Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


A betclic viszont egy másik magyar oldalon felfüggesztette a szponzorációt.

Idézetet írta: dabsol Dátum július 16, 2014, 12:35:54
De ezeken az oldalakon, ha én nem akarok regisztrálni csak nézem az eredményeket, akkor milyen alapon blokkolják? Ez nem ugyanolyan, mint egy olyan oldal, ahol csak torrentcímek vannak, de valós adatok nincsenek? Van egy saját weboldalam, ahová kiírom, hogy Ferencváros-Újpest 1:1 és folyamatosan frissítem, akkor blokkolhatják az én oldalamat is?

Az eredményközlés nem tilos, csak az engedély nélküli szerencsejáték szervezés.
Persze felmerül a kérdés, mi a szerencsejáték fogalma, ezért halljuk a leginkább illetékest:

– A szerencsejáték törvény pontosan meghatározza a szerencsejáték fogalmát – magyarázza Raskóné Nagy Mária osztályvezető. – Amikor a játékos pénz fizetése vagy vagyoni érték nyújtása fejében, meghatározott feltételek fennállása vagy bekövetkezése esetén pénznyereményre, vagy más vagyoni értékű nyereményre válik jogosulttá, és a nyerés vagy vesztés túlnyomórészt vagy kizárólag a véletlen múlik.

Idézetet írta: Knapp Dátum július 17, 2014, 01:15:11
– A szerencsejáték törvény pontosan meghatározza a szerencsejáték fogalmát – magyarázza Raskóné Nagy Mária osztályvezető. – Amikor a játékos pénz fizetése vagy vagyoni érték nyújtása fejében, meghatározott feltételek fennállása vagy bekövetkezése esetén pénznyereményre, vagy más vagyoni értékű nyereményre válik jogosulttá, és a nyerés vagy vesztés túlnyomórészt vagy kizárólag a véletlen múlik.

Számomra ezek szerint, egyértelmű, hogy a sportfogadás, nem szerencsejáték.

De azért az is elgondolkodtató, ha a szerencsejáték szervezése állami keretek között történik, vagy a külföldi cég leadja az ÚRI sápot, akkor semmi gond, elszedhetik a pénzünk. Tehát a mi megvédünk, és megvédjük a magyarok pénzét szlogen csak addig érvényes míg ők nem részesülnek belőle. :D Igaz már volt erre példa több is, pl. mikor jól megvédték az emberek nyugdíjra félre tett pénzét. ;D

Idézetet írta: Irtis Dátum július 17, 2014, 00:08:42
Kíváncsi vagyok, hogy a tiltólistás irodák továbbra is reklámoznak-e majd itthon.

Én tegnap láttam egy unibetes reklámot a tvben...  :)

#2268 július 17, 2014, 13:49:55, benson
bet365. Ennyit arról, hogy licenszvásárlás ügyében tárgyalgat az illetékesekkel.

Egyik magyar nyelvű buki sem fogja elkerülni a blokkolást. Mondjuk ebben a formában a blokkolás is annyit ér...

Na most kell rákérdezni a 365-nél.

Idézetet írta: Wezli Dátum július 17, 2014, 13:51:21
Na most kell rákérdezni a 365-nél.

Felesleges. Nem fog itt senki licencet venni, majd küldik ők is az emailt, hogy milyen új címen érhetőek el a továbbiakban.

Idézetet írta: benson Dátum július 17, 2014, 13:57:16
Felesleges. Nem fog itt senki licencet venni, majd küldik ők is az emailt, hogy milyen új címen érhetőek el a továbbiakban.

Persze hogy nem, ilyen feltételekkel hülyék is lennének egy ilyen kis piacon.

Idézetet írta: benson Dátum július 17, 2014, 13:57:16
Felesleges. Nem fog itt senki licencet venni, majd küldik ők is az emailt, hogy milyen új címen érhetőek el a továbbiakban.
Na de én is erre gondoltam ,hogy vajon mi lesz az új cím :)

Idézetet írta: Wezli Dátum július 17, 2014, 14:53:11
Na de én is erre gondoltam ,hogy vajon mi lesz az új cím :)
Érdekes lesz, mert a betnél én eddig csak a sima .com -os címmel találkoztam, hiába állít az ember a nyelven, náluk nem változik a címe. :-X
Persze megy majd más ip -ről, de azért biztosabb lenne új címről elérni őket :)

Bet365-nek rengeteg alternatív domainje van, pl : http://www.sportgiochi365.com/hu/

Inkább nem akarnám felsorolni az összeset, akit érdekel, az meg tudja találni, az olaszok nem aprózták el, van egy 5MB-s .RTF file  a neten a blokkolt domainek címével, szerencsére a NAV úgy látszik nem ért hozzá, megelégszik azzal hogy egy-két naponta felkerült egy új domain.

Nos én is azt érzem, hogy eljött az ideje valamiféle zárt csoport létrehozásának ebben a témában. Nem gondoljátok? :)

"Index
2014. 07. 17. 13:47

    A továbbiakban kérjük használd a hu1.unibet.com címet szolgáltatásunk elérésére, mely 100 százalékban egyezik meglévő oldalunkkal. Ha így sem éred el az oldalt, töröld a cookie-kat a böngésző beállításaiban, ez megoldja a problémát.

- közölte az unibet nevű fogadási oldal ügyfeleivel, miután a NAV elkezdte blokkoltatni több online fogadási oldalt is tilt szerencsejáték szervezés miatt.
unibet

A NAV eddig már nyolc domain alatt fellelhető, engedély nélküli szerencsejáték-szervezéssel érintett honlap ideiglenes blokkolásáról szóló határozatot hozott, ez alól azonban elvileg nem nehéz kibújni, elő lehet fizetni például olyan VPN szolgáltatásokra, amelyekkel teljesen anonim módon, külföldi ip-címmel lehet netezni, de megoldást jelentenek a webproxyk is, amelyek közül például több ingyenes is található.

A tiltott szerencsejáték-szervezést folytatók internetes blokkolását elrendelő határozatokat az állami adóhatóság hirdetményi úton közli, a hirdetményt 15 napig kell az állami adóhatóság honlapján közzétenni. A hirdetmény a honlapon történő közzétételt követő 15. nap elteltével válik közöltté és emelkedik jogerőre.

A NAV figyelmeztetett: Magyarországon engedéllyel nem rendelkező szervező által nyújtott online szerencsejátékban történő részvétel a játékos saját kockázatára történik. Bírósági eljárásban nem lehet érvényesíteni az ilyen játékból vagy fogadásból eredő követelést."

Titkos fórumot csak olyan fórumtagoknak tudunk létrehozni, amelyek már rendelkeznek legalább 25 hozzászólással, s a mi célunk, hogy információt szolgáljunk, nem, hogy titkokat tartsunk.

Ettől eltekintve, megnézem, hogy még milyen lehetőségeket rejt ez a fórum, s lehet, hogy lesz egy téma, melyet csak regisztrált fórumtagok láthatnak, hogy ép "full nyilvános" ne legyen, nehogy Raskoné, vagy hogyhivják, innen szűrje az információkat.

Amint észrevettem a fogadóirodák sem tartják annyira titkosnak az elérhetőséget. Végülis nekik új kliensekre van szükségük, nem csak feltétlenül a régiekre.

Mióta elkezdődött ez a blokkolási mizéria, azóta követem ezt a fórumot hozzászólás nélkül és örülök, hogy sok tanácsot kaphatok általatok. Talán azért sem érdemes titkolózni, mert az újságok előbb-utóbb lehozzák a titkokat is.

Idézetet írta: executor Dátum július 17, 2014, 16:18:50
Nos én is azt érzem, hogy eljött az ideje valamiféle zárt csoport létrehozásának ebben a témában. Nem gondoljátok? :)
Szerintem egyáltalán nincs szükség zárt csoport létrehozására. TiB nagyon jól összefoglalta a dolgokat a hozzászólásában, s emellett azt is tudomásul kell vennünk, hogy mindig lesznek olyanok, akik különböző okok miatt (világnézetükből vagy neveltetésükből fakadóan, vagy egyszerűen csak azért, mert lusták utánaolvasni a már legalább százszor megválaszolt dolgoknak, esetleg azért, mert NEM AKARJÁK elhinni azt, amit olvasnak, vagy egyáltalán nem érdekli őket a dolog és csak trollkodni akarnak, stb.) úgy fogják gondolni, hogy nem kaptak választ a – mások szemében gyakran értelmetlennek tűnő - kérdésükre.

Nekem az a véleményem, hogy ez a topik ebben a formájában is teljesen megfelel a célnak: aki akar, kérdez, aki akar, válaszol, aki pedig gumicsontot akar rágcsálni, az gumicsontot rágcsál.
:beerchug: