Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Szerintem sajnos az egész a jó öreg monopol helyzet kialakítására szolgál :-\ és ez senkinek se jó kivéve egy kis réteget ahogy ez lenni szokott  :-\

Idézetet írta: executor Dátum január 02, 2014, 12:08:10
Sajnos ez az egész nem erről szól és nem ez a cél. Ez kellene, hogy legyen, de szerintem más érdekek mentén mozognak a szálak........ :-\
Szerintem O. V. nem fogja a választások évében meghúzni (legalábbis addig), hogy a legtöbb iroda feljelentést tegyen az EB-nél, hogy a szabad piacot korlátozó döntést hozzon, ezáltal az Uniós forrásoktól essen el az ország. Arról nem is beszélve, hogy a több ezer, vagy akár több tízezer online szerencsejátékos (kaszinós, sportfogadó, lottó, bingó, stb...) jelentős része úgyis "talál megoldást" a blokkolás leküzdésére.
"Erőszakkal" szerintem nem érhető el, hogy mindenki a tippmixpro ügyfele legyen. Mondjuk "nem ismerem" az irodát (pontosabban nem játszom náluk), de gondolom az egyik leggyengébb a piacon lévők közül.

Idézetet írta: drogos Dátum január 02, 2014, 12:22:19
Szerintem O. V. nem fogja a választások évében meghúzni (legalábbis addig), hogy a legtöbb iroda feljelentést tegyen az EB-nél, hogy a szabad piacot korlátozó döntést hozzon, ezáltal az Uniós forrásoktól essen el az ország. Arról nem is beszélve, hogy a több ezer, vagy akár több tízezer online szerencsejátékos (kaszinós, sportfogadó, lottó, bingó, stb...) jelentős része úgyis "talál megoldást" a blokkolás leküzdésére.
"Erőszakkal" szerintem nem érhető el, hogy mindenki a tippmixpro ügyfele legyen. Mondjuk "nem ismerem" az irodát (pontosabban nem játszom náluk), de gondolom az egyik leggyengébb a piacon lévők közül.

Nagyon gyenge iroda a TippmixPRO. Az egyetlen jó pont hogy adózott nyereményt ad ami a magamfajta üldözési mániában szenvedő emberkéknek egy megkönnyebbülés. A választásokig biztos, hogy nem lesz sem negatív sem pozitív változás véleményem szerint. Stagnálás lesz és továbbra sem lehet majd tudni semmit. A választások után ha maradnak meg előjöhetnek a farbával. Jó lenne ha nem tudnának erőszakkal rákényszeríteni a PRO-ra de szerintem vannak eszközök amivel a jelentős tömeget át fogják tudni csábítani de tény kiskapuk mindig voltak, vannak és lesznek!

Amikor a játékgépeket megszüntették, akkor sem érdekelte őket a függők szavazata.
De a nyugdíjpénztárak lerablásából, a pedagógusok, de még a dohányosok szívatásából is jól jöttek ki (egyszerűen győztes típusok, na. hehe), aligha fogja őket érdekelni, hogy a "bűnözőnek" is beállítható szerencsejáték függőknek keresztbe tesznek.
Ha nem csinálják meg, az inkább a szokásos hanyagságuk és felkészületlenségük lesz, vagy hogy ebből nem tudnak már pénzt kiszedni áprilisig.

Idézetet írta: drogos Dátum január 02, 2014, 12:22:19
Szerintem O. V. nem fogja a választások évében meghúzni (legalábbis addig), hogy a legtöbb iroda feljelentést tegyen az EB-nél, hogy a szabad piacot korlátozó döntést hozzon, ezáltal az Uniós forrásoktól essen el az ország. Arról nem is beszélve, hogy a több ezer, vagy akár több tízezer online szerencsejátékos (kaszinós, sportfogadó, lottó, bingó, stb...) jelentős része úgyis "talál megoldást" a blokkolás leküzdésére.
"Erőszakkal" szerintem nem érhető el, hogy mindenki a tippmixpro ügyfele legyen. Mondjuk "nem ismerem" az irodát (pontosabban nem játszom náluk), de gondolom az egyik leggyengébb a piacon lévők közül.

Hát erősen meglepődnék, ha elesnénk az Uniós forrásoktól emiatt. Miért? Mert "liberalizálják" a piacot, csak senki nem vesz licencet? Arról nem beszélve, hogy ha mégis uniós elvekbe ütközne valami, akkor az időbe telik, szerintem akár évekbe is mire az ilyesmi keresztül megy a bürokrácián. Akkor meg szépen visszahátrálnak, természetesen a szokásos EU ellenes jelszavakkal. Nem egy iroda korlátoz az Unióban és mi is történt velük? Ebben én nem nagyon bíznék.
Erőszakkal mindenkit nem lehet rávenni, hogy a PRO-nál játsszon, de az biztos, hogy a játékosok közül sokan kénytelenek lennének beérni velük. Aki nem az igyekezne kikerülni a blokkolást, de csak ha megéri neki. Vagy sokan egyszerűen abbahagyják. Vajon érdekli ez a politikát? Szerintem nem.
Sokkal fontosabb, hogy a SZRT egyeduralkodóvá váljon, ahol a megfelelő emberek ülnek és megfelelő pénzmennyiség lehúzható sokféle módon a haverok számára. Ja hogy kevesebb lesz adóbevétel? És?

Ha itt a cél a liberalizáció lett volna, akkor nem indulna ekkora hendikeppel az SZRT és nem raknának a legtöbb irodára kigazdálkodhatatlan terheket. A cél az irodák viszonylag törvényes kiszorítása ez egyértelmű. Nincs megtiltva a működésük, csak a feltételeket nem tudják teljesíteni. A kormányzat meg széttárja a kezét. Ők "igazán" megpróbálták de ezeknek a csúnya irodáknak semmi sem jó.

UI: Így járnak az energiacégek is.

1-2 emberről a kisfiúk jutnak eszembe itt, akiknek elvették a homokozóban a kedvenc lapátját. Illetve még csak állítólag készülnek elvenni.
Elhiszem, hogy kellemetlenül-kényelmetlenül érint itt jópárunkat ez az egész szabályozás, de próbáljunk kicsit felülemelkedni magunkon, és a /gazdaság/társadalom/nemzet/ország (tetszés szerint kiválasztandó) szemszögéből megnézni a dolgot. És felülemelkedni a hisztiző kisfiún.
JÓVAL több játékos VESZTESÉGES a sportfogadásban, mint amennyi NYERESÉGES. Ezzel gondolom nem mondtam újat senkinek, nyilván ezért éri meg az irodáknak ez az egész móka. Ráadásul a veszteség mértéke is jóval nagyobb egy főre vetítve átlagosan, mint a nyereségé.
Vagyis:
A külföldi irodáktól havonta a pluszos magyar játékosok nyernek mondjuk összesen 100 millát, eközben a minuszosok által viszont kivisznek az országból 200 millát. A nagyságrend persze nem pontos, és az arányokról sincsenek pontos adataim, de az BIZTOS, hogy pluszos az irodáknak a tevékenység, azért csinálták eddig.
És ez a kivitt pénz bizony a magyar gazdaságból tűnik el hónapról hónapra.
Szerintem ez ilyen egyszerű. Reménykedjünk, hogy 1-2 komoly iroda megveszi a licenszet, nekem a bet365 pl. nagyon sanszosnak tűnik. (Ja és még annyit, hogy nem vagyok és nem is leszek fidesz-szavazó, pusztán csak az észérveket próbálom felhozni.)

Idézetet írta: drogos Dátum január 02, 2014, 12:22:19
Szerintem O. V. nem fogja a választások évében meghúzni (legalábbis addig), hogy a legtöbb iroda feljelentést tegyen az EB-nél, hogy a szabad piacot korlátozó döntést hozzon, ezáltal az Uniós forrásoktól essen el az ország. Arról nem is beszélve, hogy a több ezer, vagy akár több tízezer online szerencsejátékos (kaszinós, sportfogadó, lottó, bingó, stb...) jelentős része úgyis "talál megoldást" a blokkolás leküzdésére.
Már írtam párszor, hogy megy ez. 2-3 évig elküzd vele az Európai Bizottság illetékes szerve, ajánlanak, figyelmeztetnek, majd 5-8 év múlva esetleg büntetnek. BÁr egyrészről ez nem olyan fajsúlyos téma, másrészt a fél unió bevezettet már ilyen-olyan korlátozásokat a szerencsejáték cégekkel szemben, mégsincs visszhang. Itt van példának Belgium, ahol én hiába Magyar vagyok, nem tudom használni pl. a Bet365-t, mert Belgiumban nincs licence. Érdekes mód a tippmixpro-t tudnám, bár nem hiszem, hogy ők vettek licencet. Lehet fel kellene nyomnom őket, olyan jó magyarosan...  ;D  ;D  ;D

Belgiumban mely iroda érhető el?

Idézetet írta: don187 Dátum január 03, 2014, 03:16:11
1-2 emberről a kisfiúk jutnak eszembe itt, akiknek elvették a homokozóban a kedvenc lapátját. Illetve még csak állítólag készülnek elvenni.
Elhiszem, hogy kellemetlenül-kényelmetlenül érint itt jópárunkat ez az egész szabályozás, de próbáljunk kicsit felülemelkedni magunkon, és a /gazdaság/társadalom/nemzet/ország (tetszés szerint kiválasztandó) szemszögéből megnézni a dolgot. És felülemelkedni a hisztiző kisfiún.
JÓVAL több játékos VESZTESÉGES a sportfogadásban, mint amennyi NYERESÉGES. Ezzel gondolom nem mondtam újat senkinek, nyilván ezért éri meg az irodáknak ez az egész móka. Ráadásul a veszteség mértéke is jóval nagyobb egy főre vetítve átlagosan, mint a nyereségé.
Vagyis:
A külföldi irodáktól havonta a pluszos magyar játékosok nyernek mondjuk összesen 100 millát, eközben a minuszosok által viszont kivisznek az országból 200 millát. A nagyságrend persze nem pontos, és az arányokról sincsenek pontos adataim, de az BIZTOS, hogy pluszos az irodáknak a tevékenység, azért csinálták eddig.
És ez a kivitt pénz bizony a magyar gazdaságból tűnik el hónapról hónapra.
Szerintem ez ilyen egyszerű. Reménykedjünk, hogy 1-2 komoly iroda megveszi a licenszet, nekem a bet365 pl. nagyon sanszosnak tűnik. (Ja és még annyit, hogy nem vagyok és nem is leszek fidesz-szavazó, pusztán csak az észérveket próbálom felhozni.)

Ebben teljesen igazad van, "mindössze" azt vitatom, hogy az a szabályozás valójában a gazdaság/társadalom/nemzet/ország érdekében történt.  :)
Ha rosszul lőtték be a licencdíjakat, akkor ebből egy fillér bevétel nem lesz és ha kijátszható lesz a blokkolás, akkor a pénz külföldre áramlása sem lesz megakadályozva.
Egy működő blokkolással viszont el lehet kergetni a nyereséges játékosokat, vagy vissza lehet őket vezetni a "munka világába", hogy pár ezerrel többen álljanak sorba a munkaügyi hivatalban.  :)

Szerintem egy normális szabályozásra - reálisan meghatározott adózási feltételekkel - a nyereséges játékosok is vágynak, hisz senkinek nem jó bujkálni és izgulni, hogy mikor kérdeznek rá nála a pénze eredetére.

Igazából az is az ország gazdasági érdeke lenne, hogy egyáltalán ne költsünk külföldön és lehetőleg ne vásároljunk import termékeket sem, ilyen megközelítésben a külföldi nyaralást és a külföldi árucikkek online megrendelését is tiltani kéne.  ;)
Ha elutazok Monte Carloba, annyit költhetek a kaszinóban, amennyit akarok (na jó, amennyi van nálam...), ha nem utazok el (mert nincs rá annyi pénzem), csak leülök a gép elé, ezt miért ne tehetném meg?

Társadalmilag inkább az lenne hasznos, ha a túlzott szerencsejáték hatásaival foglalkoznának - persze ez a SzZrt-nek sem érdeke - vagy éppen megtanítanák számolni az embereket. Na ebben már tényleg ellenérdekelt a politikai elit.

#1449 január 03, 2014, 11:54:36, Lacapi
Idézetet írta: Larsson Dátum január 03, 2014, 11:11:08
Belgiumban mely iroda érhető el?

Elérhető: Unibet, Sportingbet, Bwin, Interwetten, Fortuna, Tippmixpro, Pokerstars, Admiralbet.

Ami biztosan nem:
bettson, betfair, bet365, expekt, ujabban a Willhill sem, valamint a gamebookers, betclic és a tipico sem. Ez utóbbi érdekes, mert a mellékelt kép viszont Brüsszel belvárosában készült...

Idézetet írta: don187 Dátum január 03, 2014, 03:16:11
1-2 emberről a kisfiúk jutnak eszembe itt, akiknek elvették a homokozóban a kedvenc lapátját. Illetve még csak állítólag készülnek elvenni.
Elhiszem, hogy kellemetlenül-kényelmetlenül érint itt jópárunkat ez az egész szabályozás, de próbáljunk kicsit felülemelkedni magunkon, és a /gazdaság/társadalom/nemzet/ország (tetszés szerint kiválasztandó) szemszögéből megnézni a dolgot. És felülemelkedni a hisztiző kisfiún.
JÓVAL több játékos VESZTESÉGES a sportfogadásban, mint amennyi NYERESÉGES. Ezzel gondolom nem mondtam újat senkinek, nyilván ezért éri meg az irodáknak ez az egész móka. Ráadásul a veszteség mértéke is jóval nagyobb egy főre vetítve átlagosan, mint a nyereségé.
Vagyis:
A külföldi irodáktól havonta a pluszos magyar játékosok nyernek mondjuk összesen 100 millát, eközben a minuszosok által viszont kivisznek az országból 200 millát. A nagyságrend persze nem pontos, és az arányokról sincsenek pontos adataim, de az BIZTOS, hogy pluszos az irodáknak a tevékenység, azért csinálták eddig.
És ez a kivitt pénz bizony a magyar gazdaságból tűnik el hónapról hónapra.
Szerintem ez ilyen egyszerű. Reménykedjünk, hogy 1-2 komoly iroda megveszi a licenszet, nekem a bet365 pl. nagyon sanszosnak tűnik. (Ja és még annyit, hogy nem vagyok és nem is leszek fidesz-szavazó, pusztán csak az észérveket próbálom felhozni.)

Kötelességemnek érzem megjelenni a barikádon, a hisztiző kisfiúk mellett, egyben örömmel tölt el, hogy ennyire szíveden viseled kis hazánk gazdasági rendbetételét.

#1451 január 03, 2014, 16:44:33, Knapp
Én csak azért hisztizek, mert ha jön a blokkolás, mehetünk vissza a balettbe ugrálni! hehe

Azért tágabb értelemben az élet minden területén szembe lehet állítani az egyéni érdeket a gazdasági/társadalmi érdekkel, legalábbis rövid távon biztosan:
- ha sok adót fizetsz, az összességében jó, neked viszont rossz
- ha sok támogatást oszt szét az állam, akkor az gyengíti, miközben a támogatásra jogosultaknak igencsak jól jön
Ugyanakkor egy társadalom "jóléte" az egyének összesített jólétéből áll össze.

Na én a kormányzat színezetétől függetlenül mindig szurkolok azért, hogy sikerüljön megtalálni azt az arányt, ami rövid távon mindenkinek elviselhető és hosszabb távon a közös gyarapodásunkhoz vezet.
Szurkolok ezért, de fogadni sosem mernék rá, hogy sikerül!  :D


Egyébként ha már a nyereséges-veszteséges játékosok arányán elmélkedünk, azt se felejtsük el, hogy pont az ilyen oldalak és fórumok tesznek azért a legtöbbet, hogy a magyar játékosok inkább a pozitív oldalon álljanak!
Ez itt nem a Vármegye 14-es Kötés Mozgalom weboldala!

Azért én még hisztizek egy sort.A már agyonadóztatott pénzemmel (mindenki utánanézhet hogy mekkora %megy az állam zsebébe és mennyi a sajátjába a megkeresett/megtermelt pénzből!)ugyan már had csináljak amit akarok!Ne írják már elő nekem hogy ha játszani akarok akkor olyan helyen tehetem meg ahol nincs esélyem nyereséget termelni és sokkal gyengébb minőségű szolgálatatást kapok!Ha majd választhatok a jelenlegi top irodák és  egy hasonlóan kitűnő lehetőségeket nyújtó hazai szolgáltató között akkor majd úgyis a hazait választom.Lassan tíz éve csak az a szlogen megy hogy a külföldi szolgáltatók törvénytelenek,meg játékfüggővé tesznek meg egész képtelen hazugságokig.(Az ismeretségi körömből min.5  18 év alattit tudnék említeni aki rendszeresen jár játszani a SZRT irodáiba!!Ennyit a propagandáról meg a valóságról.)Azon még nemigen törték a fejüket sem honatyák sem "szakértők" hogy a magyar szolgáltatót kéne versenyképessé tenni.Tudtommal még az EU-ban vagyunk és ahogy angol ,cseh,osztrák fogadóirodák szolgáltatnak mindenki számára akár lehetne egy jó magyar szolgáltató is ahova külföldiek buknák a pénzüket.Persze ehhez ész és hozzáértés is kellene.Egyszerűbb tovább fejni a saját állampolgárokat és persze próbálni kitiltani a konkurenciától.

" ...de próbáljunk kicsit felülemelkedni magunkon, és a /gazdaság/társadalom/nemzet/ország (tetszés szerint kiválasztandó) szemszögéből megnézni a dolgot."

Na ezt asszem nem sikerült minden reagálónak megtenni. Maradt az E/1, de hát ez van.

Abban ettől függetlenül egyetértünk, hogy a megvalósítás módja NEM JÓ.
Tehát erről felesleges is győzködnötök. :)
Én is amondó vagyok, hogy illene versenyképes szorzókat produkálni a PRO-nak, még ha nem is a legmagasabbakat.


Idézetet írta: TiB Dátum január 03, 2014, 11:41:55
Ha minden úgy lenne, ahogy te mondod, szóval hogy a gazdaságból ám aztán ne menjen ki a pénz, akkor nem mehetnék külföldre nyaralni, csak Videoton tévét vehetnék, mert az bár nem HD, de magyar, csak Pick szalámit ehetnék, mert azt derék bajszos hentesek készítik, és be kellene tiltani az összes Don Pepét, Mc Donaldsot, mert hát ezek ugyan adnak néhány embernek munkát, de a bevételt nem feltétlenül költik el itt Magyarországon. Amit te itt az egészben nem értettél meg az az, hogy a hisztiző kisfiúknak az a bajuk, hogy a szabályozás irreális, és nem lehetőséget akar kínálni a külföldi irodáknak, hanem kizárni őket. Ez itt a legnagyobb probléma, és ügyesen kivette a Fidesz a közhasználatból ezt a szót, de ez az államosítás egy érdekes fajtája, ahol nem kell felvásárolni a gaz nyugati céget, hanem szimplán ki kell zárni, és kész a monopol helyzet. Ha a gazdaságból nem akarjuk, hogy kifolyjon a pénz, akkor szerintem viszlát EU, schengeni övezet ágyó, határokon roló le, és építsünk egy fasza kommunista rendszert.

Nem kell kommunista rendszer, Svájc is elég faszán el van kommunizmus és EU nélkül.
És nem véletlen, hogy minden (normális) ország alapvető gazdasági célja, hogy az export mértéke meghaladja az importét.
Annak üzenem aki itt azzal poénkodott, hogy akkor nem költheti el majd a pénzét külföldön mert az milyen rossz az országnak, hogy valóban mindig a fogadó országnak tesz jót gazdaságilag egy költekező turista, nyilván ezért próbálja minden ország fejleszteni a turizmusát. Görögország pl ugye ebből él 25 éve, ezért tapsikolunk ha a Forma 1-re rekordszámban érkeznek a külföldi drukkerek, stb, mert itt költik el a pénzüket.

Idézetet írta: Knapp Dátum január 03, 2014, 11:31:19
Ebben teljesen igazad van, "mindössze" azt vitatom, hogy az a szabályozás valójában a gazdaság/társadalom/nemzet/ország érdekében történt.  :)
Ha rosszul lőtték be a licencdíjakat, akkor ebből egy fillér bevétel nem lesz és ha kijátszható lesz a blokkolás, akkor a pénz külföldre áramlása sem lesz megakadályozva.
Egy működő blokkolással viszont el lehet kergetni a nyereséges játékosokat, vagy vissza lehet őket vezetni a "munka világába", hogy pár ezerrel többen álljanak sorba a munkaügyi hivatalban.  :)

Szerintem egy normális szabályozásra - reálisan meghatározott adózási feltételekkel - a nyereséges játékosok is vágynak, hisz senkinek nem jó bujkálni és izgulni, hogy mikor kérdeznek rá nála a pénze eredetére.

Igazából az is az ország gazdasági érdeke lenne, hogy egyáltalán ne költsünk külföldön és lehetőleg ne vásároljunk import termékeket sem, ilyen megközelítésben a külföldi nyaralást és a külföldi árucikkek online megrendelését is tiltani kéne.  ;)
Ha elutazok Monte Carloba, annyit költhetek a kaszinóban, amennyit akarok (na jó, amennyi van nálam...), ha nem utazok el (mert nincs rá annyi pénzem), csak leülök a gép elé, ezt miért ne tehetném meg?

Társadalmilag inkább az lenne hasznos, ha a túlzott szerencsejáték hatásaival foglalkoznának - persze ez a SzZrt-nek sem érdeke - vagy éppen megtanítanák számolni az embereket. Na ebben már tényleg ellenérdekelt a politikai elit.

MonteCarlo-ba kaszinózni meg az ismeretségi körömben némiképp alacsonyabb számban járnak az emberkék a pénzüket elverni, mint ami online sportfogadásba "kimegy". Ha hasonló mértéket érne el, akkor nyilván azügyben is elgondolkodna bármilyen épkézláb kormány, főleg ha a kispénzű emberek jövedelmét csakliznák el így, és nem a tehetős milliomosokét, ami amúgyis inkáb ba szürke (vagy fekete) gazdaság része.

"Ha rosszul lőtték be a licencdíjakat" - Te tudsz már bármilyen adatot a licenszdíjakról, vagy ez puszta hipotézis?

És még annyit, hogy úgy láttam többen is említettek már itt SZÁMOS eu-s országot, ahol szabályozzák az online sportfogadást. Úgyhogy akik a "jogaikért" meg a "szabadpiac szentségéért" reklamálnak, ezeket a "kommunista" országokat is kerüljék el akkor messziről.

Idézetet írta: don187 Dátum január 03, 2014, 19:49:14

MonteCarlo-ba kaszinózni meg az ismeretségi körömben némiképp alacsonyabb számban járnak az emberkék a pénzüket elverni, mint ami online sportfogadásba "kimegy". Ha hasonló mértéket érne el, akkor nyilván azügyben is elgondolkodna bármilyen épkézláb kormány, főleg ha a kispénzű emberek jövedelmét csakliznák el így, és nem a tehetős milliomosokét, ami amúgyis inkáb ba szürke (vagy fekete) gazdaság része.

"Ha rosszul lőtték be a licencdíjakat" - Te tudsz már bármilyen adatot a licenszdíjakról, vagy ez puszta hipotézis?

És még annyit, hogy úgy láttam többen is említettek már itt SZÁMOS eu-s országot, ahol szabályozzák az online sportfogadást. Úgyhogy akik a "jogaikért" meg a "szabadpiac szentségéért" reklamálnak, ezeket a "kommunista" országokat is kerüljék el akkor messziről.

A magyar licenc díjakat és egyéb költségek mértékét pontosan ismerjük, a Monte Carloban és online szerencsejátékra elszórt pénz mennyiségét viszont nem.  :)
Mondjuk a magyarok internet ellátottságából, pénzügyi kultúrájából (pl. bankártyás online fizetés elterjedtsége) és a Szerencsejáték Zrt. válság alatt is folyamatosan növekvő bevételeiből én nem tudom levezetni, hogy mennyi pénzt "csakliznak el" a "kispénzű emberektől" az online irodák...

Arra viszont merek fogadni, hogy külföldi megtakarításokba és bizony nyaralásokra is elmegy annyi pénze a magyaroknak, mint online sportfogadásra.
Két évtizeden keresztül csak a "fekete" pénzek vándoroltak ki, most már "egyszerű" magánszemélyek is hajlamosak inkább külföldön takarékoskodni, annyira nagy a bizalom. (oké, aki ehhez a kormányzathoz érzelmileg kötődik, az lehet, hogy inkább állampapírt vásárol itthon)
Aki a dunyha alatt dugdossa az euróját és a dollárját, az is lényegében kivitte a pénzét a magyar gazdaságból (és gyengíti a forintot...), de ugyanez igaz persze a játékosok internetes pénztárcáiban tárolt pénzekre is. Szerintem ennek nagyobb része sosem lesz a tippmixpro martaléka, akármilyen szabályozás jön.  :)
Talán a "bizalom erősítése" többet hozna az országnak...

Valahogy én minden ellenkező visszajelzés ellenére felnőttként próbálom kezelni az embereket, azaz feltételezem róluk, hogy tudják, mire költik a pénzüket, akár sok van belőle, akár kevés.
Ha elszerencsejátékozzák, az nem a szolgáltató hibája, hanem a saját felelősségük.

Kicsit úgy állítod be, mint ha szegény kisembert akarnák megmenteni a szabályozással!
Ha ez így lenne, akkor nem a Szrt. helyzetbe hozásán lenne a hangsúly, hisz az nem segít senkin (sőt), ha 90% feletti visszatérítési ráta helyett 70%-os payouttal teheti kockára a szerencséjét (vagy éppen a tudását).  :)
(a legjobb netes fogadóirodák és játékgépek 97% felett adnak vissza, a lottón meg itthon nagylelkűen a nyereményalap 46%-át osztják vissza.  :)  )
Tehát azt a szálat félre is tehetjük.

Az ország bevételeiről meg annyit, hogy 2012-re még 78 milliárd játékadót vártak, 2014-re már csak 33 milliárdot terveznek... (nyugi, ennyi sem lesz!  :)  )
Ennyire visszaszorul majd a játékkedvünk vagy csak valamit nagyon benéztek?
(az online szerencsejáték felé terelésre pl. "remek lépés" volt a hazai pénznyerő/nyelő automaták értelmetlenül magas megadóztatása, majd betiltása! Na ez helyett tényleg sokan online nyomják már.  :)  Pedig azoknak a gépeknek a nyeresége itthon maradt és az üzemeltető helyek még plusz munkahelyeket is teremtettek. )

Hja, számos EU ország próbálkozik szabályozással, kihasználva, hogy nincsen egységes álláspont, amit megkövetelnének a közösségen belül.
Viszont valószínűleg az lesz az út, amit az Európai Unió Bírósága az Olaszországban blokkolt pókertermekkel kapcsolatban megállapított: az Unióban egyébként jogszerűen működő szolgáltatóknak nem korlátozható a határon átnyúló tevékenysége.
A TippMixpro is joggal lenne felháborodva, ha az Unióban bejegyzett szolgáltatóként nem gyűjthetne az egész EU területéről ügyfeleket...
Ha értenék, hogyan működik a világ, akkor egy versenyképes szolgáltatóval mi "szedhetnénk el" más országok játékosainak pénzét...

A turizmust azért tartom jó példának, mert ott már teljesen természetes, hogy az országok és a szolgáltatók versenyeznek az emberek pénzéért, és nem úgy próbálják befolyásolni a szabadságunkat (azaz a saját pénzünk elköltését), hogy lezárják a határokat előttünk.
Az online szerencsejátékot is csak most, a válság hatására szedték elő, mert egy kis pénzt onnan is be lehet hajtani. (vannak országok, ahol ez tényleg sikerült)

A játékosok előtt sem lehet lezárni a határokat: 2014-et írunk, ráadásul egy akkora országban élünk, amelynek bármely pontjáról elmondható, hogy maximum 150 km-nyire biztosan van egy határátkelő.
Pár tíz kilométert Szlovákia felé már most is leküzdenek az offline fogadók, ha mindenképpen készpénzért, de nagyobb szorzókért és nagyobb kínálatért szeretnének játszani, nem tudom, kit akarnak megállítani?