Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: fodi91 Dátum július 09, 2014, 21:49:23
Egyébként a koncesszió nem csökkent. Itt az aláírt törvénymódosítás:
http://www.parlament.hu/irom40/00265/00265-0008.pdf
Így senki nem fog licenszet venni.

Idézetet írta: ohcay1 Dátum július 10, 2014, 09:39:37
A költségvetési törvény szerint:

(2) A Szjtv. 29/E. § (1) bekezdése szerinti koncessziós díj jogszabályi minimuma a 2014. tárgyévre a következő:

a) egy játéktípusra érvényes távszerencsejáték-szervezési engedély esetén 102,4 millió forint,

b) több játéktípusra érvényes távszerencsejáték-szervezési engedély esetén játéktípusonként 102,4 millió forint


Abból van a zavar, hogy a költségvetési törvény tartalmazza a pontos összeget, hisz az összeg évente változik. (A 100 millióból is azért lett 102,4, millió a másik idézet szerint, mert "infláció követő" az összeg az eredeti tervek szerint.)

A fodi91 által linkelt első törvénymódosításban nincs szó egyáltalán erről a licencdíjról, mert azt nem a szerencsejátékkal kapcsolatos törvény tartalmazza, hanem a költségvetési.

Ha a  költségvetési törvény is módosult, ahogy tervezték, akkor valóban alacsonyabb lett a licencdíj.


Idézetet írta: fodi91 Dátum július 04, 2014, 20:40:03
Már meg van. Eddig csak azt hittem, hogy csak ezt fogadták el:
http://www.parlament.hu/irom40/00265/00265-0007.pdf
De láttom, hogy figyelmetlen voltam és ezt is elfogadták:
http://www.parlament.hu/irom40/00265/00265-0005.pdf
és ebben a végén már tényleg benne van.





#2041 július 10, 2014, 15:16:10, csabax
Idézetet írta: Milan Dátum július 10, 2014, 11:59:14
Ez eddig ok, de mi, hogy kerülünk oda? Pókerakadémia? Fortunaweb?

Isten állatkertjében már nincs kerítés.  :)

Hogy is mondta Einstein? "Csak két dolog van, ami végtelen: a világegyetem és az emberi butaság. Bár az előbbiben nem vagyok biztos."

Köszönöm Milan hogy felhívtad a figyelmem erre a kitűnő oldalra.Beleolvastam és megvilágosodtam!TUDOM MÁR AZ IGAZSÁGOT!Nektek is belinkelek egy kitűnő cikket,olvassátok,talán még nem késő megtérnetek.

http://www.ittapiros.com/a-kormany-tudatosan-szembemegy-az-europai-szerencsejatek-szabalyozasi-trendekkel/

Idézetet írta: Milan Dátum július 10, 2014, 11:59:14
Ez eddig ok, de mi, hogy kerülünk oda? Pókerakadémia? Fortunaweb?

Az az ittapiros kívánságlistája!   ;D

Az, hogy egy Betclicet már pirossal jelölnek határeset (bár ennyi erővel a többi listára kerültet is pirosozni kéne), de egy Paddy Powert?! Hol van még ettől Raskóné?

Komoly oldal, ahol ekkora baromságot ki lehet rakni.

Aztán majd jönnek a "jól értesült" hozzászólók, akik erre a "forrásra" fognak hivatkozni...

Idézetet írta: Knapp Dátum július 10, 2014, 12:41:14

Abból van a zavar, hogy a költségvetési törvény tartalmazza a pontos összeget, hisz az összeg évente változik. (A 100 millióból is azért lett 102,4, millió a másik idézet szerint, mert "infláció követő" az összeg az eredeti tervek szerint.)

A fodi91 által linkelt első törvénymódosításban nincs szó egyáltalán erről a licencdíjról, mert azt nem a szerencsejátékkal kapcsolatos törvény tartalmazza, hanem a költségvetési.

Ha a  költségvetési törvény is módosult, ahogy tervezték, akkor valóban alacsonyabb lett a licencdíj.



Valaki járjon már utána,hogy módosult e költségvetési törvény!

Idézetet írta: Knapp Dátum július 10, 2014, 14:13:54
Az az ittapiros kívánságlistája!   ;D

Az, hogy egy Betclicet már pirossal jelölnek határeset (bár ennyi erővel a többi listára kerültet is pirosozni kéne), de egy Paddy Powert?! Hol van még ettől Raskóné?

Komoly oldal, ahol ekkora baromságot ki lehet rakni.

Aztán majd jönnek a "jól értesült" hozzászólók, akik erre a "forrásra" fognak hivatkozni...

Ezek se tudnak olvasni csak írni ;D

Idézetet írta: Larsson Dátum július 10, 2014, 15:04:09


Valaki járjon már utána,hogy módosult e költségvetési törvény!

Nem módosult.
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1300230.TV

"jogszabály mai napon (2014.VII.10.) hatályos állapota"


Most akkor mégis blokkolják xd:D? mi a afsznak ez, bet365 vehetne engedélyt....

Amúgy egy kérdés volt egy ilyen hosszu idézés, nem is tudom ki másolta, d ebenen van hogy az ilyen ügyek magyarországi bíróságon nem perelhetők, vagy valami iylesmi, akkor mégis az iylen oldalakbol szert tett pénzünkből miért lennénk kötelezőek adózni, ha a magyar bíróság nem tud ellene semmti tenni, akkor nem adózoka  NAV sem perelhet be engem ennyi erővel...

továbbá ha illegálisak ezek az odlalak, miért nyomatja a reklámot az összes magyar TV adó??? vagy majd most blokkolják őket és ugyanugy reklámozzák xd:D

Valaki aki ért hozzá írja már le, hogy technikailag, hogyan néz ki egy ilyen blokkolás?

Ittapiros amúgy mi alapján kapcsolgatja le az oldalakat, mert realitása nem nagyon van annak amit feltüntetnek?

Idézetet írta: Wezli Dátum július 10, 2014, 18:14:02
Valaki aki ért hozzá írja már le, hogy technikailag, hogyan néz ki egy ilyen blokkolás?

Ittapiros amúgy mi alapján kapcsolgatja le az oldalakat, mert realitása nem nagyon van annak amit feltüntetnek?

Leterítették a táblázatukat a Blaha Lujza téri aluljáróban, majd rádobtak három gyufás-skatulyát és ahol megálltak,  azt megjelölték pirossal, majd feltették az egészet az oldalukra.

Idézetet írta: Wezli Dátum július 10, 2014, 18:14:02
Valaki aki ért hozzá írja már le, hogy technikailag, hogyan néz ki egy ilyen blokkolás?

Ittapiros amúgy mi alapján kapcsolgatja le az oldalakat, mert realitása nem nagyon van annak amit feltüntetnek?
Még nem tudni milyen módszert fognak alkalmazni, lehet több fajta is és internetszolgáltató függő is. A hirek közötti cikkben Milan leirt pár lehetséges esetet, de amig nincs konkrét blokkolás, addig nem tudok én sem mit mondani a technikai részéről.

De bármilyen blokkolás megkerülhető. Az ittapirosról meg no komment, szenzációhajkurászókkal nem foglalkozunk.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum július 11, 2014, 10:17:50
Még nem tudni milyen módszert fognak alkalmazni, lehet több fajta is és internetszolgáltató függő is. A hirek közötti cikkben Milan leirt pár lehetséges esetet, de amig nincs konkrét blokkolás, addig nem tudok én sem mit mondani a technikai részéről.

De bármilyen blokkolás megkerülhető. Az ittapirosról meg no komment, szenzációhajkurászókkal nem foglalkozunk.

Értem, akkor elvileg leghamarabb kedden tudunk majd valami közelebbit?

Idézetet írta: Wezli Dátum július 11, 2014, 11:32:29
Értem, akkor elvileg leghamarabb kedden tudunk majd valami közelebbit?
Azt írod, hogy érted, utána megkérdezed ugyanazt még egyszer. ;D ;D ;D ;D