan ideillő példa:
hónapok óta minden szereplő a szerver alapú üzemeltetésre készült, elvileg úgy tűnt, hogy "csak" a piac újraosztása zajlik a hagyományos gépek kiszorításával, aztán ebből egyik napról a másikra a piac "megszüntetése" lett.  :)

Idézetet írta: TiB Dátum november 28, 2013, 10:11:31
Én sem nyugodtam meg azért teljesen. A magánnyugdíjpénztári államosításról is írhattál volna akármilyen jogi cikket, megtörtént. Méghozzá tükör simán, és könnyen.

Padawan, látszik, hogy nem vagy jogász. Nagyjából kétféle publikáció-típus van: jogszabálymódosítás előtti és utáni. Ha utána írsz, teljesen mindegy, hogy te mit gondolsz az egész koncepcióról. Ezt nevezik nagyjából leíró, kifejtő írásnak.

Mivel én az épp aktuális helyzetet írom le, ezért nem érdekel, mi lesz két nap múlva. A cikk folyamatosan frissülni fog, tehát tök mindegy, hogy 3 nap múlva mit gondolnak a törvényhozók.

Sajnos Orbán Viktoron sem látszik, hogy jogász...

Idézetet írta: Szigo Dátum november 28, 2013, 09:36:17
Nyugodjatok meg, készül az írásom a jogi helyzetről. Ebből minden világos lesz mindenki számára. De most egy kis türelmet kérek, nagy változások vannak a magánéletemben (nem nő vonalon), december közepére elkészül az írás.
Úristen, fiú???  :crazy: 

(bocs, okát nem tudom, gyenge poén, de nem tudtam kihagyni...  :D  )


Idézetet írta: Knapp Dátum november 28, 2013, 12:57:25
Sajnos Orbán Viktoron sem látszik, hogy jogász...

Az még hagyján, de legalább számolni tudnának. A kaszinók betiltásán kb senki nem nyert egy forintot sem, beleértve természetesen az államot is (sőt, kifejezetten gazdaságtalan lépés volt). A tevékenységből származó adóktól elesett az ország, több száz, ha nem ezres nagyságrendben szűntek meg munkahelyek, ezáltal újabb adóktól és járulékoktól esett el az állam. A frissen munkanélkülivé vált embereknek fizethette a munkanélküli segélyt, és ha nem is nagymértékben, de csökkent hazánkban a vásárlóerő (ez már az ÁFA bevételekre is hatással van/volt), hogy a beszállítók bevételkieséséről már ne is beszéljünk. Szeretem több szempontból megvizsgálni a dolgokat, de ennél a törvénynél, ha megfeszülök se találok ésszerű indokot (hacsak nem az önző érdek vezérelte újraelosztás, ami nem is olyan elképzelhetetlen a trafik helyzetet elnézve). Gusztustalan. :noway:

Idézetet írta: Alk Dátum november 28, 2013, 13:32:01
Az még hagyján, de legalább számolni tudnának. A kaszinók betiltásán kb senki nem nyert egy forintot sem, beleértve természetesen az államot is (sőt, kifejezetten gazdaságtalan lépés volt). A tevékenységből származó adóktól elesett az ország, több száz, ha nem ezres nagyságrendben szűntek meg munkahelyek, ezáltal újabb adóktól és járulékoktól esett el az állam. A frissen munkanélkülivé vált embereknek fizethette a munkanélküli segélyt, és ha nem is nagymértékben, de csökkent hazánkban a vásárlóerő (ez már az ÁFA bevételekre is hatással van/volt), hogy a beszállítók bevételkieséséről már ne is beszéljünk. Szeretem több szempontból megvizsgálni a dolgokat, de ennél a törvénynél, ha megfeszülök se találok ésszerű indokot (hacsak nem az önző érdek vezérelte újraelosztás, ami nem is olyan elképzelhetetlen a trafik helyzetet elnézve). Gusztustalan. :noway:

Na igen, de a nyerőgépek "beszüntetésével" (azért van hely,a hol legálisan játszhatsz Budapest belvárosában) megszűnt az a "nemzetbiztonsági kockázat", amelyet jelentettek!  :D
Mert ugye ez volt az indok...
Az meg csak pletyka, hogy Orbán fia jóllakatott előtte egy félkarú rablót és ez motiválta a főjogászunk döntését.

Amit írsz, az egyébként sajnos igaz. Én is ismerek olyan csárdát, ahol korábban a 3 (majd 1) nyerőgép jelentős bevételt és plusz forgalmat hozott, ezzel eltartva kb. egy tucatnyi embert.
A csárda nyáron bezárt.
Azóta sem a hely, sem a korábban ott dolgozók nem fizetnek adót! A tulaj a megtakarításaiból él, az alkalmazottak munkanélküliek vagy feketén dolgoznak.



Idézetet írta: Knapp Dátum november 28, 2013, 14:06:41
(azért van hely,a hol legálisan játszhatsz Budapest belvárosában)

Tudom, Las Vegas kaszinó az V. kerületben. Tervben is van decemberre egy kis Blackjack. :) Talán még Sopronban működik egy kaszinó (ebben nem vagyok biztos), de aztán nagyjából ennyi. Na, majd jövőre. Van rá néhány euróm, hogy 2014-ben a megyeszékhelyek többségén nyílik majd legalább egy (meg arra is, hogy kik lesznek az üzemeltetők)..

Lehet, hogy mégse olyan jó megoldás a VPN, vagy legalábbis magyar ip-t adó szolgáltatót kell keresni. Én hónapok óta Olaszországból fogadok, az itteni blokkolás matt (nem magyar ip-t adó) vpn-t használok. Az Unibet felfüggesztette a számlámat arra hivatkozva, hogy gyakran jelentkezek be eltérő, nem magyar ip-kről. Elvileg személyi + lakcím igazolás után feloldják, de akkor is aggasztó, hogy figyelnek erre. A Willhill pedig kizárt indoklás nélkül. Mivel nem arboltam, és nem játszottam 100€ feletti tétekkel, itt is csak arra tudok gondolni, hogy a nem magyar és/vagy a gyakran változó ip nem tetszett nekik. Mondjuk lehetnének annyira tisztességesek, hogy a kizárás okát elárulják, hogy legalább mások tanulhassanak belőle. Ennyit a "hét irodájáról"...

Idézetet írta: Irtis Dátum november 28, 2013, 15:12:31
Lehet, hogy mégse olyan jó megoldás a VPN, vagy legalábbis magyar ip-t adó szolgáltatót kell keresni. Én hónapok óta Olaszországból fogadok, az itteni blokkolás matt (nem magyar ip-t adó) vpn-t használok. Az Unibet felfüggesztette a számlámat arra hivatkozva, hogy gyakran jelentkezek be eltérő, nem magyar ip-kről. Elvileg személyi + lakcím igazolás után feloldják, de akkor is aggasztó, hogy figyelnek erre. A Willhill pedig kizárt indoklás nélkül. Mivel nem arboltam, és nem játszottam 100€ feletti tétekkel, itt is csak arra tudok gondolni, hogy a nem magyar és/vagy a gyakran változó ip nem tetszett nekik. Mondjuk lehetnének annyira tisztességesek, hogy a kizárás okát elárulják, hogy legalább mások tanulhassanak belőle. Ennyit a "hét irodájáról"...

Hát ez király, akkor ha egy üzletember sokat utazik és laptopról eltérő IP-kről fogad, akkor indoklás nélkül ki lehet tiltani.
Ez komolyan benne van a szerződésben?

http://hvg.hu/gazdasag/20131201_Majd_a_miniszter_megmondja_ki_tavszerencs#utm_source=hirkereso&utm_medium=listing&utm_campaign=hirkereso_2013_12_1

Lehet, hogy már öregszem, de lassan kezdenek értelmezési gondjaim lenni. Hogy is van ez? Mekkora lesz most akkor a koncessziós díj? Szerintem ekkora tarifákkal akár a kisebb irodák is jelentkezhetnek az engedélyekért...

Idézetet írta: misk@ Dátum december 01, 2013, 09:32:11
http://hvg.hu/gazdasag/20131201_Majd_a_miniszter_megmondja_ki_tavszerencs#utm_source=hirkereso&utm_medium=listing&utm_campaign=hirkereso_2013_12_1

Lehet, hogy már öregszem, de lassan kezdenek értelmezési gondjaim lenni. Hogy is van ez? Mekkora lesz most akkor a koncessziós díj? Szerintem ekkora tarifákkal akár a kisebb irodák is jelentkezhetnek az engedélyekért...

Én is ezzel a problémával küszködök,már régóta szomorúan konstatálom a fokozatos szellemi leépülésem és ennek megint csak mutatós példája hogy fogalmam sincs miről szól ez a cikk.De én már nem koptatom magam az állítólagos hozzáértők baromságain.Önző módon csak arra koncentrálok hogy nekem hogy lesz jó.

Idézetet írta: mgabesz07 Dátum november 30, 2013, 14:47:42
Hát ez király, akkor ha egy üzletember sokat utazik és laptopról eltérő IP-kről fogad, akkor indoklás nélkül ki lehet tiltani.
Ez komolyan benne van a szerződésben?

Az van benne, hogy bárkit indoklás nélkül kizárhatna. Viszont összekevertem a két számlámat, és a kizárás azon a számlámon van, amit hónapok óta nem is használtam (egyébként is használhatatlan volt a lekorlátozás miatt).