Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában


Knapp!

Nagyon korrekt, amit írsz. Élvezettel olvasom a többi hozzászólást is, ám - szerintem - érdemes még az elején leszögezni, hogy a 2014-es év tavaszán országgyűlési választás lesz Magyarországon, s mivel már javában zajlik a hivatalosan még el sem kezdődött kampány, minden bizonnyal ezen a fórumon is elszaporodnak majd a trollok.

Meglehet, hogy te már most belebotlottál egy trollszerű képződménybe, ezért picikét felvilágosítalak.  :)

Írod, hogy:

Idézetet írta: Knapp Dátum január 03, 2014, 21:45:56
ha 90% feletti visszatérítési ráta helyett 70%-os payouttal

és

Idézetet írta: Knapp Dátum január 03, 2014, 21:45:56
2012-re még 78 milliárd játékadót vártak, 2014-re már csak 33 milliárdot terveznek...

Nos, az a helyzet, hogy 90%-ról 70%-ra emelkedett a visszatérítési ráta. És a 78 milliárd helyetti 33 milliárd játékadó is óriási emelkedés. Régen még azt tanították a matekórán, hogy 5+4=9, de ez már nem így van. A jelenkori Magyarországon 5 plusz 4 egyenlő 2, ahol a 2 hatalmas emelkedés. Hazudik, aki az ellenkezőjét állítja.  :)

"Kicsit úgy állítod be, mint ha szegény kisembert akarnák megmenteni a szabályozással!"
Hát akkor szörnyen félreértettél, ilyen eszembe sem jutott. :)
Idézetet írta: csabax Dátum január 03, 2014, 22:17:02
Knapp!

Nagyon korrekt, amit írsz. Élvezettel olvasom a többi hozzászólást is, ám - szerintem - érdemes még az elején leszögezni, hogy a 2014-es év tavaszán országgyűlési választás lesz Magyarországon, s mivel már javában zajlik a hivatalosan még el sem kezdődött kampány, minden bizonnyal ezen a fórumon is elszaporodnak majd a trollok.

Meglehet, hogy te már most belebotlottál egy trollszerű képződménybe, ezért picikét felvilágosítalak.  :)

Írod, hogy:

és

Nos, az a helyzet, hogy 90%-ról 70%-ra emelkedett a visszatérítési ráta. És a 78 milliárd helyetti 33 milliárd játékadó is óriási emelkedés. Régen még azt tanították a matekórán, hogy 5+4=9, de ez már nem így van. A jelenkori Magyarországon 5 plusz 4 egyenlő 2, ahol a 2 hatalmas emelkedés. Hazudik, aki az ellenkezőjét állítja.  :)

Gondolom most itt polkorrekt módon én vagyok letrollozva, bár sajnálom, hogy a véleménykülönbségeket ilyen panelekkel tudod csak kezelni. Szerencsére van aki érvekkel is tud szolgálni, nem csupán pikírt megjegyzésekkel.
Tehát a gyengébbek kedvéért (mivel "meglehet, hogy belebotlottam egy ilyen képződménybe") mégegyszer:
Nem vagyok fidesz-szimpatizáns. Sőt még kdnp sem. :)
Idézetet írta: Knapp Dátum január 03, 2014, 21:45:56
...
Talán a "bizalom erősítése" többet hozna az országnak...

Valahogy én minden ellenkező visszajelzés ellenére felnőttként próbálom kezelni az embereket, azaz feltételezem róluk, hogy tudják, mire költik a pénzüket, akár sok van belőle, akár kevés.



Az elmúlt 23 év alapján következtetsz erre?



(A licenszdíjak illetve az idézett költségvetési adatok milyen forrásból érhetők el?)

#1457 január 04, 2014, 14:23:12, Knapp
Idézetet írta: don187 Dátum január 03, 2014, 22:51:49

Az elmúlt 23 év alapján következtetsz erre?

(A licenszdíjak illetve az idézett költségvetési adatok milyen forrásból érhetők el?)

Az emberek felnőttként kezelése igazából nem egy következtetés, csak mivel elvárnám, hogy engem is akként kezeljenek, így a kölcsönösség jegyében "muszáj" pozitívan állnom a témához.  :)

Ez a cikk elég jól összefoglalja a felmerült témaköröket, bár valóban nem elsődleges forrás:
http://www.fortunaweb.hu/Pesszimista_a_kormany_a_jatekado_bevetelekkel_kapcsolatban148

De itt a 2012-es költségvetés, ha a "Játékadó" sorra rákeresel, akkor 78 400,0 szerepel, ami 78,4 milliárd, mert minden összeg millióban van feltüntetve...
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1100188.TV

Ez pedig a 2014-es tervezet, amit azóta már elfogadtak:
http://www.parlament.hu/irom39/12415/12415.pdf
(85-86. oldal  XLII. A KÖLTSÉGVETÉS KÖZVETLEN BEVÉTELEI
ÉS KIADÁSAI
8. pont Játékadó 33 milliárd)

Ez persze nagyrészt a játékgépek kipusztítása miatt csökkent, de nem várnak sokat az online irodáktól sem...

Egyébként a 65§ ír a játéktípusonkénti 102,4 millió forintos távszerencsejáték koncessziós díjról (tehát ha pl. a bet365 bingót is akarna nekünk tolni, az is plusz 102,4 millió neki).

Ez mellett a tiszta játékbevétel (tétek mínusz kifizetett nyeremények) 20%-át kell kéthetente megfizetniük.
Ehhez jön a negyedéves 2,5%-os felügyeleti díj (100eft és 50 000eft között) és persze már az engedélyeztetésért is fizetni kell 10-15-20 millió forintot, 1-2-3 játéktípus esetén.

Biztosan van olyan iroda, amely ki tudja (tudná) gazdálkodni, de ugye a magyar játékosok által "elcseszett" pénz több száz (!) szolgáltatónál oszlik meg jelenleg, így eléggé lutri, mennyire alakul át a piac egy blokkolás után.
Ha nincs a gyakorlatban blokkolás, feleslegesen fizet az iroda, mert nem feltétlenül nő meg az ügyfélköre (a legalizált bevételek ugyan vonzóvá teszik, de ha a többi irodánál úgy lehet majd játszani, hogy nem kerül a játékos a NAV látókörébe, akkor sokan inkább kerülni fogják a licencet vásárló irodákat... Mert ugye most adómentes lenne a játékosoknak a nyeremény, de ha már meg van a játékosok listája, nem biztos, hogy ellen tudnak majd állni a kísértésnek. :) )

Ha egy iroda csak sportfogadás, póker és kaszinó engedélyt vesz (sok helyen külön van a kaszinó és játékgépek, van bingó és tőzsdei fogadások is...), akkor jóval 300,000 millió feletti mínuszból vág neki az évnek, miközben azt sem tudja, hány riválisa lesz a "legális" piacon és elérik-e majd a játékosok a nem fizető irodákat is...

Azt nem tudom, hogy a Magyarországon komolyabban nyomuló irodáknak megérné-e hosszabb távon, ha csak egy-egy területen (pl. csak kaszinó) vennének engedélyt, miközben pont az a komplett szolgáltatásaik lényege, hogy azok egymást erősítik és jobban megtartják a játékosokat.


Ha egy ilyen 3 licencet is vásároló irodának volt eddig 1 milliárd ft haszna (nem ekkora forgalma, ekkora profitja!) a magyar játékosokon évente, akkor ebből most több, mint 500 milliót elbukik.
Ha pedig csak 500 milliót keresett a magyar játékosokon, akkor marad neki kb. 60 millió.
(és akkor még nem költött a magyar felületre, a magyar játékosok bónuszaira, az ügyfélszolgálatra és nem reklámozta magát a sportcsatornákon)



Egyébként az a vicces, hogy a játékautomatáknál már megjelent a végrehajtási rendelet is, amely a szerver alapon működő masinákat szabályozta volna és ezután mégis törölték az egész projektet!  :)
Mi meg most várjuk a végrehajtási rendeletet, mint ha az errefelé bármit is jelentene... hehe

Knapp,
Én meg pont azt látom az elmúlt 23 év alapján, hogy nem igazán jött be az "emberek felnőttként kezelése" (lásd pl. devizahitelek), és a "bizalom erősítése" sem ((vagyis a nyugati (és k-keleti ehh:) tőkének seggnyaló politika)). Ezekből is tanulni kéne, nekik csak rabszolga bocsánat olcsó munkaerő kell.

A 2014-es tervezetben (33 mill.) akkor ezek szerint még nincs benne az az összeg, amit a külföldi online irodáktól remélhetnek? (merthogy még ki sincsenek írva a pályázatok, kvázi lehetetlen volt abból előre enélkül pénzt remélni, nem?)
Gondolom ők attól várnak sokat, hogy esetleg lesz majd 1-2 külföldi iroda, néhány mrd plusz befizetéssel, viszont a PRO-nak köszönhetően megugrik az Szrt-s bevételük, és ez jóval jelentősebb lesz. De ez majd csak 2015-től. Na majd meglátjuk.
Viszont azért azt gyanítom, hogy amikor ilyen többmilliárdos tételekről van szó az adott iroda alaposan utánajár a majdani szabályozás technikai hátterének.
Vagyis:
Ha ad1: komoly blokkolás van kilátásban - nyugodtan beruházhat a várható forgalomnövekedés miatt (nekünk játékosoknak jó hír)
     ad2: nem várható komoly szűrés: nekünk játékosoknak szintén jó hír, hiszen felesleges volt a hiszti, ugyanúgy lehet majd játszani külföldi irodáknál

Idézetet írta: don187 Dátum január 04, 2014, 14:40:42
Knapp,
Én meg pont azt látom az elmúlt 23 év alapján, hogy nem igazán jött be az "emberek felnőttként kezelése" (lásd pl. devizahitelek), és a "bizalom erősítése" sem ((vagyis a nyugati (és k-keleti ehh:) tőkének seggnyaló politika)). Ezekből is tanulni kéne, nekik csak rabszolga bocsánat olcsó munkaerő kell.

Bár nem igazán a témához tartozik, de az embereket nem igazán kezelték felnőttként eddig sem. A külföldinek rabszolga munkaerő kell? Miért a magyarnak nem? Akkor már értem, hogy pl. a CBA miért fizet messze jobb béreket mint a Tecsó és miért vannak teljesen szabályosan foglalkoztatva mondjuk az építőiparban vagy a vagyonvédelmi cégeknél az emberek.
Ne legyünk már ennyire naivak, meg külföldi tőke ellenesek sem. Azt az egyet azért érteni kellene, hogy a tőkés csak azt fogja megtenni amit megengednek neki. Ausztriában is meg Magyarországon is.
A hisztiző kisfiúkról meg annyit, hogy szerintem túl sok mindenkitől vettek és vesznek el sok mindent a gengszterváltás óta folyamatosan (most éppen az online sportfogadást próbálják), hogy azért lehessen kicsit hisztizni. Szerintem.

#1460 január 04, 2014, 23:08:46, csabax
Idézetet írta: don187 Dátum január 03, 2014, 22:51:49
Gondolom most itt polkorrekt módon én vagyok letrollozva, bár sajnálom, hogy a véleménykülönbségeket ilyen panelekkel tudod csak kezelni. Szerencsére van aki érvekkel is tud szolgálni, nem csupán pikírt megjegyzésekkel.
Tehát a gyengébbek kedvéért (mivel "meglehet, hogy belebotlottam egy ilyen képződménybe") mégegyszer:
Nem vagyok fidesz-szimpatizáns. Sőt még kdnp sem. :)
Igen. Jól gondolod. Te lettél letrollozva. Természetesen ez lehet tévedés is, de egyelőre csak annyi biztos, hogy rajtad múlik, miként fog hozzád viszonyulni az itteni sportfogadó közösség. Azaz: trollként vagy felnőtt emberként fog kezelni. Azzal egyáltalán nincs probléma, hogy csak tizenegynéhány hozzászólásod van, hiszen e tekintetben mindannyian nulláról kezdünk, s csak idővel derül ki, hogy milyen a nicknév mögötti ember. Esetedben például az is elképzelhető, hogy ezen sportfogadói közösség számára fontos dolgokról fogsz írni.

Ám amíg csak annyit lehet tudni, hogy már 3 évvel ezelőtt regisztráltál erre a fórumra, de csak most aktivizáltad magad, szerintem ne lepődj meg azon, ha vannak, akik – a magyarországi választások előtti néhány hónapban - egyelőre trollként kezelnek. Ha a magyarországi választások utáni hónapokban is aktív leszel még a fórumon, ráadásul megfontolásra érdemes hozzászólásaid is lesznek, akkor minden bizonnyal már nem trollnak fognak gondolni azok, akik most ezt hiszik rólad.

Jelenleg az a helyzet, hogy a politika - sajnos - az élet összes területén annyira átitatott mindent Magyarországon, hogy nagyon sok ember hajlamos arra, hogy bármilyen övétől eltérő véleményt politikai akármicsodának nyilvánítson. És mivel ez a legkényelmesebb és legkönnyebb út, ezt is teszi. Egy jó példa erre te magad vagy, ugyanis előző hozzászólásomban egyáltalán nem említettem politikai pártot (sőt, nem is gondoltam a politikára), de te mégis fontosnak tartottad megjegyezni, hogy - idézlek -: ,,Nem vagyok fidesz-szimpatizáns. Sőt még kdnp sem."

Remélem, nyugodt leszel, ha tudod, hogy egyáltalán nem érdekel a politikai hovatartozásod. Sem a tiéd, sem a másé. Ez mindenkinek a magánügye. Azt viszont megtudhatod, hogy nekem milyen a véleményem a politikusokról, íme, hallgasd meg:
Belga - Politikus 1


Idézetet írta: csabax Dátum január 04, 2014, 17:02:23
Igen. Jól gondolod. Te lettél letrollozva. Természetesen ez lehet tévedés is, de egyelőre csak annyi biztos, hogy rajtad múlik, miként fog hozzád viszonyulni az itteni sportfogadó közösség. Azaz: trollként vagy felnőtt emberként fog kezelni.



Látom ez a felnőtt emberezés nagyon menő szófordulat erre. :)
Remélem nem sértelek meg "csabax" de nem neked kívánok megfelelni. Sőt, még a általad említett "közösségnek" sem, bár nem tudom milyen felkent vezető lehetsz te, hogy így a nevükben beszélgetsz velem.

Idézetet írta: csabax Dátum január 04, 2014, 17:02:23

Ám amíg csak annyit lehet tudni, hogy már 3 évvel ezelőtt regisztráltál erre a fórumra, de csak most aktivizáltad magad, szerintem ne lepődj meg azon, ha vannak, akik – a magyarországi választások előtti néhány hónapban - egyelőre trollként kezelnek.

Az, hogy 3 éve regisztráltam szerintem pont az ellenkezőjét jelentené, de mindegy.
Most mit csináljak, ha most van olyan téma ami elérte az ingerküszöbömet?
Ígérjem meg neked, hogy mostantól hetente írok ide 4-5 mondatot a családi életemről, hogy ha esetleg 3 év múlva lesz egy számomra érdekes/fontos téma, akkor hozzászólhassak? :)


Idézetet írta: csabax Dátum január 04, 2014, 17:02:23

Jelenleg az a helyzet, hogy a politika - sajnos - az élet összes területén annyira átitatott mindent Magyarországon, hogy nagyon sok ember hajlamos arra, hogy bármilyen övétől eltérő véleményt politikai akármicsodának nyilvánítson. És mivel ez a legkényelmesebb és legkönnyebb út, ezt is teszi. Egy jó példa erre te magad vagy, ugyanis előző hozzászólásomban egyáltalán nem említettem politikai pártot (sőt, nem is gondoltam a politikára), de te azonnal fontosnak tartottad megjegyezni, hogy - idézlek -: ,,Nem vagyok fidesz-szimpatizáns. Sőt még kdnp sem."


Ööö... nem te voltál az, aki elsőként megemlítette, hogy tavasszal választások lesznek Mo-n?
Vagy az nem politika szerinted, csak ha pártokat írunk bele? :)
(Én pusztán azért említettem a fidesz-t, mert ugye itt a népek java a jelenlegi kormányt szidta a szabályozás-tervezet miatt, és én pedig egy kicsit más oldalról közelítettem. Viszont pont emiatt tartottam fontosnak jelezni, hogy ez kurvára NEM politikai (hogy te is értsd: pártpolitikai) kérdés számomra, hanem sokkal inkább gazdasági, azt hiszem ha visszaolvasod az érveim is ezt támasztják alá.
Csabax, ne haragudj, de olyan zöldségeket írsz és annyira gyerekes néhány érved, hogy nem akarom tovább boncolgatni ezt veled. Ez a Belga-dal pontosan mutatja milyen szofisztikáltan gondolkozhatsz a világról.

Ellenben Knapp-nak még egyszer köszönöm az infókat, még ha másképp is látunk bizonyos dolgokat, de okosabb lettem!
Az eredmenyek.com bannerei alapján szeretném azt hinni, hogy a bet365 már döntött.

Az igazi trollkodás valahol a "szakma" gigásza, Lencsés István szintjén kezdődik. (és végződik)
Ő egyszerűen utolérhetetlen.
Ajánlom mindenkinek, aki szeretne elmélyedni egy elszánt profi (véletlenül kormánypárti) troll és sportkommunikátor (hehe) munkásságában, aki az nb1.hu-tól a prohardver.hu-n át a mobilarenáig el tudott jutni a kitiltásig! És névvel, arccal (de milyennel!) vállalja. Ő egy ikon.

Ahol megtűrik, ott biztosan csak a látogatottság növelése miatt teszik.
Itt is csak azért hozom fel, mert nem létezhet komoly fórum nélküle és szeretném, ha a google a sportfogadas.org-ot is kidobná, ha a nevére keresünk! hehe


don187 is kötekedősen indított, bár szerintem az elmúlt két év, ahogyan követtük itt a blokkolás témát, nem sikerült is igazán hisztisre...   ;) 
Ugyanakkor értem a problémáját és tényleg érdemes minden szereplő szemszögéből megnézni a történéseket.
Ezért jó a számokból - pl. a játékadó bevételekből - kiindulni és nem abból, mit szeretnénk mi egy döntésbe belelátni.
Egyébként is érdekes világ lenne, ha minden, minket érintő döntés után kötelezően el kéne gondolkozni azon, milyen hatással lesz ez a társadalmunkra vagy a gazdaságunkra!  :)
Az egykulcsos szja-nak örülők jókedvét elvenné, hogy ez az államnak bevételkiesést jelent és még növeli is a társadalmi különbségeket?
Na ugye.

Idézetet írta: don187 Dátum január 04, 2014, 17:41:11
Ellenben Knapp-nak még egyszer köszönöm az infókat, még ha másképp is látunk bizonyos dolgokat, de okosabb lettem!
Az eredmenyek.com bannerei alapján szeretném azt hinni, hogy a bet365 már döntött.

Nincs mit, mindig számítunk új olvasókra! hehe
Viszont ha követted volna a fórumot, akkor ezek az infók nem lennének annyira újak, illetve jobban tudnád, hogy ki mit gondol úgy általában a szabályozásról.  ;)
Na meg nem is találkoznál annyira "távolságtartó" fogadtatással...

Idézetet írta: Knapp Dátum január 04, 2014, 18:13:13

Egyébként is érdekes világ lenne, ha minden, minket érintő döntés után kötelezően el kéne gondolkozni azon, milyen hatással lesz ez a társadalmunkra vagy a gazdaságunkra!  :)
Az egykulcsos szja-nak örülők jókedvét elvenné, hogy ez az államnak bevételkiesést jelent és még növeli is a társadalmi különbségeket?
Na ugye.


Ha már itt a "közösség" szónál tartottunk...
Én szívesebben  élnék olyan világban, ahol igenis elgondolkodnak az emberek a döntések kapcsán, hogy az hogyan is hat a "közösségre". (nevezzük azt a közösséget éppen társadalomnak, országnak, államnak, nemzetnek, stb.)
Nem pedig csak a saját egoista, pillanatnyi érdeküket képesek szem előtt tartani.
Azt gondolom, hogy pont ez tette a nagy embereket naggyá.
Talán épp ez volt az eredeti hsz-em lényege. No de ezt a témát le is zárom, mert nem épp idevaló, meg egy kicsit amolyan "falrahányt borsó" érzésem is van valahogy. :)

Idézetet írta: don187 Dátum január 04, 2014, 21:02:45
Ha már itt a "közösség" szónál tartottunk...
Én szívesebben  élnék olyan világban, ahol igenis elgondolkodnak az emberek a döntések kapcsán, hogy az hogyan is hat a "közösségre". (nevezzük azt a közösséget éppen társadalomnak, országnak, államnak, nemzetnek, stb.)
Nem pedig csak a saját egoista, pillanatnyi érdeküket képesek szem előtt tartani.
Azt gondolom, hogy pont ez tette a nagy embereket naggyá.
Talán épp ez volt az eredeti hsz-em lényege. No de ezt a témát le is zárom, mert nem épp idevaló, meg egy kicsit amolyan "falrahányt borsó" érzésem is van valahogy. :)
a sportfogadás állami monopóliummá tétele szerinted milyen közösségnek lesz jó???

#1465 január 05, 2014, 03:41:54, don187
Hát ezek szerint nem szólt még ránk senki az offért, úgyhogy nyugodtan válaszolhatok is akár.
TiB, akárhogy győzködsz, vagy próbálsz magadnak magyarázatot kreálni, nem vagyok Orbán-hívő, bár te azt írod "pártatlan". Ez mit jelent? Te pártatlan vagy?
Vannak olyan értékek amiket fontosnak tartok, és speciel ez a húzása most a kormánynak azok közé tartozik, amikben látok logikát, de ahogy korábban mondtam jó sok "szépséghibája" is van a dolognak - elsősorban, hogy a PRO nem kínál normális alternatívát, használható szorzókat. Viszont itt a legtöbben nem emiatt voltak kiakadva, hanem az "elv" miatt, hogy csúnya Viktor hogy meri a szabadpiacot korlátozni, meg felnőtt emberek, meg hasonlók. Ezeket a neoliberális maszlagokat meg hülyeségnek tartom, ezért merészeltem írni. De ezek szerint pont itt jár a legnagyobb fenyítés a véleménykülönbségért, és mégsem a fidesz-frakcióban..?! :)

Idézetet írta: TiB Dátum január 04, 2014, 22:54:19
A nagy embereket nagyon nem ez tette naggyá, de az ilyen netes eszmecserék tapasztalataim szerint még egy köztes helyzetig se vezetnek, mert mindenki nyomja a demagóg álláspontját, ami szent és megdönthetetlen.
Igazad van, nem tisztáztuk, hogy kinek ki a "nagy ember". Ha neked mondjuk a Rockefeller vagy a Bill Gates akkor valóban nem.
De ha mondjuk Martin Luther King, Kossuth Lajos vagy Gandhi akkor abszolút. Ők mind a saját közösségük érdekeit és boldogulását tekintették a legfontosabbnak, és a saját személyes pillanatnyi érdeküket képesek voltak háttérbe helyezni. Vagy akár önmagukat feláldozni. Nekem elsősorban ilyen egy "nagy ember", nem attól nagy, hogy mondjuk mennyi pénzt lapátol össze magának. Vagy milyen gyorsan vezet egy Forma 1-es autót, vagy hány gólt rúg egy szezonban, vagy hányszor dob be egy labdát a gyűrűbe.

Idézetet írta: TiB Dátum január 04, 2014, 22:54:19
mert mindenki nyomja a demagóg álláspontját, ami szent és megdönthetetlen.
Abszolút, lásd fentebb falra hányt borsó.

Idézetet írta: TiB Dátum január 04, 2014, 22:54:19
ha a közösség vezetői olyan környezetet teremtenének a közösségnek, ami ésszerű, és igazságos.
Elvileg mi választjuk a vezetőket, nem?

Idézetet írta: TiB Dátum január 04, 2014, 22:54:19
Szerinted ha nem lesz ez a szabályozás, és mi továbbra is egoista önös érdekből fogadunk a csúnya gaz illegális Unibetnél, aki egy deka fillért nem csepegtet vissza a gazdaságba, akkor az ország csődbe fog menni?
Ezt nem is értem amit írsz, én nem emlékszem hogy bárhol olyat írtam volna, hogy csődbe megy az ország.
Azt írtam, hogy az Unibet nyilván több pénzt "keres" a magyar fogadókon mint amennyit "bukik", különben nem lenne itt. Ergo az ország gazdasága (aminek része minden egyes kisember pénztárcája is ugye) minuszos velük szembe. Szerintem ez nem olyan bonyolult.

Idézetet írta: TiB Dátum január 04, 2014, 22:54:19
Aprópénz vagyunk az egészben, jóval kevesebbek, mint sokak félretett pénze a nyugdíjas éveikre,
Igen, ismerősen cseng ez a jól betanult formula a saját felelősségünk csökkentésére.
De hát "minden lavina apró hópihékből áll", ugye. :)

Idézetet írta: TiB Dátum január 04, 2014, 22:54:19
mint sokak félretett pénze a nyugdíjas éveikre, amit elvettek a köz érdekében
Nem tudom mennyire ismered a nyugdíjrendszerek működését, fajtáit, struktúráját, 1., 2., 3. pilléreket.
Vagy csak szajkózod a maszlagot amit a tévében hallottál.
Na ha még felhozod az elcsatolt területeken élő magyarok állampolgárságának visszaadását, akkor arra is kénytelen leszek helyeselni, minek utána az isten se mossa le rólam, hogy tuti valami fideszes forma vagyok. :)
Pedig csupán volt kb ez a 3 olyan intézkedésük, amikben láttam a logikát, illetve az indokoltságot.
Viszont nem hozod fel a másik 10-et amiben nem. :)

Idézetet írta: TiB Dátum január 04, 2014, 22:54:19
Párttól függetlenül, akárki is van hatalmon, 4 évre koncentrál, és leginkább arra, hogy ha nyer, akkor 4 év múlva újra övé legyen a zsíros bödön.
Na ebben végre egyetértünk!
Én az alkotmányos monarchiának, vagy adott esetben az abszolút monarchiának pont emiatt jobban örülnék, mint ennek a köztársasági, parlamentáris színháznak. Ez csak az illúziója a választás szabadságának, talán ebben a többi "lázadóval" is akik itt korábban reklamáltak egyetértünk. Pont azért, mert nincs felelősség. Mert 4 év (vagy akár az előző bagázs esetében 8 ) szerencsétlenkedés után minden következmény nélkül lazán virulhat tovább az illető, még ha az országot akár romjaiba is döntötte.

Idézetet írta: TiB Dátum január 04, 2014, 22:54:19
10 millió ember ne legyen egoista, és az ország érdekét nézze, de egy nyertes frakció néhány száz embere játszhat a saját zsebére játszva a 10 millió emberrel? Beszélgethetünk itt oldalakon keresztül,
Ja, de jó lenne úgy beszélgetni, ha arra támaszkodnál amit valóban mondtam. Ez már a második.
Hol láttál tőlem olyat, hogy helyeselném, hogy bármilyen frakció játsszon 10 mill emberrel?

Idézetet írta: TiB Dátum január 04, 2014, 22:54:19
10 millió ember ne legyen egoista, és az ország érdekét nézze, de egy nyertes frakció néhány száz embere játszhat a saját zsebére játszva a 10 millió emberrel? Beszélgethetünk itt oldalakon keresztül, és hozhatod az érveket, de ez a mai magyar helyzet

Na ha már Gandhi az előbb szóba került, asszem azt is ő mondta, hogy "Légy te magad a változás, amit a világban látni szeretnél." :)

ui: mivel gondolom az adminok sem örülnek ennek az off-tengernek itt, ráadásul én meg azt látom, hogy úgysem arra válaszoltok általában amit írok (illetve olyan mondatokat adtok a számba amit sosem mondtam), javaslom hogy vagy függesszük fel ezt a meddő szócséplést, vagy privátban fejtegessük tovább a nyugdíjrendszerünk és a gazdaságpolitikánk hibáit. :)


Gondolkodok rajta, hogy mégiscsak rendelek egy Visa kártyát, mert csak az éves költség díját odaadom az MB nek pár hazautaláskor. A NAV hány évre visszamenőleg tudná lekérni a Banktól a számlaforgalmat?

Másik kérdés: Az MB ről számlára érkező pénz is jövedelemnek számít, ha jól tudom, a forrása nem számít, vagy van valami kiskapu?

Tudom, hogy gyakorlatilag csak milliós tételeknél kezd el szemétkedni a NAV, de akkor is idegesítő, hogy elvileg az évek alatt bebukott befizetéseket nem lehetne elszámolni a költségoldalon, csak akkor tartanák a markukat, ha jönne valami.

A legnagyobb magyar pókeresek hogy ússzák meg a NAVot? Gondolok itt Tóth Ricsire, meg Traply Péterre?

Idézetet írta: ZTE88 Dátum január 06, 2014, 15:56:09
Gondolkodok rajta, hogy mégiscsak rendelek egy Visa kártyát, mert csak az éves költség díját odaadom az MB nek pár hazautaláskor. A NAV hány évre visszamenőleg tudná lekérni a Banktól a számlaforgalmat?

Másik kérdés: Az MB ről számlára érkező pénz is jövedelemnek számít, ha jól tudom, a forrása nem számít, vagy van valami kiskapu?

Tudom, hogy gyakorlatilag csak milliós tételeknél kezd el szemétkedni a NAV, de akkor is idegesítő, hogy elvileg az évek alatt bebukott befizetéseket nem lehetne elszámolni a költségoldalon, csak akkor tartanák a markukat, ha jönne valami.

A legnagyobb magyar pókeresek hogy ússzák meg a NAVot? Gondolok itt Tóth Ricsire, meg Traply Péterre?

Amíg nincs vagyonosodási vizsgálat nincs addig nem kell aggódni a nav miatt szerintem.

Idézetet írta: kunisse Dátum január 06, 2014, 16:56:57
Amíg nincs vagyonosodási vizsgálat nincs addig nem kell aggódni a nav miatt szerintem.

Igaz, de látod, hogy csak a kisembert basztatják. Láttam olyat a postán, hogy valaki 6 forintos csekket fizetett be!