Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában


Idézetet írta: Knapp Dátum június 25, 2014, 09:46:34

Mondjuk az is megoldás lehetne, ha a blokkolás bevezetése után az internetszolgáltatók kínálhatnának olyan emelt díjas csomagokat, amelyekben minden iroda elérhető.  :)
Az emelt díj persze a költségvetésé lenne, így legalább nem a kerülőutakra szórnánk el a pénzt. (persze ez is felveti az anonimitásunk megszűnésének kérdését, ami nem olyan jó dolog)


Ez önmagában nem lenne rossz ötlet, én símán benne lennénk. Csak a bökkenő az, hogy ha az internetszolgáltató emel az árakon, azt csak a saját érdekében teszi, neki abból nem sok haszna lenne ha "osztozni kéne" (maximum ha valami jutalékot kapnának minden emelt díjas csomag után). Arról nem is beszélve, hogy eléggé macerás lenne mindkét félnek a pénz elosztása. Tuti jó nagy balhék lennének :) Persze a mai fejlett technika mellett nem lenne nehéz megoldani, de szerintem rengeteg pénzt kellene belerakni és hát ugye pont ez a lényeg, hogy még a poros szőnyeg alól is pénzt vadásszanak elő, ne pedig fizessenek..


Amugy most a betet is blokkoláják, erről tud valaki valamit már?

Idézetet írta: 26juventino Dátum június 25, 2014, 10:00:47
Ez önmagában nem lenne rossz ötlet, én símán benne lennénk. Csak a bökkenő az, hogy ha az internetszolgáltató emel az árakon, azt csak a saját érdekében teszi, neki abból nem sok haszna lenne ha "osztozni kéne" (maximum ha valami jutalékot kapnának minden emelt díjas csomag után). Arról nem is beszélve, hogy eléggé macerás lenne mindkét félnek a pénz elosztása. Tuti jó nagy balhék lennének :) Persze a mai fejlett technika mellett nem lenne nehéz megoldani, de szerintem rengeteg pénzt kellene belerakni és hát ugye pont ez a lényeg, hogy még a poros szőnyeg alól is pénzt vadásszanak elő, ne pedig fizessenek..

Ezt nyilván nem az internetszolgáltatónak kéne kezdeményezni, hanem a szabályozó szervezeteknek. Valahogy a banki tranzakciós illetéket is beszedetik a bankokon keresztül az ügyfelektől (vagy éppen a szabályozással ott tartják a rezsicsökkentés hasznát a fogyasztóknál), itt is meg lehetne oldani, ha van rá szándék.

Leegyszerűsítve olyan lenne, mint egy különadó, amit a szolgáltatók szednének be. (miközben persze kis pluszt a szolgáltató is keresne rajta, de ez a kormányzat pont nagy ívben tojik rá, hogy milyen kiadásai vannak a különböző szolgáltatóknak a döntéseik nyomán)

Mondjuk arról fingom nincs, mekkora technika fejlesztést igényel, hogy bizonyos ügyfeleknek bizonyos csomagokban elérhetőek legyenek az egyébként blokkolt oldalak is, másoknak meg nem, csak ötletelek. (az sem kizárt hogy erre ráállna egy akár állami szolgáltató külön)

10000 ft-os havi plusz költséget a legtöbb "hobbi játékos" nem is vállalna be, csak azért, hogy fogadhasson néha, így az árnak is elrettentő hatása lenne.

Idézetet írta: oakland23 Dátum június 25, 2014, 10:43:42
Picit off:
http://www.fortunaweb.hu/Tobbszaz_illegalis_sportfogado_oldalt_zartak_mar_be_a_foci-vb_alatt834

Jó hogy mondod!
Az is egy lehetséges csapásirány, hogy a blokkolás után mi csinálunk egy illegális irodát!   ;D

Beszedjük a téteket, majd egy telefon valamelyik szlovákiai havernak, aki magasabb szorzóval online meg is teszi egyből a tippet valamelyik irodánál, így garantált a profit is.


#1790 június 25, 2014, 11:07:55, benson
Idézetet írta: Geradossz Dátum június 25, 2014, 10:49:20
Amugy most a betet is blokkoláják, erről tud valaki valamit már?

Bet = fogadás, vagyis igen.  ;) Amúgy melyik bukira gondoltál itt? Kb. minden második fogadóiroda nevében szerepel ez a szó. (Lehet, hogy ez a szűrési paraméter? Pinnacle forever!)

Figyeld az szf.hu-t, ha képben akarsz lenni!


Idézetet írta: Geradossz Dátum június 25, 2014, 11:09:57
bet365 re gondoltam
Azt egyelőre nem bántják, mert Orbán és Rogán is ott játszik  :-X

Felmerült bennem egy kérdés:
Tegyük fel, hogy blokkolják a bet365 oldalát Magyarországon. Tegyük fel, az összes domain címüket tiltják itthon. DE, mi van akkor ha én a mobilomról megyek fel, mobilnettel? Vagy az összes telefonszolgáltatónál aki mobilnetet biztosít, is le lesz tiltva? Mert azt azért eléggé nonszensznek tartanám.
És akkor még nem is beszéltünk, a különböző kiskapukról, amivel könnyedén meg lehet oldani a fogadást.

Hát akárhogyan is tiltják, nem lehet 100%-osan eltüntetni őket.

#1794 június 25, 2014, 11:59:36, benson
Idézetet írta: 26juventino Dátum június 25, 2014, 11:13:52
Felmerült bennem egy kérdés:
Tegyük fel, hogy blokkolják a bet365 oldalát Magyarországon. Tegyük fel, az összes domain címüket tiltják itthon. DE, mi van akkor ha én a mobilomról megyek fel, mobilnettel? Vagy az összes telefonszolgáltatónál aki mobilnetet biztosít, is le lesz tiltva? Mert azt azért eléggé nonszensznek tartanám.
És akkor még nem is beszéltünk, a különböző kiskapukról, amivel könnyedén meg lehet oldani a fogadást.

Hát akárhogyan is tiltják, nem lehet 100%-osan eltüntetni őket.

Minden mobilszolgáltató egyben internetszolgáltató is, ebben semmi nonszensz nincs. Ahogy korábban írtam is, szerintem a nagy szolgáltatókat nem igazán lehet ilyen téren megkerülni, a kicsiket viszont talán nehezebb az NMHH-nak ellenőrizni.

A mobil oldal címe is bet365.com-ra végződik, úgyhogy az sem fogja megúszni.

Unibet a következő áldozat. Úgy tűnik tehát, szépen végigmennek a magyar felülettel rendelkező nagyobb irodákon, ahogy éppen valahol a reklámjukba botlanak.

Bet365 határozat még a héten @ 1.25

Idézetet írta: Knapp Dátum június 25, 2014, 09:18:45
Az mellett, hogy az irodák keresik a jogi- és panasztételi lehetőségeket, mi milyen lépéseket tehetünk, mint uniós polgárok?!
Nagyon csúnyán korlátozzák a jogainkat.   ::)

Kb. annyi lehetőségünk van mint Észak-Koreában. A Nagy Vezető és bandája itt sem szereti ha ellentmondanak neki.

Idézetet írta: benson Dátum június 25, 2014, 11:19:40
Unibet a következő áldozat. Úgy tűnik tehát, szépen végigmennek a magyar felülettel rendelkező nagyobb irodákon.

Mikortól blokkolják az unibetet? Most adtak 15K-s 50%-os bónuszt, jó lenne még gyorsan kipörgetni  ;D

Idézetet írta: oakland23 Dátum június 25, 2014, 11:30:01
Mikortól blokkolják az unibetet? Most adtak 15K-s 50%-os bónuszt, jó lenne még gyorsan kipörgetni  ;D

A határozat megszületett, viszont nem nyilvános, így csak tippelni lehet. Szerintem hetek kérdése. Szóval húzzál bele!

Azt írják 90 napig blokkolnak utána mi lesz (?) megy minden tovább a régi kerékvágásban ::)

Idézetet írta: Sierra Dátum június 25, 2014, 11:37:32
Azt írják 90 napig blokkolnak utána mi lesz (?) megy minden tovább a régi kerékvágásban ::)

Ez van a törvényben. Naivan azt képzelik, hogy ez idő alatt licensz vásárlás történik.