Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Idézetet írta: ZTE88 Dátum január 06, 2014, 17:20:44
Igaz, de látod, hogy csak a kisembert basztatják. Láttam olyat a postán, hogy valaki 6 forintos csekket fizetett be!
Szerintem megéri az a kártya hogyha nem csak évi pár 10 ezer ftról van szó

Idézetet írta: kunisse Dátum január 06, 2014, 18:10:00
Szerintem megéri az a kártya hogyha nem csak évi pár 10 ezer ftról van szó

Hát bőven megérné, főleg, hogy a Skrill díja is 800 felett van egy hazautalásnál, az euroátváltásról nem is beszélve.

Idézetet írta: ZTE88 Dátum január 06, 2014, 18:22:56
Hát bőven megérné, főleg, hogy a Skrill díja is 800 felett van egy hazautalásnál, az euroátváltásról nem is beszélve.

800 felett ?????  Na ezt nem gondoltam volna. A készpénzfelvétel skrilles kártyával meg 1.9 euró (javíts ki ha tévedek) akkor meg simán megéri azt az évi pár ezer forintot a kártya akkor még a 2 munkanapos átutalási időt sem kell megvárnod. Szerintem ne habozz igényeld meg azt a skrilles kártyát  ;)

Idézetet írta: kunisse Dátum január 06, 2014, 20:33:38
800 felett ?????  Na ezt nem gondoltam volna. A készpénzfelvétel skrilles kártyával meg 1.9 euró (javíts ki ha tévedek) akkor meg simán megéri azt az évi pár ezer forintot a kártya akkor még a 2 munkanapos átutalási időt sem kell megvárnod. Szerintem ne habozz igényeld meg azt a skrilles kártyát  ;)

Én sima Visa classicra gondoltam, de ha jobban megéri ez a Skrilles kártya akkor azt kérem.

Idézetet írta: kunisse Dátum január 06, 2014, 20:33:38
800 felett ?????  Na ezt nem gondoltam volna. A készpénzfelvétel skrilles kártyával meg 1.9 euró (javíts ki ha tévedek) akkor meg simán megéri azt az évi pár ezer forintot a kártya akkor még a 2 munkanapos átutalási időt sem kell megvárnod. Szerintem ne habozz igényeld meg azt a skrilles kártyát  ;)

A kártyával nem is a készpénzfelvételi díj a gond, ráadásul a vásárlás még ingyen is van elvileg, de sajnos forint alapú skrillhez nem lehet forint alapú bankkártyát választani, mert olyan nincsen.
Így nekem euró alapú bankkártya jutott és így bizony minden egyes vásárlás kb. +5%-kal többe kerül a felesleges váltogatás miatt.
Ha forintba veszel fel pénzt a forint skrilledről, akkor is jelentkezik ez a plusz költség.


Idézetet írta: kunisse Dátum január 06, 2014, 20:33:38
800 felett ?????  Na ezt nem gondoltam volna. A készpénzfelvétel skrilles kártyával meg 1.9 euró (javíts ki ha tévedek) akkor meg simán megéri azt az évi pár ezer forintot a kártya akkor még a 2 munkanapos átutalási időt sem kell megvárnod. Szerintem ne habozz igényeld meg azt a skrilles kártyát  ;)
Van már ilyen topik, nem 1,9 euro egy Skrilles kártyás készpénzfelvétel, sajnos jóval több.

Idézetet írta: georgeboyd Dátum január 06, 2014, 23:59:20
Van már ilyen topik, nem 1,9 euro egy Skrilles kártyás készpénzfelvétel, sajnos jóval több.

Ha euró skrill számláról eurót veszünk fel euró elszámolású skrill kártyával, akkor 1,8 euró a költség... :)

Minden más esetben jóval több.

Idézetet írta: Knapp Dátum január 07, 2014, 00:22:00
Ha euró skrill számláról eurót veszünk fel euró elszámolású skrill kártyával, akkor 1,8 euró a költség... :)

Minden más esetben jóval több.

Gyengébbek kedvéért Knapp ez úgy működik, hogy pl.: Szlovákiában egy ATM-ből eurót veszek fel eurós kártyával eurós Skrill számláról akkor 1,8 euró a költség? Vagy lehet valahol Pesten is euróban felvenni pénzt?

Én 1 db eurós ATM-ről tudok a Belvárosban. De ha Ft-t veszel fel, és a mastercardos árfolyamot választod, akkor nagyon kedvezően váltja (0,2% eltérés a középárfolyamtól, ha jól emlékszem)! Majdnem ott vagy, mintha eurót vettél volna ki.

Idézetet írta: mezrajaed Dátum január 07, 2014, 00:35:15
Gyengébbek kedvéért Knapp ez úgy működik, hogy pl.: Szlovákiában egy ATM-ből eurót veszek fel eurós kártyával eurós Skrill számláról akkor 1,8 euró a költség? Vagy lehet valahol Pesten is euróban felvenni pénzt?

Így kell működnie, mert más költsége ebben az esetben nem lehet...

Ahogy Irtis is írja, van Pesten is eurós ATM - én kettőről olvastam - ahonnan akár a hazai forint számláinkról is vehetünk fel nagyon jó árfolyamon eurót!


Idézetet írta: Irtis Dátum január 07, 2014, 00:45:02
Én 1 db eurós ATM-ről tudok a Belvárosban. De ha Ft-t veszel fel, és a mastercardos árfolyamot választod, akkor nagyon kedvezően váltja (0,2% eltérés a középárfolyamtól, ha jól emlékszem)! Majdnem ott vagy, mintha eurót vettél volna ki.
Idézetet írta: Knapp Dátum január 07, 2014, 01:09:58
Így kell működnie, mert más költsége ebben az esetben nem lehet...

Ahogy Irtis is írja, van Pesten is eurós ATM - én kettőről olvastam - ahonnan akár a hazai forint számláinkról is vehetünk fel nagyon jó árfolyamon eurót!

Veletek mindig tanul az ember Köszi szépen :ok: ;)

Idézetet írta: Irtis Dátum január 07, 2014, 00:45:02
Én 1 db eurós ATM-ről tudok a Belvárosban. De ha Ft-t veszel fel, és a mastercardos árfolyamot választod, akkor nagyon kedvezően váltja (0,2% eltérés a középárfolyamtól, ha jól emlékszem)! Majdnem ott vagy, mintha eurót vettél volna ki.
Majdnem.

Igen, sajnos HUF-os mb-nél HUF felvétele esetén 70.000 HUF-nak 4.000 HUF körüli a költsége mb díj + átváltás miatti bukás (HUF-EUR-HUF) miatt...

Ha minden igaz Pesten 2 db. €-os bankautomata van. Az egyik a Deák téren, a másik pedig a 13. kerületben.

Budapest 1052 Deák F. u. 5-7.
Hozzáférés: 0-24 Pénznem: Euro

Budapest 1131 Babér u. 9.
Hozzáférés: 0-24 Pénznem: Euro

Idézetet írta: ZTE88 Dátum január 06, 2014, 15:56:09
A NAV hány évre visszamenőleg tudná lekérni a Banktól a számlaforgalmat?
Az adó elévülési ideje öt év, ill. a szabály megfogalmazása miatt gyakorlatilag hat.

Idézetet írta: ZTE88 Dátum január 06, 2014, 15:56:09
Másik kérdés: Az MB ről számlára érkező pénz is jövedelemnek számít, ha jól tudom, a forrása nem számít, vagy van valami kiskapu?

Tudom, hogy gyakorlatilag csak milliós tételeknél kezd el szemétkedni a NAV, de akkor is idegesítő, hogy elvileg az évek alatt bebukott befizetéseket nem lehetne elszámolni a költségoldalon, csak akkor tartanák a markukat, ha jönne valami.

A legnagyobb magyar pókeresek hogy ússzák meg a NAVot? Gondolok itt Tóth Ricsire, meg Traply Péterre?
Ismerve szeretett adóhatóságunk szemellenzős, mindent erőből megoldani akaró hozzáállását, jó esély van arra, hogy jövedelemnek tekintenék, mivel vagyonosodási vizsgálatnál még a készpénzt is elég sajátosan kezelik: http://www.angyalado.hu/jogtalanul.pdf. Abszulút nem a józan ész vezérli őket. Persze vannak szabályt erősítő kivételek, nálunk a cégnél eddig többnyire normális, korrekt revizorok voltak. A hülyéket lehet, hogy a magánszemélyekhez küldik ki.

Én személy szerint nem a saját bőrömön akarom megtapasztalni, hogyan is viszonyulnak a Skrill-hez (ha egyáltalán ismerik). Szóval bármennyire is sírunk a Skrill költségei miatt, ezek még mindig jóval elmaradnak (még több évre összesítve is) egy esetleges adóhiány utáni adóbírság összegétől