Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Nem rosszak a gondolatmenetek,de a Betfred nem csak Közép-Európából vonult ki, hanem többek között Németországból,Ausztriából,Norvégiából,Svédországból is. Összesen 18 országból nem fogadnak több regisztrációt.

Idézetet írta: issey76 Dátum június 10, 2014, 07:13:52
Nem rosszak a gondolatmenetek,de a Betfred nem csak Közép-Európából vonult ki, hanem többek között Németországból,Ausztriából,Norvégiából,Svédországból is. Összesen 18 országból nem fogadnak több regisztrációt.

Akár azt sem tartom kizártnak, hogy csak a "UK" piacra koncentrálnak ezután.

Idézetet írta: Milan Dátum június 10, 2014, 08:03:04
Akár azt sem tartom kizártnak, hogy csak a "UK" piacra koncentrálnak ezután.
A legtöbb birka ott van, hozzájuk képest nálunk kifinomultak nálunk a tippelési szokások, még a durva 5-14-es kötéseket is belevéve.
Kint a meccsek előtt a stadionokban ki vannak települve offline standok, kihegyezve arra, hogy ki rúgja az első gólt, és mennyi lesz  a pontos eredmény. A birkák ezt tolják (legtöbbször kötésben) meccs előtt, igaz nem nagy összegekkel (5-10 font), de gyakorlatilag ez biztos bevétel az irodának.

Olvasom hogy az irodák onnan is kivonulnának ahol kevesebbet vesztenek a fogadók azaz az iroda veszít inkább vagy kiszűrik a profi fogadókat.Nem értem hogy az irodák miért nem abba az irányba mennek mint a betfair(ahol érdeke az irodának hogy minél többet nyerjen a játékos).Vagy ez nehezen kivitelezhető lenne?Hiszen mi értelme úgy játszani hogy az ember sűrűben nyer aztán lekorlátozzák.Akkor már inkább a papíros mix ott legalább mehet nyugodtan a játék.

Idézetet írta: kaloz01 Dátum június 11, 2014, 08:47:08
Olvasom hogy az irodák onnan is kivonulnának ahol kevesebbet vesztenek a fogadók azaz az iroda veszít inkább vagy kiszűrik a profi fogadókat.Nem értem hogy az irodák miért nem abba az irányba mennek mint a betfair(ahol érdeke az irodának hogy minél többet nyerjen a játékos).Vagy ez nehezen kivitelezhető lenne?Hiszen mi értelme úgy játszani hogy az ember sűrűben nyer aztán lekorlátozzák.Akkor már inkább a papíros mix ott legalább mehet nyugodtan a játék.

A betfairnél a játékosok egymással fogadnak, ehhez csak lehetőséget biztosít az oldal.
Ha minden (vagy legalábbis sok) iroda elkezdene ilyen jellegű szolgáltatást adni, akkor szépen tönkretennék egymást és magukat.
Egyrészt alapból a betfairnél is csak akkor van valamire kínálat, ha egy játékos fogadást kínál valamire. A betfairhez hasonló "fogadótőzsdék" gondban is vannak, mert amíg nem szoknak oda a játékosok, addig alig van fogadási lehetőség, ami nem túl vonzó a játékosoknak, tehát nem mennek oda játszani...  :)
Nem olyan könnyű betörni erre a piacra.

Ha meg sokan foglalkoznak majd ezzel, még jobban megoszlanak a játékosok az irodák között (ugye itt a layelő játékosok száma a fontos), ráadásul elkezdődik egy kemény árverseny a jutalékban, azaz csökkenni kezd a tőzsdék haszna. (a matchbook sem tudom, miből akar megélni, ha folyamatosan 0%-os jutalékkal próbál akciózni)

Szóval ha forgalomarányosan van a sportfogadásból pár százalék hasznuk így is, akkor nem lennének beljebb, ha csinálnak egy 3%-os haszonnal dolgozó exchange oldalt.

Ráadásul egy fogadótőzsdénél az sem fordulhat elő, hogy egy meglepetéseredménynél "kifossza" az iroda a játékosokat, hisz ott egymástól nyernek pénzt a fogadók.  :)
(persze az sem okozhat gondot, ha egy extrém nagy nyereményt kell kifizetni)
Úgy gondolom, hogy a tradicionális bukik bíznak a saját oddsmestereikben is.

Viszont az sem véletlen, hogy folyamatosan "egyéb" szolgáltatásokra akarják rábeszélni a fogadókat (kaszinó, póker), mert így ha az egyik területen nyereséges vagy, simán visszabukhatod azt máshol.  :)

Azt sem hiszem, hogy az irodák alapvető érdeke az lenne, hogy a játékosok egymással fogadjanak!
Ez ugye annak az üzenete, hogy valójában rájuk nincs is szükség...
Ugyanakkor a betfair is kínál már fix szorzókat 8bár azt hiszem, csak kötésben játszva) és mondjuk a Ladbrokes is helyet ad az exchange fogadásoknak, tehát nézelődnek az irodák mindkét irányban.


Köszönöm a választ így már világos! De nekem továbbra is a korlátozósdival van bajom,nem merek igazán belenyúlni nagyobb tétekkel esetleg 1-1 tippre mert nem szeretném ha lekorlátoznának ezért írtam a papíros mixet minden hibájával együtt.
És igen a betfair is kínál fix oddsokat de csak kötésben, single tippek esetén mehet azt hiszem 10000 euróig :D

A mixnél minden jobb. Van az online piacon rengeteg iroda, ezért nem baj, ha 1-2 lekorlátoz.

Igaz csak direkt azért ide írtam mert nem tudom mi várható,legrosszabb esetben csak a tippmix pro marad.És ha az is lekorlátoz vagy zárolják a számlát?Hozzáteszem nem vagyok arbos csak egy mezei fogadó aki ha van egy jó tipp megérzése szereti nagyobb téttel megjátszani.

Idézetet írta: kaloz01 Dátum június 11, 2014, 11:41:58
Igaz csak direkt azért ide írtam mert nem tudom mi várható,legrosszabb esetben csak a tippmix pro marad.És ha az is lekorlátoz vagy zárolják a számlát?Hozzáteszem nem vagyok arbos csak egy mezei fogadó aki ha van egy jó tipp megérzése szereti nagyobb téttel megjátszani.

Most azért hagysz ott egy csomó pénzt az irodáknál és játszol alacsonyabb szorzókkal, nehogy lekorlátozzanak?
A helyedben "mezei fogadóként" beregisztrálnék 8-10, erős szorzókat adó irodához és mindig ott játszanám meg a nagy tétes tippjeimet, ahol a legjobb szorzót adják rá.
Ebből nehezen lesz korlátozás szerintem, ráadásul ha jön a tipp, többet fogsz vele nyerni.

Minél nagyobb összeget raksz fel, annál többet számít a szorzónagyság is.
Nem tudom, mekkora az alaptéted, de nézd meg 1,75-ös, 1,85-ös és 1,95-ös szorzóval a várható nyereményed és hogy mekkora különbséget jelent ez profitban egyetlen fogadáson!

Köszi,több irodához vagyok regelve és mivel 1997 óta játszom rendszeresen tisztában vagyok a nyereménykülönbségekkel(különböző oddsok).

Idézetet írta: kaloz01 Dátum június 11, 2014, 15:18:17
Köszi,több irodához vagyok regelve és mivel 1997 óta játszom rendszeresen tisztában vagyok a nyereménykülönbségekkel(különböző oddsok).

És eddig hány irodánál korlátoztak vagy zárolták a számlád?  :)
(utóbbihoz már elég komoly csalás gyanú kell, nyerni vagy arbolni nem elég hozzá)

Mivel lejjebb már írtam hogy ez miatt nem merek nagyobb téttel játszani szerinted hánynál korlátoztak??? ;)

A zárolást meg azért írtam mert azt hiszem valaki a tippmixpro oldalra írta hogy ott nem korlátoznak(bár kétlem mégha ezt is mondta nekem is az ügyfélszolgálat)hanem zárolják a számlát.

Ja persze azt még hozzátenném fogalmam sincs mi számít egyes irodáknál nagy tétnek.

Az a kérdés inkább neked mi a nagy tét, azt írod régóta fogadsz online. Mégis elég tapasztalatlanak tüntetted fel magad. Fenn vagy néhány helyen, akkor akár minden írodánál megrakhatnád.
Pinnaclesports, SBObet magasak a limitek és nem korlátoznak