Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Idézetet írta: TiB Dátum január 07, 2014, 13:46:51
:)

Szívesen megnéznék egy olyan kimutatást, hogy az egyes szinteken kb mennyit nyernek vagy vesztenek a magyarok. Én saját kútfőből úgy tippelném, hogy high és medium stakesen lerabolják a mezőnyt, de az alacsony szinteken meg bukók a magyarok. Ez csak tipp, de ha valakinek lenne erre vonatkozó kimutatása, vagy infoja, azt megköszönném :)

Hát a magyarok uralják az online magas díjazású tornák mezőnyét az ország méretéhez viszonyítva az biztos. Egy Breeth nevű csákó szépen keres minden héten.

#1501 január 07, 2014, 13:56:27, csacsi1899
Idézetet írta: ncis88 Dátum január 07, 2014, 13:37:56
400milla után fizetni 43%ot vagyis 170milliót..A faszom az..

Nem annyit kell utána fizetni, mert a 27% eho az max 450.000 egy évre.
Tehát a 400.000.000 16%-át kell, azaz 64 millát, meg a 450.000.-et, azaz 64.450.000.-

Idézetet írta: ncis88 Dátum január 07, 2014, 13:32:08
Ott kell adózni, ahová a lakcíme szól. Szerintem okosan mindegyik "kiköltözött" valahova, ahol nem kell adózni.

Szerintem a magyar állampolgároknak ott kell adózni ahol a legtöbbet tartózkodik egy évben.
Hiába jelentkezik be más ország címére, ha többnyire Magyarországon van.
Ezt szokták vizsgálni pl mobiltelefon cellainformációkból.

Idézetet írta: ncis88 Dátum január 07, 2014, 13:37:56
400milla után fizetni 43%ot vagyis 170milliót..A faszom az..

Itt az a fő gond, hogy tolvajoknak adóznál nagy részben.

Én úgy gondolom aki ilyen mennyiségű profitokat tud megcsinálni annak vannak más lehetőségei a pénzének biztonságba helyezésére. Nem is kell feltétlenül egy külföldi pókerirodából haza jönnie a pénznek. Ha meg mondjuk autót vagy házat akar venni a nyereményből/profitból akkor természetesen arra is vannak közkedvelt megoldások :) a többi holmit vagy használati cikket már szerintem annyira csak nem figyelik. Még az utazásokkal lehet gond de ez is megkerülhető mint minden!

Azonban mindenképpen érdekesnek tartom, hogy a sportfogadónak mindig kell a háta mögé figyelni. Ha nincs pénzed az a baj :D ha meg sokat nyersz és van pénzed az a baj hogy költsd el hogy ne gecizzenek :/

#1505 január 07, 2014, 14:40:09, benson
Idézetet írta: mezrajaed Dátum január 07, 2014, 14:06:21
ha meg sokat nyersz és van pénzed az a baj hogy költsd el hogy ne gecizzenek :/

Egyszerű: lassan, és ne mindet. Persze aki mohó és nem tud várni (sőt még dicsekszik is), az meg is érdemli a sorsát.

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum január 07, 2014, 13:51:24
Nem annyit kell utána fizetni, mert a 27% eho az max 450.000 egy évre.
Tehát a 400.000.000 16%-át kell, azaz 64 millát, meg a 450.000.-et, azaz 64.450.000.-

Nekem úgy rémlik, hogy a 450 ezres plafon csak a 14%-os ehora vonatkozik, a 27%-osra nem.

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum január 07, 2014, 13:51:24
Szerintem a magyar állampolgároknak ott kell adózni ahol a legtöbbet tartózkodik egy évben.
Hiába jelentkezik be más ország címére, ha többnyire Magyarországon van.
Ezt szokták vizsgálni pl mobiltelefon cellainformációkból.

Ez viszont így van, a szokásos tartózkodási hely a mérvadó, ill. a 183 napos szabály.

Idézetet írta: benson Dátum január 07, 2014, 14:19:00
Egyszerű: lassan, és ne mindet. Persze aki mohó és nem tud várni, az meg is érdemli a sorsát.

Általában mindig, minden ilyesmiben azért van para mert kibaszott mohók az emberek!


Még egy hülye kérdés. Mi az a 183 napos szabály? Ez valami olyasmi, hogyha 183 napot Magyarországon töltesz egy évben akkor itt kell adóznod de ez kijátszható ha pl.: Angliában "élsz" de 182 nap eltelte után elutazol Londonba egy napra majd vissza jössz és újra ketyeg a 183 nap?

#1509 január 07, 2014, 15:09:29, benson
Idézetet írta: mezrajaed Dátum január 07, 2014, 14:41:22
Még egy hülye kérdés. Mi az a 183 napos szabály? Ez valami olyasmi, hogyha 183 napot Magyarországon töltesz egy évben akkor itt kell adóznod de ez kijátszható ha pl.: Angliában "élsz" de 182 nap eltelte után elutazol Londonba egy napra majd vissza jössz és újra ketyeg a 183 nap?

Így biztos nem játszható ki. A lényege: ott adózol, ahol egy naptári évben legalább 183 napot vagy. Pontosabban ez minősül a szokásos tartózkodási helyednek, ennek az országnak az adóbevallását kell kitöltened.

Mondjuk ha Angliában élsz és elutazol Londonba, akkor még határátlépés sem történik, de talán nem is így gondoltad. Lényeg a lényeg: nincs újraketyegés, csak naptári év meg napok száma.

Idézetet írta: benson Dátum január 07, 2014, 14:33:50
Nekem úgy rémlik, hogy a 450 ezres plafon csak a 14%-os ehora vonatkozik, a 27%-osra nem.

Igazad van, 27%-os ehonál nincs plafon.
Van viszont olyan, hogy a 78%-ot kell figyelembe venni adóalapként:
"Ha a jövedelem után a magánszemély kötelezett a 27 százalékos mértékű EHO megfizetésére (kivéve, ha az költségként elszámolható, vagy azt számára megtérítették), a megállapított jövedelem 78 százalékát kell jövedelemként figyelembe venni. A magánszemély jellemzően akkor kötelezett az EHO megfizetésére, ha a jövedelem nem kifizetőtől származik (külföldi megbízótól kapott adóköteles jövedelem), vagy a kifizető az adó alapját képező jövedelem után nem köteles az adót, adóelőleget megállapítani. Ezen felül akkor is, ha az adózás rendjéről szóló törvény szerinti kifizető az EHO-törvény alapján nem minősül kifizetőnek."
http://ado.hu/rovatok/tb-nyugdij/mikor-mennyi-ehot-fizetunk


Buta kérdés: a nevezési díjak (póker), feltett tétek (fogadás) stb. elszámolhatók költségnek? Hogy érthetőbb legyen: nyerek mondjuk 1 millát egy versenyen, de elköltöttem addig 800.000-t nevezési díjakra. Akkor az adóalapnak 200.000 kellene legyen, szóval nem az 1.000.000 nyeremény után kellene szjazni meg ehozni...

Egyébként meg stabil vesztőnek kell lenni, és nem lesz gond az adózással  ;D

Idézetet írta: misk@ Dátum január 07, 2014, 15:06:04
Buta kérdés: a nevezési díjak (póker), feltett tétek (fogadás) stb. elszámolhatók költségnek? Hogy érthetőbb legyen: nyerek mondjuk 1 millát egy versenyen, de elköltöttem addig 800.000-t nevezési díjakra. Akkor az adóalapnak 200.000 kellene legyen, szóval nem az 1.000.000 nyeremény után kellene szjazni meg ehozni...

Egyébként meg stabil vesztőnek kell lenni, és nem lesz gond az adózással  ;D

Sőtt ha többet bukunk, mint nyerünk, akkor még mi kapunk vissza adót :)
;D
Érdemes lenne vállakozásban csinálni, és akkor mindjárt nagyban lehetne űzni az ipart  :D
Mondjuk ezt már kitalálták az áfamotoroztatók:)

Idézetet írta: misk@ Dátum január 07, 2014, 15:06:04
Buta kérdés: a nevezési díjak (póker), feltett tétek (fogadás) stb. elszámolhatók költségnek? Hogy érthetőbb legyen: nyerek mondjuk 1 millát egy versenyen, de elköltöttem addig 800.000-t nevezési díjakra. Akkor az adóalapnak 200.000 kellene legyen, szóval nem az 1.000.000 nyeremény után kellene szjazni meg ehozni...

Egyébként meg stabil vesztőnek kell lenni, és nem lesz gond az adózással  ;D

Én úgy tudom, hogy a póker nevezési költsége elszámolható, a fogadási költségek nincsenek szabályozva, de logikus lenne, ha a befizetések költségeit be lehetne számítani, elvégre milyen dolog az, hogy csak a nyereséget akarják megadóztatni és közben nem nézik, hogy hosszú évek távlatában nemhogy nyereségről nincs szó, de nettó mínusz a cuccos. Sajnos ezt a terület nem hozzáértők szabályozzák, megszámlálhatatlan milliárd forint úszott ki így az országból.

Idézetet írta: Wonder68 Dátum január 07, 2014, 15:23:52
Sőtt ha többet bukunk, mint nyerünk, akkor még mi kapunk vissza adót :)
;D
Érdemes lenne vállakozásban csinálni, és akkor mindjárt nagyban lehetne űzni az ipart  :D
Mondjuk ezt már kitalálták az áfamotoroztatók:)

Én így vagyok vele, csak mostanában indultam meg felfelé, évek munkája kell, míg ez nyereséges lesz nekem.