Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: benson Dátum január 07, 2014, 14:44:06
Így biztos nem játszható ki. A lényege: ott adózol, ahol egy naptári évben legalább 183 napot vagy. Pontosabban ez minősül a szokásos tartózkodási helyednek, ennek az országnak az adóbevallását kell kitöltened.

Mondjuk ha Angliában élsz és elutazol Londonba, akkor még határátlépés sem történik, de talán nem is így gondoltad. Lényeg a lényeg: nincs újraketyegés, csak naptári év meg napok száma.

Ez komoly? Ez rettentően gumiszabály, és lehetetlen ellenőrizni. Másik oldalról nézve neked is nehéz bizonyítani egy ellenőrzés során, hogy márpedig te xy országban voltál legalább 183 napot.

Itt is lehet kiskapu, két naptári évben is összejöhet a 183 nap:

http://www.portfolio.hu/premium/adozas/a_183_napos_szabaly_figyelembevetelenek_valtozasa_az_uj_magyar-nemet_egyezmeny_tukreben.180169.html

A régi egyezmény az adóév (naptári év) hosszát vette alapul a napok számításánál, az új szabályozás azonban már bármely, az adóévben kezdődő vagy végződő 12 hónapos időszak figyelembevételét írja elő.

Mindez a gyakorlatban annyit jelent, hogy a munkavégzés helye szerinti államban való tartózkodás során eltöltött napokat folyamatosan kell összesíteni, figyelmen kívül hagyva a naptári év végét. Érdemes egy példán keresztül is megvizsgálni a kérdést. Abban az esetben, ha a magánszemély külföldi munkavégzése szeptember 15-én kezdődik és a következő év július 30-ig tart, akkor a külföldi tartózkodás napjainak száma az első évben 108 nap, míg a másodikban 181 nap. Mivel 12 hónapon belül mindösszesen 283 napot töltött a munkavállaló külföldön - mely jelentősen meghaladja a 183 napot -, így ezen jövedelme a munkavégzés helye szerinti államban adóztatható mindkét adóév vonatkozásában.



Idézetet írta: csacsi1899 Dátum január 07, 2014, 13:51:24
Szerintem a magyar állampolgároknak ott kell adózni ahol a legtöbbet tartózkodik egy évben.
Hiába jelentkezik be más ország címére, ha többnyire Magyarországon van.
Ezt szokták vizsgálni pl mobiltelefon cellainformációkból.

Akkor olyan mobilt használjunk, amely nincs a nevünkön?  :)


Akkor olyan mobilt használjunk, amely nincs a nevünkön?  :)
[/quote]

Én midig kölcsönadom azt telómat ami  nevemen van a  tesómnak, mikor megy Angliába,
:)
Be is kapcsolja naponta, és néha megsétáltatja a Traff roadon :D


Írhatnátok számokat, hogy mekkora az az érték, amit ha skrillről mondjuk havonta lehúzol kártyával, még egyáltalán nem kell aggódnia az embernek, mert elképzelésem se nagyon van. Csak érdekelne, hol vagyok még ettől a problémától :D

Most nem konkrét idevág illetve félig-meddig.
Tavalyelőtt a kormány meghirdette az osztatlan közös földterületek állami pénzen való kimérését. Mondanom sem kell ez mekkora munka. Mi kaptunk az alkalmon és a kis fél hektár földünkre benyújtottuk a kérelmet. Ez 2012 tavasz-nyár volt.
Most bemegyek a föld hivatalába más ügyben és közben megkérdeztem az illetékes szakit ez ügyről.
Annyit mondott, hogy az itt gyakran használt VÉGREHALYTÁSI UTASÍTÁS/RENDELET még kész sincs. Mondom jó.
Ez is egy szépen, jól hangzó tervezet volt(még mindig az) de hát ami áldásos kis országunkban ilyen gördülékenyen haladnak a dolgok. Bár a fenti példa nem vagy legalábbis nem hiszem hogy hozna pluszbevételt sőt inkább rengeteg
kiadást állambácsinak.
Ezzel csak összehasonlítani és érzékeltetni akartam a dolgok állását.

Idézetet írta: spmx Dátum január 08, 2014, 07:53:51
Írhatnátok számokat, hogy mekkora az az érték, amit ha skrillről mondjuk havonta lehúzol kártyával, még egyáltalán nem kell aggódnia az embernek, mert elképzelésem se nagyon van. Csak érdekelne, hol vagyok még ettől a problémától :D

Ha nem tartós cikkekre, ingatlanra, autóra stb. költöd, akkor lényegében bármennyit felvehetsz, mert nem marad nyoma.

Gond lehet a VPN-el. Újabban a Skrill nem enged befizetni VPN mellett. Ezt írják:
"The IP address you are using is registered to an anonymous proxy. To access our secure pages you must use the IP address automatically assigned by your Internet Service Provider."

Idézetet írta: spmx Dátum január 08, 2014, 07:53:51
Írhatnátok számokat, hogy mekkora az az érték, amit ha skrillről mondjuk havonta lehúzol kártyával, még egyáltalán nem kell aggódnia az embernek, mert elképzelésem se nagyon van. Csak érdekelne, hol vagyok még ettől a problémától :D

Ilyen problémáról még nem hallottunk, ennek két oka lehet:
- a fórumozók közül senki nem érte még el ezt a határt, vagy inkább
- a kártyás felvételt egyáltalán nem is figyelik

A fekete gazdaságra nem jellemző, hogy bankszámlát/bankkártyát használnak, így nem itt fogják első körben az adózatlan jövedelmeket keresni, hanem a készpénzes ügyleteknél...

Idézetet írta: Irtis Dátum január 08, 2014, 12:15:59
Gond lehet a VPN-el. Újabban a Skrill nem enged befizetni VPN mellett. Ezt írják:
"The IP address you are using is registered to an anonymous proxy. To access our secure pages you must use the IP address automatically assigned by your Internet Service Provider."

Neteller-t nem próbálta valaki?

Idézetet írta: Irtis Dátum január 08, 2014, 12:10:41
Ha nem tartós cikkekre, ingatlanra, autóra stb. költöd, akkor lényegében bármennyit felvehetsz, mert nem marad nyoma.

Idézetet írta: Knapp Dátum január 08, 2014, 12:18:55
Ilyen problémáról még nem hallottunk, ennek két oka lehet:
- a fórumozók közül senki nem érte még el ezt a határt, vagy inkább
- a kártyás felvételt egyáltalán nem is figyelik

A fekete gazdaságra nem jellemző, hogy bankszámlát/bankkártyát használnak, így nem itt fogják első körben az adózatlan jövedelmeket keresni, hanem a készpénzes ügyleteknél...

Aha, köszi :) És ha ti vesztek fel így kp-t, akkor szoktatok figyelni arra hogy más bank atm-jeiből tegyétek, vagy nem kell ezzel sem foglalkozni? Például ha ilyen vidéki biszem-baszom atmekből sokszor veszel fel skrill carddal kp-t az nem túl jó.

Mindenképpen javaslom a különböző ATM automatákat. Budapesten nem nagy gond pl.: belvárosban mert sok a külföldi a turista. Én minden estre mindig más-más ATM-et választok!

Idézetet írta: spmx Dátum január 08, 2014, 20:44:36
Aha, köszi :) És ha ti vesztek fel így kp-t, akkor szoktatok figyelni arra hogy más bank atm-jeiből tegyétek, vagy nem kell ezzel sem foglalkozni?
Nem kell vele foglalkozni, nem nézi senki. Túl sok filmet néztek ;D ;D ;D ;D

Idézetet írta: georgeboyd Dátum január 08, 2014, 21:41:11
Nem kell vele foglalkozni, nem nézi senki. Túl sok filmet néztek ;D ;D ;D ;D

Nem árt figyelni, lehet, hogy ATM-nek álcázzák magukat a NAV ellenőrök.

Idézetet írta: ZTE88 Dátum január 08, 2014, 22:25:23
Nem árt figyelni, lehet, hogy ATM-nek álcázzák magukat a NAV ellenőrök.

Semmi köze az ATM-eknek. Millió egy tranzakció folyik végbe, s neked külföldi (skrilles) kártyád van, ami nincs egy Mo.-n bejegyzett bankhoz kötve, így kizárt, hogy ezt nézzék.

Ha bankszámlára kéred ki a pénzt, nos akkor már igen, de akkor is nem azért, mert skrillt használsz, hanem mert személyes bankszámládon mozgás történt.