Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Idézetet írta: 26juventino Dátum július 03, 2014, 17:41:19
bet-at-home.com (július 19.)
betclic.com (július 20.)
hu.sportingbet.com (július 24.)
hu.unibet.com (július 25.)
fortunawin.com (július 26.)
betsson.com (július 2.)
mayplay.com (július 3.

Az első 5 június akart lenni nem?
Egyébként nagyon jó kis írás, grat :)

Javítva, köszi, hogy szóltál.

Nekem bejött  :D Phű már megrémültem ,de minden rendben van.
A KDNP(létezik még ilyen párt a frakción kívül?)lobbija szerencsére még nem elég erős.Csak nehogy ezek megszimatolják ebben is pénzt!Mert ugye a pénznek nincsen szaga?!?Gattyán ugyan elmenekült az országból de a haveroknak még lehet érdekeltsége.Kár volt ezért TiB most emiatt is idegeskedhetek.

Idézetet írta: 26juventino Dátum június 25, 2014, 11:13:52
Felmerült bennem egy kérdés:
Tegyük fel, hogy blokkolják a bet365 oldalát Magyarországon. Tegyük fel, az összes domain címüket tiltják itthon. DE, mi van akkor ha én a mobilomról megyek fel, mobilnettel? Vagy az összes telefonszolgáltatónál aki mobilnetet biztosít, is le lesz tiltva? Mert azt azért eléggé nonszensznek tartanám.
És akkor még nem is beszéltünk, a különböző kiskapukról, amivel könnyedén meg lehet oldani a fogadást.

Hát akárhogyan is tiltják, nem lehet 100%-osan eltüntetni őket.

Olaszországban a sima internetszolgáltatók blokkolják a fogadóirodákat, de mobilnettel működik, szóval van remény! Sőt még a padovai városi free wifivel is gond nélkül lehetett fogadni. Kiskapuk nálunk is lesznek  :).

Idézetet írta: Irtis Dátum július 03, 2014, 21:19:14
Olaszországban a sima internetszolgáltatók blokkolják a fogadóirodákat, de mobilnettel működik, szóval van remény! Sőt még a padovai városi free wifivel is gond nélkül lehetett fogadni. Kiskapuk nálunk is lesznek  :).

A remény hal meg utoljára :)

Idézetet írta: dynand Dátum július 02, 2014, 21:16:52
Nálam tájékozottabb ember tud arról felvilágosítást adni, hogy az irodák hogyan reagáltak a Bulgáriában, Görögországban, Olaszországban stb. már gyakorlatban is megvalósított blokkolásra? Vajon engedik a VPN-es ügyeskedést, vagy kidobták az ezekből az országokból regisztrált játékosaikat?

Betfair szabályzatában van egy ilyen mondat:
You are not located in the United States of America, Turkey or any other country with a comparable legal situation - Betfair may from time to time determine these countries.

Nagyon pontos megfogalmazás ez az "any other country"... Ha folyamatosan frissítik azoknak az országoknak a listáját, ahonnan nem engedik a játékot, akkor miért nem írják le? (mert máshol sem találtam)

Egyik se engedi a VPN-es ügyködést a nagyobb irodák közül Bulgária és Görögország esetében. A legtöbb oldalon a felhasználási feltételekben ez le is van írva. Ha meg nincs akkor e-mailen rákérdezel és ott is ezt a választ kapod. Szóval ha elfogadják a törvényt akkor azok a termek amelyek nem kapnak licenszet blokkolva lesznek és a VPN se lesz engedélyezve a terem által. Szóval szívás, de reménykedjünk, hogy legalább egy nagyobb iroda kér és kap (!) engedélyt. Mert ugye a törvény nem írja elő, hogy mindenki kapni fog aki megfelel a feltételeknek, fizet és igényli, hanem a minisztériumban döntenek.

Csak nem írják le hogy persze szabad. Havi 5$ fix IP és ki is választhatjuk melyik országból szeretnénk fellépni,  irodák le se veszik mi van.

Idézetet írta: fodi91 Dátum július 03, 2014, 22:03:46
Egyik se engedi a VPN-es ügyködést a nagyobb irodák közül Bulgária és Görögország esetében. A legtöbb oldalon a felhasználási feltételekben ez le is van írva. Ha meg nincs akkor e-mailen rákérdezel és ott is ezt a választ kapod. Szóval ha elfogadják a törvényt akkor azok a termek amelyek nem kapnak licenszet blokkolva lesznek és a VPN se lesz engedélyezve a terem által. Szóval szívás, de reménykedjünk, hogy legalább egy nagyobb iroda kér és kap (!) engedélyt. Mert ugye a törvény nem írja elő, hogy mindenki kapni fog aki megfelel a feltételeknek, fizet és igényli, hanem a minisztériumban döntenek.
Ugye nem baj fodi91 hogy az első(!)hozzászólásod nem tekintem mértékadónak(bocs ha tévedek és egy jószándékú és az ebbéli dolgokban jártas újonc vagy!)hanem olyanokra vagyok inkább kíváncsi aki régi motoros a fórumon és az efféle ügyesekedésben is.Szerintem vannak ilyenek bőven   :cya:

#1957 július 03, 2014, 22:35:25, fodi91
Nem gond, de mondom, hogy magad is utána tudsz kérdezni a termeknél, mert ezek az infók onnan vannak. Ennél megbízhatóbbat nem fogsz kapni.
Ügyeskedni meg persze lehet, de ha a terem tilt és kiderül akkor szívás van.Te meg arra kérdeztél rá, hogy a termek hogy reagálnak. Ők nem engedélyezik. Ez tény.

Idézetet írta: bendehal Dátum július 03, 2014, 22:08:37
Csak nem írják le hogy persze szabad. Havi 5$ fix IP és ki is választhatjuk melyik országból szeretnénk fellépni,  irodák le se veszik mi van.

Ha rendre "külföldről" jelentkezel be, az zavarhatja őket és ugye azt tudják, hogy magyar vagy.
Amíg az irodák megkülönböztetik az ügyfeleiket a lakóhelyük alapján, addig nem feltétlenül fognak örülni az országváltóknak.
Olvastam már a fórumon "hiteles" tagtól is, hogy szívatták, mikor nem Magyarországról játszott egy ideig.

Egyébként ezt már most is lehet(ne) tesztelni, nem kell hozzá megvárni a blokkolást.  :)


Idézetet írta: Knapp Dátum július 03, 2014, 23:35:28
Ha rendre "külföldről" jelentkezel be, az zavarhatja őket és ugye azt tudják, hogy magyar vagy.
Amíg az irodák megkülönböztetik az ügyfeleiket a lakóhelyük alapján, addig nem feltétlenül fognak örülni az országváltóknak.
Olvastam már a fórumon "hiteles" tagtól is, hogy szívatták, mikor nem Magyarországról játszott egy ideig.

Egyébként ezt már most is lehet(ne) tesztelni, nem kell hozzá megvárni a blokkolást.  :)
Nekem pl Zenmate bővítmény van a chromeban, azzal én pl "Londonból" netezek folyamatosan. Emiatt még nem basztattak soha :D

Idézetet írta: Milan Dátum július 03, 2014, 18:23:41
Javítva, köszi, hogy szóltál.

betsson.com (június 2.)
mayplay.com (június 3.)

Bocsi de még egy kicsit javítsd ;D
Egyébként a cikk :ok:

Sziasztok, Én annyit tudok mondani hogy nálunk cégnél svájcban volt szerver és sosem volt probléma, egyszer Skrill lezárta számlámat, de miután megmagyaráztam mi az oka egy idegen ország IP címének, utána nem problémáztak ők sem.
Azt viszont nem tudom hogy tolerálnák ha tömegesen egy országból idegen ország IP címével jelentkeznének be fogadók az már szerintem gond lenne ismerve az irodák működését, de biztos lesznek olyan kisebb bukik akik nem fognak ezzel foglalkozni.

Idézetet írta: Knapp Dátum július 03, 2014, 23:35:28
Ha rendre "külföldről" jelentkezel be, az zavarhatja őket és ugye azt tudják, hogy magyar vagy.
Amíg az irodák megkülönböztetik az ügyfeleiket a lakóhelyük alapján, addig nem feltétlenül fognak örülni az országváltóknak.
Olvastam már a fórumon "hiteles" tagtól is, hogy szívatták, mikor nem Magyarországról játszott egy ideig.

Egyébként ezt már most is lehet(ne) tesztelni, nem kell hozzá megvárni a blokkolást.  :)

Igen. Én egy ideig Olaszországban éltem, és az egyik irodának nem tetszett, hogy magyarként nem magyar IP-ről játszok. Sajnos már nem emlékszem, hogy melyik iroda volt. Azt írták, hogy ha 3 hónapnál hosszabb ideig vagyok külföldön, akkor meg kell változtatnom a címemet. Mondjuk ezt nem tettem meg, és azért hagytak játszani. Az Unibet meg azért blokkolta a számlámat ideiglenesen, mert pár perc eltéréssel bejelentkeztem magyar majd olasz IP címről is. Szóval úgy tűnik, hogy az IP-t figyelik az irodák, és elképzelhető, hogy egyesek problémázni fognak. De ha van egy kis eszük, akkor engedik a fogadást.

Lecsekkoltam ma hogy akkor hogy is van ez a blokkolás és a betclicen automatikusan az angol domain jön be bejelentkezésnél, úgyis hogyha direkt a magyar írom be a böngészőbe, ezekszerint ennyit ér a blokkolásuk ? :D