Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: firgabácsi Dátum július 15, 2014, 10:01:17
Az olaszoknál pár éve történt hasonló mint most nálunk vagyis oldalak blokkolása. Náluk végül nem tudom hogy vagy milyen utakon jutottak el a jelen helyzetig, de van elég sok online iroda most akiknél lehet játszani, ezekről van egy hivatalos állami weboldal ahol fel vannak sorolva.
Érdekes eléggé, jelen van náluk több "nagy" iroda is, mint pl. a bwin, de .it külön személyre szabott weboldallal aminek kínálata lényegesen szegényesebb mint a .com-nak. Sokszor nincsenek kisebb outsider sportok, illetve ha vannak nincs rájuk legtöbbször csak money line, se HC, se over/under meg hasonlók.
Ezeket onnan tudom csak, hogy vagyok egy olasz fórumon elég régóta. Amúgy ők is játszanak változatlanul elég sokan elvileg tiltott, blokkolt irodáknál a már itt is többször leírt trükkökkel belépve.

Tegnap pont nézegettem az olasz oldalukat illetve oldalaikat is.
Van ilyen is http://it10.sportingbet.com/ és ilyen is http://www.sportingbet.it/

Utóbbinál csak kaszinó és póker van, míg az elsőnél sportfogadás is.
Az első lehet a blokkolást megkerülő oldal, a második meg az, amihez licencet is vettek?!

Idézetet írta: Geradossz Dátum július 15, 2014, 09:24:10
De viszont arra is válazst adna, hogy miér tnem csökkent a koncesszió, ugyanis ez még az előtti cikk, és azt írja, hogy akár sokat is fizetne  abet365. Amúgy nem értem miért adná ki a játékosok számlaadatait, vagyis miér tlenne jó, ha egyszer licenszel rendelkezne nekünk nem kéne adózni. nem értem a logikát.

Be nyalja magát, plussz meg szabadulnának a nyerő játokosoktól.

Idézetet írta: TiB Dátum július 15, 2014, 11:05:55

Ja! Megtaláltam az org-os besúgót, csatolt fájlon látható... :police:


Bár én is látnám a számlámon azt a havi 160,000-t, amit tiszteletdíjként átutalnak a semmire!   :P

Egyik kedves ismerősöm nagyon várta már 4 évvel ezelőtt a budapesti önkormányzatnál a hatalomváltást, mert mint mondta, onnantól sínen lesz az élete: beültetik majd 2-3 felügyelőbizottságba és lényegében munka nélkül jön majd a pénz.
Pontosan tudta, hogy milyen megerőltető egy ilyen pozíció, mivel addig ő szolgálta fel a kávét a felügyelőbizottsági üléseken.   ;D

Na igen, tippmix...
Egyszer megkérdezték élő egyenes adásban Puhl Sanyitól, aki akkoriban a kartonpapír klónjaival is szolgálta a Szerencsejáték ZRt. szent ügyét, hogy a szorzók miért olyan alacsonyak. A válasz: valamit valamiért, a tippmixen kötésben is lehet játszani!   ;D

Idézetet írta: pakline Dátum július 15, 2014, 10:50:57
Be nyalja magát, plussz meg szabadulnának a nyerő játokosoktól.
Mivan?

Idézetet írta: TiB Dátum július 15, 2014, 11:05:55
miközben bár nincsenek pontos adatok, a jól menő külföldieknél (bet365, unibet), ez a szám valahol 200-300 ezer környékén van, és ahogy olvastam több helyen, a magyar online fogadók piaca nagyjából 40 és 100 milliárd forint közöttre tehető. Ez a teljes összeg, tehát ezt osztják el egymás között, és ebből nyilván lejönnek a költségek, plusz valamennyit azért vissza is nyerünk.
Ez mind szép lenne, ha igaz lenne :) Ekkora piac MÉG nincs szerintünk.

Sorry, hogy közbevágok srácok, de ugye a koncessziós díj nem változott, viszont, ha jól tudom ugyanúgy le lehet vonni az adóból, mint a módosítás előtt, így, ha pl elérik azt a szintet (tehát annyit adóznak), amennyit a koncessziós díjra fizetnének (3-400.000.000 adó valószínűleg meg lesz egy évben), akkor nem vágja őket földhöz, mert teljesen mindegy, hogy koncessziós díj néven vagy adóként fizetik be! Igaz nem 100%-ban, de így mindegy, hogy 30 vagy 100 millió a konc. díj nem?

Nem vagyok adó szakértő, de nekem ez jön le! :)

Idézetet írta: ncis88 Dátum július 14, 2014, 22:21:07

komolyan nem hiszem el, hogy azt hitted a bwin vesz licencet, amikor magyarok nem is regisztrálhatnak.. :D

A magyarok regisztrálhatnak egy ideje megint.
más kérdés, hogy nincs paypal, skrill, és a fogadási limit 100 eu. De regisztrálhatnak.

Idézetet írta: Geradossz Dátum július 15, 2014, 00:50:04
http://www.napigazdasag.hu/cikk/16711/ ezt most találtam, szerintetek mennyi a valóságalapja?

Nos, ilyen lapokat ne olvassatok, mert csökken az IQ-tok...

Idézetet írta: firgabácsi Dátum július 14, 2014, 22:09:21
Páran reménykedtek, hogy majd lesz aki licenszet vesz, én egyre kevésbé bízom ebben. Ha a bwin sem akkor ki? Max. a bet365. Persze ha tényleg nem csökkentették le a licenszdíjat meg a fizetendő adót az ígértekkel ellentétben akkor nem is éri meg licenszet venni az irodáknak ilyen feltételekkel. Így tényleg maradnak a már sokat sorolt kiskapuk, alternatív megoldások.

A bwin nem egy akkora iroda, mint amekkorának hiszitek. Csak a marketingtevékenységük volt jó. Magyarán "eladták a szart".

Leszarják az európai piacot, s most már Amerikára koncentrálnak.

A Bet-at-home elküldte az új címet ahol a honlap elérhető, gondolom nem én vagyok az egyetlen.. nem tudom mennyire jó ötlet nyilvános fórumra beírni, inkább nem teszem, ha esetleg valaki nem kapta meg, de kellene neki, az írjon privátot. Azt is meg kéne fontolni hogy a jövőben az alternatív címek publikálását nem kéne engedélyezni itt, hátha raskóné elvtársnő vagy egy buzgómócsing ügynök beosztottja is olvassa a fórumot, és akkor minek könnyítsük meg a dolgukat?

Idézetet írta: Milan Dátum július 15, 2014, 16:30:21
A bwin nem egy akkora iroda, mint amekkorának hiszitek. Csak a marketingtevékenységük volt jó. Magyarán "eladták a szart".

Valahogy mindig ezt éreztem velük kapcsolatban, de most megerősítettél!

Idézetet írta: dzoli Dátum július 15, 2014, 16:31:31
A Bet-at-home elküldte az új címet ahol a honlap elérhető, gondolom nem én vagyok az egyetlen.. nem tudom mennyire jó ötlet nyilvános fórumra beírni, inkább nem teszem, ha esetleg valaki nem kapta meg, de kellene neki, az írjon privátot. Azt is meg kéne fontolni hogy a jövőben az alternatív címek publikálását nem kéne engedélyezni itt, hátha raskóné elvtársnő vagy egy buzgómócsing ügynök beosztottja is olvassa a fórumot, és akkor minek könnyítsük meg a dolgukat?

Érdekes, hogy nekem se a sporting se a bah nem küldte az új címet.

Idézetet írta: Wezli Dátum július 15, 2014, 18:12:07
Érdekes, hogy nekem se a sporting se a bah nem küldte az új címet.

Én sem kaptam egyiktől sem.Lehet hogy le akarják rázni azokat akik pluszban vannak náluk  ;D

Nekem küldött a Sportingbet és a BAH is!  :beerchug: