Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában


#1605 február 02, 2014, 20:17:58, Wonder68
Ez tök jó  ;D
Vajon mennyit fizetett hogy be vegyék a buliba 94.-nek :))))))
Elég csak a szelvényszámot elkérni...meg fizetni egy kicsit :ok:

Akkor azért húzzák halasztják a jelentkezést a nyereményért , mert még toborozzák a delikvenseket :redchug:

Idézetet írta: Wonder68 Dátum február 02, 2014, 20:15:10
Ez tök jó  ;D
Vajon mennyit fizetett hogy be vegyék a buliba 94.-nek :))))))
Elég csak a szelvényszámot elkérni...meg fizetni egy kicsit :ok:

Akkor azért húzzák halasztják a jelentkezést a nyereményért , mert még toborozzák a delikvenseket :redchug:

Vagy éppen a valódi nyertest "gyóntatják" a szakemberek...

Idézetet írta: Wonder68 Dátum február 02, 2014, 20:15:10
Ez tök jó  ;D
Vajon mennyit fizetett hogy be vegyék a buliba 94.-nek :))))))
Elég csak a szelvényszámot elkérni...meg fizetni egy kicsit :ok:

Akkor azért húzzák halasztják a jelentkezést a nyereményért , mert még toborozzák a delikvenseket :redchug:
A szelvényszámot nem kell elkérni, megjelenik a Sportfogadásban.

Idézetet írta: Nyuszika10 Dátum február 02, 2014, 18:44:08
Ennek kapcsán tud valaki többé-kevésbé hivatalos álláspontot?Ugyanis másutt azt olvastam hogy NEM tudtak jövedelemgyarapodást nyertes tippmixszelvényekkel igazolni.Mi a különbség?Hogy a képviselő és társai nyertek?Ha jól értelmeztem akkor még vizsgálják?!Valahogy mégis az a gyanúm hogy elfogadják nekik.De ezt a gyanúm a magyar politikusok iránti általános utálatom táplálja.
Valakinek hiteles tapasztalata efféle igazolással kapcsolatban?

Be tudnád linkelni, vagy esetleg privátba el tudnád küldeni, hogy hol olvastad ezt:"másutt azt olvastam hogy NEM tudtak jövedelemgyarapodást nyertes tippmixszelvényekkel igazolni"
Én úgy tudom,hogy az ún.  kis nyereményeket (200.000.- Ft alatti összeg), csak fogom és félreteszem, és majd ha eljön az ideje akkor majd ráérek bevallani. Annak idején amikor telefonon megkérdeztem ezt egy NAV-os ügyintézőtől, akkor ezt mondta...Hol lehet ebben a hiba?

Idézetet írta: issey76 Dátum február 03, 2014, 08:47:01
Be tudnád linkelni, vagy esetleg privátba el tudnád küldeni, hogy hol olvastad ezt:"másutt azt olvastam hogy NEM tudtak jövedelemgyarapodást nyertes tippmixszelvényekkel igazolni"
Én úgy tudom,hogy az ún.  kis nyereményeket (200.000.- Ft alatti összeg), csak fogom és félreteszem, és majd ha eljön az ideje akkor majd ráérek bevallani. Annak idején amikor telefonon megkérdeztem ezt egy NAV-os ügyintézőtől, akkor ezt mondta...Hol lehet ebben a hiba?
Jól tudod, ez teljesen jól működik. Sőt, ezeknek a szelvényeknek a kereskedelme is elég jól megy, 3-7%-ot fizetnek érte, akiknek nagyon kell.

Idézetet írta: georgeboyd Dátum február 03, 2014, 08:57:00
Jól tudod, ez teljesen jól működik. Sőt, ezeknek a szelvényeknek a kereskedelme is elég jól megy, 3-7%-ot fizetnek érte, akiknek nagyon kell.

Köszönöm a megerősítést.A hivatalos álláspont ugye évről-évre változhat, de én meg nem hívogatom ezért a NAV-ot. Mindezektől függetlenül, kíváncsi volnék a fent jelzett cikkre.

#1611 február 03, 2014, 09:33:20, benson
Idézetet írta: issey76 Dátum február 03, 2014, 08:47:01
Be tudnád linkelni, vagy esetleg privátba el tudnád küldeni, hogy hol olvastad ezt:"másutt azt olvastam hogy NEM tudtak jövedelemgyarapodást nyertes tippmixszelvényekkel igazolni"
Én úgy tudom,hogy az ún.  kis nyereményeket (200.000.- Ft alatti összeg), csak fogom és félreteszem, és majd ha eljön az ideje akkor majd ráérek bevallani. Annak idején amikor telefonon megkérdeztem ezt egy NAV-os ügyintézőtől, akkor ezt mondta...Hol lehet ebben a hiba?
Bevallani (értsd: adóbevallásban feltüntetni) később sem kell, mivel a Szrt-s fogadásokból (tippmix, tippmixpro) származó nyeremény nem számít jövedelemnek. De gondolom, ez alatt azt érted, hogy "vagyonosodási vizsgálat során jövedelmet igazolni vele".

Idézetet írta: Knapp Dátum február 02, 2014, 11:55:51
http://index.hu/belfold/2014/02/01/telitalalata_volt_egy_fideszes_kepviselonek/?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201402

Ezért hasznos a gyakorlatban, hogy anonim módon lehet itthon offline játszani, mert ha hozzájutunk egy nyertes szelvényhez, akár több tucat ember is legalizálhatja vele a bevételeit.

Ez akkor is igaz, ha tényleg összeálltak sokan, hogy elvigyék a főnyereményt.
A polgármesteri vagyonnyilatkozat nekem azért (is) sántít, mert a lottónyereményt nem a megfelelő helyen (B rész, jövedelemnyilatkozat) tüntette fel az emberünk. Hofi mondása örök érvényű: "Mielőtt hazudsz, egyeztess!"

Idézetet írta: issey76 Dátum február 03, 2014, 09:00:17
Köszönöm a megerősítést.A hivatalos álláspont ugye évről-évre változhat, de én meg nem hívogatom ezért a NAV-ot. Mindezektől függetlenül, kíváncsi volnék a fent jelzett cikkre.
Nem cikk volt hanem egy másik játékkal foglalkozó oldal hasonló topikjában írta valaki le a negatív tapasztalatát és egy másik hozzászóló megerősítette.Nekem hitelesnek tűnt.Ha akarod akkor megkeresem és belinkelem.Belinkelhetem ide másik, játékkal foglalkozó oldal fórumát?Ha nem akkor kiollózom a hozzászólást amennyiben még érdekes.
Amúgy engem egyrészt az érdekel hogy valaki valóban csinálta-e már és sikerült-e?(És nem politikus az illető.)
Semmiként sem szeretnélek kioktatni csak a saját szomorú tapasztalatom tanulságaként leírni azt hogy egy akármilyen formában megkeresett adóügyintéző még egyáltalán nem hiteles.Nekem egyazon ügyre mondtak többen többfélét!És amit én az útmutatásuk alapján csináltam azért meg a másik ügyintézők meg akartak büntetni!
Szóval csak óvatosan.

Idézetet írta: benson Dátum február 03, 2014, 09:30:20
Bevallani (értsd: adóbevallásban feltüntetni) később sem kell, mivel a Szrt-s fogadásokból (tippmix, tippmixpro) származó nyeremény nem számít jövedelemnek. De gondolom, ez alatt azt érted, hogy "vagyonosodási vizsgálat során jövedelmet igazolni vele".
A polgármesteri vagyonnyilatkozat nekem azért (is) sántít, mert a lottónyereményt nem a megfelelő helyen (B rész, jövedelemnyilatkozat) tüntette fel az emberünk. Hofi mondása örök érvényű: "Mielőtt hazudsz, egyeztess!"

Igen, erre gondoltam ;)

Idézetet írta: Nyuszika10 Dátum február 03, 2014, 09:38:25
Nem cikk volt hanem egy másik játékkal foglalkozó oldal hasonló topikjában írta valaki le a negatív tapasztalatát és egy másik hozzászóló megerősítette.Nekem hitelesnek tűnt.Ha akarod akkor megkeresem és belinkelem.Belinkelhetem ide másik, játékkal foglalkozó oldal fórumát?Ha nem akkor kiollózom a hozzászólást amennyiben még érdekes.
Amúgy engem egyrészt az érdekel hogy valaki valóban csinálta-e már és sikerült-e?(És nem politikus az illető.)
Semmiként sem szeretnélek kioktatni csak a saját szomorú tapasztalatom tanulságaként leírni azt hogy egy akármilyen formában megkeresett adóügyintéző még egyáltalán nem hiteles.Nekem egyazon ügyre mondtak többen többfélét!És amit én az útmutatásuk alapján csináltam azért meg a másik ügyintézők meg akartak büntetni!
Szóval csak óvatosan.

Kérlek, hogy keresd meg a cikket. Másrészt viszont én is jártam így, hogy félrevezetett egy adóügyintéző (vagyis  ennél magasabb szint, mint ügyintéző), ezért illetve hogy ne érjenek nagy és váratlan meglepetések (de még így is érhetnek), igyekszem felkészült lenni, már csak a lelkiismeretem megnyugtatása végett is.

A NAV-os ügyintézők valóban nincsenek a helyzet magaslatán (tisztelet a kivételnek), és akkor még finoman fogalmaztam. Ugyanúgy a jogszabályokból tudnak kiindulni, mint minden állampolgár. Azokat meg nem ők alkotják. Egy NGM-hez intézett állásfoglalás-kérés talán jobban célba találna, de én adótanácsadóként őket sem javasolnám szerencsejáték ügyben, nem kell felhívni magunkra a figyelmet. Ez továbbra is ingoványos terület, és ezen a pályán az adóhatóság mindig erősebb kutya. Adott esetben hiába nincs igazuk, a szemellenzős politika miatt ezt nem mindig ismerik be, vagy csak jóval később. Lásd indokolatlan áfa-arányosítás alkalmazása, vagy éppen az áfa visszaigénylés korlátozása - ezeknél már csak az uniós döntés miatt kellett engedniük. De említhetném nem oly régről az ingóságok értékesítése körüli anomáliákat.

Az, hogy már rég nem jogállamban élünk, az adózás területén fokozottan érvényes.

Idézetet írta: issey76 Dátum február 03, 2014, 11:15:07
Kérlek, hogy keresd meg a cikket.
Írtam,hogy nem cikk (hogy cikk csak te írtad)hanem fórumhozzászólások és nem újoncoktól.Többször is volt téma én most az utolsó pár hozzászólást találtam meg,korábbiakat most nincs időm keresni,mindjárt mennem kell küzdeni a jéggel.Addig esetleg lapozz vissza vagy Krono hozzászólásait olvasgasd ha van időd.Majd este megtárgyaljuk.
Amúgy egy oldalon állunk,örülnék ha tényleg úgy működne ahogy georgeboyd is írta.
De gondolom senki sem örülne ha az adóellenőrök körberöhögnék amikor a nyertes szelvényeket meg az igazolásokat mutogatná és aztán több lenne a büntetés mint a nyereség.

http://www.pokerakademia.com/vBulletin/toervenyi-hatter/13486-az-online-szerencsejatek-szabalyozasa-magyarorszagon-216.html
2151-2154-es hozzászólások at utosók ebben a témában,most így nem emlékszem hogy a korábbiakat melyik lapon kell keresni,este utánanézek.

Idézetet írta: Nyuszika10 Dátum február 03, 2014, 13:09:40
Írtam,hogy nem cikk (hogy cikk csak te írtad)hanem fórumhozzászólások és nem újoncoktól.Többször is volt téma én most az utolsó pár hozzászólást találtam meg,korábbiakat most nincs időm keresni,mindjárt mennem kell küzdeni a jéggel.Addig esetleg lapozz vissza vagy Krono hozzászólásait olvasgasd ha van időd.Majd este megtárgyaljuk.
Amúgy egy oldalon állunk,örülnék ha tényleg úgy működne ahogy georgeboyd is írta.
De gondolom senki sem örülne ha az adóellenőrök körberöhögnék amikor a nyertes szelvényeket meg az igazolásokat mutogatná és aztán több lenne a büntetés mint a nyereség.

http://www.pokerakademia.com/vBulletin/toervenyi-hatter/13486-az-online-szerencsejatek-szabalyozasa-magyarorszagon-216.html
2151-2154-es hozzászólások at utosók ebben a témában,most így nem emlékszem hogy a korábbiakat melyik lapon kell keresni,este utánanézek.

Sorry, valóban félrefogalmaztam. Lapozgatok vissza, eddig semmi konkrétum, de nyilván van valamire alapozniuk a mondanivalójukat(133-ig jutottam, de a kék forrónacis kép állandóan összezavar:)), de sajnos nekem is mennem kell közben..

Miután ma van/volt az Országgyűlés utolsó ülése, ezért nyugodtan fogadhatunk online legalább május végéig, az új Országgyűlés első ülésééig.  :) :) :)
Nincs aki törvényileg szabályozzon és szerintem nem ez lesz a legfontosabb dolguk a választások után. Hanem a saját fizetésük és egyéb díjazásuk megállapítása. ;D ;D ;D

Idézetet írta: LosGabos Dátum február 13, 2014, 15:20:46
Miután ma van/volt az Országgyűlés utolsó ülése, ezért nyugodtan fogadhatunk online legalább május végéig, az új Országgyűlés első ülésééig.  :) :) :)
Nincs aki törvényileg szabályozzon és szerintem nem ez lesz a legfontosabb dolguk a választások után. Hanem a saját fizetésük és egyéb díjazásuk megállapítása. ;D ;D ;D

Törvényileg szabályozva van, csak a gyakorlatban nem készültek fel még a végrehajtásra.
De abban igazad van, hogy akad más dolguk is.